Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Jak říkáš, škoda že vydržela jen týden 😄. Doufám, že bude stačit reklamovat jen myš a ne celého imaca, to by mě nasr.

Každopádně jsem s magic mouse hodně spokojen - chápu, že hodně lidem nesedne, ale ovládání macu je s tím fakt dobrý. Magic trackpad by taky mohl být ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V práci mám u iMaca (ještě starej baterkovej) trackpad i původní MM. Obojí je slušně použitelné, ale myš u mě (po bezmála 3 dekádách praxe :wheelchair:) na velké ploše jednoznačně vyhrává, protože je subjektivně o dost rychlejší a přesnější. Doma mám u 32" KVM monitoru naopak poctivou A4tech V8 - a předražená záložní MM2 je pohozená u tabletu, protože  klasice se svou buzerantsky placatou ergonomií (na pár hodin se to dá přežít, ale po pár dnech je to spíš poukázka na vyšetření karpálů) ani odezvou nevyrovná. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@knihomol Když je Ti líto vyvalit raketu za 14" Pro, kup si lehčí 13" Pro s M1 bez debilního výřezu nahoře. Stejně ten rozdíl ve výkonu 90% userů nepozná - a za ušetřené prachy Ti zbude na luxusní externí dokovací monitor s Power Delivery, podsvícenou plnohodnotnou klávesnici, pořádnou herní myš a redukci na HDMI+SD+ETH. :smoke:

@warann jestli je to na iPhone 12/13, tak spíš už něco něco s magnetickým centrováním. Osobně tyhle mikrovlnné nevodotěsné podšálky s mizernou účinností taky nemusím, notabene když si k nim na dobíjení rozumnou rychlostí musíš přikoupit přiměřeně dražší USB nabíječku <_<

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 Je to SE 2020, jinak ona to tam odkládá přes noc, takže rychlost asi není prioritní.

Něco dalšího ještě třeba tady:

https://www.czc.cz/baseus-bezdratova-nabijecka-simple-cerna/261290/produkt

https://www.czc.cz/hama-nabijecka-fc10-bezdratova-qi-10w/298202/produkt

https://www.czc.cz/yenkee-bezdratova-nabijecka-yac-5150-15w-cerna/323701/produkt

Prostě něco takovýho, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fungovat budou nejspíš všecky, ber to tak že pro ženskou je důležitej jenom vzhled (ta poslední nevypadá zle, příliš svítivou LEDku přinejhorším přelepíš elektrikářskou páskou) - a pro Tebe jestli ten zářič na nočním stolku přežije odložení hrnku s čajem a případné prolití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Radek124 napsal:

@knihomol Když je Ti líto vyvalit raketu za 14" Pro, kup si lehčí 13" Pro s M1 bez debilního výřezu nahoře. Stejně ten rozdíl ve výkonu 90% userů nepozná - a za ušetřené prachy Ti zbude na luxusní externí dokovací monitor s Power Delivery, podsvícenou plnohodnotnou klávesnici, pořádnou herní myš a redukci na HDMI+SD+ETH. :smoke:

@warann jestli je to na iPhone 12/13, tak spíš už něco něco s magnetickým centrováním. Osobně tyhle mikrovlnné nevodotěsné podšálky s mizernou účinností taky nemusím, notabene když si k nim na dobíjení rozumnou rychlostí musíš přikoupit přiměřeně dražší USB nabíječku <_<

 

Luxusni monitor uz mam. Jelikoz jsem zacal znova cestovat po svete, tak jsem chtel notebook s vetsi obrazovkou nez je 13 palcu. Na pokoji na jlhoteluna netflix na fotky z nafocenych archivalii a tak. No uvidim. Ta 16 je cenove mimo aspon pro me

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@knihomol Notebook je o přenášení, vždycky to bude kompromis - a co se úhlopříček týče, každý to máme samozřejmě jinak ale subjektivně mi (i kvůli podobnému LPI) rozdíl mezi mým 13" MBP a šéfovým novým 14" na MBP (o fasovaném nudlózním 14" FullHD Lehovnu nemluvě) přišel zanedbatelný - akorát bych si na to musel pořídit novou složku, protože ten krám je zas o kousek fyzicky větší. Takže určitě nedej jenom na papírové parametry a před případnou koupí trvej na tom, že chceš všechny 3 modely vidět vedle sebe. A jestli máš na tom hotelovém pokoji telku, pohledej kde má HDMI B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakonec vcera vyzvedl tuhle nabijecku:

https://www.czc.cz/yenkee-yac-5010-bezdratova-nabijecka-10w/253307/produkt?gclid=Cj0KCQiAq7COBhC2ARIsANsPATGnLJ3ELP1-yyQuzY_EqX8WfaBFskS-MhgCNHQxc32fCHvsPmCaw6IaAkOzEALw_wcB

a dobry. Trochu jsem mel obavy, jestli nebude vadit obal (ja mam jen slabej silikon, ale zena docela silny a tuhy pouzdro), ale nabiji v pohode pres oboje. LEDka sviti celkem malo, kdyz se otoci na druhou stranu tak nerusi. Takze za me dobry. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, tenge napsal:

pánové řeším klavesnici k novému ipad 9th gen. - máte nějaké doporučení jakou? Potřebuju pro rodiče, kteří sem tam potřebují napsat něco ve "wordu" atd.

dík

hele mam tu jejich MagicKeyboard a ta prvni se po mesici podelala, proste uplne mrtva, takze vymena, u druhe za tri mesice vypadlo tlacitko, takze vymena a mam treti a ta uz 5ty mesic jede, je to ale drahy (9k), tezky, uz bych za to ty prachy nedal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele mam tu jejich MagicKeyboard a ta prvni se po mesici podelala, proste uplne mrtva, takze vymena, u druhe za tri mesice vypadlo tlacitko, takze vymena a mam treti a ta uz 5ty mesic jede, je to ale drahy (9k), tezky, uz bych za to ty prachy nedal

Já mám klasickou magic keyboard za 2500 CZK a na domácí nepracovni frdlání je to úplný ideál. Rychle se spáruje, je stejně jako iPad krásně mobilní a při nepoužívání se zasune třeba mezi knížky do knihovny.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tenge Na psaní textu bude fungovat libovolná bluetooth klávesnice - a pro starší rodiče určitě radši něco v plnohodnotném rozměru a s českým rozložením kláves, než tyhle kondenzované mobilní srágory - stačí že je trápíš iPadem, který na psaní románů fakt není dělaný. Ne že bys na slušných modelech od konkurence ušetřil, ale jak správně radí kolega @sido, na předražené periferie plné vystajlovaných hydrofilních kurvítek od Apple se předem vykašli :censored:

PS: Když budu dělat že nevidím ty F-klávesy bez mezer, tak co třeba voděodolná https://www.czc.cz/logitech-k375s-cz/217379b28/produkt ?

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu že lidi jsou dnes strašně zmanipulovaní reklamou, ale ty "malé placaté nízkozdvihové frikulínské" sráče jsou pro starší lidi s prominutím fakt za trest. Na cestách kvůli ukazování fotek externí klávesnici potřebovat nebudou, na e-mail v pohodě odpovědí i s klávesnicí na obrazovce - na kterou ostatně v případě iPadu budou stejně muset pořád šátrat, proto taky ten stojánek. Ergonomicky úplně nejhorší jsou bohužel "kompaktní obaly s vestavěnou klávesnicí", protože klávesnici potřebuješ mít na stole fyzicky co nejblíž, zatímco displej (s horšíma očima) naopak dál a ideálně kolmo k ose pohledu - schválně si to chvíli zkus a rychle zjistíš že v reálu by se člověk toho prcka s klávesnicí a nevhodným úhlem displeje musel celou dobu hrbit jako pitomec. Než takovou klávesnici k tabletu, to snad radši žádnou... :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodil jsem poptávku do inzerce, ale zkusím to i tady: Pokud by někomu doma z libovolného důvodu "zavazel" nedomlácený MB Air M1 s CZ klávesnicí (o jiné/starší nemám zájem - jde hlavně o výdrž a pasiv), dejte mi prosím vědět do SZ a třeba něco vymyslíme. Základní model 256/8 můžu mít i s poštovným a CZ fakturou pod 24k a 512/16 tuším za 32k, tak jen ať nejsme zbytečně mimo realitu B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, poradíte někdo jak přinutit IP 11 aby ukazoval na hlavní obrazovce ke kterému operátoru jsem připojený? Je to pro mě důležité, protože se občas pohybuji blízko řecko-tureckých hranic, kde řecký operátor má slabý signál a telefon se připojuje k tureckému operátoru, který si účtuje nesmyslné poplatky. Před každým voláním musím pracně hledat v nastavení ke komu jsem připojený. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Klokan napsal:

Pánové, poradíte někdo jak přinutit IP 11 aby ukazoval na hlavní obrazovce ke kterému operátoru jsem připojený? Je to pro mě důležité, protože se občas pohybuji blízko řecko-tureckých hranic, kde řecký operátor má slabý signál a telefon se připojuje k tureckému operátoru, který si účtuje nesmyslné poplatky. Před každým voláním musím pracně hledat v nastavení ke komu jsem připojený. Díky.

A tady to nemáš? Když sjedeš prstem dolů z pravýho horního rohu (jak je ukazatel baterky)

B8629474-55AB-4E9D-8282-48A7B3FC6EDB.thumb.jpeg.169999d2e54bb487f47788972c3d2f90.jpeg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...