Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

[mention=2655]bandicoot[/mention] Jediná zpoplatněná věc je (jak na sviňu stejnojmenná) aplikace/služba/obchod TV
 


Jen upřesním, že streamovací služba se jmenuje Apple TV+, zatímco ta černá krabička při připojení k televizi Apple TV.

Jinak souhlas, trochu nešťastné pojmenování


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, bandicoot napsal:

Má ten AirPlay nějakou ztrátu oproti tomu, kdybych to pouštěl přímo z Apple TV?

Jestli máš na novější AppleTV (4+) aplikace na Netflix/HBO, je samozřejmě lepší nechat práci na nich, nehuntovat si baterku v mobilu/tabletu (který jde samozřejmě dál používat jako dálkáč) a neucpávat domácí síť dvojnásobným streamováním. Každopádně pustit Vodafone jejich Horizon Go i do appstoru pro Android TV, mohl bych se na starou jablečnou krabku i dekódovací kartu v bedně zvysoka vykašlat... <_<

@bubo.cz S tím pluskem máš samozřejmě pravdu - ale kdo si má pamatovat ještě interpunkci u služby, která je i zadarmo (k novému mobilu) úplně naprd... :skull:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož jsem si udělal radost a pro výkon práce jsem si koupil Macbook Pro 16, 8 jader, 1TB SSD a grafika Radeon 5500 4GB, rok starý s novou baterií a 12 měsíční zátukou. Dorazí zítra. Tak snad to bude stačit na psaní SQL přes Citrix vzdálenou plochu:-). Dosud jsem používal Macbook pro 15 2017 (základni model, 256GB SSD a Radeon 550). Osobně preferuji notebooky 15 palců a výše, protože se na větší obrazovce lépe čte složitý kód a prohlíží tabulky o stovkách sloupců a ne vždy mám k dispozici externí monitor. 

Ačkoliv na novější 15 Macbook Pro dost youtuberů nadává, já jsem s ním byl hodně spokojený. Jasně, klávesnice je trochu tvrdší, ale v mém připadě spolehlivá a stejně dost často je notebook připojený k monitoru a k normální klávesnici. Touchbar je pitomost a schází mi fyzický escape. Na 15 palcový notebook je krásně tenký a lehký, dá se otevřený nosit v jedné ruce, je doslova radost přejíždět prsty po hranách a křivkách, skoro jako laskat pevná .....

Vyhovují mi i 4 usb-c porty, protože je jedno, zdali si notebook dám na levou  nebo pravou stranu k monitoru a je velmi příjemné, že usb-c hub i nabíječku můžu připojit do všech portů.

Důvod přechodu - potřeba většího disku a silnější grafika na Starcraft 2:-).  Zvažované alternativy - Dell xps 15/17 z roku 2020, nakonec vyhrál Apple kvůli lepším reproduktorům a paradoxně XPS se 4K displejem jsou dražší. Zvažoval jsem i Lenovo Thinkpad T15g, u něj se mi líbila RTX grafická karta, ale už je to tlouštík, nemá tak velkou baterii. Ještě jsem chvilku uvažoval o Lenovo Thinkpad Carbon Extreme, ale za rozpočet by nebyl 4K display.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 1. 2021 v 20:13, RobertPlant napsal:

Pánové,

Dneska jsem zkoušel zapnout svůj starý milovaný Macbook Pro early 2011 a jenom třikrát pípne a nic. Našel jsem na netu, že tripple beep je signalizace chyby na logic board případně něco s Ramkama. Tenhle mac se dá ještě v pohodě otevřít, nevíte o někom rozumném po Praze, co by se mi na něj koukl? Předem díky! Zjišťuju, že bez kompa na Chronomag budu hodně rychle marnej a služebák se mi na to používat nechce, to je člověk jednou nohou furt v práci emoji23.png

Jenom kdyby to nekdo resil v budoucnu, tak mam opravu vyresenu. U me odesel jeden slot na RAM, takze se zdvojnasobila kapacita toho druheho slotu a za par korun jedeme dal. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panové prosím poraďte, když di pustím video v iPhonu a chci ho přes AirPlay pustit na Apple TV poslední generace (ne 4K), tak to nejde udělat plynule. Video ke nahráno v hd, 30 fps a někdy 60. Nejde to ani u mp4, který je třeba stáhnute z netu. Nevíte, čím to muže být? Kdysi to dělalo, pak přestalo a teď zase... video se po sekundách zastavuje respektive cuká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr RŽe bys narazil na limit propustnost WiFi, v kontextu bezdrátového provozu ve Tvém okolí? 🤔

Nejdřív si ujasni přes co a jak se připojuješ (2.4 nebo 5GHz) - a jestli by nepomohlo tu krabku k routeru připojit radši ethernetem. Bez urážky, spousta lidí dnes jede na dožívajícím šrotu, na Wifi v nejvzdálenějším koutě domu si pustí kde co (včetně sousedů) a pak se diví že to (místy až trojitý streaming z NASu/cloudu/webu do mobilu -> z mobilu do routeru-> z routeru do AppleTV) bezdrátově nestíhá... 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wi-Fi běží na 5 Ghz, respektive telefon je tak připojen, router je skoro novej, ethernet připojeny a vzdálenost mezi Apple TV-iphonem-routerem je metr. Přesto dochází k tomu, co jsem popsal. A NAS a podobný veci nepoužívám. V době, kdy jsem to zkoušel nic dalšího nestreamovalo ani nebyl velký přenos dat.... jo jednalo se o AirPlay stream videa z fotek v telefonu, HD, 30 fps

Upraveno uživatelem Petr R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co Ti brání v tom abys na ten metr mezi Router a AppleTV zkusil použít kabel? Uvědom si že i samotné VF dekodéry v televizích a monitorech jsou dnes celkem masivním zdrojem rušení a odrazů, takže nejdřív bych zkusil vyloučit tohle. Level 2 je vytáhnout si seznam a výkony sítí v okolí, ve městech to dnes můžou být i stovky navzájem se rušících zdrojů...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to uplne Apple, ale kdyz uz se tady resi router... Mam UPC a jejich modem s routerem v jednom. Televizi, Apple TV atd. mam pripojene kabelem. Ale doma jsou dva notebooky, tablet, tri telefony. Rekl bych, ze uz se ta wifi zadychava. Pomuzu si vyrazne kdyz za ten modem strcim nejaky lepsi/silnejsi router? Neco mi rika ze jo, ale prd tomu rozumim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas No a co je to za konkrétní router/modem? Co si vzpomínám tak u starších UPC věcí býval problém spíš s dosahem než s rychlostí.
Pokud nemáš nějaký ultrapomalý a nebo mobilní tarif, tak rychlost si samozřejmě můžeš kdykoliv otestovat, směrem zvenku třeba na https://www.vodafone.cz/internet/mereni-rychlosti-internetu/  - a i když půjde posledních pár metrů po WiFi, nemělo by to být výrazně pomalejší než nominální hodnota za kterou si platíš. Ty mobilní krabky síť vytěžují hlavně když na nich běží obousměrné streamování typu Teams (děcka-škola), na notebooku bys pak neměl mít problém zjistit jak rychlé připojení s routerem (režim, počet subpásem atd.) se zrovna fyzicky používá. 

image.png.221c59cd4737065797e3fa812939f9bf.pngimage.png.ed1af69e57e6f51f31018743d560c3fc.png

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlost je ok. Na Vodafone mereni ukazuje zaplacenych 500, na ostatnich mericich tak 120 :)

Spis to relativně casto musim restartovat (nechce pripojit dalsi zarizeni, nebo nejde internet) a prijde mi, ze kdyz je zrovna napojene vsechno, tak to zacina kulhat. Ale neni to nic tragickeho, spis si tak premyslim nahlas. 
Mel bych mit ten Compal 7465. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, nickolas napsal:

Neni to uplne Apple, ale kdyz uz se tady resi router... Mam UPC a jejich modem s routerem v jednom. Televizi, Apple TV atd. mam pripojene kabelem. Ale doma jsou dva notebooky, tablet, tri telefony. Rekl bych, ze uz se ta wifi zadychava. Pomuzu si vyrazne kdyz za ten modem strcim nejaky lepsi/silnejsi router? Neco mi rika ze jo, ale prd tomu rozumim. 

Hele sem taky IT lama, laboroval sem se 4 TP link routerama, ktery sem strkal ostupn eza UPC modem. Jednoznacne pomohla varianta TP link modemu s protokolem WIFI 6. Fakt mi tedka na jedn ysiti (spojena 2,4 i 5) litaj doma najednou! 6 notebooku, 5 telefonu a vsechny hovadiny Teams, Zoom, Roblox atd. bez problemu. Ale laboroval sem fakt s mraky routeru co sem strkal za to UPC. A taky pomohlo na UPC vypnout wifi a nechat ho tyct jen pres ten TP link co ma WIFI 6 standard a jiny ficoviny co pracujou s nakladem/distribuci dat mezi zarizenima jinak nez predchozi verze protokolu. A rychlost merim uz jenom pres CESNET speedtest. ostatni bylo nekonzistentni.

Upraveno uživatelem Rybiz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, bubo.cz napsal:

Nemohu souhlasit. Mně AirPlay funguje naprosto bezvadně ať už z iPhonu nebo Macu. Aktuálně na Apple TV 4 skrz nějaký základní modem/router od O2, tuším TP-LINK Archer MR200.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Já třeba na iPadu dost pozoruju, že záleží na Aplikaci. Netflix funguje super, ale třeba O2 TV má dost kudrlinek :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...