Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Me vecne blikajici telefon prijde jako neuveritelnej opruz. To jen dokazuje, jak jsou lidi ruzni. Do dneska jsem neveril, ze by to nekdo dobrovolne chtel.

 

Mě zase přijde opruz, jak majitelé iPhone neustále mačkají tlačítko, aby zjistili, že mají nějaké oznámení, když chvilku nebyli u telefonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Mě zase přijde opruz, jak majitelé iPhone neustále mačkají tlačítko, aby zjistili, že mají nějaké oznámení, když chvilku nebyli u telefonu.

mě zas přijde opruz sledovat telefon jestli se náhodou neudálo něco nepodstatného .... až se na něj podívám tak se na něj podívám .... vono se to neposere ....ten kdo pamatuje jako jedinej zdroj komunikace telefonní budku na růžku a korespondenční lístek má asi jasno co je pro něj důležitý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlel jsem nad tím... asi minutu... přídavnou čočkou z toho zrcadlo neuděláš, optickou kvalitu bezpochyby pouze a jenom zhoršíš, rybí oko bude zábavný na prvních 5 fotek, pak už ne, teleobjektiv bude z podstaty věci otřesnej... 

 

Henri Cartier-Bresson by dneska fotil samotným iphonem a byl šťastnej, jak je to dostupný a nenápadný, naopak takovej Ansel Adams by si nevystačil ani s deseti ololklipama...

 

my 5 cents...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrcadlo z toho dělat nechci, to nevim kdes v mém příspěvku našel. Každopádně díky za rozborku. Mě by ale zajímal spíš názor, ať pozitivní nebo negativní (neprodávám to, ani nemám akcie firmy), někoho kdo s tím aspoň něco málo odfotil.

Coby kdyby si umit taky vygooglit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Maxel: Je jasné že na profi focení sáhneš po onačejším vybavení - a těch pár kousků co ta hračka umí bys holým mobilem klohnil dost těžko. 

Matlající teleobjektiv i klasicky deformující rybí oko jsou spíš hračky, tipuju že pro chronomagora budou zajímavější spíš varianty pro makrofotografii s malou hloubkou ostrosti - však kdo chce pitvat fotky a videa, ať si je prokonzultuje se strejdou Googlem...

...za mě teda olloclip klidně jo (je otázka jakou variantu), i kdyby to mělo být jen na pár fotek a pak ten krám poslat dál.

Vždyť i za fancy gumový řemínky tady lidi běžně vypláznou víc a pak je kvůli strachu o hodinky ani nenamočej   :whistling:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Epláci, máte někdo zkušenost s objektivy Olloclip? Zjišťuju, že 90%+ všeho fotim mobilem, zrcadlo jen leží ladem. Proto kdyby to k něčemu bylo (na hodinky jasně hlavně asi Macro), asi bych tomu dal šanci. Ideálně verze na iP5/5S/SE. Díky

Super objektiv. Nevidím žádný rozdíl mezi mým profesionálním makro objektivem NIkkor 85 a tímto.

Dělám si samozřejmě srandu  :D

Teď už vážně:"

To byla jen poznámka k těm nesmyslným pokusům o srovnávání těchto výrobků, které jsou každé z jiného vesmíru. Objektiv o váze přes jedno kilo nasazený na půlkilovou zrcadlovku s FF čipem, nemůže jaksi poskytovat stejný výstup jako kus sklíčka nasazeného na dalším sklíčku a to všechno podložené miniaturním čipem. Takže o světelnosti, distorzi, či jiných parametrech a optických vadách nemá smysl se bavit.

Mám tyhle pidičočky už asi rok, nasazuju je na Iphone 6 a jsem s tím spokojen. Provedení je dobré, po nasazení sedí pevně. Abys objektiv nemohl nasadit na jinou než správnou spodní čočku na držáku, tak má každá čočka jiné stoupání závitu, takže to prostě nenašroubuješ na jinou než na tu, ke které to patří. Před nasazením je nutné sundat kryt telefonu (a to i ten tenký kožený). Rybí oko ani ten druhý širokáč moc nepoužívám. Používám jedno a druhé makro a na takové to domácí focení hodinek na Chronomag si myslím, že úplně v pohodě.

Čočky se dodávají s několika barevnými variantami držáku (které jsem vyhodil) a pak praktický látkový pytlík a šňůra na krk. Takže pokud nebudeš láteřit na cenou, myslím si, že to je dobrý kup.

Tyhle fotky v mojí chlubírně jsou foceny těmito objektivy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124: Přesně tak, jde mi primárně o ty dvě makro čočky na kraviny s hodinkama. Pro rybí woko a teleO budu praktické využití hledat asi těžko, ale sou tam tak třeba se to 2x do roka na nějaké family slezině šikne.

 

 

...

 

Mám tyhle pidičočky už asi rok, nasazuju je na Iphone 6 a jsem s tím spokojen. Provedení je dobré, po nasazení sedí pevně. Abys objektiv nemohl nasadit na jinou než správnou spodní čočku na držáku, tak má každá čočka jiné stoupání závitu, takže to prostě nenašroubuješ na jinou než na tu, ke které to patří. Před nasazením je nutné sundat kryt telefonu (a to i ten tenký kožený). Rybí oko ani ten druhý širokáč moc nepoužívám. Používám jedno a druhé makro a na takové to domácí focení hodinek na Chronomag si myslím, že úplně v pohodě.

Čočky se dodávají s několika barevnými variantami držáku (které jsem vyhodil) a pak praktický látkový pytlík a šňůra na krk. Takže pokud nebudeš láteřit na cenou, myslím si, že to je dobrý kup.

Tyhle fotky v mojí chlubírně jsou foceny těmito objektivy.

 

Děkuju Michale, přesně takový tip informace jsem hledal.

Cena pravda neni malá, ale teď jsem to zahlídnul myslim na TSB za 15 kil, což už jde. Navíc jak píše Radek, sice nejsem na řemínky/náramky, ale taky už jsem vyhodil víc peněz za mnohem větší kraviny :D

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra odpoledne bych měl mít ten červený krám půjčený od kolegy - zkusím sem s tím pak cvaknout pár obrázků...

 

PS: Jinak když jsme u nasazovacích hraček na jabko, mám doma i FlirOne a s tím se dá taky zajímavě "vyblbnout" :cool02:  

post-18308-0-40099300-1464203837_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra odpoledne bych měl mít ten červený krám půjčený od kolegy - zkusím sem s tím pak cvaknout pár obrázků...

 

PS: Jinak když jsme u nasazovacích hraček na jabko, mám doma i FlirOne a s tím se dá taky zajímavě "vyblbnout" :cool02:  

attachicon.gifFLIR0025.jpg

Ty jo to je hustý Radku. Máš to jen na blbnutí nebo se s tím dá reálně něco změřit? Jakou to má citlivost atd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega mi dnes donesl kousek který si před pár měsící koupil z čistého frikulínství a dodnes si na něj nenašel čas... tak mi ho nechal  :whistling:

 

?lloclip 4in1 (verze pro iPhone 5/5s/5se a iPod 5/6)
post-18308-0-60169900-1464274331_thumb.jpg

Předem varuju že jde o plastikovo-hliníkovou optickou hračku za 15 kil na foťáček iPhonu/iPodu, bez ambicí nahrazovat skutečné objektivy ke skutečným digitálním foťákům.

Na pravý horní roh mobilu se TO usazuje ručně (není pak přístupné vypínací tlačítko, pro pevné usazení na iPod je určena plastiková vložka), u obou předsádkových objektivů se na nějakou korekci barevných vad, světelnost a celoplošnou ostrost evidentně moc nehrálo. Nicméně při troše práce s ostřením a ořezem z toho můžou lézt zajímavé obrázky a hlavně videa, které z vestavěného foťáčku bez hardwarové dopomoci nemáte šanci dostat...

 

Fish Eye & Wide Angle:

Ve výchozím stavu s našroubovanými "červenými" předsádkami je možné fotit buď v režimu "rybí oko" (dle Google Earth vodorovně asi 160?, s viditelným kruhovým rámečkem a malým vertikálním ořezem - bacha na vlastní prsty v záběru!):

post-18308-0-43637900-1464275819_thumb.jpg

 

...a "širokoúhle" (plný snímek, na šířku úhel záběru rovných 90?):

post-18308-0-07161400-1464275819_thumb.jpg

 

Na to že dnes bylo hromada světla je vidět že obě dvojité předsádky sežraly víc než 1EV - ale na fotky se koukat dá a WideAngle si klidně dovedu představit i u videa na ultrawide monitoru. Lehce vyboulená přední čočka rybího oka přesahuje rámeček objektivu, takže sundávat z ní dodanou plastovou krytku má smyl skutečně až před focením.

Přihodím ještě dvě fotky z kolony cestou domů:

post-18308-0-71773000-1464276383_thumb.jpgpost-18308-0-09973100-1464276384_thumb.jpg

 

Makro 10x/15x:

Podle toho která červeně eloxovaná předsádka se odšroubuje před objektivem mobilního foťáku, vznikne buď 10x nebo 15x makro předsádka. Minimální ostřící vzdálenost vestavěného foťáku 5s začíná (podle množství světla a hloubky ostrosti) odhadem na 6 centimetrech - což je při čtvercovém ořezu zhruba tak akorát na hodinky s kusem chlupaté pazoury: 

post-18308-0-18688600-1464277310_thumb.jpg

 

S Olloclipem a 10x objektivem se dá jít i pod 1 centimetr:

post-18308-0-61556200-1464277310_thumb.jpgpost-18308-0-03927900-1464277311_thumb.jpg

- ale nemělo by se zapomínat že iPhone se přitom snaží ostřit - a že hloubka ostrosti dál zmenšuje i kvůli zastínění záběru mobilem samotným... což se u některých motivů může hodit a u jiných ne:

post-18308-0-98907400-1464277580_thumb.jpg

 

Zkoušel jsem i druhou stranu s 15x čočkou (strana "pod rybím okem") - ale ostré pole už u plochých motivů nepokrývá ani půlku záběru:

post-18308-0-05288200-1464277988_thumb.jpg

 

Résumé k použití se standardní aplikací "Fotoaparát":

  • Rybí oko je zajímavý efekt, ale kvůli zkreslení se hodí asi jen párkrát za sezónu.
  • Wide Angle je docela použitelný, fotky nejsou žádné Hi-Fi - ale tam kde se nedá udělat pár kroků zpět je to furt snadnější než lepení panoram.
  • Makro 10x je fajn na detaily hodinek, takže to za ty prachy možná i stojí...
  • Makro 15x už je na mě "příliš umělecké" - a upřímně řečeno, bez celé FishEye/15x strany bych se klidně obešel.

Podstatná věc je, že firma má pro iPhone i vlastní aplikaci, které obsahuje interaktivní nástroje pro částečnou korekci výše popsaných geometrických neduhů (zkreslení, ostření)...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...