Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Windows máš mít na virtuální mašině na macbooku - a zapínat je jen po dobu nezbytně nutnou dobu ve stavu nouze nejvyšší :speak_cool:

To je těžký pokud na druhé straně je takovej zatvrzelec jako já :) hodinky, telefony, tablety, TV, to všechno už jsem dokázal pořídit. A přechod jsem zvládl poměrně snadno, má to svoje specifika, plusy i minusy. Nejvíc mě baví ten ekosystém. Ale ten notebook prostě nějak nemůžu hecnout. Možná by to chtělo pronájem tak na měsíc a bylo by vymalováno :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Upraveno uživatelem hreba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hreba: Poradil bych místo pronájmu zkusit Clockyho výprodejní Air v inzerci (i kdybys ho za pár týdnů poslal dál, neproděláš na tom gatě) - ale ten by byl kvůli ostudně malé RAM nevhodný právě na "záložní" okenice v Parallels, pokud bys nedejbůh zjistil že "kvůli jedné pitomině měsíčně" se bez nich neobejdeš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nahodil jsem malinu Pi3 B+, ofiko Raspian, pak mySQL, PHP, phpAdmina , root účet je bez hesla a vypnutý.

 

jako router mám TimeCapsuli, která forwarduje porty do mé lokální sitě na kontrétní IP, port 80 (kvůli meteostanici co běží na malině) a nějaké vyšší čísla, pro přístup na DVR server.

 

protože mám na malině i Jdownloader, tak jsem mountnul složku z disku na capsuli - samozřejmě je tam přístup přes heslo. Nicméně po cca 3 dnech jsem v této složce našel asi 500+ *.exe a *.pif + jeden autorun.inf - názvy souborů nesmyslné ... na celé síti běží jen jabka, z auth.log jsem nevyčetl žádný brut force atak , jen mé loginy.

 

Je fakt, že mám v garáží jeden XP notebook, kde jsem z Ali instaloval VCDS z jejich dodaného CD a tento noťas visí přes wifinu na stejné síti - mám hledat problém na tom XP stroji a nebo spíše počítat s nějakým vnějším průnikem přímo na malinu ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simvas panove, jeden ajfoun jsem utopil v hajzlu (pak umrel), poridil jsem novej, do kteryho jsem se prihlasil a vsechno se nacetlo. Starej si vzal kolega, ze ho nejak zkusi zprovoznit.. A tedkonc, muzu nejak smazat jen ten starej? Respektive si bejt jistej, ze tam nejak nezustala moje stary hesla, bankovnictvi a tak? Sorry, ze se ptam jak debil:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hreba: Poradil bych místo pronájmu zkusit Clockyho výprodejní Air v inzerci (i kdybys ho za pár týdnů poslal dál, neproděláš na tom gatě) - ale ten by byl kvůli ostudně malé RAM nevhodný právě na "záložní" okenice v Parallels, pokud bys nedejbůh zjistil že "kvůli jedné pitomině měsíčně" se bez nich neobejdeš...

Byl jsem dneska vyzvednout telefon ze servisu a pánové mi udelali velkou a levnou radost. Mám sto chuti tam na revanž koupit MacBook 2014 nebo 2015 na zkoušku. Čímž se taky omlouvám, že jsem se neozval, ale měl jsem na vyřízení asi 10 minut a zpět do práce :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hreba: Tak to je super zpráva Petře - budu držet palce ať nový kousek vydrží, už žádné další pokusničení s IP68!!!  :sweatdrop:

Pokud by mělo jít o MBP "za víc než málo peněz", s ohledem na 4K/baterky/SSD už bych se vyhýbal modelům vyrobeným před rokem 2015.

 

@Micey: Jediná jistota je pořádnej perlík - ale jestli šlo o "plaváčka" a v záchvatu velkorysosti nesdělils dotyčnému svůj PIN + přihlašovací údaje do iCloudu, šance na probourání se k šifrovanému obsahu by měla být (u amatéra) opravdu minimální  B)

 

@jrov: k základním hygienickým návykům někoho kdo si hodlá dělat díry do zabezpečení by mělo patřit zprovoznění síťové izolace pro vergly s okenicema...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jrov: k základním hygienickým návykům někoho kdo si hodlá dělat díry do zabezpečení by mělo patřit zprovoznění síťové izolace pro vergly s okenicema...

 

oukej, odstřihnu ty XPéčka mimo hru. Nicméně mne překvapuje , že to nasypalo bordel do složky, která sice je viditelná na sítí, ale přístup na ní je přes heslo ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hreba: Tak to je super zpráva Petře - budu držet palce ať nový kousek vydrží, už žádné další pokusničení s IP68!!! :sweatdrop:

Pokud by mělo jít o MBP "za víc než málo peněz", s ohledem na 4K/baterky/SSD už bych se vyhýbal modelům vyrobeným před rokem 2015.

Ale fotky pod vodou jsou pěkný. Příště holt vezmu to GoPro. Teď k němu vybrat něco na editaci... Čas asi dozrál... a3545fce0633f011312e2449588adb29.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Upraveno uživatelem hreba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že těch plateb udělám denně desítky, ale za celou dobu se mi to nestalo ani jednou. max sem byl rychlejší než terminál, takže druhej pokus se sledovánim toho hlemejždího displaye, ale že by selhala transakce teda ani omylem.

já sem si to celý vymyslel abych byl zajímavej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zamachroval, selhal, vytasil kartu a odešel. To se může stát i v bordelu, tohle přežiješ :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

V bordelu možná, ale na wc nikoliv, dnes jsem po vytasení mobilu prošel bránou a tasil hned ještě jednou:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...