Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Včera mě překvapila doma Siri - s tím jak jsem pokryl dům HomePody Mini, tak jsem netušil, že Siri pozná jednotlivé členy domácnosti. Nejdřív jsem čekal, že budu mít historii (a tudíž i doporučení) v hudbě zaneřáděnou tím, co si děti pouštějí a naštěstí ne. Správně to pozná, kdo na ní mluví a když nejmladší moc nerozumí, tak se zeptá, kdo na ní mluví. 

A funguje to i opačně, když já spustím něco na HomePodu, kde je přiřazený hlavní uživatel dítě, tak to správně přiřadí k mému účtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém: kluk si něco stáhne do IP, následuje oznámení, že to musím schválit (máme to nastaveno), takže syn odklikne odeslání žádosti ke schválení, nicméně mně to nedorazí.
Pozn. dřív chodilo, rodinné sdílení nastaveno, ve svým telefonu vidím jeho a v jeho svůj, schvalování nákupů rovněž aktivní.
Takže nějak nevím, kde je chyba. Díky za radu.

Jojo přijde mi , že od iOS 15 to začalo zlobit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Thomas SMTP server pro poštu v iCloudu by snad měl být "smtp.mail.me.com", nastavovat by si ho měl sám průvodce při aktivaci pošty a ručně jej snad ani není možné měnit. Pokud sis to podle nějakého návodu zmastil ručně, tak ten účet z mobilu odmaž a synchronizaci pošty si zapni rovnou přes nastavení iCloud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radek124 napsal:

@Thomas SMTP server pro poštu v iCloudu by snad měl být "smtp.mail.me.com", nastavovat by si ho měl sám průvodce při aktivaci pošty a ručně jej snad ani není možné měnit. Pokud sis to podle nějakého návodu zmastil ručně, tak ten účet z mobilu odmaž a synchronizaci pošty si zapni rovnou přes nastavení iCloud.

Dííky! Na nic jsem nešahal..:-) Souvisí to asi s firemní wifi. Když přepnu na data, tak vše funguje. Doma na wifi to funguje taky. Zeptám se ajťáků v práci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pár zkriplených korporátních WiFi kde bylo kromě http(s) blokované kde co (takže nechodil kompletní iCloud) už jsem narazil, dokonce i podomní šmíráky vynucující si odesílání pošty výhradně přes vlastní SMTP server už jsem potkal - ale o kombinaci pravidel které by se vztahovaly výhradně na odesílání icloudem slyším poprvé. A nebo je to proto že (Miguel + Thomas) jiný než korporátní=povolený a me.com=zakázaný poštovní účet nemáte (gmail.com, seznam/email.cz, pošta na vlastní doméně)? V takovém případě by platila první z výše uvedených variant a problém by vůbec nesouvisel s Applem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Macbook Pro M1 mi to nedělá, ale letos se mi 2x vypnul iMac M1, prostě uprostřed práce zhasnul. Nikdy se mi to s Apple Mac OS nikdy nestalo, je to ještě podle mě nevychytané, stejně jako spousta staršího SW nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamovat - vypínání při práci není akceptovatelné chování, tipuju problém ve zdroji (nebo v napájecí části základní desky) a v záruce to určitě vyjde levněji než po jejím skončení. Kokeš v honbě za M1 nejspíš polevil v kontrole svých čínských dodavatelů - a ti opět ve stylu svých nejlepších východních tradic okamžitě sáhli do regálu s "jejich výhodnějšími komponentami" :censored:
Chcíplé zdroje už jsem osobně potkal jak u starších iMaců, tak u macbooků, servis levný nebyl - ale upřímně, nikdy to nebyl takový průser jako předloni u bráchova herního PC, kdy kvůli plamenům šlehajícím ze zánovního "prémiovému zdroje" s 10-letou zárukou málem vyhořel a retardům z CZC trvalo měsíc než oficiálně uznali, že ta očazená krabka fakt nebude na opravu ale na vrácení peněz 🔥

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, potreboval bych od vas applistu radu. 
Mam 2 telefony ( iphone7 s cislem 724 xxx xxx a iphone13 s cislem 602 xxx xxx ), ve kterych je nastaveno stejny apple ID. 
Pokud dojde k volani, at uz na cislo 724, anebo na 602, tak prichozi hovor se objevi na obou telefonech zaroven... 
Jakym zpusobem lze docilit, kdyz bude volano na 602, aby zvonilo jen 602... a kdyz bude volano na 724, tak zvonilo jen na 724... ?  Nejsem uzivatal ios, takze badam... Pokud vypnu v iphone data i wifi, tak je po problemu... ale tohle neni idealni reseni :)
diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@CoolidgeMrkni do nastavení, kam všude máš nastavené předávání hovorů přes FaceTime. Ona je to mimochodem fajn fíčura třeba když nechceš lovit mobil a zrovna sedíš u tabletu/maca, ale předávat hovory mobil-mobil (třeba když seš se "soukromým kouskem" na dovolené nebo v hospodě a chceš mít klid) už nemusí být úplně žádoucí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi dnes povedlo nalít trocha vody na macbook v místě jak je na displayi nápis macbook, než jsem ho vypnul tak zasmrděl a teď se po 2 minutách vypíná. To je asi konec a můžu objednat novej nebo má cenu se snažit řešit servis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vacsina servisov ponuka opravy po zaliati vodou, ale vyslednu cenu Ti vzdy povedia az po rozobrati stroja - odvija sa od toho, co sa Ti “podarilo” zlikvidovat.

Ak nutne nepotrebujes okamzite novy stroj, ja by som to skusil opravit - za skusku nic nedas… Ale pocitaj, ze vysledna cena sa moze vysplhat do vysky 50 - 60% ceny noveho kompa…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, malokedy promujem nejaky vyrobok, ale musim priznat, ze ta M1-ka je fakt spickovy procak. Tretiu hodinu streamujem Intel Extreme Masters v Katoviciach vo Full HD a ten laptop je studeny, ako ked som ho zapol. Na mojej starej masine by teraz vetraky ficali ostosest a toto cudo s pasivnym chladicom ani nepipne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...