Přejít na obsah

Bojová umění/sport


Doporučené příspěvky

Omlouvám se, pokud je tohle přesně to co si nechtěl :), ale mně se třeba aikido vždycky líbilo, ale nikdy sem se nedokopal k tomu, abych se někde přihlásil, takže pokud by se mu v Praze někdo z Vás věnoval, rád bych dostal nějaký tip na večerní kurzy :) ...

 

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi Shotokan, 6.Kyu, skončil jsem v patnácti, poněvadž jsem si blbec myslel, že to k ničemu neni a přesedlal jsem na motorky. Kolem 19.-.20. roku života jsem pingloval, a to se karate mooooc hodilo. Základní katy si pamatuju do dneška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, pokud je tohle přesně to co si nechtěl :) , ale mně se třeba aikido vždycky líbilo, ale nikdy sem se nedokopal k tomu, abych se někde přihlásil, takže pokud by se mu v Praze někdo z Vás věnoval, rád bych dostal nějaký tip na večerní kurzy :) ...

 

Děkuju

 

 

Křižíkova ulice vedle Holmes Place, P8, Karlín, metro Křižíkova, Aikido Karlín, Ing. Malina :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem toho více,v současnosti cvičím HungKyun pod vedením Michala Hinka,žáka Pavla Macka. Cvičím tak často,jak mám čas a možnost. Vypisovat,co všechno jsem cvičil a jak dlouho,to nebudu....nejvíce snad italskou školu šermu,od 95-tého roku. Ale tak,aby to fungovalo,tzn. sparringy s lidma od ozbrojených BU.....escrimadory,kendoky,šermíři a vůbec všema,kdo cvičí zbraně a měli chuť se pomlet. Full-kontaktně,zbraně samozřejmě cvičné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delal jsem od desiti do devatenacti let shotokan karate (s asi dvouletou pauzou kolem patnacti). Posledni roky jsem delal nepravidelne i trenera (ale zadny zkousky na trenovani nemam). V poslednim roce na gymplu jsem zkousel i aikido, ktery se mi moc libi. Ale musel jsem jezdit do vedlejsiho mesta, stihal jsem jen jeden trenink ze tri (k tomu u nas tri karate), tak jsem toho po pul roce nechal, protoze jsem to nezvladal casove. Cvicil jsem ten rok jeste cas od casu s modernima karatistama (MSKA), protoze kamarad je vedl. Pro me to bylo takovy zpestreni kumite, protoze s nima trenoali boxeri a jeden taekwondista. Po nastupu na VS jsem na to uz nemel cas, zkousel jsem trenovat pul semestru s vysokoskolskym klubem, ale nebylo to ono -- jinej styl vedeni treninku, fluktuace lidi, trenink spis pro zacatecniky (ono to ani jinak nejde, kdyz se lidi poradne neznaj), tak jsem toho nechal. Takze uz je to sedm let, co aktivne necvicim. Rad bych se k tomu ale casem vratil, i kdyz stale bojuju s casem. Zatim se mi dari chodit tak akorat 2x tydne plavat, takze na karate nejak neni misto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Prošel jsem toho více,v současnosti cvičím HungKyun pod vedením Michala Hinka,žáka Pavla Macka. Cvičím tak často,jak mám čas a možnost. Vypisovat,co všechno jsem cvičil a jak dlouho,to nebudu....nejvíce snad italskou školu šermu,od 95-tého roku. Ale tak,aby to fungovalo,tzn. sparringy s lidma od ozbrojených BU.....escrimadory,kendoky,šermíři a vůbec všema,kdo cvičí zbraně a měli chuť se pomlet. Full-kontaktně,zbraně samozřejmě cvičné :)

 

Když si budu moct vzít koně, tak si šavli a kopí vezmu klině cvičné, kdo by vyhrál? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Vzhledem ke všem propietám,které jsem schopen si na takové klání vzít...ehm...opravdu do toho chceš jít také???? A utíkat nebudu....... ;)

 

Hmmm, tak mě napadá co by to mohlo být :D Píka je ti jako jednotlivci na nic, takže zůstává leda tak mušketa nebo nějaké husitské dělo :D A navíc, jelikož bych nechtěl digi sekci připravit o moderátora, tak bych nemohl použít největší kavaleristickou taktiku - ušlapat soupeře koněm :P

 

Co bys jako jednotlivec chtěl použít proti jezdci na koni? Když pomineš palné zbraně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Když pominu palné zbraně,tak to si nechám pro sebe :) Jinak mohu jak tu mušketu,tak i kanón...... :)

 

Jinak jsme tu OT .

 

Hm, asi si budu muset doplnit vzdělání, co se chladných zbraní týče, protože pořád nemůžu přijít na nic, čím by se jednotlivec mohl efektivně ubránit útočníku na koni.

 

Zas takovej OT to není, bojové umění jako bojové umění :D Záleží jen na příslušenství :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S karate, starým dobrým shotokanem, jsem začal v patnácti, cvičím ho pořád a je mi třiačtyřicet. Boha, to už je dlouho :) . Posledních asi sedm let kendo a iaijutsu. Karate cvičím každej den, musím, páč jsem trenér. Díky za to, nevím, jestli bych se jako starej pes jinak dokopal, kdyby na mě nečekal v tělocvičně houfec bojovníků. To ostatní dvakrát týdně. Příkládám fotečky pana Sekiguchiho, úžasného člověka, 21. velmistra školy Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu, konzervy šermířské školy z 16. století. Sám jakoby se z té doby vynořil a díky kamarádovi Pawlovi Slawatyckému si jih Čech oblíbil a je tu dvakrát, třikrát do roka, za což jsem moc rád.

 

post-1110-1266686949.jpg

 

post-1110-1266686944.jpg

 

EDIT - TY VRAHU :) Fotky jsem Ti zmenšil,takovýhle óbrplachty sem,prosím,nedávej. Dík,Gilius

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...