Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Poprosím o info, celý život jedu na Androidu a jsem spokojený, ale moc se mi líbí AirTagy. Poradíte co nejlevnějšího bych mohl koupit tak, aby to mělo smysl a mohl jsem AirTagy používat? Ideálně asi tablet než telefon, protože to stejně bude hozené většinu času v šuplíku.

Případně aby na to šel připojit HomePod mini na přehrávání hudby, nebo něco podobného.

U tagů uvádí že pro zvýšenou přesnost hledání je potřeba iPhone 11 a vyšší, ale nevím co si pod tím představit. Nejde mi o to hledat tagy v gauči, poloha na metry mi bohatě stačí.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AirTag sám o sobě žádnou "GPS" nemá (pak by baterka nevydržela tak dlouho), ale používá lokalizaci prostřednictvím okolních zařízení, kterým se identifikuje pomocí Bluetooth+NFC. Proto aby mohl  rozumně fungovat, potřebuje aby se v jeho okolí pohybovalo (kvůli triangulaci po bluetooth ideálně více) online zařízení s IOS a GNSS (GPS, Glonass, Galileo...) - tj buď iPhone a nebo LTE iPad, s tím že časem by měla být i nějaká předávací služba pro Androidy s NFC (kvůli schopnosti přečíst/odeslat/předat v případě nálezu kontaktní informace). U starších verzí Bluetooth je kvůli absenci UWB hrubější vzorkování vzdálenosti, zatímco u zařízení bez vlastní satelitní navigace je i jeho vlastní poloha jenom hodně hrubý odhad (desítky až stovky metrů, typicky dle lokalizace okolních WiFi AP) - což např. pro identifikaci místa v domácnosti na kterém (při posledním průchodu kolem) ležela zapomenutá štrajtofle nemusí být úplně praktické. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zvutezil docela jednoznacne 12 mini. 

Bohuzel, pri sledovani recenzi na me vyskocily i videa na Macbooky a co cert nechtel, dost se mi to zalibilo. Pi rychle studiu to vypada na Air 2020 M1 8GB, coz ackoliv je zaklad, melo by mi bohate dostacovat. "problem" je ale jiny. Jestli, jako celizivotnimu Win uzivateli, to nezpusobi pri uzivani nenavratne komplikace...Tak jeste jdu studovat OS mac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Marfael napsal:

Tak zvutezil docela jednoznacne 12 mini. 

Bohuzel, pri sledovani recenzi na me vyskocily i videa na Macbooky a co cert nechtel, dost se mi to zalibilo. Pi rychle studiu to vypada na Air 2020 M1 8GB, coz ackoliv je zaklad, melo by mi bohate dostacovat. "problem" je ale jiny. Jestli, jako celizivotnimu Win uzivateli, to nezpusobi pri uzivani nenavratne komplikace...Tak jeste jdu studovat OS mac.

Di do toho. Taky jsem prechazel, pred dvema lety asi a bylo dobry rozhodnuti. Nektere veci dodnes nechapu, ale pro bezne uzivatelske pouziti supr. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Marfael napsal:

Jestli, jako celizivotnimu Win uzivateli, to nezpusobi pri uzivani nenavratne komplikace...Tak jeste jdu studovat OS mac.

Nezpůsobí - teda pokud za komplikaci nepovažuješ detail, že nákup celé té škály navoněných spotřebních krabiček (iphone, mac, iPad, AppleTV atd) leze tak trochu do peněz :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Radek124 napsal:

Nezpůsobí - teda pokud za komplikaci nepovažuješ detail, že nákup celé té škály navoněných spotřebních krabiček (iphone, mac, iPad, AppleTV atd) leze tak trochu do peněz :whistle:

No, kdyz vidim, jak i tento zakladni je neuveritelne vykonny, oproti standardnim notebookum, tak nez dat 18-20 za Win, dam 25 za Air s M1, ktery je momentalne v akci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M1 je naprostá revoluce. Kdybych si kikot nekoupil 2019 pro tak už dávno mám M1 ale je mi líto prodělat teď balík páč "nonM1" mac je ted neprodejný a 2019 mi zatím stačí. 

 

Jediné ALE - nespíš nikdy chtít použít nic z windows - to už může být problém. 

 

Každopádně mám 2 služební PC s win, ale doma používám raději soukromý mac, protože to se fakt nedá a stačí mi to utrpení v práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek124 a kloubik, děkuji za reakci. Myšlenka je taková hlídat tím větší věci, kde ale potřebuji aby to bylo jednoduše přendatelné bez nutnosti instalace / vlastního napájení. Tzn. například auto, motorka, karavan, atd. Proto jsem psal, že na nějakém přesném nalezení na centrimetry nebazíruji, protože už to prostě uvidím 😀

Snažil jsem se o tom dost přečíst i mluvit s lidmi co to mají a na moje účely mi to přijde fajn, je mi jasné že něco s GPS a propojením na telefon bude podstatně přesnější, ale neustále to dobíjet je utopie, tady se mi líbí že to vydrží cca rok na jednu baterii, je schopné se samo ohlásit že potřebuje výměnu baterie, atd. A kdyby se stalo, že budu potřebovat tu věc najít, tak to může pomoci (a nebo nemusí, když zloděj nebude používat iPhone a zavře to někde na samotě do stodoly, to je jasné, ale mohlo by to alespoň ukázat směr kam to odjelo).

Chtěl bych to zkusit, samotný AirTag stojí pár korun, proto se ptám na jakém nejlevnějším přístroji se to dá používat tak, abych to vyzkoušel. Když to bude mít smysl, můžu koupit něco lepšího. Proto si myslím, že pokročilé BT nepotřebuji a ve výsledku si myslím, že tablet nemusí mít ani simku, protože můžu prostě udělat AP z telefonu a stačí mi jen aby ukázal poslední známou polohu na mapě. Jen mám pocit, že mi někdo říkal že to jde hledat jen přístrojem který tu simkartu má (což úplně nerozumím proč), proto se ptám 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Airtagu: v Berlíně mně odtáhli auto, protože jsem blbě parkoval. Volal jsem na policajty a že se musím u nich stavit zaplatit pokutu a potom, že mi řeknou, kam auto odtáhli. Jsem jim oznámil, že nyní stojí na Scheissestrase 27 a docela čuměli , že to vím. Takže Airtag funguje..:-) Jo a mimochodem pokuta za špatné parkování v Berlíněs odtahem a nedělní přirážkou 250,- EUR...Takže bacha! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď koukám, že jsem asi zaspal dobu, Samsung už to okopíroval a má SmartTag+ který by měl být funkčně cca stejný  Takže asi plaším zbytečně
Tady jde ale hlavně o tu síť telefonů/uživatelů, přes které ztracenou/odcizenou věc můžeš lokalizovat. A tady všechny válcuje Apple. Tile je na trhu X let, dokonce se Tile oficiálně prodával v Apple storech. Pak Apple zjistil že by mohl udělat vlastní produkt a Tile vykopnul.
U Tile, případně Samsungu jsi odkázaný jen na lidi co daný produkt používají a mají jejich appku, u Apple máš výhodu, že když nahlasis věc jako ztracenou může ji najít téměř jakýkoliv iphone.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kloubik napsal:

Tady jde ale hlavně o tu síť telefonů/uživatelů, přes které ztracenou/odcizenou věc můžeš lokalizovat. A tady všechny válcuje Apple. Tile je na trhu X let, dokonce se Tile oficiálně prodával v Apple storech. Pak Apple zjistil že by mohl udělat vlastní produkt a Tile vykopnul.
U Tile, případně Samsungu jsi odkázaný jen na lidi co daný produkt používají a mají jejich appku, u Apple máš výhodu, že když nahlasis věc jako ztracenou může ji najít téměř jakýkoliv iphone.

Vidíš, to mi nedošlo, četl jsem že to jede přes Smartthings a že naopak by to mělo brát i iPhony který jí mají, ale to, že to má aktivní jeden člověk z 50ti mě nenapadlo... 😔 ale co koukám na recenze na youtube tak to funguje (i české), tak mám pocit že to bere jakékoliv Galaxy s přístupem na internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Radek124 napsal:

@BobMožnám jsem něco nepostřehl, ale jestli je UOL webová aplikace (tj. ne “program”), k čemu bys potřeboval “virtualizovat” WWW prohlížeč (jedno v jakém OS/procesoru)?

Nejde mi o tu webovou, ale o ucetni aplikaci, ta jede bud ve windows 32bit nebo starsich OSX 32bit. Nevim jestli tyto systemy jdou virtualizovat na M1, pripadne Linux 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...