Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Pomoc prosím. MacOS a Google Classroom. Otevřu googlí učebnu, podívám co se co je nového a vidím, že učitelka přidala obrázek. Vidím jen ikonku a název_obrázku.jpg/png... Klepnu na něj, aby se otevřel, ale ukáže se jen hláška, že se náhled nepodařilo zobrazit+bla bla bla...vyhledat aplikaci třetí strany. Žádnou aplikaci třetí strany to nenajde. Stejně vložený soubor pdf/word to ukáže náhled bez keců. Obrázek ne. Podle mě to neví, že to je obrázek. Když jej chci stáhnout, napíše "stáhnout odkaz", nikoliv"obrázek". A taky se to stáhne jako odkaz html, nikoliv obrázek. Nemáte někdo zkušenost? Může to jen učitelka blbě vkládat a já hledám problém, kde není. Netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, finder - nahled. S zadnyma jinyma obrazkama problem neni. 
A nejde to ani na iPhone, ted jsem to zkousel. Prdím na ne, nelze zobrazit - nelze vypracovat. 

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomoc prosím. MacOS a Google Classroom. Otevřu googlí učebnu, podívám co se co je nového a vidím, že učitelka přidala obrázek. Vidím jen ikonku a název_obrázku.jpg/png... Klepnu na něj, aby se otevřel, ale ukáže se jen hláška, že se náhled nepodařilo zobrazit+bla bla bla...vyhledat aplikaci třetí strany. Žádnou aplikaci třetí strany to nenajde. Stejně vložený soubor pdf/word to ukáže náhled bez keců. Obrázek ne. Podle mě to neví, že to je obrázek. Když jej chci stáhnout, napíše "stáhnout odkaz", nikoliv"obrázek". A taky se to stáhne jako odkaz html, nikoliv obrázek. Nemáte někdo zkušenost? Může to jen učitelka blbě vkládat a já hledám problém, kde není. Netuším.
A jiní ten obrázek vidí? Spíš to ukazuje na učitelku, která ho nasdílela ňák prapodivně.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony ty decka vetsinou Apple nemaji. Muj mladoch ma taky Widle, takze ja jsem na to prisel, az kdyz mi bylo lino prihlasovat se k jeho a chtel jsem to zkontrolovat na svym. Ucitelka si toho nevsimla, pac to po sobe nekontroluje. A tresnicka je, ze sama pouziva iPad, na kterem to neotevre :) A reseni je, ze jim to uklada jeste na Googl Disk a tam to pry urcite pujde. Ale na to, to overovat, jsem se vyprdl ja a myslim ze i ona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Rad bych se zdejsiho osazenstva zeptal na zkusenosti s prechodem na Big Sur? Kdo jste uz presel, dava to smysl? Nebo litujete?
Z recenzi mi to prijde jako desny omalovanky a vizualne me to vubec nebere, na druhou stranu by se mi par veci libilo ... Nicmene nerad bych, aby to bylo vykoupeno necim, nad cim si pak budu rvat vlasy ... 
Diky za pripadne zkusenosti!
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám BigSur už delší dobu (aktuálně verzi 11.1) na starším macbook air - Early 2015, 4gb ram, i5 a překvapilo mě, že přechod byl na takhle slabým macbooku naprosto bez problému a naopak mi bigsur přijde odladěnější a svižnější systém než předchozí Catalina. Nejedná se ale o pracovní zařízení, používám to pouze na fotky, spotify a čtení chronofora :D, ale za sebe přechodu nelituji.

Jediná věc na kterou jsem doteď nepřišel je, proč mají okna zaoblený rohy (když nejsem v režimu full screen a mám otevřený prohlížeč roztažený přes celý displej, jsou rohy zaoblený). Jde to změnit?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cityfly Jestli teprve teď s překvapenim zaznamenals že v MacOS jsou (nějakých 35 let?) zaoblená okna, možná by bylo lepší s hodnocením plynulosti a omalovánkovitosti BigSur ještě chvíli počkat... :speak_cool:

PS: Kdyby snad někdo pochyboval o konzistenci mého vkusu, tak Ivův “redesign” iOS7+ dlouhodobě nesnáším - a ze snah o naroubování té jeho buzerantské běloby s duhovýma průsvitkama a obludnýma title/toolbarama do Masoxu 11 se mi definitivně zvedá kufr 🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 zaoblený okna samozřejmě při zmenšení jsou, ale při roztažení okna přes celou obrazovku (a ne použití full screen) byla v předchozích verzích vyplněná celá obrazovka, zatímco teď jsou i tak rohy kulaté

plynulost hodnotím čitě z nenáročnýho uživatelskýho hlediska a když tady zmiňujete subjektivní design, tak i ten se mi líbí více než u předchozích verzí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale nejspíš si pleteš Masox s okenicema - na jabku žádná "maximalizace" není, jestli nevěříš tak se podívej do libovolné nabídky "Okno". Zelenej čudl buď (tuším že od Mavericks výše jde o výchozí nastavení) přepíná okno na Fullscreen = bez titulků a resizovatelných okrajů a zpět, nebo ALTernativně PŘEPÍNÁ uživatelskou/optimální velikost - a pak oknům zůstávají titulky kulaté rohy, aby bylo vidět že jsou nadále přemístitelná a resizovatelná. Pokud sis toho doteď nevšímal, bylo to nejspíš proto že decentně zakulacené okraje na tom svém veteránovi doteď nevnímals, zatímco ta půlcentimetrová HOVADA na obrtitulcích v BigSur se už prostě přehlídnout nedají :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si řekl, že nejlepší bude stejně osobní zkušenost. Udělal jsem si ráno zálohu a Big Sur nainstaloval. Že tomu zkusím dát šanci a pokusím se nebýt předpojatý. Vydrželo mi to přesně 4 hodiny a pak přišla na řadu TimeMachine ...
Z hlediska UIX je to peklo. Příšerný peklo.
Za mě se tohle teda fakt nepovedlo. Kolosálně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, jhonzatko napsal:

Tak jsem si řekl, že nejlepší bude stejně osobní zkušenost. Udělal jsem si ráno zálohu a Big Sur nainstaloval. Že tomu zkusím dát šanci a pokusím se nebýt předpojatý. Vydrželo mi to přesně 4 hodiny a pak přišla na řadu TimeMachine ...
Z hlediska UIX je to peklo. Příšerný peklo.
Za mě se tohle teda fakt nepovedlo. Kolosálně!

Zvyk je zelezna kosile coz🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bandicoot "Já nikdy na jabku nic nepřepínal a normálně se mi to sem uploaduje."

Abych navázal na konverzaci z "komentáře u profilu":

Vše je v pořádku při vkládání z iPhonu, problém nastává, když obrázek pořízený v telefonu vkládáš z PC tady na fórum (u starších modelů iPhone to nedělalo, ale u nových s větším rozlišením už to dělá). Alespoň takhle jsem to měl já, vyřešil jsem to změnou na "Nejkompatibilnější" pořizování fotografií v nastavení fotoaparátu.

Teď jsem si pohrál a nastavil zkratku, co tam radil @Radek124 s tím, že teď mám foťák na "maximum" a zkratku jsem si připnul do "sdílení" a když chci fotku z telefonu hodit přes MacBook na forum, tak v telefonu mám v možnostech sdílení na výběr tu moji nastavenu zkratku, takže po aktivaci se mi ta "nabušená" fotka zkopíruje do schránky už převedená na JPEG. a zároveň oříznutá. Potom už jen dám v Macu "vložit" a upravená fotka je tam, kde chci a ve formátu jaký chce Bert 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...