Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Bezdrátově nabíjená powerbanka? Máš problém s motorikou a nebo ve všeobecném bezdrátovém frikulínství nezaznamenals jak mizernou energetickou účinnost celá tahle slavná QI technologie má? Něco takového se dá ještě pochopit u trvalých zdrojů pro přímé nabíjení a nebo u miniaturních bezkonektorových baterkových blbinek typu sluchátka a nebo applewatch - ale než krmit takhle neefektivně=dlouho cokoliv většího (co je navíc určeno k bez?drátovému krmení něčeho jako dnešní pádlomobily), to si snad radši kup PowerDelivery multinabíječku a nabíjej všecko dohromady, za zlomek času několika drátama najednou B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ji teda nemám, ale na dovolený když jsme v kempu zmokli a telefon byl totálně vybitej a vlhkej tak po připojení k nabíječce mě to psalo že nebude nabíjet dokud nebude suchý. Byl jsem rád za půjčenou  bezdrátovou nabíječku Samsung.

P.s. nemám Apple ale to je asi jedno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OpltJedna věc je "bezdrátová nabíječka" (jedno jestli neomezeně nabíjená přes 230V, CL nebo USB-PD) a úplně jiná "bezdrátově nabíjená powerbanka" (ve které by se už její baterka krmila bezdrátově) - to už je zvrácenost, když si tím "bezdrátem v zásuvce" můžeš dobíjet rovnou samotnej mobil. Fandové Marconiho prominou, ale čínské powerbanky s přilepenou QI anténou a nebo nápady na vzájemné bezdrátové vyšťavování baterek telefonu/tabletu (pera a sluchátka nevyjímaje) jsou u mě akorát past na frikulíny :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbe jsem to napsal popr nadiktoval. Samo myslim nabijecku, ktera zvladne i bezdratove nabijeni. Koukam na neco s kapacitou okolo 20000mAh a jelikoz uz je doma i dost veci s bezdratovym dobijenim. Tak byse to casem mohlo hodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K chvalam na M1 sa musim pridat. Mal som intelacky CTO 16'' s 32GB RAM. Ak to trosku prezeniem, stacilo mat spustenych niekolko procesov sucasne a v kancli som mohol vypnut radiator. Takze lezal doma na stoliku a pouzival som asi 6 rokov stary 13'' Pro. Vyskytla sa fajn moznost predat 16'', tak som isiel do M1, aj ked teda sa ocakava nova rada, ale ta sa bude ocakavat stale. No ale - k mojmu "problemu", resp. dotazu. Mozno skusení uzivatelia ako @Radek124 budu mat potuchy.

Data som zo stareho ntb migroval. Co asi nebol najlepsi napad, migrovat vsetko vratane nastaveni z intel na apple m1. Vsetko slape, ale: Safari, ako nativna aplikacia sa sprava neprijatelne. Po spusteni funguje ok. Staci ale, ze sa ntb uvedie do rezimu spanku a po opätovnom uvedeni do prevadzky Safari ide pomaly, seka, skroluje trhane, proste zle. Opera aj firefox bez najmensich problemov. Podobne sa sprava outlook, ked mam spravu s dlhym obsahom mailov (kvoli nutnym reply), tiez skroling seka. (Ok, outlooku sa mozem vzdat a vratit sa k mail, ale nerobila to 13 ani 16).

Pouzivam ntb pripojeny k 27'' dell monitoru. Deje sa to len vtedy. Akonahle pouzivam ntb bez externeho monitora, vsetko funguje. Skusal som pripojene hdmi-hdmi samozrejme. Nasledne hdmi-usbc. Aj hdmi-itec thunderbolt (hdmi)-ntb(usbc), ci itec vo funkcii prevodnika nieco nezmeni. Ale nic. Nejaky napad?

Druha vec. Kedze pracujem na ext. monitore, ntb som zvykol vzdy zaklopit. Teraz, pokial nemam ntb pripojeny na zdroj, tak sa automaticky vypne. Ten stary to nerobil. Je u tychto novych uz takto? Neviem najst ziadne nastavenie v battery.

Dik za pripadne rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@EpsteinBarr Scrolling, scaling a překreslování seznamů už má bukvatýr zase(!) dodrbané napříč všemi OS - stejným způsobem jako Ty jsem před 14 dny zuřil po upgradu iPadu a děsím se toho jestli jim oprava zese potrvá 4 roky (iOS7->11). Na "produkčním" MBP po podobných zkušenostech z okolí radši dál dobrovolně zůstávám na muzeálním 10.13, ale chápu že pro (jinak skvělé) M1 to samozřejmě není řešení -_-

@hator Co se vykašlat na příplatek za "integrované řešení" a pořídit za pár 300-500 kaček normální QI nabíjecí podložku, připojovanou po USB k libovolnéUSB-PD nabíječce, zdroji v autě nebo powerbance? Beztak na tom ten mobil (nebo jiné bezdrátově dobíjené zařízení) musí poměrně dlouhou dobu staticky sedět, takže není důvod hrát si s tím na nějakou falešnou "mobilitu". Ve finále beztak zjistíš že (s ohledem na výdrž+životnost baterek v té čínské nabíječce) vyjde kolikrát výhodněji přibalit si k menšímu modelu radši kombinovaný USB-micro+Lightning kablík - no a tu nabíjecí destičku si nechat buď přidokovanou doma, nebo jako "zálohu za zlomený kablík" v autě B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Radek124 napsal:

@EpsteinBarr Scrolling, scaling a překreslování seznamů už má bukvatýr zase(!) dodrbané napříč všemi OS - stejným způsobem jako Ty jsem před 14 dny zuřil po upgradu iPadu a děsím se toho jestli jim oprava zese potrvá 4 roky (iOS7->11). Na "produkčním" MBP po podobných zkušenostech z okolí radši dál dobrovolně zůstávám na muzeálním 10.13, ale chápu že pro (jinak skvělé) M1 to samozřejmě není řešení -_-

@hator Co se vykašlat na příplatek za "integrované řešení" a pořídit za pár 300-500 kaček normální QI nabíjecí podložku, připojovanou po USB k libovolnéUSB-PD nabíječce, zdroji v autě nebo powerbance? Beztak na tom ten mobil (nebo jiné bezdrátově dobíjené zařízení) musí poměrně dlouhou dobu staticky sedět, takže není důvod hrát si s tím na nějakou falešnou "mobilitu". Ve finále beztak zjistíš že (s ohledem na výdrž+životnost baterek v té čínské nabíječce) vyjde kolikrát výhodněji přibalit si k menšímu modelu radši kombinovaný USB-micro+Lightning kablík - no a tu nabíjecí destičku si nechat buď přidokovanou doma, nebo jako "zálohu za zlomený kablík" v autě B)

Dekuju, udelam to jak si napsal. To bude asi nejvice prakticke reseni 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufam ze me @Radek124rovnou nesezere za muj jalovej dotaz, ale budiz ;-).

U malyho Suzuki slo puvodne jen Android auto, ted to konecne prehrali a chodi i Carplay, coz rad vyuziju s navigaci. ALE- carplay vyzaduje Siri, coz mam komplet vypnuty. Muzete poradit, abych to nemusel nekde nevyhledavat, jestli (co) selektivne zapnout, aby to chodilo? Samozrejme mam na mysli minimalni potrebnej rozsah. Diky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann Nastavenia => Vseobecne => CarPlay => vyberas auto => Prisposobit

 

Skus najprv tak...

A co sa Siri tyka - nemusis ju mat kompletne vypnutu, teoreticky staci mat v nastaveniach vypnutu frazu "Hey Siri"...

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2022 v 13:38, Radek124 napsal:

 Scrolling, scaling a překreslování seznamů už má bukvatýr zase(!) dodrbané napříč všemi OS - stejným způsobem jako Ty jsem před 14 dny zuřil po upgradu iPadu a děsím se toho jestli jim oprava zese potrvá 4 roky (iOS7->11). Na "produkčním" MBP po podobných zkušenostech z okolí radši dál dobrovolně zůstávám na muzeálním 10.13, ale chápu že pro (jinak skvělé) M1 to samozřejmě není řešení -_-

Radku, dik za info. Aktualizaciam sa zvycajne vyhybam co to da, v tomto pripade to ale neslo. Tak asi neostava nic ine len cakat na nejaku serioznu "opravu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warannTo že ke mě "stále naslouchající" Siri do baráku NESMÍ (snad kromě dceřina pokoje - kam kvůli svinčíku radši nechodím a ona si přes ty "anonymně naslouchající rumunské asistenty" ovládá světla, aby nemusela vstávat z postele a brodit se k vypínači) ještě neznamená, že ji tu budu komukoliv "zakazovat". Každopádně za volantem je vždycky lepší koukat na silnici než řešit pitomosti na mobilu - stačí že mě takhle zkouší "odposlouchávat" natvrdlá japonka v mém vlastním autě, i to je občas prdel co si (pod úderem do volantu a následným zakletím) občas vybaví za povel, který pak chce potvrdit...  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Radek124 napsal:

@warannTo že ke mě "stále naslouchající" Siri do baráku NESMÍ (snad kromě dceřina pokoje - kam kvůli svinčíku radši nechodím a ona si přes ty "anonymně naslouchající rumunské asistenty" ovládá světla, aby nemusela vstávat z postele a brodit se k vypínači)....

😄 Spot on!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

…nevite, co muze bejt tohle za svinarnu? Pise to safari na iphonu pri cumneni do idnes… vzhledem k tomu, ze celej iphone mam odjakziva v anglictine, pac jedinej telefon, kterej kdy mel menu spravne prelozeny do cestiny, byla nokia 5110…. tak to asi neni dialog safari, ale dialog ‘idnesu’…? Takze predpokladam, ze damage is done, at zmacknu cokoli…?

13C3DFD3-89E6-49C5-8EAE-1ED944808305.thumb.jpeg.80fc35d63b45476deb330747c37f9d05.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi zase začíná iphone dělat neplechu. Kdž to přípojím k PC s widlema tak do itunes záloha neproběhne a v průběhu se sekne, když otevřu přes průzkumníka složky s fotkama v iphonu tak fotku prohlídnu normálně, ale video nepustim. Když chci cokoli přesunout do pc, tak to jen hodí chybu že zařízení přestalo spolupracovat a šlus..... Jde to nějak normálně vřešit? Stalo se to už někomu? Je to důvod k reklamaci? 

Mě to kdysi před lety dělávala sedmička a jediný co pomohlo, bylo uvedení do továrního nastavení, který jsem musel dělat na několik pokusů, protože se telefon v průběhu několikrát odpojil...... Od té doby už mám přeinstalované widle i jiný telefon a začlo to zlobit zas....

 

 

to Pirx: pokud máš telefon kompletně v angličtině, tak to podle mě bude nějaká kulišárna z idnes, nebo něčeho co se tváří jako idnes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PirxTohle nevypadá na o hack ale spíš o dotaz z dodrbaného reklamního javascriptu na koblihářově webu - a samozřejmě jim patří nasrat, nepovolovat a v nastavení Safari/pokročilé/data stránek zkontrolovat/odmazat úložiště rozežranců jako je iDnes.

PS:  @Bert promine, ale s hrůzou koukám že na iPadu je u mě největší “nenažranec” IPB fórum Chronomag s dost obludnými 150MB:

 

image.jpeg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2022 v 14:40, Radek124 napsal:

@CoolidgeMrkni do nastavení, kam všude máš nastavené předávání hovorů přes FaceTime. Ona je to mimochodem fajn fíčura třeba když nechceš lovit mobil a zrovna sedíš u tabletu/maca, ale předávat hovory mobil-mobil (třeba když seš se "soukromým kouskem" na dovolené nebo v hospodě a chceš mít klid) už nemusí být úplně žádoucí. 

Mám podobný problém - dva IP s různými čísly, ale na jedno Apple ID. Pokud se volá z čísla 1, objeví se hovor v historii volání v čísle 2, a naopak.  Dá se s tím něco dělat? Díky.

Upraveno uživatelem Klokan
Špatně jsem formuloval dotaz, problém je s oběma telefony, odchozí hovory se vzájemně zobrazují.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...