Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

rád bych si od vás chtěl nechat poradit s koupí Macbooku. Potřeboval bych jej zejména na práci ve wordu + prohlížeče, netflixy, atd., přičemž bych jej měl převážně na práci na cestách.

 

Zvažuju tedy následující varianty:

 

- Macbook Air 2019 (ten výkonnější)

- Macbook Air 2020 (ten základní)

- Macbook Pro 2019

 

Otázkou tedy je, zda má smysl připlácet za Pro pro mé výše uvedené účely. TouchBar vypadá fajn, ale jestli je skutečně využitelný, to nevím. Co se týče rozměrů či hmotnosti, nevypadá to na drastický rozdíl. Větší výdrž baterie v Air je však fajn. Úpravy fotek či videa neplánuju, na to mám kdyžtak stolní PC.

 

S MacOS zkušenosti mám, Air má už několik let manželka a já dřív měl Pro. Teď si manželka koupila ten výkonnější Air 2019 a je to pecka a nahlodalo mě to tak, že jsem se rozhodl macbook opět zakoupit, jen nevím který...

 

Díky moc za rady či připomínky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nový Air už nemá tu problémovou klávesnici, ale bude mít asi jinou odezvu kláves. Tak jestli to chceš na word a píšeš všemi deseti, tak bych si porovnal která ti víc vyhovuje.

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucil bych vyzkouset tu novou klavesnici, je to vazne obrovsky rozdil oproti te co maji soucasny Pro 13" a stary Air, mel jsem ji nekolik let jako hlavni pracovni notebook a po prechodu na tu novejsi bych se k butterfly uz nevratil, zvlaste pokud na tom planujes hodne psat. 

 

Jinak Pro 13" ted imo nema smysl kupovat, je to posledni macbook co jeste nedostal novejsi klavesnici a brzo by mohla byt nova verze - vykonejsi hw, vetsi display (skrze mensi ramecky) a nejspis i dvojnasobne velky disk za stejnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na youtube Petra Mary, zrovna dneska tam testoval novej air 2020, jak se pise vyse, klavesnice je jiz lepsi, je rychlejsi, pry poklesl vydez baterie, cca hodinu...

 

Teď jsem to dokoukal. Trochu mě nahlodal s tou i5, ale vzhledem k tomu, že na práci budu používat v podstatě jen word a prohlížeč, předpokládám, že i3 by měla stačit... Navíc bych to chtěl řešit co nejrychleji a i5 není ještě dostupná, co jsem se díval.

 

EDIT: Tak i5 jsou, ale nejsou s 256 GB za cenu kolem 33KKč... :-/

Upraveno uživatelem enGiN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem to dokoukal. Trochu mě nahlodal s tou i5, ale vzhledem k tomu, že na práci budu používat v podstatě jen word a prohlížeč, předpokládám, že i3 by měla stačit... Navíc bych to chtěl řešit co nejrychleji a i5 není ještě dostupná, co jsem se díval.

 

EDIT: Tak i5 jsou, ale nejsou s 256 GB za cenu kolem 33KKč... :-/

Ja hodně uvažoval o ipad pro 2020 11 512gb. Nakonec vezmu právě macbook air s i5 16gb ram a větším diskem. Imho supr stroj za cenu ipadu s klávesnicí.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja hodně uvažoval o ipad pro 2020 11 512gb. Nakonec vezmu právě macbook air s i5 16gb ram a větším diskem. Imho supr stroj za cenu ipadu s klávesnicí.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci.Jako muz od fochu chci upozornit. Cinan momentalne vyrabi rousky. Takze apple hracky momentalne nechodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím, dneska jsem objednal macbook air a termín začátek května. Od včerejška se termín posunul o týden.

 

Jinak bacha ať nekoupíte v alze Air s i3/i5 8.gen... Nechápu co to tam nabízí. Novej air má Jen 10.generaci.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože v Applu šijí roušky? :)

 

To ani ne,  jen nejsou kapacity, aby dodávali.  Lukrativní bysnis je momentálně jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, to máte z toho že furt objednáváte železo u ZELENÝHO ZMRDA - takhle to tam fungovalo už předloni, dodací lhůty zboží které vůbec nemají zajištěné jim robot generuje tak aby lidi "zkusili objednat, protože to třeba vyjde". Po marném uběhnutí lhůty se Vám automaticky vygeneruje nové datum "za další 1-2 týdny" (vloni otestováno s časovým posuvem u více druhů zboží na nezávislých účtech) - zatímco Vy troubové budete čekat dál a ještě se v diskusích chlácholit že "to už se dá vydržet", nebo aktuálně "že Číňan teď šije roušky" (...což už je fakt na zápis do análů kopačkou!). 

 

Jestli chcete NOVÉ jabko, objednávejte buď přímo u Apple a nebo tam kde vedou aspoň elementární skladové hospodářství - ne u obývákových překupníků a slibotechen jako je tahle banda hajzlů (sorry, ale musel jsem) :furious:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, to máte z toho že furt objednáváte železo u ZELENÝHO ZMRDA - takhle to tam fungovalo už předloni, dodací lhůty zboží které vůbec nemají zajištěné jim robot generuje tak aby lidi "zkusili objednat, protože to třeba vyjde". Po marném uběhnutí lhůty se Vám automaticky vygeneruje nové datum "za další 1-2 týdny" (vloni otestováno s časovým posuvem u více druhů zboží na nezávislých účtech) - zatímco Vy troubové budete čekat dál a ještě se v diskusích chlácholit že "to už se dá vydržet", nebo aktuálně "že Číňan teď šije roušky" (...což už je fakt na zápis do análů kopačkou!).

 

Jestli chcete NOVÉ jabko, objednávejte buď přímo u Apple a nebo tam kde vedou aspoň elementární skladové hospodářství - ne u obývákových překupníků a slibotechen jako je tahle banda hajzlů (sorry, ale musel jsem) :furious:

Tak já objednávám zásadně přímo u Apple. Tam píšou data co jsem psal. I kamarád přez kterého mám zaměstnanecké slevy koukal jak puk na ten termín dodání.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, to máte z toho že furt objednáváte železo u ZELENÝHO ZMRDA - takhle to tam fungovalo už předloni, dodací lhůty zboží které vůbec nemají zajištěné jim robot generuje tak aby lidi "zkusili objednat, protože to třeba vyjde". Po marném uběhnutí lhůty se Vám automaticky vygeneruje nové datum "za další 1-2 týdny" (vloni otestováno s časovým posuvem u více druhů zboží na nezávislých účtech) - zatímco Vy troubové budete čekat dál a ještě se v diskusích chlácholit že "to už se dá vydržet", nebo aktuálně "že Číňan teď šije roušky" (...což už je fakt na zápis do análů kopačkou!).

 

Jestli chcete NOVÉ jabko, objednávejte buď přímo u Apple a nebo tam kde vedou aspoň elementární skladové hospodářství - ne u obývákových překupníků a slibotechen jako je tahle banda hajzlů (sorry, ale musel jsem) :furious:

Já měl zatím s Alzou vždy jen pozitivní zkušenost, a to jsem ten obchod dřív kvůli reklamě nenáviděl. Tak jsem teda zvědav, jestli jej dnes doručí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...