Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Teoreticky může být problém i se senzorem světla na čelní straně, ale kromě "Nastavení/zobrazení a jas" mrkni pro jistotu i do "Nastavení/zpřístupnění", jestli se automatická regulace nerozhodila tam. Výsledný bílý bod se v iOS kromě jasu počítá hned z několika různých předvoleb, včetně posunutí bílého bodu a kriplkárových barvoslepostí a inverzí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, muzete mi nekdo pomoc se schvalenim icloudu? Uz nekolik let se mi na displayi iphone objevuje hlaska viz priloha a to i po vymene modelu. Zkusil jsem vsechno mozne, po odkliknuti OK se nic nestane. Zkousel jsem odhlaseni, prihlaseni pres pc a nevim co jeste. Presto me to treba jednou denne obtezuje. Co s tim? dcab43064ef9abe93460caae466d236c.png63d0fcc0a3c01d3cc131c5ad9a6bd81c.pngDiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Ty snad neumíš číst? V iCloudu máš zapnuté 2-faktorové ověřování, takže u každého nového zařízení (a nebo po vypršení tokenu) to chce Tvou iKrabičku autorizovat kódem který vyskočí na nějaké jiné, nebo pomocí zabezpečovacího kódu v iCloudu. A dokud to nezadáš (a nebo iCloud nezakážeš), bude Ti ta hláška vyskakovat při každém pokusu o synchronizaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty tam někde čteš něco o dvoufaktorovém ověření?

Že jsem se vůbec ptal.

 

A Ty snad neumíš číst? V iCloudu máš zapnuté 2-faktorové ověřování, takže u každého nového zařízení (a nebo po vypršení tokenu) to chce Tvou iKrabičku autorizovat kódem který vyskočí na nějaké jiné, nebo pomocí zabezpečovacího kódu v iCloudu. A dokud to nezadáš (a nebo iCloud nezakážeš), bude Ti ta hláška vyskakovat při každém pokusu o synchronizaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo..ale v letadle toho moc nevykouká a v noci v autě když nespí tak taky ne..

...zkoušels mluvené slovo - pohádky? My jezdili s dětmi obytňákem roky a na tohle vzpomínají dodnes. Pak přibyly slovní hry, vyprávění atd. Dnes mají skvělé výsledky ve škole, bohatou slovní zásobu, rozumí vtipu atd. Upraveno uživatelem Sacíbagr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...zkoušels mluvené slovo - pohádky? My jezdili s dětmi obytňákem roky a na tohle vzpomínají dodnes. Pak přibyly slovní hry, vyprávění atd. Dnes mají skvělé výsledky ve škole, bohatou slovní zásobu, rozumí vtipu atd.

Zásadní problem je ze nechce sluchátka .. v autě člověk něco vymysli.. v letadle ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučte mi, prosím, iPad na sledování filmů - tj. od jaké generace zavedli Retinu, případně další fíčury - zajímá mne především kvalita displeje a výdrž baterky, ostatní parametry (vyjma kapacity) by pro filmy neměly být snad zásadní.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta platforma (zdroj obecně) je dost důležitej údaj, protože třeba Netflix má takovou kompresi na iOS app, že je od Retiny (4.gen) úplně jedno na čem to sleduješ. Obnovovací frekvence k filmum nemá absolutně vztah, všecko jede max 30fps.

Kvalita displaye je jednoznačně nejlepší na řadě Pro a pokud to chceš jako polopracovní nástroj, nebo něco co budeš tahat ssebou na konzumaci obsahu a občas napíšeš mail, tak určitě 10.5"

Nicméně jak píše xcmaniax, letos má být nový design, čili bych počkal až spadne cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že bych měl zůstat u 9,7" modelů (kvůli držáku do auta)... asi nemám problém koupit současný model, ale bude sloužit opravdu pouze k tomuto účelu, proto se ptám, jestli není jednodušší koupit někde 3-4. generaci, protože to vyjde nastejno :)

 

P.S. Sledování offline :)

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andrew, taky bych doporučil Air2, klidně i z druhé ruky - starším 32 bitovým modelům 3/4 už vloni skončily aktualizace iOS a pomalu začínají problémy i s dostupností nových verzí software v Appstore, stačí aby zas ovocnáři (a nebo zmiňovaný Netflix) zavedli "nové a lepší" certifikáty/kodeky a bude to v háji definitivně, podobně jako o něco dřív 1/2 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andrew, suhlas s chalanmi. Moj air2, ktory som kupil pred rokmi hned ako vysiel teraz okupuje dcera, fici hlavne na netflixe a je to bez problemov.

Ja som tam mal vzdy pred dlhsou sluzobkou skonvertovane filmy a nestretol som sa so ziadnym problemom. Akurat bol vopruz tie filmy konvertovat.

Na ipade pro, tiez prva generacia nevidim ziadny rozdiel oproti air2 v zmysle filmov.

 

Btw., neriesili ste niekto prechod z iOS na android u telefonu?

Neviem cim to je, ale mne sa kazdy iphone pokazi zhruba do polroka. Tento tyzden zo sekundy na sekundu odpadla 8, ktoru som kupil pred koncom minuleho roka. Akoze vzdy mi daju novy, ale... Tak si vravim, zeby nebolo na skodu skusit iny system, iny telefon, inych vyrobcov. Podotykam, na prvom macu som pracoval pred viac ako 20 rokmi, odvtedy som nemal iny operacny system a nie je to u mna teda "modna" zalezitost. Posledny telefon (mam ho pred sebou na stole) bol Nokia N95, odvtedy som mal len iphony. 

Myslim na to, ci budem musiet riesit veci, ktore teraz neriesim. iCloud, automaticke zalohy, synchronizacie, fotky a neviem co este... v podstate sa o nic teraz nestaram. Maily idu cez nas server, cize tam ma cloudy nezaujimaju. Nasiel som si postup, ze iphone zazalohujem na drive od googlu a potom zosynchronizujem s android telefonom. Ale ked je pokazeny a maju na reklamaciu este asi 26 dni...tak nemam co zalohovat, alebo to ide cez icloud.com? Predsa len, ta stara nokia je slusna recesia a niekolko dni stacilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou konverzi máš na mysli? Myslíš přeformátování do mp4, aby bylo možno filmy přehrát v nativní aplikaci Video?

Pokud ano, tak to je dnes zcela zbytečné. Aplikace typu Infuse apod. přehrají drtivou většinu formátů a navíc automaticky stáhnou titulky.

Upraveno uživatelem bubo.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, pokud to je dávná minulost, tak můžeme jen vzpomínat a smát se.

 

BTW: Se switchem na Android Ti neporadím, jsem hluboce zaseknut v jablečném sadu a je mi tam zatím dobře :) Android mi stačil před časem coby náhradní telefon po dobu opravy iPhonu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@epsteinbarr no hlavne se priprav na to, ze to bude fungovat jinak

neco lepe, neco hure, neco vubec, ale na vetsinu veci jsou alternativy.

myslim si, ze v pripade reklamace kazdy slusnejsi servis/apr ma nejaky jiny nesmysl na pujcovani

takze v ramci uspory casu je lepsi si nejaky pujcit... a pak ho vratit, nebo koupit jiny a pak prodat...

samozrejme, pokud chces experimentovat, tak je to jasne, ale ted si ho koupis.a az se ti (asi) za mesic vrati ten iphone, tak co?

pokud ten telefon nemas, z icloudu toho moc do androidu neobnovis...

hlavni problem byvaji sms - kontakty a maily problem nejsou

fotky se resi na androidu pomoci google photo, ale musis je nahrat na google, aby to fungovalo...

osobne si myslim, ze ta ztrata casu (pokud neplanujes prechod na trvalo) za ty usetrene penize nestoji...

 

edit: jak jsem psal - spousta veci jde nahradit, ale jsou veci, ktere opravdu nenahradis - jeden priklad za vsechny jsou iworks (pages numbers keynote)

ano..je alternativa od MS, ale prevadet vsechny dokumenty... to je sebemrskacstvi nejvyssiho radu (nehlede na kvalitu vysledku)

Upraveno uživatelem nekdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...