Přejít na obsah

Velikost hodinek


Ejabejaroz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Ono nezáleží až tak na průměru samotného pouzdra, ale na konstrukci a tvaru nožek. Když nožky pěkně sedí na zápěstí, tak i tyhle obrovské Railmastery hezky sedí - moc se mi líbí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 116
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pozri, dlzka a zahnutie noziciek moze sediet, vsetko ok, to beriem, ale predsa nemas hodinky na ruke v idealnej, nehnutej pozicii...rukou hybes, aj prudsie, ak ti sklzne remen, tah (napr vdaka potu), blizsie k zapastiu, mas 47mm puzdro, zapastie 16cm - ruku neohnes, lebo korunka sa ti pri tom do nej pekne zabori a pri vacsom ohybe - ak na to pozabudnes - nooo pekne to zaboli.

 

A to sa stale skor bavime o beznom noseni, no napr. dajme tomu len rekreacny sport, kde aj tam sa ta moda pomaly tak ci tak prevali. Videl som borcov na bicykli, a pekne odrete ruky od koruniek pri ohnuti drzanim riadidiel., ci hlavne skejtakov, ked s nim vytlo, a padol na ruku...a hodinky sli potom okamzite do kapsy.

 

Ak uz vacsi priemer puzdra, potom uz by som si kupil hodinky s inak umiestnenou korunkou, nie klasicky , alebo len tlacidla a nic ta nebude tak tlacit. Alebo si casom zvyknes a uz aj nevedome si to vies ustriehnut.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče pocení, to jsem opravdu zažil na vlastní kůži, když jsem měl diametr 35 mm ocel a pak jsem si koupil 38mm v PVD, tak prostě hodinky byly v létě furt horký a ta ruka se mi dost potila, což jsem dříf nezažil.

 

Ono nepůjde ani tak o průměr, jako spíše o to PVD, řekl bych. Holt černá se více ohřívá ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je o tom, jaký kdo má pocit sám o sobě. Já jsem primkař, ale mám i pár jiných oblíbených kousků.

post-5320-1266613841.jpg

A třeba zrovna tyhle mají 38mm a ještě směšně malý ciferník a na ruce vypadají mohutně. Do nějakých 45mm je to snesitelné, pak už je to prostě moc - alespoň pro mně.

A to Sybirnaya - já si klidně nechám primky z obleku koukat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, víte co je to koukat na malé hodinky, když nosíte brejle na blízko a při chůzi nebo v autě je samozřejmě nemáte??? :crying_anim02:

Navíc já mám asi deformaci už dětství, protože můj tatínek skoro celý život nosil na ruce cibule-Omegy, které si jakožto jemný mechanik a optik za války upravil na náramkové. Pouzdro vysoustružil a vypiloval z kousku vzácného duralu, který našel na vrakovišti německých letadel u Přerova.

Takže mi to přišlo normální mít óóóbrovské hodinky...teprve po mnoha a mnoha letech si tatínek koupil československou novinku a senzaci: vodotěsné hodinky Prim-Sport. A mě jako klukovi najednou připadalo strašně srandovní vidět tátu s takovýma "titěrnýma" hodinkama .... Dneska je mám doma už jen jako památku na tátu. I ty "náramkové cibule Omega"...jo, a dodnes jdou!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, víte co je to koukat na malé hodinky, když nosíte brejle na blízko a při chůzi nebo v autě je samozřejmě nemáte??? :crying_anim02:

Navíc já mám asi deformaci už dětství, protože můj tatínek skoro celý život nosil na ruce cibule-Omegy, které si jakožto jemný mechanik a optik za války upravil na náramkové. Pouzdro vysoustružil a vypiloval z kousku vzácného duralu, který našel na vrakovišti německých letadel u Přerova.

Takže mi to přišlo normální mít óóóbrovské hodinky...teprve po mnoha a mnoha letech si tatínek koupil československou novinku a senzaci: vodotěsné hodinky Prim-Sport. A mě jako klukovi najednou připadalo strašně srandovní vidět tátu s takovýma "titěrnýma" hodinkama .... Dneska je mám doma už jen jako památku na tátu. I ty "náramkové cibule Omega"...jo, a dodnes jdou!!!

 

 

Tak je koukej vyfotit ať se také pokocháme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník quartzik

Přesně kvůli této obrovité velikosti jsem musel upustit od koupě hodinek Fortis B-42 Marinemaster, ač se mi strašně moc líbili. :suicide_anim: Hodinky nádherný, ale ta velikost mě odradila. Je to škoda, protože hodinky se mi jako věc líbí a nechci nimi dělat machra. Také bych přívítal, kdyby výrobci přestali dělat tak velké buzoly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem mnohokrát napsal, na hodinkách od rozměru diametru 44 a dál (samozřejmě záleží i na grafice ciferníku a ruček) je prostě lepší čitelnost... proo je mám rád, proto se mi zalíbily.. pak samozřejmě to přešlo v mánii, ale pokud jde o čitelnost tak velikost 47 tomu dost pomáhá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si také přidat nějakou fotku.Obvod zápěstí mám 21 cm, tak musíte uznat že hodinky průměrem kolem 40 mm jsou na moji lopatku opravdu málo :whistling: Mám na cestě Invicta to už snad moje choutky uspokojí :speak_cool:

 

JACQUES LEMANS F1

52 mm

jacqueslemans.jpg

 

Swatch Irony

47 mm

swatchz.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc si nekoupi Panerai ve velikosti 40 mm?

 

No já ho docela chápu. Taky mám štíhlé zápěstí a strašně se mi líbí 312. Ty ale ve 40mm verzi neexistují. Ve 40 se dělá jen Luminor Marina s kyklopem, který se mi vůbec nelíbí, anebo Luminor Chronograf bez datumovky. 312 mají nový kalibr s 3denní rezervou chodu a průhled na strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si také přidat nějakou fotku.Obvod zápěstí mám 21 cm, tak musíte uznat že hodinky průměrem kolem 40 mm jsou na moji lopatku opravdu málo :whistling: Mám na cestě Invicta to už snad moje choutky uspokojí :speak_cool:

 

:D právě jsem pochopil pro koho se dělají ty velké hodinky :D

 

Neznám přesná čísla, ale myslím si že na světě je hodně velkých trhů, kde standardní zákazník spokojeně unosí tyhle velikosti. Osobně si i myslím že se hodně lidí řídí: hodinky jsou vlastně jediný, minimálně nejčastější, šperk muže a když už něco, tak pořádně :D (myslím tím ty kteří to nevkusně nakombinují). Více mne však zaráží že občas v davu vídávám i variantu: trochu větší než by to chtělo a hodně volný řemen/tah, takže mu na zápěstí vlají téměř jako řetízek. :D

 

edit: řetízek = náramek :D

Upraveno uživatelem Jo.hny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D právě jsem pochopil pro koho se dělají ty velké hodinky :D

 

Neznám přesná čísla, ale myslím si že na světě je hodně velkých trhů, kde standardní zákazník spokojeně unosí tyhle velikosti. Osobně si i myslím že se hodně lidí řídí: hodinky jsou vlastně jediný, minimálně nejčastější, šperk muže a když už něco, tak pořádně :D (myslím tím ty kteří to nevkusně nakombinují). Více mne však zaráží že občas v davu vídávám i variantu: trochu větší než by to chtělo a hodně volný řemen/tah, takže mu na zápěstí vlají téměř jako řetízek. :D

 

edit: řetízek = náramek :D

 

 

Mám dojem že těch 52 mm už bude hrana kdy se dají hodinky pohodlně nosit.Uvidím jak mi sednou ty Invicty :oneeyed02:

Velké hodinky nosím odjakživa, tak nechápu trend této doby kritizovat někoho s velkým ciferníkem na ruce.Také se nesměji někomu s malým ciferníkem na ruce, i když kolikrát na "malých" hodinkách nevidím ani kolik je hodin :headphone:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem že těch 52 mm už bude hrana kdy se dají hodinky pohodlně nosit.

Pro me je 52 mm hodne za hranou. Nosil jsem velikosti od malych primek po hodinky s prumerem 47 mm a aktualne jsem vice nez spokojeny s hodinkami, ktere maji 34 mm. Stava se mi, ze kdyz si nasadim Seika 43 mm, musim si na ne chvili zvykat, protoze mi prijdou velke. Ale osobne pro sebe vidim strop na 44 mm, vys bych uz nesel. Zrovna nedavno jsem si rikal, jestli existuji (krome etalonu - submarineru a quartz seika) nejake pekne potapky, ktere by se mi sedly presne do vkusu a mely 40 mm, protoze to je pro me naprosto idealni velikost hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me je 52 mm hodne za hranou. Nosil jsem velikosti od malych primek po hodinky s prumerem 47 mm a aktualne jsem vice nez spokojeny s hodinkami, ktere maji 34 mm. Stava se mi, ze kdyz si nasadim Seika 43 mm, musim si na ne chvili zvykat, protoze mi prijdou velke. Ale osobne pro sebe vidim strop na 44 mm, vys bych uz nesel. Zrovna nedavno jsem si rikal, jestli existuji (krome etalonu - submarineru a quartz seika) nejake pekne potapky, ktere by se mi sedly presne do vkusu a mely 40 mm, protoze to je pro me naprosto idealni velikost hodinek.

 

 

jaký máš obvod zápěstí?? těch 34 to už asi bude ta spodní hrana, ne? :-)

 

jinak velikost hodinek je záležitost jejich majitele, že ano :-)

jen nechápu kde se vzala ta "jako" móda velkých hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaký máš obvod zápěstí?? těch 34 to už asi bude ta spodní hrana, ne? :-)

Jo, je to tak. Abych nosil mensi, to by musel byt nejaky povedeny vintage spek :). Ale kupodivu, ac je tech 34 mm limit, jsem spokojeny. Zapesti mam 17,5 cm, ale v rezu je to buclata elipsa. Napr. sibirnaya ma stejny obvod, ale ruku placatou, takze na nem tech 34 mm vypadalo trochu smesne. Takze jde dost i o tvar zapesti ne jenom o obvod.

jen nechápu kde se vzala ta "jako" móda velkých hodinek.

S velkymi hodinkami poprve prisel Panerai v devadesatych letech. Dneska to delaji vsichni a myslim, ze dost lidi (nechronomagoru), kteri chteji byt in, ma za to, ze velky (vyrazny) hodinky jsou proste frajersky a "luxusni" :). Takze poptavka po velkych hodinkach je (koneckoncu i je po mensich, protoze hodne lidi stale preferuje jejich pohodlnost) a zajimalo by me, kam pujde dalsi vyvoj. Jestli se vrati k rozmerum okolo 40 mm nebo zustane u oversize velikosti.

 

EDIT: Trend velkych hodinek urcite je aktualni zalezitost. Staci se podivat na vintage modely vsemoznych znacek - vsechno 32-36 mm, kdyz uz jsou nejake 38-40 mm, tak je to dost vzacnost. Naopak, kdyz jsem tahal Precisty (musim rict, ze se mi po nich dost styska), tak se hrozne libily babicce, protoze byly skvele citelne.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panerai, alebo IWC Big Pilot 42mm zac 90tych rokov...ale to vsetko ma svoje korene, nevycucli si to z prstu - inspiracia - potapky boli vzdy rozmerom vacsie, ako aj pilotky, ale nepouzivali sa v takej miere v beznom zivote. Docital som sa, ze priemer hodiniek v 40-50tych rokoch bol 32mm, potom sa to postupne zacalo zvacsovat na 36 a 38mm.

 

Potom bol trend vsetko vopchat do maleho rozmeru - co umoznoval quartz - digitalky. Ved si spomente na suboj, kto urobi tensie hodinky. Seiko? Eterna? Longines Ultrathin? Citizen s 1.5mm strojcekom aj s bateriou? No taketo tenke hodinky sa v podstate nedali nosit.

 

Netreba zabudat, ze hodinky boli stale ako viditelny doplnok k odevu - sic uzitocny , ale doplnok! Cize sa to pekne doplna - zacne sa trebars s velkymi slnecnymi okuliarmi, dopasuju sa k tomu aj dalsie veci - velka spona na opasku, velke nausnice, velke hodinky - lebo to su stale doplnky.

 

 

Podobne to bolo s trendom modneho nafuknutia v minulosti - damske parochne, sukne, sa tak enormne zvacsovali az boli neprakticko zbytocne.....skok a sme pri minisukniach, ktore su velmi prakticko az zbytocne :-))......a tak to ide dokola. Clovek ma vzdy tendenciu byt fyzicky - vacsi, vyssi...a k tomu potrebuje adekvatne prostriedky ako to dat najavo.

 

edit: oprava chyby

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...