Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Není mi moc jasné, o jakém kabelu USB C mluvíš. Tvůj vybraný monitor má USB C konektor. To znamená, že k němu můžeš připojit jakékoliv zařízení, které má USB C rozhraní nebo z něho takový kabel vede. Tedy např. i mobil. Krom toho tm máš ale i standardní USB konektory. Takže k němu připojíš všechno. 

Jo aha... Tam píšou, že kabel USB C je v balení. Z toho ale není jané, co je na jeho druhém konci. Patrně druhý konektor uSB C. Nejlepší bude, když si ze stránek EIZa stáhneš patřičný návod k obsluze a podíváš se. EIZO má kvalitní podrobnou dokumentaci v češtině. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, něco už mi rukama prošlo - ale to poslední co bych si chválil je SW Eizo pro ovládání monitoru z klávesnice. Horší voser byl svého času už jenom Samsung, s jebkou psanou ve Flashi - zlatý HW puky od Benq!  Eizo bohužel už dávno není to co kdysi bývalo u CRT pro DTP, od dob přechodu k LCD jde v téhle cenové kategorii už jenom o jednu z mnoha šlupek na čínsko-korejsko-tchajwanskou elektronickou konfekci. Ale každej svýho štěstí strojvůdce, dtto s pochopením existence různých druhů “USB-C kabeláže” pro různé účely (přeju příjemné experimentování).

Knihomolovi akorát doporučím aby si před vrácením té 32” bedny ještě jednou zkusil uvědomit, že s velkým monitorem se dá mnohem efektivněji fungovat i ve víceokenním režimu (tj. ne jen jediné maximalizované/fullscreen okno, jak při lidovém brejlení do prťavého mobilu/tabletu/notebůčku) - přičemž u jabka je v HiDPI k dispozici hned několik volitelných úrovní virtuálního škálování obrazu při zachování nativního rozlišení LCD. A že s každým zmenšením úhlopříčky si při horšícím se zraku zmenšuje i použitelný počet stupňů volnosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radek124 napsal:

No nevím, něco už mi rukama prošlo - ale to poslední co bych si chválil je SW Eizo pro ovládání monitoru z klávesnice. Horší voser byl svého času už jenom Samsung, s jebkou psanou ve Flashi - zlatý HW puky od Benq!  Eizo bohužel už dávno není to co kdysi bývalo u CRT pro DTP, od dob přechodu k LCD jde v téhle cenové kategorii už jenom o jednu z mnoha šlupek na čínsko-korejsko-tchajwanskou elektronickou konfekci. Ale každej svýho štěstí strojvůdce, dtto s pochopením existence různých druhů “USB-C kabeláže” pro různé účely (přeju příjemné experimentování).

Knihomolovi akorát doporučím aby si před vrácením té 32” bedny ještě jednou zkusil uvědomit, že s velkým monitorem se dá mnohem efektivněji fungovat i ve víceokenním režimu (tj. ne jen jediné maximalizované/fullscreen okno, jak při lidovém brejlení do prťavého mobilu/tabletu/notebůčku) - přičemž u jabka je v HiDPI k dispozici hned několik volitelných úrovní virtuálního škálování obrazu při zachování nativního rozlišení LCD. A že s každým zmenšením úhlopříčky si při horšícím se zraku zmenšuje i použitelný počet stupňů volnosti...

Já vím, zítra oba otestuju. Ještě mi brácha půjčí jeden monitor, tak uvidíme. Nebo se na to vykašlu na vybavení celé domácí kanceláře a koupím si Ant. Petrofa model 155 😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Radek124 napsal:

No nevím, něco už mi rukama prošlo - ale to poslední co bych si chválil je SW Eizo pro ovládání monitoru z klávesnice. Horší voser byl svého času už jenom Samsung, s jebkou psanou ve Flashi - zlatý HW puky od Benq!  Eizo bohužel už dávno není to co kdysi bývalo u CRT pro DTP, od dob přechodu k LCD jde v téhle cenové kategorii už jenom o jednu z mnoha šlupek na čínsko-korejsko-tchajwanskou elektronickou konfekci. Ale každej svýho štěstí strojvůdce, dtto s pochopením existence různých druhů “USB-C kabeláže” pro různé účely (přeju příjemné experimentování).

Knihomolovi akorát doporučím aby si před vrácením té 32” bedny ještě jednou zkusil uvědomit, že s velkým monitorem se dá mnohem efektivněji fungovat i ve víceokenním režimu (tj. ne jen jediné maximalizované/fullscreen okno, jak při lidovém brejlení do prťavého mobilu/tabletu/notebůčku) - přičemž u jabka je v HiDPI k dispozici hned několik volitelných úrovní virtuálního škálování obrazu při zachování nativního rozlišení LCD. A že s každým zmenšením úhlopříčky si při horšícím se zraku zmenšuje i použitelný počet stupňů volnosti...

Tak ten už jsem úplně v pytli 🙂 Vyzkoušel jsem EIZO i Benq a mám dvě dilemata 🙂 Pokud mám EIZO tak je velikost ok, pokud mám vedle něj Benq, tak mi přijde malý 🙂  

Druhý problém je podání barev a jejich věrnost. EIZO mi přijde klidné a vyvážené. MacBook syté barvy. Benq mi přijde někde uprostřed.

Co mě překvapilo, že jsem s klasickým USB-C kabelem originál od Applu nepřipojil ani jeden z monitorů. EIZO dokonce napíše, že se jedná o nepodporovaný usb-c kabel, dodává vlastní usb-c a s tím to jde. Benq ho v krabici nemá. Ten jsem rozjel přes hub na hdmi. Repráky podle očekávání nepoužitelné, měl jsem je puštěné minutu a musel jsem to vypnout. Asi koupím nějaký Beosound 2. Aspoň to vydrží nafurt.

Co mě překvapilo, asi asi je to tak naprogramováno, že mi klasicky přes mb nejde zvětšit Lyx. Škoda. Takže ještě budu testovat. EIZO mi přijde o něco pomalejší než Benq, ale možná je to jen subjektivní.

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydrž u pořádné plachty ještě pár dní a pak už Ti všecko přijde malé :smoke:

Tím co tady tvrdíš o barvách přiznáváš trapný fakt, a to že ses zatím ani u jednoho z těch monitorů doteď nenamáhal sáhnout do "out-of-the-box" nastavení (jedno jestli v OSD menu a nebo v softwaru) - protože jen přednastavených profilů pro různé druhy činností mají oba 3 prdele a věř že právě o tomhle monitory pro dlouhodobou práci jsou, na rozdíl od fixního kompromisu á la většina notebooků a All-i-one zařízení typu iMac... 

image.thumb.png.89782b2ecc809173bf986e4088b05db5.png

To samé platí o USB-C kabelech - to že jde dotyčný špagát někam zastrčit už bohužel dávno neznamená že bude automaticky umět co si představuješ. Děkujme tímto chujům z Intelu, HP, Microsoftu i Apple a spol., že teprve studiem popisků a prohledáním specifikací konkrétního kousku zjistíš jestli osazené čipy "podporují" jenom pomalé nabíjení mobilu, klasická USB data, rozšíření sběrnice přes Thunderbolt , DisplayPort pro připojení monitorů, Power Delivery pro zpětné napájení atd. - čehož důsledkem je že za opravdu plnotučný kousek si hezky připlatíš a k "levnému" monitoru Ti jej jen tak někdo nepřibalí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, nenajde se zde někdo s Philips Hue? Mám následující problém. V chodbě mám jednu hue žárovku a hue senzor pohybu. Když mám nastavený režim noční světlo, tak mi žárovka po sepnutí problikne na jas 100% a během okamžiku se přepne do nočního režimu (minimum jasu). Když jdete v noci do spižírny, tak není o co stát 🙂 Prohodil jsem žárovky i za jiné typy z hue řady a o víkendu jsem vyměnil i senzor pohybu a problém stále přetrvává 😞

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsi si jistý že to má co dělat s jabkem a ne s tím že tu žárovku "občas/někdo" dráždí klasickým vypínačem?

Teoreticky by za tím mohl být i nějaký bordel v napájení (zmiňovaný ve vlákně "smart domácnost") v kombinaci s výchozím režimem a špatnou sekvencí rozsvěcení (nejdřív zapnout a teprve o cyklus později ztlumit?) - ale sám jsem zatím nic podobného nepozoroval, všechno se mi rozsvěcí a zhasíná plynule...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Radek124 napsal:

A jsi si jistý že to má co dělat s jabkem a ne s tím že tu žárovku "občas/někdo" dráždí klasickým vypínačem?

Teoreticky by za tím mohl být i nějaký bordel v napájení (zmiňovaný ve vlákně "smart domácnost") v kombinaci s výchozím režimem a špatnou sekvencí rozsvěcení (nejdřív zapnout a teprve o cyklus později ztlumit?) - ale sám jsem zatím nic podobného nepozoroval, všechno se mi rozsvěcí a zhasíná plynule...

Dráždí klasickým vypínačem 🤣🤣jsem si poprskal nový monitor 😂😂😂 

  

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez prdele - od doby co do firmware doplnili možnost ukládání stavu před vypnutím, tak párkrát rychle za sebou vyp/zap v žárovce/svítidle vynutí "výchozí hodnotu jasu" (bacha, poddimenzované zdroje v  Lightstripech a ENSIS jsou na tuhle "FailSafe" fíčuru dost háklivé, takže v určitých kombinacích světlo při nenabitých kondenzátorech začne blikat) - a dalších pár kliků aktivuje starodávné NFC párování s blízkým hubem nebo vypínačem... :wacko:

PS: Další varianta která mě k výše uvedenému napadá jsou 3rd-party slepence z HueLabs, které zaflákají hub miliónem protichůdných pravidel, takže jeden pak při hledání problémů neví co má odmazat dřív... :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Radek124 napsal:

A jsi si jistý že to má co dělat s jabkem a ne s tím že tu žárovku "občas/někdo" dráždí klasickým vypínačem?

Teoreticky by za tím mohl být i nějaký bordel v napájení (zmiňovaný ve vlákně "smart domácnost") v kombinaci s výchozím režimem a špatnou sekvencí rozsvěcení (nejdřív zapnout a teprve o cyklus později ztlumit?) - ale sám jsem zatím nic podobného nepozoroval, všechno se mi rozsvěcí a zhasíná plynule...

Ahoj, díky za radu. Nevěděl jsem, že je zde vlákno na smart domáctnost 🙂 Vypínače mám stále pod napětím, kvůli dětem zaslepeno. Řešil jsem to i s podporou na Philipsu lighting. Mimochodem velice rychlí a vstřícný přístup. Ale na možnou indukci v el. napětí jsem upozorněn nebyl. Nechám prověřit. Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Radek124 napsal:

Bez prdele - od doby co do firmware doplnili možnost ukládání stavu před vypnutím, tak párkrát rychle za sebou vyp/zap v žárovce/svítidle vynutí "výchozí hodnotu jasu" (bacha, poddimenzované zdroje v  Lightstripech a ENSIS jsou na tuhle "FailSafe" fíčuru dost háklivé, takže v určitých kombinacích světlo při nenabitých kondenzátorech začne blikat) - a dalších pár kliků aktivuje starodávné NFC párování s blízkým hubem nebo vypínačem... :wacko:

PS: Další varianta která mě k výše uvedenému napadá jsou 3rd-party slepence z HueLabs, které zaflákají hub miliónem protichůdných pravidel, takže jeden pak při hledání problémů neví co má odmazat dřív... :thumbsdown_anim:

Jednalo se o moje první zařízení s HUE. Měl jsem na bridge jen to čidlo a žárovku. Postupně přidávám další zařízení a ty fungují bez problémů. Prostě se peru jen s tou chodbou ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2021 v 19:44, Radek124 napsal:

Vydrž u pořádné plachty ještě pár dní a pak už Ti všecko přijde malé :smoke:

Tím co tady tvrdíš o barvách přiznáváš trapný fakt, a to že ses zatím ani u jednoho z těch monitorů doteď nenamáhal sáhnout do "out-of-the-box" nastavení (jedno jestli v OSD menu a nebo v softwaru) - protože jen přednastavených profilů pro různé druhy činností mají oba 3 prdele a věř že právě o tomhle monitory pro dlouhodobou práci jsou, na rozdíl od fixního kompromisu á la většina notebooků a All-i-one zařízení typu iMac... 

image.thumb.png.89782b2ecc809173bf986e4088b05db5.png

To samé platí o USB-C kabelech - to že jde dotyčný špagát někam zastrčit už bohužel dávno neznamená že bude automaticky umět co si představuješ. Děkujme tímto chujům z Intelu, HP, Microsoftu i Apple a spol., že teprve studiem popisků a prohledáním specifikací konkrétního kousku zjistíš jestli osazené čipy "podporují" jenom pomalé nabíjení mobilu, klasická USB data, rozšíření sběrnice přes Thunderbolt , DisplayPort pro připojení monitorů, Power Delivery pro zpětné napájení atd. - čehož důsledkem je že za opravdu plnotučný kousek si hezky připlatíš a k "levnému" monitoru Ti jej jen tak někdo nepřibalí.

Já jsem asi úplný IT lůzr, ale já nedokážu nastavit MacBook, aby měl černou obrazovku a obraz byl jen na tom externím monitoru, navíc mě z nastavení vypadlo (samo přísahám) nastavení nejlepší pro ext. displej. Asi první rozšlapu notebook a pak z okna vyhodím i ten monitor. Vím, že je to volba uspořádání, mám vypnout zrcadlení, ale ne a ne a ne to fungovat. Takže mám za 25k monitor, kde vidím jen kanadskou přírodu jako tapetu. 😞

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Ti připadá nelogického na tom že Macbook pro dlouhodobý provoz na velkém displeji (tj. ne prezentace na pár minut/hodin, kterou utáhne i baterka a interní displej funguje pro neveřejnou na verzi s popiskama) připojíš k displeji s periferiemi + napájení (ideálně jediným Power Delivery / Display Port USB-C kabelem) a dál pokračuješ se zaklopeným deklem jako na desktopu? Říká se tomu Clamshell Mode a funguje to tak už snad 20 let. Pokud by Ti to v nějaké chvíli nevyhovovalo, ten dekl zase otevřeš (k čemu by někdo normální potřeboval civět na vypnutý matný displej a ještě k tomu mačkat FN-Fx tlačítka?), displej se zapne a na obou monitorech si v preferencích  nastavíš režimy co hrdlo ráčí, zrcadlení preferovaného primárního displeje nevyjímaje (jde to i přes menu pod ikonkou displeje v menu).

image.png.2a4c3dd331fbe49602e5aff85e3bfea9.png

Sorry, ale doufám že příště si sem nepřijdeš stěžovat že ve 40 let vyvíjeném Mac OS se okýnka nemaximalizují doubleclickem na titulek a že v pravém horním rohu postrádáš takovej ten šikmej křížek... :sick01:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nevíte někdo o nějakým servise kde by opravili Airpods 2, jinak jak exchange za 2790,-/ks? Poptal jsem opravu u VSP a tam chtějí za jeden mikrofon 1750 plus pošta, což mi přijde taky nesmysl. Sluchátka jsou bohužel kousek po roční záruce, neb jsou kupovaný ve státech.
Ještě spekuluju, že bych použil case ze sluchátek co mají děcka a jsou ještě v záruce, ale předpokládám, že to Apple servis diagnostikou pozná. SN je teda jen na obalu, ale asi to mají kluci jableční zmáklý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2020 v 18:46, Pepino777 napsal:

Chlapi, jakou asi tak může mít životnost baterie v iphonu? 2 roky se to pomalu posouvalo z 90% na 83% a před pár dny tomu hráblo a cca za týden to spadlo na 75% 

Je to IP7 nabíjený přes noc a když je nouze tak v autě. Doma origo nabíječka, v autě nějaká 2.1A od navigace. Baterie už bude mít cca 1000 cyklů

U mého Iphone 7 plus měním baterii co rok a půl až dva roky. Jakmile se dostanu na cca 85%. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 3. 2021 v 7:05, moco napsal:

Nemá někdo v šuplíku zbytečnou nabíječku na MacBook (Air) magsafe 45W. Před vyhozením bych se jí ujmul, jinak si počkám na kontejner z Ali. 

Nabijecky z Ali jsou docela loterie. Krom toho, ze dost veci je fake, tak levne nabijecky jsou jen ojebavky puvodniho elektrickeho designu. Chybeji tak zakladni veci jako radna elektricka izolace mezi primarni a sekundarni casti nebo obvody ochrany nabijeneho zarizeni pri poruse nabijecky. V mem okoli to uz nekolika lidem odbouchlo nabijeci obvod v Iphonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...