Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Ahoj,
mám dotaz, řešil někdo otevírání fotek po přenosu do PC mě to windows nechce otevřít, co jsem na rychlo zjistil tak se to ukládá v nějakém novém formátu... Máte někdo zkušenost, případně radu jak to normálně otvírat (už mě s těma super fíčurama fakt serou)...
díky Jirka

Dle mě záleží zda tam mas v telefonu nastaveno JPEG nebo HEIF.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 6. 2020 v 18:14, moco napsal:

Nedávno (pár dní dozadu) jsem aktualizoval iOS na 11Pro a všimnul jsem si, že Face ID teď reaguje pod daleko většími úhly a z větší vzdálenosti. Zaznamenal tuto pozitivní změnu taky někdo?

Nezaznamenala jsem, ale můžeš si nastavit v Nastavení, aby FaceID nevyžadovalo pozornost. To znamená, že telefon odemkneš i ze strany, když se na něj nebudeš dívat apod. Např. v autě v držáku se ti bude otevírat automaticky, aniž bys musel směřovat oči na displej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, sancerre napsal:

Nezaznamenala jsem, ale můžeš si nastavit v Nastavení, aby FaceID nevyžadovalo pozornost. To znamená, že telefon odemkneš i ze strany, když se na něj nebudeš dívat apod. Např. v autě v držáku se ti bude otevírat automaticky, aniž bys musel směřovat oči na displej. 

No a tím pádem to odemknet kdokoli před tvým obličejem i když spíš 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se připojím s dotazem. Rozhodl jsem se zkusit nějakej Iphone.

Předpokládám, že transport dat z Androidu do Iphone asi nebude problém.

Pak mě čeká nastavení outlooku, což by snad taky neměl bejt problém, ale to bych si nechal ještě rád potvrdit, protože funkčnost outlooku, samozřejmě vč. synchronizace s outlookem v PC, je pro mě kromě samotnýho volání nejdůležitější věc v mobilu. Takže pokud to někdo používá a potvrdí mi, že to je v poho, budu rád.

A poslední věc, chci to zatím zkusit, takže začnu něčím staším, kdyby to neklaplo. Tel chci měnší, tak jsem myslel SE, ale nejsem si jeistej, jestli už to není až moc malý, a není lepší třeba 6S. Za případný rady díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

transport dat byl u me v pohode, vcetne migrace vetsiny aplikaci... prijde mi, ze uz za dva dny jsem si ani neuvedomoval, ze se mobil vlastne ovlada trosku jinak.
u outlooku nemuze byt zadrhel v definici toho, co je outlook. opravdu neni problem, pokud myslis cloudovou microsofti sluzbu, ale pokud pouzivas outlook jen jako postovniho klienta konfigurovaneho buchvi kam, mohlo by to byt slozitejsi, ale nejspise to nebude neresitelne, pokud to na androidu funguje.

stary SE je nejlepsi (jediny) maly slusny telefon a nedam na nej dopustit, ale na dnesni pomery je fakt maly. myslim, ze 6 rada je vyvojove starsi nez SE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Anela napsal:

stary SE je nejlepsi (jediny) maly slusny telefon a nedam na nej dopustit, ale na dnesni pomery je fakt maly. myslim, ze 6 rada je vyvojove starsi nez SE.

6s se střevama rovná SE - alespoň si to tak pamatuji, když jsem ho kdysi kupoval 

Tedy až 7 bude vývojově výš.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Anela napsal:

transport dat byl u me v pohode, vcetne migrace vetsiny aplikaci... prijde mi, ze uz za dva dny jsem si ani neuvedomoval, ze se mobil vlastne ovlada trosku jinak.
u outlooku nemuze byt zadrhel v definici toho, co je outlook. opravdu neni problem, pokud myslis cloudovou microsofti sluzbu, ale pokud pouzivas outlook jen jako postovniho klienta konfigurovaneho buchvi kam, mohlo by to byt slozitejsi, ale nejspise to nebude neresitelne, pokud to na androidu funguje.

stary SE je nejlepsi (jediny) maly slusny telefon a nedam na nej dopustit, ale na dnesni pomery je fakt maly. myslim, ze 6 rada je vyvojove starsi nez SE.

No mám na mysli mysli mail, kontakty a kalendář. Po pravdě jsem s tím při pořízení androidu trochu bojoval. Maily byly v pohodě, ale kalendář a kontakty ne, resp. chtělo to Microsoft office 365. Konzultoval jsem to i tady, pak jsem to "obešel" zřízením schánky ..@outlool.cz a v tel i pc mám kontakty i kalendář po tímhle účtem a chodí to v poho. Takže proto se radši ptám předem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, chci si koupit jednu appku (SimplyQuitar) a potrebuju poradit.

kdyz jsem si kupoval apps predtim tak jsem zaplatil jednorázově částku a appku měl. Tady ta ale má jen tzv předplatné nejméně na 3 měsíce a každé 3 měsíce si strhne znova tu částku. Můj plán je si zaplatit jen 3 měsíce a pak už nejspíš ne.

Moje otázka: tu platbu pak budu muset potvrdit znova nebo se to strhne automaticky a v tom případě, dá se to zrušit? Určitě jo, víte jak? Díky moc :)

 

Z.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim panove, prosim o radu, kdyz rozklinu na Macu 12” spravu uloziste, vybehne mi toto okno, moc nechapu slozku Dokumenty a proc mi zabira skoro 34GB dat a neni videt zadny soubor...🙁 myslim, ze tolik dokumentu tam proste nemam a i kdyby, proc nejsou videt, ze bych je smazala. A taky nechapu proc se porad toci kolecko system... (viz. foto). Jsem jen bezny uzivatel, takze office, net s sem tam film.

Moc diky za prip. napady 😃

53E24813-2F5D-4CB1-AB94-CEAD4CF01A20.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@seven.of Zkus si přepnout.zobrazení skrytých souborů (ve Finderu cmd+shift+”tečka”) - a když tam ani pak nic neuvidíš, zkus v diskové utilitě zkontrolovat úložiště, tohle skoro vypadá na chybný výpočet velikosti složky v souborovém systému, protože celkové volné místo (OS+fotky+itunes/zálohy iOS) jinak odpovídá realitě...

PS: A pogoogli si jak se dělá screenshot výřezu obrazovky do schránky, ať to sem nemusíš jak sprosták fotit mobilem na vejšku B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 5. 2020 v 9:40, nickolas napsal:

Čautě. Potřeboval bych radu s reklamací iPhonu. Máti si koupila iPhone v Datartu (měsíc/dva zpět) a teď jí dělá nějakou neplechu - její slova, nefungujou ikonky, ať už to znamená cokoliv. Už jí to dělalo jednou, ale než s tím došla za mnou, telefon byl v pohodě. Chtěl bych to vyřešit přes tu omezenou záruku Applu, než aby se v tom hrabali někde v garáži. Nevím jak to má pořešené Datart, jestli to v prvním roce řeší přes Apple. Máte prosím zkušenosti/radu jak to udělat? Určitě máte ;) Díky.

 

V 25. 5. 2020 v 18:02, nickolas napsal:

Tak zatim jsem pres Mac udelal obnovu telefonu a uvidime jak se to bude chovat. Blbne ji to ve smyslu ze zamrznou aplikace. Odemkne telefon, tukne na apku, displej zcerna a nic. Po chvili chroupajici kolecko a vrati se zpet na hlavni obrazovku. Delaji to aplikace jak nativni od Applu, tak stazene. No a samozrejme se to za chvili vzpamatovalo a telefon fungoval normalne. 

Tak jsme tam, kde jsem se bál že budem. Datart si to nechal měsíc někde ležet a pak reklamaci zamítl, že se neprojevila. Bych se posral!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas Když to tu neplechu “dělalo“ jen máti a nikomu jinému (předpokládám že v servisu hned zkraje provedli Master reset a nainstalovali soft “načisto”, takže se k origo mailům/zprávám/obsahu ani nedostali), půjde buď o nějakou brutálně leakující aplikaci, službu nebo data (klidně na nějaké prasácké WWW stránce a nebo v příloze) co zasírá paměť+úložiště do té míry, že systém začne v panice ukončovat procesy, včetně aktuálně spouštěných. Brácha takhle u třiasedmdesátiletýho fotra poslední dobou taky co chvíli řeší co za zazipované videa, prezentace a další sračky jsou si důchodci schopní během jediného dne naposílat, že má dědek kvůli tomu 64GB iPad věčně zacpanej. Kdoví jestli s Tvou máti nemají nějakého společného kamaráda-rozesílrače... :grrr:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...