Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, jrov napsal:

Na mých Apple Watch 3 se rozmohl takový nešvar, s každým tučnějším updatem (ne vždy) hlásí že potřebují více volného místa než jsem schopen uvolnit. Aktuálně 3GB a nemám v nich žádnou hudbu, 10 fotek a jednu appku - zbytek je balast watchOS který nejde smazat.

Jediné řešení je rozpárovat, vymazat, spárovat, nainstalovat a zas a znova s příštím updatem... Má někdo stejný problém ? 

Jako pochopil bych to u hodinek co jsou podporovány zpětně a nejsou aktuálně v prodeji a nebo mají ty aktuálně prodávané AW3 8GB ?

Bežne sa to deje na AW3 už aj predtým. Takto nútia ľudí kúpiť nové hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FYI, na plně aktualizovaných ocelových AW3 žádný popisovaný problém není - ale jde o LTE verzi, která má 16GB místo "sportovních" 8GB. 

Už se konečně smiřte s tím že ovocnáři si už od dob Jobse u specifikací a aktualizací s majitelema low-costů vytírají zadek => levno koupené=2x placené. Stačí se podívat na utrpení s úložištěm+pamětí u majitelů základních iPhonů, iPadů a Maců - a pak pochopíte proč u nejosekanějších chudáků nejstrměji padá cena. Problém je že krkaví knedlíci si nedají říct, takže je to rok co rok stejné: Krtek kačky nemaje, koupí sobě na machrování aspoň značkový holobyt - no a pak bude lamentovat po diskusích, že se v něm nemůže ani uprdnout... :shit:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Management uloziste na AW je tragicky, ale cekal bych misto unpair & pair solution, ze si to pres noc provede uklid a rano budou ready obnovene z posledni zalohy. Tak samozrejme plne ocelove jsem zkousel a krom vahy nic navic… mimo tech 16GB ktere by to resily, no vydrzim to a jdu je smazat a nahodit znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, ci som v spravnom vlakne, naviac sa chcem opytat na nieco, co ide absolutne mimo mna.
V podstate od prveho vydania iPhone som nemal iny telefon a nehodlam to nejak menit. Macintosh pocitace (znacku) pouzivam este od starych dob, co v mojom pripade znamena cca 23-25 rokov. To este mnoho ludi o Apple nechyrovalo.

Rad by som si kupil "fitness naramok". Potrebujem len jedno, aby pocital kroky a nemusel by som mat pri sebe telefon, ale zaroven aby bol s telefonom kompatibilny a zdielal udaje s aplikaciami, napr. stepsapp, ci ine (nativna app zdravie nie je podla mna prave dobra). Pripadne, aby sa s nim dalo plavat.

Existuje vobec nieco take? Dakujem rady, odkazy, linky. 
Nie je to lenivost, skusil som gugl, ale tie stovky, ci desiatky zariadeni...naviac, ozaj tomu nerozumiem a rad by som sa vyhol hokusom-pokusom. Nejake odporucanie, nech to hned kupim?

Dakujem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle není žádný velký problém. S iOS lze spojit náramky různých značek. Jediným předokladem je, že si do iPhonu musíš doinstalovat patřičnou aplikaci, protože s vestavěným Zdravím se samy nespojí. 

Za sebe mám zkušenost se značkou Amazfit. Jejich aplikace Zepp je applovskému Zdraví dost podobná a dobře s ním spolupracuje (odesílá do něj naměřená data). Můžeš se tedy rozhodnout, do které aplikace se na naměřená data budeš dívat. Takže co třeba toto?

https://www.alza.cz/amazfit-band-5-black-d6216048.htm?o=16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@EpsteinBarr To co potřebuješ (vodotěsnost na plavání, GPS, omezené fungování i bez telefonu) samozřejmě zvládnou i libovolné nenakřápnuté AppleWatch od Series 2 výše, akorát (na rozdíl od minimalistických čínských náramků s malinkým OLED a 10-20 denní výdrží) v nich hlavně při zapnuté GPS mizí baterka doslova před očima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@EpsteinBarr - ja uz temer dva roky k hodinkam na levacce nosim Garmin Vivosmart 4 na pravacce a velka spokojenost. Umi to to, co chces, jen to nema samostatnou GPS. Ale kroky to bez mobilu pocitat umi a pak kdyz se s mobilem potkaji, tak se syncne. Pokud chces vyuzivat GPS, tak musis mit u sebe mobil a naramek vyuziva GPS modul v mobilu, jinak ti aktivitu trackuje sam.

Problem je, ze Vivosmart 4 se uz blbe shani a zatim to nevypada, ze by Garmin mel nahradu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mrkl na Alzu a Mall a tam je bud nedostupne, nebo skladem u dodavatele, s cimz nemam nikdy dobre zkusenosti. Mozna se to nekde jeste bude valet, ale je to proste cca 2 roky starej model.

Ad baterka:

  • Mam vypnute notifikace zprav a emailu, nechal jsem jen upozorneni na hovory - pri tomhle rezimu 4 - 5 dni nonstop (vcetne spanku).
  • Kdyz pridam aktivitu (2x denne se psem 3-6km), tak to vydrzi 3 - 4 dny. Spis ty 4. Zatim za tu dobu nepozoruju, ze by se vydrz snizovala. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, vdaka vsetkym za info.

V poslednej dobe ma pochytili statistiky ohladom aktivit, ide mi hlavne o chodzu a idealne aj plavanie. To co pisal @Radek124 ma napadlo ako prve, ale urcite by som nezniesol mat na pravacke dalsie "hodinky" a iwatch nedokazem vnimat ako "naramok". A zatial sa mojich mechanik na lavej ruke vzdat neplanujem.

Asi ako kazdy, väcsinu casu mam telefon pri sebe. Vtedy je to vyriesene. Naviac, moja orientacia je neskutocne zla a bez guru maps by som sa stratil v lese aj 10km od domu. 🙈 

Ale pri mnozstve aktivit telefon nenosim, hlavne cez vikend. Minulu sobotu som si povedat, ze ho budem vlacit vo vrecku cely den. No, podarilo sa mi to asi tak na 60-70% a zistil som, ze len po zahrade som pracovne nachodil viac ako 12km, co je celkom slusne. Neratam vecerny bazen. A bol by som happy ak to bude fungovat bez telefonu a len nasledne sa to sync.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovno tu dam maly update.
Kedze u nas v alze mali priamo na predajni Xiaomi Mi Band 6, rovno som jeden naramok vzal. Malo by to byt velmi podobne prave Amazfitu od @siwi. Mam to na ruke niekolko hodin, (sparovanie, vsetky okolnosti ok, v app. Zdravie povolene kompletne zdielanie dat, atd.), ale nejak som z toho sklamany. Cakal som, ze si to syncne data obojsmerne, ale k tomu nedoslo. Ked chodim bez telefonu, napr. urobim 200 krokov, do iphonu sa prenesie len zlomok.
Naramok ukazuje pocet krokov, ten suhlasi s poctom v xiaomi aplikacii. Ale ked uz rozkliknem v aplikacii ikonu pocet krokov pre podrobnejsie zobrazenie, je tam uplne odlisne cislo. Tak neviem, ci tu vec cestou z prace nezanesiem rovno naspät do alzy :( 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, EpsteinBarr said:

Rovno tu dam maly update.
Kedze u nas v alze mali priamo na predajni Xiaomi Mi Band 6, rovno som jeden naramok vzal. Malo by to byt velmi podobne prave Amazfitu od @siwi. Mam to na ruke niekolko hodin, (sparovanie, vsetky okolnosti ok, v app. Zdravie povolene kompletne zdielanie dat, atd.), ale nejak som z toho sklamany. Cakal som, ze si to syncne data obojsmerne, ale k tomu nedoslo. Ked chodim bez telefonu, napr. urobim 200 krokov, do iphonu sa prenesie len zlomok.
Naramok ukazuje pocet krokov, ten suhlasi s poctom v xiaomi aplikacii. Ale ked uz rozkliknem v aplikacii ikonu pocet krokov pre podrobnejsie zobrazenie, je tam uplne odlisne cislo. Tak neviem, ci tu vec cestou z prace nezanesiem rovno naspät do alzy :( 

 

No nieco tam mas pokazene. Mam tu 6ku asi 2 tyzdne a synchro je uplne v pohode. Aj trasu biku s asistovanym gps ukaze apka uplne spravne aj kroky aj cvicenia.

No mam android :) Apka MiFit. Vraj funguje aj Huawei health, skus ak je aj na iphone.

Len ked je vsetko sledovanie pozapinane, aj sledovanie spanku, tak napriek tomu ze to nosim iba pri sporte a kazdu noc, tak vydrz je 5-6 dni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Plánuju teď kupovat nové Apple Watch v oceli (mám staré dvojky) a iphone 12 mini. Watch v oceli jedině někde okolo, takže jsem koukal na německý Amazon a rovnou jsem tam koukl i na tu 12. Ten je tam cca o 3-4k levněji než u nás, takže bych ho tam vzal taky. Někdo nějaká zkušenost? Používání by problém být neměl, tak hlavně ohledně záruky a jejího případného uplatnění tady v ČR? Nebo něco, na co bych si měl dát pozor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tichus Mám doteď ocelové "trojky" a hliníkáče už bych nechtěl - na to že jde o "pracovní kousek" tak PVD tělo i safír jsou bez jediného škrábance, nárůst v hmotnosti je minimální a u trojek byl navíc bonus i ve formě dvojnásobného úložiště (díky čemuž ani po posledních aktualizacích nedělají problémy) B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Radek124 napsal:

@Tichus Mám doteď ocelové "trojky" a hliníkáče už bych nechtěl - na to že jde o "pracovní kousek" tak PVD tělo i safír jsou bez jediného škrábance, nárůst v hmotnosti je minimální a u trojek byl navíc bonus i ve formě dvojnásobného úložiště (díky čemuž ani po posledních aktualizacích nedělají problémy) B)

Ty dvojky už jsou docela pomalé a nefunguje na nich už ten systém pro výměnu řemenu, takže je mám pořád na milanese. Takže je to tak nějak už všechno ke všemu :) A jo, hliníky bych taky nechtěl, já totiž jsem tak nějak naučený, že hliník na kůži ne, ale možná je to blbost :) Zažily toho se mnou hodně, mimo jiné se několikrát podívaly dovnitř krůty, když jsem je kuchal, a pořád bez problémů :) 

A nějaké zkušenosti s tím Amazonem tedy? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



Plánuju teď kupovat nové Apple Watch v oceli (mám staré dvojky) a iphone 12 mini. Watch v oceli jedině někde okolo, takže jsem koukal na německý Amazon a rovnou jsem tam koukl i na tu 12. Ten je tam cca o 3-4k levněji než u nás, takže bych ho tam vzal taky. Někdo nějaká zkušenost? Používání by problém být neměl, tak hlavně ohledně záruky a jejího případného uplatnění tady v ČR? Nebo něco, na co bych si měl dát pozor?


ktore presne?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, jovani napsal:


ktore presne?

 

Stříbrná ocel šestky Apple Watch na gumě, iphone 12 mini černý 128 GB. Jestli to chápu správně, tak to z Amazonu bude mít jenom 12 měsíců záruku, takže bych musel dokoupit tu Apple Care+, abych se dostal na klasické dva roky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...