Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

dík za info,

tak ale to mě docela sere, v tom postrádam smysl/logiku k čemu to....

Já v tom dnes už logiku vidím, ale před rokem když jsem přecházel z Touch ID jsem byl naštvaný stejně jako Vy :) Takže klid zvyknete si ;)

 

Jde o to, že pokud by tam ten swype nebyl, telefon by se otevřel při každém, byť i nechtěném, pohledu. Např. při kontrole notifikací nebo času. Navíc dnes lze na LockScreen provozovat mraky rychlých akcí (odpovídat na zprávy, odkládat připomínky, vytočit telefonní čísla oblíbených kontaktů, zavolat na zmeškaný hovor, zobrazit náhled notifikací, nebo smazat email apod.) A to vše bez odemknutí/aktivace telefonu a otevření příslušné aplikace. Já to tedy dost často používám...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, přítelkyně má dosluhující SE a já bych jí rád koupil nový mobil k Vánocům. 

Sám jsem vlastník Xka, nemám problém vzít asi cokoli z dnešní produkce, ale co má tak nějak smysl... 11, 11 Pro, nebo Xr? Byla zvyklá na menší telefon, tak určitě klasickou verzi a paměť rozumný střed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad "pokud by tam ten swype nebyl": kdyby nebyl, musela by jet ta laserová projekce + sada Face-ID kamer furt(!). Ono je už takhle dost blbé, že teď musí být trvale aktivní celá dotyková vrstva, zatímco u touch-id šlo jen o malou malá plošku nad ir-kamerou a u ještě starších implementací dokonce jen o fyzické tlačítko, které v neaktivním stavu nežralo vůbec nic. Holt nová doba - hlavně že si ty své matlafony s ohlodaným displejíkem můžete průběžně dobíjet přes záda, protože jinak by nevydržely ani den... 

 

Apropos, kdyby měl snad někdo pocit že jsem agent Apple, tak malý přehled toho co mě na novodobých jabkách nepřekonatelně sére:

  • iPhone - nepraktická velikost a záměrná křehkost všech modelů - no a samozřejmě všudypřítomné FaceID
  • iPad - u modelů pro katastrofálně vachrlatá konstrukce displeje (Clocky by mohl vyprávět)
  • iMac - vše zalepené/připájené pro znemožnění oprav a upgradů + hlučné chlazení hned u hlavy co dovnitř tahá prach, který pak není jak dostat ven. 
  • MacBook(Pro) - průserová "motýlková" klávesnice, USB-C vyžadující milión redukcí v době kdy nic nefunguje pořádně.....
  • AppleWatch: i když už konečně získávají jakous-takous funkčnost, baterka furt vydrží houby, GSM u nás dodnes nefunguje - a ve zvětšeném rozměru 44/40 jsou ještě hnusnější než ty původní.

Ale proč si stěžovat - vynecháním hned několika generací za sebou se dá "bezpracně" ušetřit na hezké hodinky...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u modelu Macbook bych přidal o stejné jako u iphone - zbytečně zvýšená křehkost všech modelů, jinak lze podepsat. 

 

BTW - kdyby mi nekřupnula ta nesmyslná skleněná lišta pod displayem u Pro, tak už jsem jej dost možná prodal a koupil si zpět 2015 model, který byl prostě lepší (konstrukce, klávesnice, porty na těle). K tomu jsem, já debil, podlehl masírce a koupil 256 GB, když by mě na 100% stačila 128GB vezre tak, jak 10 let zpětně.....

 

Iphone mě taky točí, čím dál víc - nevěřím, že nový IOS záměrně ty telefony nezpomaluje a IOS 13 je teda zatím křáp - naštěstí  telefon fasuju, tak mě to tak neštve.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Díky za info to co psal bubo je asi fakt to jsem na SE nepoužíval, tak s křehkostí nevím to snad tak bylo vždy a u všech značek možná LG má nějaké military standart jinak bez obalu toho moc používat asi nejde když to spadne na zem je to průser skoro všude... co si pamatuji ještě karbon Lumia 800 byla dost slušná na pád 3310 starou nepočítám ta je nesmrtelná :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolektive,

 

Máte někdo AirPods Pro? Jsou fakt tak fajn jak se píše? Přemýšlím ještě o Sony WH-1000XM3.

 

Ty Sony jsou dražší, AirPods Pro umím za méně.

 

Co si o tech variantach myslíte, kterým směrem jít?

 

Pozn. Airpods jsem nikdy neměl.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolektive,

 

Máte někdo AirPods Pro? Jsou fakt tak fajn jak se píše? Přemýšlím ještě o Sony WH-1000XM3.

 

Pokud nas iphone kup aipody pokud android tak sony ;)

 

Ty Sony jsou dražší, AirPods Pro umím za méně.

 

Co si o tech variantach myslíte, kterým směrem jít?

 

Pozn. Airpods jsem nikdy neměl.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paro: Není to problém - rychlost nabíjení si řídí sám iPhone, nabíječka mu dodává jenom proud. Problémy nejsou ani se silnějšíma multi-USB nabíječkama - tyhle používám už pár let, výhoda je že do zásuvky z nich vede standardní dvoužilový AC kabel, který se dá na cestách používat i k dobíjení foťáků a pod. (do zemí s jinýma zástrčkama beru místo obskurních redukcí rovnou příslušný kabel) = ušetřené místo v báglu i v zásuvce  :cool02:

CHARGER5P40W_8.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nemá tu někdo Macbook 12 a regulérně ho používá? Tím myslím na víc, než jen brouzdání po netu a hledání hodinke :)

O co mi jde? Řeším akorát koupi nového Macbooku, nechci dát raketu za 2019, ale taky úplně nechci jetý, takže připadají v úvahu 3 možnosti, které se ještě dají sehnat jako nové - PRO 2018, AIR 2018 a ta 12, kterou jsem původně úplně zavrhnul, ale čím víc se na něj dívám, tím víc se mi asi líbí, jak je kompaktní.

Použití převážně klasické blbosti, ale občas na tom potřebuju i něco udělat a co hlavně, musí zvládnout alespoň nějaké dělání v PS, neříkám vše, jsou věci, které sotva utáhne i stolní sestava, ale alespoň něco a toho se zrovna u té 12 dost bojím. Samozřejmě toto nejvíc nahrává verzi PRO, jakožto nejvýkonnější, ale většinu času bych ho nevyužil, tak mi přijde zbytečný a cena je samozřejmě taky vyšší. Co se týče displeje, tak jestli 13, nebo 12 moc nehraje roli, co potřebuju, to si hodím na velký monitor. Porty taky neřeším, redukci/hub bych musel mít u všech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvanáctku měla žena. Dobrej stroj na safari, mail, youtube, prezentace, office. Výkon tam nějaký je, nezdál se nějak hodně zpomalenej, ale co bylo špatné, tak absence ventilátoru a s tím spojený trottling - snižování výkonu v zátěži. Když jsem měl své pro v servisu, tak jsem zkusil jednu hru - WOT Blitz co si občas zahraju a jelo to, ale po 5 minutách se začala rychlost vytrácet a začalo sekání. Takže PS asi zmákne, ale je to prostě hrana...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bells: Pokud tím "děláním v PS" nemyslíš "otočení+oříznutí+automatické zesvětlení/ztmavení fotky z mobilu před nahráním na držkabůček" (což zvládnou i Fotky/iPhoto) ale  seriózní práci s nedestruktivními úpravami na pořádných perifériích (4k+klávesnice+myš) při současném napájení, tak na toho jednoportového plivníka zapomeň.

 

Apropos, jestli nejde o náklad do účetnictví a vratku DPH, proč neklofneš Clockyho zánovní Pro? Vyvalit o třetinu víc jen za "protržení panenské blány" na papírové krabici by mi za tu srandu asi nestálo...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...