Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Co vím, tak iphonům vadilo vození na motorkách - připnuté na řidítkách a odcházel tak mechanismus pro zaostřování - v reklamaci to neměli jak poznat tak to prý v záruce opravovali.

Když máš ale mechanicky poškozený objektiv, nejsem si jistý jestli máš aspoň malou šanci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mvxmilivnx Pokud to není v prvním roce (kdy bys mohl tvrdit že mobil byl odložený na polštářku a sklo puklo kvůli skryté vadě), budeš muset dokazovat žes s tím nikde neklepnul a riskovat hrazení diagnostiky u zamítnuté opravy. Pokud je samotný foťák funkční, zvaž jestli nevyjde rychleji a levněji výměna krycího sklíčka ve vlastní režii...

image.png.cfbac9748adc1e983b32fca4b2846d18.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár dny jsem s překvapením zjistil, že přestože mám v telefonu (iPhone 11, iOS 13.5.1) zakázané aktualizace všeho možného, viz nabídka operačního systému, Applu je to v reálu úplně ukradené. Prvně se mi na ploše usadil, na ikoně Nastavení, otravný červený odznak s upozorněním. Ono upozornění mě odkazovalo na novou verzi iOS 14.2.0. Zprávu jsem si přečetl, vzal na vědomí, ale odznáček zůstal natrvalo. Navíc si při nejbližším připojení na nabíječku začal iOS sám stahovat tuto aktualizaci s informací, že byla mnou vyžádána a bude i automaticky nainstalována. Teda, to jsou věci. Aktualizaci jsem ihned smazal, viz Obecné > iPhone: Úložiště, teprve pak se ztratilo i upozornění. 

plocha_oznaceni_nastaveni_ios_13.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, walter10 napsal:

Před pár dny jsem s překvapením zjistil, že přestože mám v telefonu (iPhone 11, iOS 13.5.1) zakázané aktualizace všeho možného, viz nabídka operačního systému, Applu je to v reálu úplně ukradené. Prvně se mi na ploše usadil, na ikoně Nastavení, otravný červený odznak s upozorněním. Ono upozornění mě odkazovalo na novou verzi iOS 14.2.0. Zprávu jsem si přečetl, vzal na vědomí, ale odznáček zůstal natrvalo. Navíc si při nejbližším připojení na nabíječku začal iOS sám stahovat tuto aktualizaci s informací, že byla mnou vyžádána a bude i automaticky nainstalována. Teda, to jsou věci. Aktualizaci jsem ihned smazal, viz Obecné > iPhone: Úložiště, teprve pak se ztratilo i upozornění. 

plocha_oznaceni_nastaveni_ios_13.png

S tím bohužel nic neuděláš. Jedině vždy smazat, ale po pár dnech se to znova stáhne po připojení k WiFi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem k tomu našel i pár komentářů z dřívějších let, kdy to řešili jiní. Pokud to má tak Apple nastavené, to znamená, že nerespektuje uživatele, přestože mu volbu nestahovat aktualizaci nabízí, vadí/obtěžuje mě to. Ač chápu, že výrobce preferuje, aby měl uživatel systém vždy aktuální. Ale takový způsob nemám rád. (...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to je nějaké divné, sám mám automatickou aktualizaci vypnutou a tím pádem se mi ani neinstaluje a ani nestahuje, dokud to neodbouchnu sám. Jediné co, tak odznak na ikoně nastavení mám samozřejmě jako ty, ale jinak nic z toho, co popisuješ. Neodkliknul jsi to třeba i omylem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ikoně mám také upozornění, ale i když mám telefon připojený na nabíječce a jsem i na wifi, tak se to nezačne samo stahovat a už vůbec ne aktualizovat viz screen. Wifi, nabíjení a aktualizace čeká vysloveně na můj pokyn, jinak se neprovede.

IMG_4340.thumb.jpg.06346fd39dc3fb403934ab43b5a208c2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, chápu. Ale nastavení změněné nemám, aktualizace jsou zakázané. Přesto si iOS ihned při posledním připojení k nabíječce aktualizaci začal stahovat sám. Jen mi to oznámil na zamknuté obrazovce. V předešlé době se mi nic podobného nestalo. Až teď. Takže buď jde o chybu, nebo o záměr. Uvidím, jak se situace vyvine, zdali přijde nějaké opakování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si vzpomínám, tak (na rozdíl od aplikací) nešlo "stahování automatických aktualizací OS" potlačit vůbec - a potom co tam tu volbu někdy v IOS9/10 přidali si ji některé čerstvě nainstalované aktualizace zase s oblibou nahazují zpátky, asi aby se bukva mohl camrat rekordní "adoption rate". Takže kontrolovat - a v případě nesouhlasu s instalací staženou aktualizaci preventivně smazat  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 9. 2020 v 21:42, Radek124 napsal:

Samozřejmě že jde o tyrkysovou - ale zároveň to +/- odpovídá i jedné z historicky pojmenovaných barev (na webu #abab5) :speak_cool:

PS: Ta "žlutá" bude IMHO po sklonění vypadat jak staré plynové potrubí - na něj se prý takhle míchala žlutá s hnědou syntetikou a vyšla z toho eee... "úplavicová" 🥴

 

V 2. 11. 2020 v 2:03, Radek124 napsal:

@Pepino777 OK, u jetého kousku už se dá těch 1000 cyklů pochopit, zmiňované "visení na drátě" totiž reportovaný počet paradoxně spíš snižuje. Každopádně jestli telefon funguje a nic Tě do upgradu netlačí, tak běžné rychloopravny na mobily už nejsou o tolik dražší než samodomo. U nich aspoň nemusíš řešit odkud/co/za kolik objednat, jak dlouho to bude z Číny trvat, čím to kuchnout atd., protože baterky se dnes běžně mění "na počkání" a díky relativně malému počtu modelů bývají i běžně skladem. Důležité je akorát vyzkoušet si jestli při páčení nějak nenavalili displej/dotykáč/foťáky/reprák (viz výše u iPadu) a pro případnou záruku si nechat vystavit aspoň nějaký doklad B)

@knihomol Tady je ta bobem zmiňovaná "svolávačka" na displeje - mimochodem, vždycky mě odvaří to jejich "velmi malé procento", se kterým se celková úmrtnost téhle "pechvogel" generace (díky podobně zmršeným motýlkovým klávesnicím, ultratenkým baterkám a pochybnému intelovskému power managementu při téměř trvalém turboboostu) blíží pomalu ale jistě ke 100% :thumbsdown_anim:

Tak ten displej na mbpro 2016 mne Istyle opravi zdarma. Dobra zprava!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejmenší holce se přehřál iPhone 6s plus při první ranní videohodině. Telefon je z 07/19. Po zapnutí po ochlazení stejně hlásil přehřátí. Je v servisu na diagnostice a pokud nebude chyba jen v baterii ale v motherboardu (nebo jak se to tady jmenuje), tak je na odpis. Servis hlásí riziko samovznícení.

Jsou to jen krámy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@knihomol Tak to je fajn - řekni jim ať vezmou preventivně i klávesnici a budeš mít novej notebook B)

@bandicoot Bráchovi předloni před vánocema bez varování v pecce shořela (kde "shořela" znamená že z vejfuku vzadu šlehal čtvrtmetrový plamen) gamesnická karta za dvacku a vzala s sebou i základní desku. Ale beru to tak že tyhle hračky kvůli marketingu pracují na hraně možností se "svářecími proudy", které v tom můžou kdykoliv něco katastrofálně odvařit. Dtto tyhle 6S a 5SE, ve kterých byly stabilizátory, procesory i chlazení dimenzované tak akorát na GPU přehrávání videa a tehdejší příležitostné videohovory v řádu jednotek minut - buď rád že u pádla zafungovala tepelná ochrana a holčině se nic nestalo, protože s trvalým provozem hovadního SW typu MS Teams mívají co dělat i výkonnější tablety a desktopy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 Asi tak... tipuju, že to má stejný grafický čipy, ale táhne to velkou obrazovku... ale čekal bych to třeba třetí hodinu... ne první po 20 minutách. Tak vytáhla iPad, ten by moh chvíli vydržet.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám mám pro případ zaspání Air2 (o 1,5 generace novější procesor) nad pelechem a ten to v jednookenním režimu spolehlivě utáhne. Mobil (SE) jsem párkrát v nouzi použil, ale ten dost citelně topil a odchozí video jsem vždycky po pár minutách vypínal. Několikahodinové videopřednášky dělávám zásadně na MBP s externím monitorem a kamerou, z hrbení u nějaké pidiobrazovky by mě už dávno jeblo :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám že ten google classroom má automatickou videokvalitu podle rychlosti dat. No anžto jsem i přes mnohé dobře míněné rady pořídil jenom ten O2smartbox a zrychlil tarif na dvojnásobek, v reálu jsou díky routeru data na trojnásobku, tak je možný ze se ji to spustilo v nějakým HD a utavilo se to.

Ale tohle je čirá spekulace, nebyl jsem u toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DHL dnes mile překvapilo - mimík měl původně dorazit až v Pondělí, tak přes víkend aspoň bude čas rozsoudit který z nich si nechám...

IMG_E4053.jpg.acaa1e30d6915baf5ea599b6a33a6ced.jpg

Ta modrá na bocích je fakt pěkná, vzadu spíš infantilní - ale v ruce to zaplať pán bůh sedí stejně dobře jako hranaté SE B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...