Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

2nekdo: Mobilní Excel máš zdarma (Office365 netřeba) - a v kombinaci se SplitView (které nepovoluje 2 instance jedné aplikace) by to mohlo být řešení Tvého problému: Jeden dokument ("pohled na data") si otevřeš v Numbers a druhý vedle něj v Excelu - a můžeš před dělňasema vesele machrovat s nafasovaným iPadem  B)

Každopádně funkčně správné není ani jedno: data v tabulkáčích budou pořád zamčené v nějaké podělané offline tabulce s omezenou kapacitou a ne online v zabezpečeném datovém úložišti. Doslova tisícům budoucích fabrických+kancelářských krys tohle tluču do hlavy už 10 let - a stejně si hovádka z lenosti pořád vymýšlejí "workflow", ve kterém by problém "nějak ojebali" s Excelem a nebo jiným tabulkáčem, protože ignoranti nic jiného neznají a znát nechtějí. Paradoxně i VBA se kvůli tomu někteří naučili - a dlouhé dny a týdny s ním pak tempem šneka "řeší" kraviny, které by vhodnějšími prostředky zabraly sotva pár sekund... Proto ten sarkasmus v příspěvku výše, neber si to prosím osobně  -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivej google sheets.

 

@radek ne - potrebuju dostat vice informaci a pohledu ze stejnych dat v jeden okamzik - budeme fasovat sluzebni ipady (protoze nekdo na to udelal doplnek do naseho systemu), tak se ptam - jedinou vyhodu spatruji v tom, ze nemusim tahat notebook po fabrice, vezmu si placku. no a protoze je jako ve vetsine firem posedlost setrenim, tak numbers jsou zadara a excel se nekoupi... a tahat notebook do naseho provozu neni ani dobre, ani vhodne (a ani povolene:D) - a protoze nejsem kancl krysa (jsem, ale chodim do vsech provozu casteji nez vetsina delniku :)), tak jsem si chtel v tomto smeru vyuzit zarizeni co nejvice - pokud to nijak zasadne nejde, tak se z toho stava krasny fotoramecek na stul a pro me vec k nicemu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radek - ja si to neberu :)

krome toho ty delnici budou mit ty ipady mnohem drive nez ja :D

pouzivam excel jen na interpretaci dat, jinak vsechno je ulozene samozrejme v databazi - je to postavene nad oraclem, ale protoze setrime, tak spoustu veci nemame a nemame k nim ani pristup. protoze muj primy nadrizeny umi akorat neco s excelem, vystup ze systemu je jen v xls.

to, co vtloukas do hlavy delam a zastavam take, ale musim pracovat s tim, co mi umozni firma - a ta vic neda, ani nechce..., protoze podle ni je to dostacujici. Nehlede na to, ze napriklad muj cas je mnohem levnejsi nez predelani modulu v systemu...takze proto.. :)

uvidime az to prijde, tak to zkusim otevrit v mobilnim excelu... a uvidime, co bude vysledek - makra nepouzivam (kvuli kompatibilite) a snazim se to uvzorcovat "slusne" aby to behalo v praci vsem, kteri to potrebuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc sem nelezu, ale musim si vylejt frustraci...

 

Upgrade z 6s na iP8 v pohode, i kdyz ?stehovani? telefonu taky nebylo uplne bez komplikaci.

 

Nicmene me absolutne vytaci absence audio jacka. Vedel jsem o ni a pripravil se na to. Koupil jsem origo redukce z lightning na 3,5mm a do auta, ktery jeste nema A2DP, potom bazmek od Belkinu (za 9 kil), kterej redukuje lightning na 3,5+napajeni.

 

A nefunguje ani jedno. Sluchatkova redukce znamena degradaci zvuku o 50 %, navic ve sluchatkach pravidelne praska. Protoze jsem je koupil dve, overil jsem, ze se to chova stejne na vsech telefonech i v aute. I se trema ruznejma sluchatkama.

 

Belkin sice audio prevadi celkem slusne, ale zase kravi napajeni, kdy telefon prepina mezi nabijim/nenabijim co 2 vteriny.

 

Takze vysledkem je vyhozenejch 1500 a nemam to, co jsem chtel. Nakonec si asi poridim BT->3,5mm device a budu si muziku streamovat. To by snad fungovat mohlo.

 

Kua, to jsem vytocenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluk si rozsekal na Ipadu 1 s retinou 128GB sklo (ne displaj), tak mi to bylo líto vyhodit a nechal jsem ho vyměnit. Sice to trvalo trochu déle než mělo, dal jsem to do Macwell a očekával profesionální přístup. Cena asi odpovídala (2.290,- a to mi tvrdili jakou mám slevu, protože jsem tam dělal už asi tři displeje na iPhone). Už když to kluk dostal, tak se mu nelíbilo, že je Home Button "nějakej vostrej a jinak se mačká" (má pravdu - doma máme 3 iPady, 4 iPhony a tohle je fakt jiný) a dneska další stížnost. Nevim jak se to přesně jmenuje, ale zavřením/otevřením obalu nereaguje displej, nemá to na jeho vypnutí/zapnutí vliv. Má to vůbec cenu reklamovat? Zkoušel jsem jinej obal (holka iPad 1 32 GB bez retiny - u ní v pohodě) ale nepomáhá to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2KFL: Taky jsem už předloni u svého miláška skončil u BT->jack klienta za cca 1200, přestože na mobilu jack ještě mám a kvalita A2DP má k HiFi sakra daleko. Ale představa že bych musel vyndávat telefon z kapsy a pak ho zapomněl v autě pro potěchy chmatáků s cihlou, nebo to někam za jízdy drátoval a při vystupování urval mi přijde dostatečně děsivá...  :sweatdrop:

 

2nekdo: Google Sheets co zmiňuje utrejch nejsou úplně marný nápad - vzpomínám si že když jsme před lety v práci řešili jaký cloud používat, spíš než vymiškovanému mobilnímu Excelu se GoogleApps už tehdy funkčností blížily desktopovým Open/Libre Office, včetně kontingenčních tabulek a dalších maticových funkcí (které mobilní/365 Excel neumožňoval vkládat+upravovat a Numbers je pro jistotu dodnes neumějí vůbec!). Excel ani Sheets ti vedle sebe nezobrazí víc listů najednou - ale pokud si ty dokumenty chystáš sám a nechceš kvůli společnému pohledu na různé listy dělat harakiri s různými aplikacemi ve SplitView, možná by Ti u obou postačilo klasické ukotvení příček řádků/sloupců v rámci jednoho listu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Ricous: buď jde o fejkové LCD z číny u kterého se vykašlali na indukční senzor krytu, nebo si kluk při tom tuningu (podobně jako vloni můj synátor na 5C mechanicky zdeformoval uchycení Home tlačítka a dorasoval okolní flexy, takže může být rád jestli mu vůbec funguje touchID (se kterým by to vyšlo o dost dráž)... Každopádně za servis zaplatils, takže po opravě bys měl dostat plně funkční kus => reklamace servisu - a to dřív než s tím znova křápne (to se zas letos podařilo holce)...

 

PS: Máš v těch verzích iPadů nějaký guláš - 10" iPad 1 byl tlustý/těžký/hranatý, dvojku odlehčili, zakulatili a přidali foťák, trojka přidala retinu, čtyřka výkon, Lightning konektor a rychlejší napájení, pětku pojmenovali "Air", šestka byla "Air 2" a aktuální sedmička je už zase jenom "iPad". Kromě toho souběžně existuje 8" řada Mini (původní odpovídá iPadu 2, dvojka přidává dvojnásobné "retina" rozlišení, trojka touch-ID a čtyřka rychlejší procesor) a řada Pro, s 10" a 12" LCD...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2KFL: Taky jsem už předloni u svého miláška skončil u BT->jack klienta za cca 1200, přestože na mobilu jack ještě mám a kvalita A2DP má k HiFi sakra daleko. Ale představa že bych musel vyndávat telefon z kapsy a pak ho zapomněl v autě pro potěchy chmatáků s cihlou, nebo to někam za jízdy drátoval a při vystupování urval mi přijde dostatečně děsivá...  :sweatdrop:

A jakej BT mas? Vsechno stoji kolem litru (Belkin, TPlink apod.) a ja chci neco osvedcenyho. Hifi to nebude, ostatne Apple music ma stejne bitrate jen 260 kbps ci kolik, takze to neresim :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že mám tady tenhle krám do druhého CL konektoru v područce, Clocky mi tehdy dal slevu :)

Pokud máš nervy na Aliexpres, tak podobná šumítka tam stojí zhruba desetinu. Co se "osvědčenosti" týče, u takových prcků je kvalita a rušení audia vždycky sázka do loterie, ale A2DP v tom vždycky nějak funguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že mám tady tenhle krám do druhého CL konektoru v područce, Clocky mi tehdy dal slevu :)

Pokud máš nervy na Aliexpres, tak podobná šumítka tam stojí zhruba desetinu. Co se "osvědčenosti" týče, u takových prcků je kvalita a rušení audia vždycky sázka do loterie, ale A2DP v tom vždycky nějak funguje...

Dik :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou po mě manželčin starej jednodušší strejček chtěl, ať mu pomůžu s odvozem televize, kterou si osobně objednal u nich v elektru a zaplatil zálohu. Potom co jsem směrem k prodavači kysele upustil že stejnej krám mají v Globusu o dva litry levnějc, začal chudák socíkem vychovanej strejček blekotat že "to přece není možný, to by se jim ani nevyplatilo takhle pod cenou prodávat". Naštěstí zkušenej prodavač jeho mentální dilema utnul argumentem kterému se neodporuje: Pane, to jsou dvojky... 

 

Každopádně pokud si Koza_C nehodlá u zeleného zmuda kupovat něco označené jako "rozbaleno", "krátkodobě používáno" a nebo "repasováno", pak u originálního balení nemá důvod uvažovat o jiné kvalitě než "jedničkové"...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...