Přejít na obsah

Damasko - novinky


Heky

Doporučené příspěvky

Dear Ladies and Gentlemen,

 

This year will show some novelties by Damasko, which will also include our own watch movement. New models and a possible steel strap will follow.

First of all, the following two models will appear in order to introduce our new technologies.

 

Damasko DC66 Si and Damasko DC67 Si

 

We have based this new release on our tested models DC66 and DC67, and have replaced the steel spring by our silicon spring on the conventional ETA escapement, as well as the balance wheel by our Gyromax screw balance and the complete balance bridge. The spring barrel was also exchanged - into a stronger variant of the main spring, for optimal power reserve and chronometer quality. And apart from that, the rotor plus rotor bearing with ceramic balls for lubricant-free operation.

 

From now on, our watches will generally be delivered with movement values in chronometer quality (without certificate).

These two models will be available within the next 6 weeks and then be offered at an introductory price initially.

 

The introductory price for both DC66 Si and DC67 Si is 2500 euros each.

 

DC66 Si

dc66si.jpg

 

DC67 Si

dc67si.jpg

 

dcsi.jpg

Zdroj: TZ-UK

 

 

Hodinky to jsou pěkný, jen se obávám, že cena je trochu přestřelená...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 361
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Technicky je to super, ale ty červené prvky se mi tam vůbec nelíbí.

No a cena je o 20tis. vyšší než u DC66, 67. Fakt jsem zvědav, o kolik si řeknou za ten in-house, ale už teď se bojím, že to bude minimálně těch 2500 EUR...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to vypadá s tebou Skipi ? Ještě nic ?

 

Stále čekám... Eddie nemá ty s tou správnou lunetou a psal mi, že vůbec netuší, jestli v dohledné době přijdou. Má je Watchmann (USA), ale tam by mi napařili DPH a místo 45 bych byl na 55tis. :thumbsdown_anim:

Název tohoto vlákna mě pěkně nalákal, ale pak jsem uviděl tu červenou (která se mi jinak líbí, ale u tohodle modelu vůbec). Cena to naštěstí vyřešila :)

Ale na druhou stranu, je to fakt pokrok oproti DC66, to se musí uznat. Kdyby byly i s tahem za těch 2.500 EUR, tak by cena byla adekvátnější. Už jen ta představa - nepoškrábatelný tah :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vypadá to, že Damasko nakonec přece jen vydá DA 46 (uvnitř ETA2836-2). Tenhle model byl první, který mě přivedl ke značce. Bohužel jeho realizace trvala věčnost. Tak snad teď.

A modely DA 36-37 budou opět k mání v půlce dubna. Nějak se u nich v poslední době s novinkama roztrhl pytel :huh:

post-1097-1268599636.jpg

post-1097-1268599642.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že Damasko nakonec přece jen vydá DA 46 (uvnitř ETA2836-2). Tenhle model byl první, který mě přivedl ke značce. Bohužel jeho realizace trvala věčnost. Tak snad teď.

A modely DA 36-37 budou opět k mání v půlce dubna. Nějak se u nich v poslední době s novinkama roztrhl pytel :huh:

Ty se mi vazne libi a maji prumer skvelych 40 mm, tedy muj osobni ideal. Ja se snazim konsolidovat svoje hodinkove portfolio (premyslim o razantni redukci stavu) a do toho prijde takovahle vidina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemá Skalis Rolexky?

Jo jo. A jsem z nich porad na vetvi. Ty hodinky jsou naprosto dokonaly, drobny, nenapadny, krasny a elegantni :). A zacina me z nich chytat rapl, planuju nato strap a v nedaleke budoucnosti i krokouse.

 

No a ? :)

:) Vlastne mas pravdu. Tyhle Damasko me opravdu zaujaly a napr nenabobtnalou velikosti jsou mi velmi sympaticke. Je do drobnejsi alternativa k Sinn (U1 se mi uz dlouho libi). Tesim se na zive fotky, protoze sam si je zrejme neporidim. Ale proste me chytly. Rekl bych, ze je to dobra volba, pokud chce clovek sportovni odolny hodinky a nerad nosi na ruce popelnik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

We eagerly await a Savior from there, the Lord, who, by the power that enables him to bring everything under his control, will transform our lowly bodies.

 

The King of Kings and Lord of lords, who alone is immortal and who lives in unapproachable light. To him be honor and might forever. Amen.

 

post-957-0-23009300-1430591503_thumb.jpg

 

 

P.S. Foto z FB Damasko Uhrenmanufaktur. V tomto fakt prsty nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinkova "nakaza" mi skor pasuje nepochopitelne k niektorym inym brandom so zalostnym pomerom vykon/cena, kde sa rozsiruje vzhladom na akoze historiu, masovu hysteriu, akoze machrindex a aspekt "nosia to aj VIP".

 

Pri Damasku je to puhy rozum, kto si vie zratat 1,95 + 2,05 = 4, tak musi skoncit pri Damasku  :-)  Tie vlastnosti a vymozenosti nie su mozno hned postrehnutelne a posobia ako ine bezne hodinky, ale staci si to pozret trosku detailnejsie... preto to nie je vzdy jasne ako 2+2.

 

(toto je uz vyssia z(D)amaskovana manipulativna a sofistikovana Damagogia a nakaza)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasiel som na WUS nahodou rozsiahlu recenziu a popis DA36 ktora vlastne uplne vystihuje moje pocity z Damaska:

 

http://forums.watchuseek.com/f71/damasko-da36-affordables-perspective-1688986.html

 

tie hodinky maju proste nejake caro a az osobne ma uplne dostali. Nosim ich kazdy den odkedy ich mam, mam toho viac ale neviem si predstavit aspon pol dna bez nich na ruke :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...