Přejít na obsah

Damasko - novinky


Heky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 361
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A rozumím správně tomu, že ty původní manufakturkalibry, na který byli tak pyšní, jdou teď úplně do prčic?

Vždycky se najde někdo, kdo jakýkoli posun vnímá pozitivně, změna je život a tak, třeba maj i pravdu.

Tady mi to ale přijde být mimo. Damasko si dělalo to svoje dost dlouho na to, aby ten základní D výraz zikoničtěl (bez ironie).  A je nenapadne nic lepšího, než ... asi se musím smířit s tím, že nemůžu rozumět všemu.

Víte někdo, jsetli budou se sichtboden taky antimagnetiš, nebo jen DIN8309 pseudoantimagnetiš?

Teď se fakt zdá, že ještě přežívají některá "stará" chrona, ale vsadil bych si, že to mají taky spočítaný.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Detailni informaci o urovni antimagnetu jsem nenasel. Jen ze ponorkovka je supr cupr a antimagnet. 
Jezci se mi libi, vo to nic. Ponorku misto ledoveho kalu bych asi taky snesl. Ale zajima me ten magnet a fakt nevim. Vlastne DS30 ztraci dve hlavni prednosti DA rady - antimagnet a ice hardening. Tak nevim. Furt to budou dost slusny tooly, ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Už nerozumím ničemu. Takže v popisu U-Boot Stahl, ale na dýnku Edelstahl gehartet. Takže tvrzená ponorkovka? Asi těžko.

A na tu antimagnetičnost bacha - tvoje 240 stejně jako moje 556 jsou antimagnetický jen ve smyslu toho slabýho 4800 A/m DIN (osobně mě docela krká, že to tam u Lothara píšou a pletou tak lidi), zatímco D bývaly defaultně jako milgausy apod.

Starý dobrý, nový špatný - no možná už jen dědkovatím :)

360340449_ScreenShot2020-12-02at12_51_57.png.a257298c4d38db6b20aec2769c822871.png

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem už dotaz, jestli budou dávat nový strojek i do řady DA36/38, popř. DA46, nebo už tyhle modely zařízli. Byla by to velká škoda, neboť co dělalo Damasko Damaskem, byla ta

povrchovka. Ponorkovou ocel měli nechat jen u potápek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdá se. Jiak mi těch 42h docela smrdí nějakou přestavbou. Sice tam jako nehodinář letmým pohledem nějakou jasnou indicii nevidím, ale to neznamená, že tam neni.

Jinak kupovat si první generaci inhousu od KOHOKOLI je jen pro statečné jedince. Navíc zrovna déčko ty problémy mělo (opakuji, aby se na mě někdo neobořil: na problémy u první generace má právo každý, hlavní je, aby se pak A verze povyměňovala a B verze to vyvchytala).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, nevim, mel jsem jejich Si model mozna jako jeden z prvnich (snad, pokud se nepletu), DK100 a ten strojek byl pecka. Testoval jsem ho na 4500km dlouhe jizde na stare masine kolem Ceskoslovenska a ty hodinky proste slapali bez ohledu na vibrace, ktere jim stara Honda davala.

Podobne s DC67Si, krome citelnosti bylo to nejlepsi na tech hodinkach strojek. Ten si zase prosel nechtenou lazni v pracce a nasledne v susicce a stroj to zvladl perfektne :)

Ale mozna jini meli problemy a ja stesti, to beru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, jedinou příjemnou změnou je (teda pro mě) zmenšení pouzdra nových modelů:

diameter: 39.00mm, overall height: 9.95mm, lug width: 20.00mm, weight without strap: 57.00g

Jinak je to za mě teda velký špatný - ice hardening, už jen date, chybí čísla na cifru... Škoda. Ale třeba někdy v budoucnu udělají reinkarnaci DA modelů v menším pouzdře - viz slibné info od Skipiho výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma DA34 a mal som na ruke DS30 a ten rozdiel nie je nejako markantný.

Ten ciferník mohli nechať povôdný ako je na Da3x, tieto dlhé sekundové indexy mne moc nepasujú, ale je to samozrejme subjektívne. 

Ako je na tom ponorková oceľ z hľadiska oteruvzdornosti? Podobne či horšie ako ice-hardening oceľ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...