Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

2exBURN: Jeden musí vědět jak termokamery fungujou (třeba že lesklé povrchy kromě vyzařování vlastního tepla hlavně odrážejí - a že hrát si na megapixely je u bolometrů ještě větší pitomost než u CCD), pak se to dá používat překvapivě dobře. Původní model co vypadal jak košile s externí baterkou a mi po pár týdnech chcípnul (ale ovocnáři poslali kurýra a za 3 dny byly prachy zpátky na účtě), novější prcek se nasazuje na Lightning, má 2x vyšší počet bodů, dá se osadit z obou stran - a hlavně už se nemusí kalibrovat ručně.

 

Pracovně už mi to párkrát bodlo třeba když jsem se v laboratoři při odlaďování musel hrabat kolem odkrytých aparatur plných vařícího oleje - to se pak jeden rád "podívá" kam může sáhnout a kam by neměl...  :sweatdrop:

post-18308-0-92593500-1464281429_thumb.jpg

 

Po správně provedené kalibraci je použitelné rozlišení teploty 0,1?C - což se hodí nejen při ptačí chřipce (při focení tohodle mi bylo fakt na zdechnutí - ale že šéf to uznal jako dostatečně reprezentativní omluvenku i přes "nemedicínský" doktorát).

post-18308-0-14757200-1464281702_thumb.jpg

 

A že se s tím dá najít černej jezevčík i v úplné tmě se při venčení taky může hodit  :ph34r:

post-18308-0-43379800-1464282426_thumb.jpg

 

Jestli se výše popsané věci vyplatí a nebo ne ať si každý přebere sám - žít se bez nich dá, osobně je beru jako "užitečné hračky", podobně jako hodinky  B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega mi dnes donesl kousek který si před pár měsící koupil z čistého frikulínství a dodnes si na něj nenašel čas... tak mi ho nechal  :whistling:

...

 

Résumé k použití se standardní aplikací "Fotoaparát":

  • Rybí oko je zajímavý efekt, ale kvůli zkreslení se hodí asi jen párkrát za sezónu.
  • Wide Angle je docela použitelný, fotky nejsou žádné Hi-Fi - ale tam kde se nedá udělat pár kroků zpět je to furt snadnější než lepení panoram.
  • Makro 10x je fajn na detaily hodinek, takže to za ty prachy možná i stojí...
  • Makro 15x už je na mě "příliš umělecké" - a upřímně řečeno, bez celé FishEye/15x strany bych se klidně obešel.

Podstatná věc je, že firma má pro iPhone i vlastní aplikaci, které obsahuje interaktivní nástroje pro částečnou korekci výše popsaných geometrických neduhů (zkreslení, ostření)...

 

Parádní recenze, moc děkuju! Skončilo to dle očekávání, jen ten 15x trochu zklamal očekávání. Na blbnutí s hodinkama ale i tak bude stačit (už jsem to objednal).

A za parádní Lexus (IS250) palec a hajfajv! :)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, řešil jste někdo přechod z jednoho společného ID (já+žena) na dvě? Konečně mám zpět iPhone jako hlavní telefon, takže vše využívám mnohem víc než jen na Minim. A jak se rozšiřují cloudy, photostream, správa hesel, apod. rád bych to konečně rozštípnul a žena měla svoje a já si nechal tohle původní ID. 

 

Jde mi hlavně o to, na co si dát bacha a co nezapomenout vošéfovat. Teď má žena třeba zapnuté fotky v iCloudu (taky pěkná kravina, zapnul omylem a všechny fotky se nám pomíchaly), má tam celkem drahé aplikace (namátkou komplet Sygic), apod. tak aby nepřišla o fotky a pokud možno jí zůstaly aplikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jdu reklamovat iPhone 6 - posunula se mi čočka předního fotoaparátu. Ještě k tomu je po roce a 2 měsících baterka skoro mrtvá - ho*no vydrží, vypíná se při 30%, nepřesný ukazatel % a nedá se na ten telefon pořádně spolehnout. Reklamoval tu někdo úspěšně i baterii po takovéto době, nebo to vždy svedou na běžnou degradaci baterie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jdu reklamovat iPhone 6 - posunula se mi čočka předního fotoaparátu. Ještě k tomu je po roce a 2 měsících baterka skoro mrtvá - ho*no vydrží, vypíná se při 30%, nepřesný ukazatel % a nedá se na ten telefon pořádně spolehnout. Reklamoval tu někdo úspěšně i baterii po takovéto době, nebo to vždy svedou na běžnou degradaci baterie?

nezmenis si avatar?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Duke650: Taky jsem ten výdobytek žmoulal v ruce - ale vzhledem k tomu že doma používám jen SmartCover a tablet pokládám na stolek, tak pocit který ve mě vyvolala dozadu trčící čočka neumím nazvat slušněji než "nepřekonatelný odpor"  :thumbsdown_anim:

 

2Rifik: Pár lidem co tohle chování pozorovali i u nových iPhonů (...obvykle po obnově zálohy z předchozího telefonu) údajně pomohlo buď DFU restore (které by ve značkovém servisu udělali tak jako tak, nebýt vadného foťáku kvůli kterému stejně dostaneš nový mobil) a nebo "rekalibrace" rozsahů úplným vyšťavením a pak dlouhým nabitím zresetovaného a vypnutého telefonu.

Jinak úplně nejveselejší bug "ukazatele baterie" souvisí  s vypnutou synchronizací místního času s GSM sítí, kdy se iOS "v rámci optimalizací" sám od sebe příliš nenamáhá s výpočtem prognózy výdrže baterie v titulkovém pruhu, takže "odhadované procento" i "teploměr baterky" klidně i několik hodin ukazují nějaké optimistické (a bohužel dávno neplatné) číslo, do doby než telefon náhle chcípne a není schopný ani nabootovat. 

 

2Maxel: O aplikace se neboj - klasické řešení je založit manželce nové AppleID aby měla svůj iCloud (kontakty, kalendáře, fotky a co já vim ještě, dtto na účtu v počítači), zatímco AppStore jí necháš přihlášený na své původní AppleID (pozor, dá se měnit tuším jen jednou za čtvrt roku). Na rozdíl od "rodinného sdílení" pak máš veškeré nákupy 100% pod svou kontrolou, protože vše zůstává "Tvoje"  B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky dotaz - pisu nejakej delsi text v mensim okynku mailu, potrebuju se vratit na text, kterej z toho okynka uz zmizel. Jinymi slovy odscrolovat nahoru v tom okynku, ne v celym klientovi/prohlizeci. Jak se to sakra dela? Tlacim malo, hodne, kratce, dlouze, jezdim prstem.. nic. Na 6s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, děsnej vopzur práce s tou lupou. Zlaté řešení BB nebo i obyč šipky na jakékoliv klávesnici robota - jakože ho nemusim, tohle má vyřešené líp. Navíc se mi na ajpedu (Mini 2) v Safari poslední dobou stává, že se lupa vůbec neobjeví, ať dělam co dělam. Musim tak dycky dvojklepé označit celé slovo a to přepsat, ikdyž je chyba třeba jen v jednom písmeně. Vopruz naentou!

 

---

Dotaz: Používáte na iOS device nějakou appku na správu fotek, resp něco co dokáže o fotkách zobrazit detailnější info (rozlišení, velikost, apod)? Nechápu, že to nativní aplikace ani ve verzi OS 9 stále neumí (nebo to neumim najít).

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, děsnej vopzur práce s tou lupou. Zlaté řešení BB nebo i obyč šipky na jakékoliv klávesnici robota - jakože ho nemusim, tohle má vyřešené líp. Navíc se mi na ajpedu (Mini 2) v Safari poslední dobou stává, že se lupa vůbec neobjeví, ať dělam co dělam. Musim tak dycky dvojklepé označit celé slovo a to přepsat, ikdyž je chyba třeba jen v jednom písmeně. Vopruz naentou!

.

Na iPadu by ti měl fungovat posun kurzoru slajdem dvěma prsty po klávesnici ... při psaní polož dva prsta na klávesnici, měla by zešednout a pak svištíš kurzorem kam chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě poprosím o jednu radu a už dam pokoj :)

 

Po koupi iPhonu jsem si na sdílení fotek mezi ním a iPadem (Mini 2) zapnul fci " Můj Fotostream". Čemu nerozumím je to, že někdy (zatim nevim za jaké konstelace hvězd) se stane, že když stejnou fotku ze složky Můj Fotostream otevřu v telefonu, má rozlišení 3264x2448 ; kdežto na tabletu jen 2048x1536 - viz scan jednoho příkladu. Na focení používám stále stejný iP5S, aplikace nativní, která žádné nastavení v tomto smyslu neumožňuje.

post-37766-0-28569300-1464950097_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...