Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Ten Asus jsem koupil taťkovi k Vánocům na začátku prosince.

Jen si ho chválí - rychlost, foťák .... je spokojený.

 

Bodeť by tatík sloníka nechválil, jinak ho malověrnému náčelníkovi neudáš...  :pokey:

 

PS: upřímně je mi úplně putna z čeho voláte a SMSkujete - jabka dávají smyl teprv když je těch hraček doma víc a spolupracují, což je stav kterého se okýnkáři a robůtkáři v příští dekádě nemají šanci dožít - a jeden zatrolený iPhone na to nestačí  :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi rikas ty, joystick, teta, a ja vam stejne neverim. Proste ja potrebuju vedet, kde je ktera fotka ulozena, jakou ma velikost, jak se menuje, logicky usporadani, moznost stahnout do telefonu, nahrat xls, upravit xls, presunout do pc, mam rad slozky a podslozky a tak. Macu komplu je kolem me dost, vim presne, vo cem mluvite, jen to proste pro me neni, to je cely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompletní detaily snímku jdou vytáhnout třeba přes plugin ViewExif a nebo libovolnou jinou aplikaci, která má k API fotek přístup.

Fotky v iOS/MacOS se fyzicky hrnou do podsložek ?photos?, automaticky členěných podle roku/měsíce/data pořízení a nezávisle indexovaných podle různých parametrů (objekty, ksichtíky, události, galerie,...) ve stejnojmenné databázi - díky které může být každá fotka v tolika pohledech v kolika potřebujete, včetně protokolu nedestruktivních úprav. Sorry, ale fňukat že fotky v roce 2019 nevidím jako  individuální ?soubůrky v mých vlastních složkách? je fakt přežitek hodný okýnkáře (a nebo androidisty s kartou formátovanou NTFS?), kterýmu MalíMěcí slibují ?databázový souborový systém v přespříští verzi? už od roku 1994 - a on pořád jenom čeká, dál zakládá další a další složky aby neměl bordel na ?ploše? - a při rozjímání nad prehistorickým IrfanView/AcdSee možná i věří že jinak to ani nejde... 

 

Výše uvedené prosím nebrat jako rýpání do náčelníka (který chce nový mobil 2x do roka beztak jen díky své vrozené promiskuitě  :speak_cool: ) ale jako námět na novoroční zamyšlení, jestli fousaté pracovní postupy na kterých občas ?kategoricky bazírujeme? nepatří už dávno do muzea, k disketám/CD/DVD, konzolovým příkazům, CRT obrazovkám a mechanickým semaforům...  :wheelchair:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, existují lidé, kteří nechtějí mít fotky v albu, ale ve složkách. A k tomu macOS proste není. A ano, je to nemoderní, ale holt někdo to tak má a je to pro něj maximálně přehledné.

Upraveno uživatelem Petr R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, existují lidé, kteří nechtějí mít fotky v albu, ale ve složkách. 

nevím úplně přesně o čem mluvíte, ale fotky z telefonu se mi automaticky nahrávají (aniž bych na cokoli šmatal) na onedrive + google foto a tam se s tím dá hrát až do aleluja a obousměrně se to synchronizuje ...... xls je co ? Excel ? ...... totéž jako fotky ...... dyť je to úplně triviální

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím úplně přesně o čem mluvíte, ale fotky z telefonu se mi automaticky nahrávají (aniž bych na cokoli šmatal) na onedrive + google foto a tam se s tím dá hrát až do aleluja a obousměrně se to synchronizuje ...... xls je co ? Excel ? ...... totéž jako fotky ...... dyť je to úplně triviální

Podobnou zkušenost mám taky. Ve stolním PC s Windows mám nainstalovaný iCloud, kde ve složce Stažené najdu vše, co jsem vyfotil. Tam s tím lze čarovat dle libosti. A když potřebuju mít v mobilu nějaký .xls nebo .pdf soubor, stačí ho umístit do složky Odeslané a už ho vidím v iPhonu.

 

Sám jsem se přechodu na iOS docela bál, ale všechno mi tak nějak samo od sebe funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfotim pet fotek, na whatsapp mi nekdo posle padesat fotek, vse se nahraje do alba nejnovejsi a je v tom gulas. Chci to pretahnout do pc, opet musim delat selekci, fotka se nemuze jmenovat 20192712.... ale EY0354 apod. Chci stahnout serial z uloz.to primo do mobilu, nejde. Youtube nahraju pres 2conv do mp3, tez nesosnu. Vlastni ringtone je operace na pul hodiny. Na icloud.com nahraju 150 fotek, spadne to, tak znova, zas to spadne. A to mam fotky zmenseny v PC na 1600x1600. Vse se nahraje opet do sekce nejnovejsi. Ano, nejvetsi vytky mam k foto managementu, ty ostatni pak k omezeni presunu souboru. A furt mi chybi klvesnice 3x4, ani v appkach sem ju poradne nenasel. To je jedno, nse hvezda uz se tesi na 11 pro, ja zas na Asus s votocnym fotakem, tak snad budou vsichni spokojeni. A dyz ne, tak si jak rika Radek n podzim koupim S11, holt sem promiskuitni a mobil nemivam dyl, jak rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...