Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

To jsem si samozrejme myslel taky. Ale ted jede mesic na starem iP6 a je v pohode. Covid na Mapach jsem ji zrusil, maily jede na Seznamu, pres prohlizec. Ukladat by nemela nic. Reset jsem ji delal a po dvou tydnech to zaclo zamrzat a chcipat znova. Nevim, asi si ten telefon na mesic pujcim ja, at to otestuju. 
Nejhorsi je, ze jsem ji do draheho Applu nacpal ja. Ze je super a funguje. A nekazi se. A kdyz uz, tak nedelaji ofuky. A ted jsem za dementa. Se bodnu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bude fakt lepší když to na chvíli zkusíš sám a zjistíš kdy přesně to blbne, protože servisy (OK, u Datartu těžko říct) bez podrobnějších informací o závadě rovnou dělávají reset+čistou instalaci posledního iOS (aby vyloučili "vliv SW 3. stran") - a pokud telefon v nabitém stavu projde autodiagnostikou (kterou ty sám bez dopomoci nepustíš), berou to že je vše OK. Stav který popisuješ ("neschopnost pustit jakoukoliv aplikaci") znamená že v té chvíli už je OS loji - a bez pohledu do crashlogu (v nouzi i na telefonu přes Nastavení/Soukromí/Analýza a vylepšování/Data analýzy) s tím sám víc nevymyslíš. Podpora Apple (na kterou máš v 1. roce nárok, v Appstore je k tomu snad i stejnojmenná servisní aplikace/kecátko) by měla mít možnost pustit Ti tu diagnostiku i na dálku (pomocí linku ve tvaru "diagnostics://") - ale příslušný kód už z nich musíš vyrazit sám, ideálně na 800 700527. V případě záchytu HW problému by pak s Tebou rovnou měli rovnou dohodnout svoz k reklamaci/výměně, jinak taky budou mlít jak kafemlejnek že máš zkusit čistou instalaci (a budeš tam kde seš)... -_-

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz na skúsenejších (patrne zdravím Radka!). Je to už nejaký piatok, čo sa mi v telefóne nezjavujú notifikácie z kalendára zdieľaného s manželkou (= problém). V nastavení notifikácií mám všetko povolené, takisto aj v nastavení zdieľaného kalendára. Nepodarilo sa mi na internete vypátrať nič rozumné, tak by ma zaujímalo, či som nevynechal niečo zrejmé... Vopred ďakujem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Peto86 u mě stačí přímo v kalendáři kliknout na “Kalendáře” (seznam připojených kalendářů - u mě asi 10, některé vlastní a jiné nasdílené), u kalendáře manželky pak kliknout na “i” a v detailech nechat zatržené “oznámení/upozonění”. Parametry oznámení kalendářů v “ovládacích panelech” se pak vztahují jen na takto vybrané kalendáře, položka “změny sdílených kalendářů” se týká jen upozorňování na zvenku provedené změny a ne upozornění v naplánovaných časech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Radek124 napsal:

@Peto86 u mě stačí přímo v kalendáři kliknout na “Kalendáře” (seznam připojených kalendářů - u mě asi 10, některé vlastní a jiné nasdílené), u kalendáře manželky pak kliknout na “i” a v detailech nechat zatržené “oznámení/upozonění”. Parametry oznámení kalendářů v “ovládacích panelech” se pak vztahují jen na takto vybrané kalendáře, položka “změny sdílených kalendářů” se týká jen upozorňování na zvenku provedené změny a ne upozornění v naplánovaných časech.

Ďakujem Ti za radu. Presne toto ale mám spravené, viď. screenshot. Preto mi to nelezie do hlavy... 

 

6C6EA678-FC0F-4B2D-9C99-A08985E8D143.png

Upraveno uživatelem Peto86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na screenshotu je kalendář z pohledu “majitele” a ne “delegáta” - to je z Manželčina iphonu a nebo ze Tvého? Vidíš nejbližší události toho delegovaného kalendáře i ve svém widgetu “upcoming” (nadcházející) - a pokud ano, za jak dlouho po přidání se Ti tam (třeba nějaká testovací událost) objeví? Já jenom jestli je to nemáš místo napojení jen importované přes CalDAV link, který už se pak neaktualizuje. Teď jsem to celé schválně zkoušel u sebe na Googlu (já vs moje manželka) a všechno to funguje tak nějak předvídatelně... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 8. 2020 v 0:55, Radek124 napsal:

Na screenshotu je kalendář z pohledu “majitele” a ne “delegáta” - to je z Manželčina iphonu a nebo ze Tvého? Vidíš nejbližší události toho delegovaného kalendáře i ve svém widgetu “upcoming” (nadcházející) - a pokud ano, za jak dlouho po přidání se Ti tam (třeba nějaká testovací událost) objeví? Já jenom jestli je to nemáš místo napojení jen importované přes CalDAV link, který už se pak neaktualizuje. Teď jsem to celé schválně zkoušel u sebe na Googlu (já vs moje manželka) a všechno to funguje tak nějak předvídatelně... 

Na screenshots je pohľad z môjho telefónu, teda majiteľa. Inak večer sme otestovali, robila to pod "drobnohľadom" a fungovalo to bezchybne, takže sa začínam báť toho, že chyba bude niekde inde, než v telefóne 😉. Inak cez CalDAV to nemám importované, je to všetko cez zdieľaný kalendár. Každopádne ďakujem za venovaný čas a ešte to budeme skúšať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové, v současné době mám MB 13 (2016) 2GHz, i5, 8GB RAM, Iris graphics. Zrak se trochu horší a z internetu jsem se dozvěděl, že Jabko vydalo nový iMac. Rád bych si jej pořídil, ale doby, kdy jsem se s bráchou z komponent skládal PC je více než 20 let. Přiznám se, že v současných procesorech (počet jader, frekvence) se už nevyznám. Potřebuju počítač na úpravu fotek, editaci a psaní velkých textových souborů s obrázky (stovky stran), rád bych si po dlouhé době nějakou tu hru (strategie, Warcraft, Settlers, Civilizace).

Poradili byste mi co pořídit? 27" se mi zdá, už moc velké...Koupit nějaký výprodejový starší typ? Cenově bych měl představu do 55k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@knihomol: Jestli se Ti horší zrak (s věkem směrem k dalekozrakosti) a nechce se Ti ke sčotu vytahovat brejle, tak naopak potřebuješ co největší monitor jaký Ti vleze na stůl (klidně 32"+ ale ne televizi!) a v případě jablek rozhodně HiDPI (tj. 4k+). Na doprodejní FullHD/UXGA předem zapomeň, protože MasOX u nich záměrně nepodporuje škálování, takže s vetchým zrakem navždy skončíš u mrňavých rozmazaných blech.

Na kancelářské věci jsou iMacy (po samodomo nadopování dostatkem paměti - což mimochodem u 21" a "iMac Pro" dodatečně nelze!) výborně použitelné, taky jeden v kanclu mám. Akorát u low-end modelů (s de-facto notebookovým pajšlem) opět radši zapomeň na nějaké větší hraní: Jejich zdroje a chlazení nejsou stavěné na trvalý provoz pod zátěží, ventilátory protivně hučí přímo u palice, ojebané 2-jádrové CPU neustále škrtí výkon a zvýšená teplota nedělá dobře žádné komponentě uvnitř a první co to odsírá je zdroj. Nějaké starší strategie iMac samozřejmě utáhne - ale když už hrát hry na jabku bez kompromisů, tak fakt radši pořídit struhadlo (nebo Hackintosh?), nechat ho hučet někde za zdí a před sebou mít pořádnej 4k monitor, s velkým obrazem ostrým jak břitva B)

Pokud by pro tebe 5k/Pro iMac (včetně bazarových) byl moc drahý, sežeň si radši nadupanej Mini nebo MBP co utáhne 4k@60Hz, k němu připoj slušnej 4k monitor (kterej to jabko nejspíš přežije) a ušetříš si nejen prachy, ale i nervy ze všudypřítomných ojebů a kompromisů v celé jablečné All-in-one koncepci... :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začátečnická otázka. Jak můžu vypnout zvuk foťáku (Iphone 7)? Cvaká i když mám ztlumenej zvuk, resp. přepnutý boční tklačítko do tichýho modu. Ptal jsem se dcery, která se mi nejprve vysmála a pak se divila, že ona to tím bočním tlačítkem ztlumí a já ne. Včera jsem fotil na PČR spis a koukali na mě dost nevlídně, když jsem tam půlhodiny cvakal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prijde mi ze IP7 ma posledni dobou tech buu a filu vic nez dost, sral jsem se s tim snad tri hodiny, appky padaly, prehrivalo se to, delalo to koniny. Zabralo az obnoveni telefenu do tovarniho nastaveni a obnoveni ze zalohy v pc. Ted zas funguje jak za mlada, ale aby to nebylo jen do dalsi aktualizace...... 

EDIT: abych nebyl OT, tak me jde zvuk zaverky vypnout taky tlacitkem na ztlumeni. Nebo zkus telefon prepnout do rezimu nerusit, nebo nocni rezim. Nejak tak se to jmenuje, vypne to proste kompletne zvuky i vibrace... To me napadlo jako jedina moznost, pokud nechces obnovovat do tovarniho. A nebo zkusit jinou applikaci, u ktere by to mohlo jit vypnout.

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...