Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Vypnutí hodinek neznamená že by jim příslušná systémová služba (běžící v mobilu) nemohla něco odkládat na cloud (pro pozdější synchronizaci) :speak_cool:

Další podezřelí můžou být klidně i nové "kontakty s nákazou", nebo WiFi asistent (tiché přemosťování výpadků WiFi mobilní službou), fakt těžko říct.

Ale než začneš soptit, zkontroluj si u operátora skutečně spotřebovaná mobilní data - teď zrovna koukám že jen u "systémových služeb" mám za poslední týden děsivých 755MB (celkem 1,3GB!), zatímco v reálu mám u Vodafone za posledních 10 dní protočených sotva 200MB - takže kdoví co všecko do té "statistiky" bukvatýrovi indiáni započítávají :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 9. 2020 v 20:43, jrov napsal:

Ja se uvrtal do watchOS 7 na AW3 a mimo toho ze musely do factory restore, aby se uvolnilo misto od OS balastu pro instalaci, se me po instalaci tak 4-5 denne restartuji 🤦🏻‍♂️. Jinak baterka drzi stejne a jine problemy nepozoruji (zpomaleni/sekani).

Tak ocituji sám sebe a hlásím, že po instalaci watchOS 7.0.1na mých AW3 , dnes ani jeden restart .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mě ten apple fakt s....  měl jsem vytvořenou zkratku na zjišťování velikosti fotek. S iOS 14.1 přestala fungovat, prenastavit nesla, tak jsem ji vzteky smazal s novou už vytvořit nedokážu, protože to, z čeho byla složena, už tam není.... co těm debilum vadí na tom, ze člověk chce vědět velikost fotky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus v nastavení v ipadu vypnout sms na icloudu. nevím jaké další citlivé údaje máš na mysli - pokud fotky, tak taky vypnout knihovnu fotografii na icloudu.

Ale pak uplne nevím proč to mít na stejném apple id ? pokud ti jde o aplikace, tak muzes pro ipad vytvorit jine apple id a v nastaveni appstore dat to svoje. tzn. na vsechno bude jedno apple id a na nakupy aplikaci v appstore to tvoje puvodni. (snad jsem to napsal srozumitelne.) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Závislák napsal:

Zkus v nastavení v ipadu vypnout sms na icloudu. nevím jaké další citlivé údaje máš na mysli - pokud fotky, tak taky vypnout knihovnu fotografii na icloudu.

Ale pak uplne nevím proč to mít na stejném apple id ? pokud ti jde o aplikace, tak muzes pro ipad vytvorit jine apple id a v nastaveni appstore dat to svoje. tzn. na vsechno bude jedno apple id a na nakupy aplikaci v appstore to tvoje puvodni. (snad jsem to napsal srozumitelne.) :)

Díky, ano, jsou to sms, fotky, atp. nechci si pamatovat spousty loginů, tak proto jsem šel cestou jednoho apple ID, ale tablet využívá syn a tak tohle sdílet nechci a ani nepotřebuji. To co píšeš zní rozumně, 2 apple ID a pro appstore používat jedno ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Andrew, do iCloudu nevrtej - to na která zařízení se Ti přeposílají SMS/iMessage a telefonní hovory nastavíš přímo na svém na mobilu (Nastavení/Přeposílání zpráv, Nastavení/Telefon/Hovory na ostatních zařízeních).

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radek124

Radku, v nastavení mám "Přeposílání zpráv" odškrtnuté a přesto na tabletu vidím sms/imessage které si píšu z mobilu 😞

Hovory na jiném zařízení jsem měl zapnuté, tak to jsem odškrtnul...

Jak na fotky?

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš aktuální anebo staré? U telefonu máš většinou na výběr zahajovat a používat zprávy s telefonním číslem (předpokládám že jako výchozí máš e-mail xxxx@icloud.com?), zatímco na tabletu bys měl pro odfiltrování mobilního provozu povolit jen ty co pocházejí z e-mailu (a na telefonu si jako výchozí nastavit jen "číslo").

To kam se Ti nahrávají fotky taky určuje mobil (tj. nezapomeň kromě uploadu na iCloud vypnout i Fotostream), samotné vypnutí na "sdíleném" tabletu nic neřeší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi iPhonama bude fungovat airdrop, pokud přecházíš z androidu na iPhone, tak na to existuje aplikace, která ti to přetáhne (umí i SMS atd). Jestli existuje něco na přeposlání jedný fotky netuším (řeším takovýhle věci přes data).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 9. 2020 v 17:01, Radek124 napsal:

Vidíš aktuální anebo staré? U telefonu máš většinou na výběr zahajovat a používat zprávy s telefonním číslem (předpokládám že jako výchozí máš e-mail xxxx@icloud.com?), zatímco na tabletu bys měl pro odfiltrování mobilního provozu povolit jen ty co pocházejí z e-mailu (a na telefonu si jako výchozí nastavit jen "číslo").

To kam se Ti nahrávají fotky taky určuje mobil (tj. nezapomeň kromě uploadu na iCloud vypnout i Fotostream), samotné vypnutí na "sdíleném" tabletu nic neřeší.

 

Právě že i nové, tj. oboje vypnuto a stále vidím na tabletu, co si píšu na mobilu 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...