Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Mám doma externí hdd a chci do nej nahrát filmy z mého iPadu 2017, existuje nějaký kabel , kterým by šlo přetáhnout filmy/fotky z iPadu do HDD?

Nebo existuje aplikace, která mi toto zprostředkuje přes klasický lightning datový kabel?

Dá se třeba sehnat externí disk pro iPad, který má i klasické USB ?

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2moco: filmy v sandboxu přehrávače by měly jít dostupné přes iTunes, u aplikací typu VLC možná pro tu složku bude k dispozici i FTP (tam i zpět). Na externí plotnový HDD krmený po USB radši předem zapomeň, iPad je klient a ne USB host - a příslušné Host adaptéry mívají (kvůli striktnímu limitu na odběr) problém už s flashkama, to už radši rovnou s Lightningem (u nich se ale pro obsluhu protokolu vyžaduje extra aplikace). Jestli to takhle chceš řešit "systémově", mrkni radši po bezdrátových externích discích, jinak je jednodušší použít počítač (PC/Mac s iTunes).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2moco: filmy v sandboxu přehrávače by měly jít dostupné přes iTunes, u aplikací typu VLC možná pro tu složku bude k dispozici i FTP (tam i zpět). Na externí plotnový HDD krmený po USB radši předem zapomeň, iPad je klient a ne USB host - a příslušné Host adaptéry mívají (kvůli striktnímu limitu na odběr) problém už s flashkama, to už radši rovnou s Lightningem (u nich se ale pro obsluhu protokolu vyžaduje extra aplikace). Jestli to takhle chceš řešit "systémově", mrkni radši po bezdrátových externích discích, jinak je jednodušší použít počítač (PC/Mac s iTunes).

Jasný no, my doma mac ani PC nevyuzivame, nám na naše činnosti stačí iPad a nechci kvůli stahování pohádek kupovat MacBook. Jde mi o to, že jsem vždycky stáh pohádky přes PC na disk a ten připojil k TV a prcek byl spokojenej, teď nám PC umírá a MacBook je pro naši domácnost zbytečně moc předimenzovanej (stejně se jednou k němu dokopu).

Tak musím překopat zavedený systém a nějak to hodit do Apple módu. Přemýšlel jsem i o apple tv a zrcadlení filmů přes iPad. Nejtěžší bude vyloučit z domácnosti HDD (který udržuji na životě jen kvůli uloženým fotkám).

Prozatím to vyřeším obojživelnou flashkou od SanDisku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si bud NAS kam das filmy a k tomu krabicku na prehravani propojenou s tv

Nebo NAS vynech a porid si krabicku s Androidem na kterou pujde nainstalovat KODI, tam si pak zaplat Sosac repozitar, asi za 500 nebo kolik na rok muzes streamovat nesmyslny mnozstvi filmu a serialu, ja uz nestahuju nic, jen streamuju, pripadne i pres to KODI muzes prehravat filmy z NAS

Kodi app je i na ipad

Pripadne na ipadu muzes poustet filmy z tvoji domaci NAS taky bez problemu

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si bud NAS kam das filmy a k tomu krabicku na prehravani propojenou s tv

Nebo NAS vynech a porid si krabicku s Androidem na kterou pujde nainstalovat KODI, tam si pak zaplat Sosac repozitar, asi za 500 nebo kolik na rok muzes streamovat nesmyslny mnozstvi filmu a serialu, ja uz nestahuju nic, jen streamuju, pripadne i pres to KODI muzes prehravat filmy z NAS

Kodi app je i na ipad

Pripadne na ipadu muzes poustet filmy z tvoji domaci NAS taky bez problemu

Něco podobného mě napadlo s Apple TV + NAS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si bud NAS kam das filmy a k tomu krabicku na prehravani propojenou s tv

Nebo NAS vynech a porid si krabicku s Androidem na kterou pujde nainstalovat KODI, tam si pak zaplat Sosac repozitar, asi za 500 nebo kolik na rok muzes streamovat nesmyslny mnozstvi filmu a serialu, ja uz nestahuju nic, jen streamuju, pripadne i pres to KODI muzes prehravat filmy z NAS

Kodi app je i na ipad

Pripadne na ipadu muzes poustet filmy z tvoji domaci NAS taky bez problemu

 

Mohl bych poprosit o radu s tim Sosáčem? Já používám TV primárně jako displej - tzn. mám LG smart TV a všechno streamuju z NASu, který je v komoře. Nicméně musím vždycky stáhnout něco na počítač, pak to nakopírovat na NAS a potom to teprve po nějaké době vidím na TV.

 

Ten streaming by mě lákal, je někde vidět co všechno je tam k dispozici? Nebo jak to vůbec funguje?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nainstalujes si kodi, muzes i do pocitace zdarma, pak zkus pres google najit jak pridat repozitar sosac, muzes se zdarma podivat co tam je. aby se ti videa po 30s nevypinali musis si zaplatit predplatne na streamuj.tv zadas do kodi k sosaci jmeno a heslo a jede to.

Je tam skoro vsechno, jen novinky trvaji o neco dele, cca o par dni - tyden nez jsou ke stazeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouknout na databázi sosace stačí rychle zde http://movies.sosac.tv/cs/

 

Používám na streamované přehrávání www.prehrajto.cz a taky spokojenost. Už dva roky mám předplatné a 95% na věci už koukáme jen zde a do PC stahujeme minimálně (jen nějaké extra špeky). Mám TV propojenou s počítačem, takže používám jen standardní prohlížeč (na tabletech včetně iPadu to jede přes prohlížeč taky bez problémů - děti to via WiFi sledujou kdekoli se pohybujeme po EU).

Upraveno uživatelem Mareka01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně používám KODI na Raspberry a zdrojem pro filmy je Webshare. Roční platba necelé pětikilo. Výběr filmu neuvěřitelně široký a kupodivu novinky částo i v 4K.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Z webshare tahám ty filmy právě na ten NAS - raspberry mám v šuplíku.. Ono se dá do KODI tahat přímo z webshare? Mám tam premium tak mě to zajímá. To jsem nějaký hodně zastaralý koukám když všechno stahuju a pak skladuju TB úplně zbytečně :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z webshare tahám ty filmy právě na ten NAS - raspberry mám v šuplíku.. Ono se dá do KODI tahat přímo z webshare? Mám tam premium tak mě to zajímá. To jsem nějaký hodně zastaralý koukám když všechno stahuju a pak skladuju TB úplně zbytečně :-D

Ano stahuješ naprosto zvytečně ;) Jde to tak jak píšeš a svůj premium učet na to můžeš využít.

 

Jedu přes doplněk Stream Cinema CZ, který je napojen na WebShare a funguje to skvěle.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...