Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Ja to neberu, ja sem nasi hvezde koupil Macbook Air a ja sam zvazuju, jestli se nemam vratit k androidu, japko evidentne neni moje krevni skupina.

Fakt? Co Tě sere ? Já občas uvažuji o androidu :) Na jabkách už jedu od trojky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co me sere? 

 

blby prevadeni souboru z PC do telefonu a zpet - jasny, jedu pres phone drive, ale stejne

zbytecne komplikovany nastaveni zvoneni - vlastniho

absence klavesnice 3x4

fotky se ukladaj pod divnejma nazvama, mam rad svoje 20192911_093310 apod

kdyz nahravam fotku 3x4 na sirku na forum, dycky se mi natoci, musim orezat nebo se s tim ruzne jebat

nedejboze nahravat cely alba z PC do founu

fotky z fotaku se mi ukladaj dohromady s fotkama z wocapu a pak v tom mam mrdnik

 

Ja su proste zvyklej na slozky, podslozky, soubory, prejmenovavani, info o fotce - kdy, kde, jak velka

 

Pro sem si kupoval kvuli fotaku, kerej je supr, a musim rict, ze vydrz dva dny je taky fajn, ale jinak je to pro me furt boj..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolektive,

 

Máte někdo AirPods Pro? Jsou fakt tak fajn jak se píše? Přemýšlím ještě o Sony WH-1000XM3.

 

Ty Sony jsou dražší, AirPods Pro umím za méně.

 

Co si o tech variantach myslíte, kterým směrem jít?

 

Pozn. Airpods jsem nikdy neměl.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nespletl sis WH-1000XM3 (sluchátka přes hlavu) a WF-1000XM3 (špunty)? Pokud ne, je to skutečně něco úplně jiného a nelze to porovnat.

Sám mám Airpods Pro a Sony WH-1000XM2.

Airpody používám na poslech, když se hýbu nebo v kanceláři s jednou peckou na telefonování. Velice příjemně mne překvapil noise cancelling, který se hodně blíží i těm Sonkám. V letadle to bylo naprosto srovnatelné a desetihodinový let je s peckama v usisch proste příjemnější než s velkými sluchátky :) Pecky od Sony jsou zvukově lepší, aspoň z tech deseti minut co jsem je měl možnost zkusit. Zvuk Airpods ale ani při dlouhém poslechu není otravný a totéž alespoň pro mě platí i pro usazení v uších. Takže za mě ok jako celek pokud pripočtu věci spojené s provozovaním v ekosystému Apple. Velké plus dávám za možnost sdílet zvuk z jednoho iPadu/iPhonu do více Airpods. Vydrž podle mě dostatečná, nemeril jsem to ale 4 hodiny to myslím byly do cca 10%. Nabití během patnácti minut na cca 70%. Sony jsou větší, tím pádem i krabicka je větší a zavazela mi v kapse, respektive nevlezla se do tě malé kapsicky v riflich :)

Sony oproti tomu používám když si proste chci v klidu lehnout a poslouchat hudbu a nebo hraju hry na PS4 :) Výhoda je samozřejmě to, že když ti zdechnou, pripojis je drátem a funguješ dál, akorát bez ANC.

S předchozími Airpods nemůžu srovnávat, nedržely mi v uších.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co me sere? 

 

blby prevadeni souboru z PC do telefonu a zpet - jasny, jedu pres phone drive, ale stejne

zbytecne komplikovany nastaveni zvoneni - vlastniho

absence klavesnice 3x4

fotky se ukladaj pod divnejma nazvama, mam rad svoje 20192911_093310 apod

kdyz nahravam fotku 3x4 na sirku na forum, dycky se mi natoci, musim orezat nebo se s tim ruzne jebat

nedejboze nahravat cely alba z PC do founu

fotky z fotaku se mi ukladaj dohromady s fotkama z wocapu a pak v tom mam mrdnik

 

Ja su proste zvyklej na slozky, podslozky, soubory, prejmenovavani, info o fotce - kdy, kde, jak velka

 

Pro sem si kupoval kvuli fotaku, kerej je supr, a musim rict, ze vydrz dva dny je taky fajn, ale jinak je to pro me furt boj..

Když to čtu, nechápu proč sis ho kupoval.. Jsi evidentně zarytý anroista :D 

To totiž tak je, já už si na ten bordel ve fotkách za ty roky zvykl, ale uvítal bych radši podsložky atd.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sibiri ono kdyby sis nekoupil jen iPhone, ale mel i MAC, tak by to bylo taky jine kafe, ono snazit se vsemozne parovat jabko s vidlema je proste strasny a nedivim se, ze to lidi nedavaj. Ja kdyz si to jen predstavim, tak je mi blbe :D

Jelikoz mam jablecnou staj, tak jsem naprosto stastny, o nic se nestaram a fotky a dalsi veci mam vsude automaticky, slozky taky mam, respektive alba, pohoda.

V praci mam bohuzel PC s vidlema a trpim jako krava, takze si moc dobre dovedu predstavit, jak to maji lidi i opacne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš ho, nebo podle čeho to hodnotíš? Ptám se proto, že jsem ho měl zhruba 3 roky, výkon bezvadný a neměl jsem s ním jediný problém...

Tak ono taky pujde o to, na co ho clovek chce. Sam jsem mel 12 v merku viz par postu vys, ale uvaril bych ho tak za 10 minut a i obecne je ten vykon takovy nijaky kvuli procesoru. Jsem si o nem nacetl vic a to je ten hlavni kamen urazu, taky to nikdo ani nechtel nikam davat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono taky pujde o to, na co ho clovek chce. Sam jsem mel 12 v merku viz par postu vys, ale uvaril bych ho tak za 10 minut a i obecne je ten vykon takovy nijaky kvuli procesoru. Jsem si o nem nacetl vic a to je ten hlavni kamen urazu, taky to nikdo ani nechtel nikam davat.

Používal jsem ho k běžné kancelářské práci. To znamená emaily, web, kancelářské aplikace, editace fotek, editace zvukových souboru apod. Nikdy se mi nestalo, že by počítač nějak nestíhal :-)

 

Jen ze zvědavosti, k čemu bys ho používal ty, že si myslíš, že bys ho uvařil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak na bezne pouzivani to stacit bude, to me lakalo taky, ale potrebuju aby nejak normalne utahnul i Photoshop a ne na urovni jednoduche editace, ale i tvoreni obsahu apod.

Pracovni stroj mam s i7 3,4 GHz a 16 GB RAM a i ten se obcas zapoti, takze zhruba tak nejak. Samozrejme po MACbooku nechci stejne parametry, ale zase nekolikanasobne nizsi taky mit nemuzu, to bych akorat nadaval.

Jinak se mi vazne libi, proto i byl ve hre, ale bohuzel, pro me to vazne neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zvláštní, když to tady tak čtu. Koupi iPhonu jsem zvažoval několik měsíců. Stolní počítač mám s Windows, tak jsem se trochu bál právě té výměny souborů mezi zařízeními. Ale kupodivu se žádné nemilé překvapení nekonalo. Možná s tím teda nedělám psí kusy, abych na něco zásadního narazil. Ale k pracovním souborům na OneDrive se dostanu. Fotky do alb si setřídím na webu iCloud. Nově pořízené fotky se automaticky zálohují do cloudu a při zapnutí stolního PC se odtamtud stáhnou do lokální složky pro případnou úpravu nebo archivaci. Emaily a kalendář se synchronizují. Stejně tak kontakty. Dostat do telefonu MPtrojky přes iTunes mi taky nepřijde nic složitýho. Zapomněl jsem na něco? 

 

Zarytý applista se ze mě asi nestane, ale přechod z Androidu byl oproti mým očekáváním překvapivě snadný. A i po hardwarové stránce jsem s telefonem (mám iPhone Xr) velice spokojený. Baterka mi vydrží 2 - 3 dny, fotí nádherně a má i slušný zvuk. Takže nelituju, že jsem se odhodlal do něj jít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jesi Ti baterka vydrzi 2-3 dny, tak celej Tvuj post je uplne zbytecnej, protoze s tim nedelas skoro nic.

 

Widle a Jabka nejdou dohromady. Zkousim to leta tem dynosaurum jako serif naroubovat aby me to nestalo vlasy a proste to nejde, neni to na to staveny.

Online sluzby jsou jedina relativne schudna cesta, ale k tomu sis nemusel kupovat iphone za 30 litru a stacil by ti 5s za bura. Funkcne zbruba stejny a s macem by i ta 5s mela navrch.

 

Edit: Sila applu je v ekosystemu a jeho navaznostech, ne na hw jako takovym. iOS i Mac budou potrebovat po zivote s droidem s widlema dost casu na zmenu navyku, ale kdyz do toho pujdes jako serif s ?todle me sere uz z principu, bo sem to 15 let delal jinak? tak se nikam nehnes a stejne to za cas prodas.

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, teď jsem s hrůzou zjistil, že se moje automatická záloha na iCloud smrskla ze 120Gb na 11Gb. Přitom vše je nastaveno jako dřív, mám iPhone 11 s posledni aktualizaci. Dokonce smazat zálohu a pak ji znovu vytvořit přineslo stejny výsledek.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Online sluzby jsou jedina relativne schudna cesta.

 

 

Toz asi tak. Ja mam proste rad vsechno na svym hadru, ne na vzdalenejch serverech, svuj hadr si zalohuju, takze nemam extra obav ze ztraty dat. 

 

A nejlepsi byla Joystickova rada, kdyz sem mu volal, ze jak se mam szit s tema fotkama v iphonu - prej: 'Na to mam google photos a mam klid' :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada ohledně Google Photos vypadá na první pohled zvláštně, ale přestože jedu plně v Apple ekosystému, používám ji jako další zálohu kromě iCloudu. Líbí se mi její univerzálnost napříč všemi systémy a hlavně jak všichni víme záloh není nikdy dost...

 

Takže podepisuji v pilném znění :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jinak, das se nekde nastavit, aby se fotky co vyfotim ajfounem ulozili do svyho alba, nebo jak je mam najit? Modelova situace, vcera a predevcirem neco vyfotim, vcera mi posle nekdo padesat ruznejch picovin pres wocap, vsechno se nahraje do slozky nejnovejsi a je v tom desnej mrdnik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Google photos byla rada ciste na to preklenovaci obdobi, nez si serif zvykne na ten mrdnik v Apple fotkach, bo je zvyklej na podslozky. V google photos udelas, v apple photos ne.

 

Ale jo, je to usmevny. Apple fotky jsou tragedie uz nekolik let v rade a furt se s nima nic moc nedeje. Snad pristi rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...