Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Nesetkal jste se někdo s následujícím problémem? Nainstaloval jsem čistý El Capitan. Pak jsem přes AppStore doinstaloval aplikace, které jsem dříve koupil a používám. Vše v pohodě - ať šlo o krátkou aplikaci, nebo několik gigabajtů, stáhlo se a nainstalovalo. Následně jsem si říkal, že si trochu zahraju, obětoval jsem 20 éček a zakoupil Call Of Duty 4 Modern Warfare. Platba proběhla, peníze se odečetly z účtu a aplikace se objevila v Purchased. Když ale kliknu na Instalovat, objeví se zpráva Stahování selhalo, zkuste to znovu na záložce zakoupené. No a to je bludný kruh, stále dokola. Nestáhne se ani byte. Stejně se chová i jiná hra, kterou jsem ale rok předtím normálně hrál a asi třikrát instaloval z Purchased. Dokonce jsem kvůli tomu udělal znova čistou instalaci systému - a zase. Až následně jsem narazil na několik dní staré vlákno na diskusním fóru, kde tohle řeší dost lidí - některé aplikace prostě nejdou takto stáhnout. Není to záležitost kapitána, to stejné i na Yosemite nebo Mavericks. Nahlásil jsem to na technickou podporu, dostal přidělené číslo případu a čekám na odezvu. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidím, jak se mi ozvou (jestli vůbec) z té podpory. Tady není čeho se chytit - vše ostatní totiž stáhnout jde. Připojení je v cajku, apple id taky. Tady u toho se vytvoří složka v Aplikace, ale nestahuje se. Kdybych to věděl, tak jsem ty prachy raději prožral. :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klid, dřív nebo později se to rozjede - třeba se u té hry narazilo na nějaký problém, vydavatel teď čeká na aktualizaci certifikátu od Apple a proto Ti server nemůže pustit instalační balíček. Jednou zakoupené věci je každopádně možné kdykoliv znova stáhnout "z cloudu".

 

A co se týče "prožrání", v AppStore není po doručení faktury problém požádat o vrácení peněz třeba z důvodu nespokojenosti s aplikací - a během pár dní je máš zpátky na účtu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klid, dřív nebo později se to rozjede - třeba se u té hry narazilo na nějaký problém, vydavatel teď čeká na aktualizaci certifikátu od Apple a proto Ti server nemůže pustit instalační balíček. Jednou zakoupené věci je každopádně možné kdykoliv znova stáhnout "z cloudu".

 

A co se týče "prožrání", v AppStore není po doručení faktury problém požádat o vrácení peněz třeba z důvodu nespokojenosti s aplikací - a během pár dní je máš zpátky na účtu. 

 

Nemáš úplně pravdu. Před cca rokem jsem koupil hru Company of Heroes se všemi kampaněmi a spokojeně jsem ji hrál. Po včerejší instalaci OS X  jsem ji chtěl znovu nainstalovat a nejde stáhnout. Pak jsem si všiml, že v seznamu zakoupených není ten název hry možné rozkliknout a dostat se tak na informace o hře. V App storu se ta hra nedá vyhledat - je tam jen ta nová verze Company Of Heroes 2. Z Applu mi napsali, že aplikace může být z různých důvodů stažena z prodeje. Takže o koupenou a zaplacenou věc je možné přijít tak, že ji prostě z AppStore odstraní. Dostal jsem návod na to, jak si aplikaci stáhnout a uložit nezávisle na AppStore. Ovšem o mou oblíbenou strategii jsem už přišel a vysolit dalších 40 éček za novou verzi se mi nechce, aby to nedopadlo podobně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je opravdu možné že ta předchozí verze byla takový bastl, že neprošla postupně  aktualizovanými kritérii AppStore (vč. kontrol verze OSX) - přičemž vydavatel se na další podporu vychvajdnul a požadovaný update doteď nedodal. Apple je v tomhle bohužel jen provizní zprostředkovatel - ale pokud něco dodnes visí Appstore, opakované stažení jednou zaplaceného balíčku by skutečně neměl být problém. 

Apropos, když už se vrháš do "čisté instalace" při banálním update systému, to fakt nemáš žádnou zálohu ze které by sis tu hru (a nebo cokoliv jiného) vyextrahoval? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová verze systému není žádný banální update - tady je vždycky lepší čistá instalace, která si s sebou nenese bordel z minula. Jak při přechodu z Mountain Lion na Mavericks, tak z Mavericks na Yosemite nebo teď z Yosemite na El Capitan jsem vždy zkusil upgrade a následně čistou instalaci. Vždycky byla ta čistá instalace svižnější, bez nějakých výskytů "duhového kolečka".  Zálohu samozřejmě mám na Capsuli, takže Company Of Heroes můžu vzít odtud. Ale aplikace raději taky znova nainstaluju, obnovuju jenom data. Akorát mě štve, že jsem normálně z AppStore koupil věc, kterou jsem vůbec nemohl stáhnout. Jinak s opakovaným stažením jsem zatím nikdy problém neměl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová verze systému není žádný banální update - tady je vždycky lepší čistá instalace, která si s sebou nenese bordel z minula. Jak při přechodu z Mountain Lion na Mavericks, tak z Mavericks na Yosemite nebo teď z Yosemite na El Capitan jsem vždy zkusil upgrade a následně čistou instalaci. Vždycky byla ta čistá instalace svižnější, bez nějakých výskytů "duhového kolečka".  Zálohu samozřejmě mám na Capsuli, takže Company Of Heroes můžu vzít odtud. Ale aplikace raději taky znova nainstaluju, obnovuju jenom data. Akorát mě štve, že jsem normálně z AppStore koupil věc, kterou jsem vůbec nemohl stáhnout. Jinak s opakovaným stažením jsem zatím nikdy problém neměl. 

Ahoj, muzu se zeptat, jak stehujete data pri cisty instalaci OS X? Mam na jednom (plnym) externim disku Time Machine, ale chtelo by to asi koupit druhej na data (hlavne hudba, fotky, dokumenty), abych to pak jednoduse pretah a nemusel to lovit kdesi v TM... Oder...? Jo a funguje vam v El Captain Aperture? Docela jsem si na nej zvyk a trochu jsem se nasr., kdyz mu zelinari z Cupertina ukoncili podporu. Diky moc.

 

Jinak jsem hodil Kapitana (upgrade) na fungl novej sluzebni Air, vsechno funguje v pohode, rozdily oproti Yosemitum minimalni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem si normálně na disku v Capsuli udělal složky, kam mám přístup jako na kterýkoliv externí disk. Tam si nahraju co potřebuju, když to nechci lovit v time machine. Ty složky vidím ze všech maců i z windows. Aperture nepoužívám, takže bohužel nevím. Jinak s kapitánem nemám problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si pořiďte pořádný SSDčko a na duhový kolečka a placebo efekt po reinstalaci můžete v klidu zapomenout. Naštěstí Mac OSX ? Windows (registry, Dll-Hell...), takže ten "generační upgrade" technicky neznamená o moc víc než aktualizaci stávajících souborů v přesně definovaných složkách (...tj. obdoba záplat přes Windows Update, instalovaných po vynuceném restartu). 

 

Co se týče TimeMachine, tu je možné v pohodě provozovat i na "nejablečném" železe - ať už jde o vyhrazený disk na USB (a nebo Thunderboltu), nebo o svazek na vhodném NASu v domácí síti (na něj pak není problém zálohovat i víc zařízení najednou). Obnova souborů a dokumentů (dokonce ve stavu ke zvolenému datu) je pak banalita, stejně jako kompletní obnova systému na nový disk/počítač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SSD je standardní výbava např. u Macbook Air a přesto se tam lze s duhovým kolečkem potkat. Pokud systém prošel několika upgrady (např. u mne by to bylo Mountain Lion - Mavericks - Yosemite - El Capitan), dochází k jeho zpomalování navzdory tomu, na čem je provozován. Čistá instalace je vždy technicky čistější řešení, než update. OS X mívá problémy se pochroumanými právy k souborům (což se dalo opravit přes diskovou utilitu, ale kapitán už tuto volbu v diskové utilitě nemá), takové chyby se pak táhnou i do nové verze. Dále například po odstranění aplikace ze systému po ní můžou zůstat složky a soubory, které si vytváří, takže sice nenechává bordel v registrech, ale v souborovém systému ano. 

 

Je samozřejmě každého věc, jak tyhle upgrady řeší, mně se napříč všemi systémy v praxi (Windows, Linux, OS X) osvědčila čistá instalace jako bezproblémový přechod na novou verzi. Pokud je k dispozici záloha (třeba přes Time Machine), je čistá instalace, nainstalování potřebných programů a obnova dat záležitost na 2 - 3 hodinky práce, než je systém zase v plné palbě připraven. A to tomu jednou ročně rád věnuji i přesto, že to dělám celkem na třech počítačích. Pokud na to člověk má čas a náladu, tak za sebe rozhodně čistou instalaci doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bordel v souborovém systému kvůli právům? Právě o tom jsou přece systémové aktualizace instalované po vynuceném restartu, tj. před naběhnutím uživatelské úrovně zabezpečení.

Pokud po "odstranění balíčku" někde v knihovně zůstane viset pár kilo konfiguraček a podpůrných souborů, není to nic co by chod systému nějak zásadně brzdilo - a že se to u kapitána "neřeší" má přímou souvilost s tlakem na důsledný "sandboxing" aplikačních balíčků, který tenhle "neduh" eliminuje (byť za cenu větší diskové režie). 

Odírání SSD opakovaným formátováním beru jako soukromé rozhodnutí každého majitele (je fakt že v MBA z dob ML bývaly zatraceně pomalejší kusy než se používají dnes) - ale propagovat jej kvůli aktualizacím nezpraseného OSX (a nebo jiných *NIX systémů) je už dnes stejný přežitek, jako repase dobře jdoucích hodinek po každém přetěsnění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

Holky, používáte na iPhone 6/6S ochranný sklo nebo folii? Já upgradoval nedávno z 5S a tam to sklo (Zaag) parádně sedělo. Na 6S to vypadá hrozně debilně, jak má ten telefon zahnutý okraje. Vytáčí mě to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holky, používáte na iPhone 6/6S ochranný sklo nebo folii? Já upgradoval nedávno z 5S a tam to sklo (Zaag) parádně sedělo. Na 6S to vypadá hrozně debilně, jak má ten telefon zahnutý okraje. Vytáčí mě to...

 

Žena má na iP6 tohle a spokojenost náramná:

http://www.iwant.cz/InvisibleSHIELD-Glass-Privacy-sklo-na-displej-Apple-iPhone-6-p800

 

Pár fotek jak to vypadá, v reálu si toho člověk skoro nevšimne:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/88767-v-iphone-6-m%C3%A1m-za-6-chci/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl kdysi "patentní" fólii od Zagg na iPhonu 4... a když se po měsíci začala loupat, hodil jsem ji do koše a pokračoval "au naturel". Písek v kapse nenosím, takže i když už je teď po 5(!) letech poctivé služby jáTelefon na zaslouženém odpočinku, žádné významné škrábance na předním ani zadním skle jsem nepozoroval. Je mi jasné že eloxování na šitovním hliníku u novějších generací odejde dřív, ale i tak bych se na nějaké další fólie a nebo skla na displej zvysoka vykašlal, tuplem když v porovnání s jebancema na "investičních hodinkách" jde o prkotinu snadnou řešitelnou i vhodnou pojistkou...

 

PS: Kolik z Vás nosí pateky/rolády/pamy/béčka/yblóty (a já nevím co ještě) v gumové šprcce s extra přibastleným skleněným deklem?

sg_clothing_accessories.15720.1.jpg

(jen pro ilustraci, jak můžou působit "ochranné obaly na mobil")

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já nosím iPhona střídavě v kapse a v batohu, kde by mohl přijít k úhoně, takže jsem pořídil slušivej zelenej koženej obal (mám zeleny 5C) a na displeji mám fólii, kterou jsem dostal k obalu zdarma, fólie není nijak viditelná, ani na odezvu to nemá vliv. Mini mám ve stojánkovém pouzdru na způsob smartcase od applu, akorát je to čína, takže za 1/4 cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...