Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

To bude cloudová klíčenka - a asi bys nechtěl aby se Ti do ní nabořil kdokoliv, kdo si s pomocí strejdy Googla přes recovery mód zvládne zresetovat uživatelské heslo na macu (se kterým je vždycky dobré začít a teprve pak řešit telefony/tablety)… Spíš mi vrtá hlavou co mohlo způsobit takovou “indispozici” žes nedal dohromady ani jedno z hesel, pokud teda ty svoje hračky předtím nikomu nepůjčovals, hesla v nich nebyly úplně primitivní a neměls v nich spuštěné služby pro vzdálený přístup? 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klicenku teda zresetuju, diky. Jinak nechapu, jak k tomu doslo. Kombinace 14 dnu dovolene a nasledujicich 14 dnu detskeho tabora asi sehrala klicovou roli. Heslo stavim tak, abych zaklad vedel za kazde situace a zbytek si odvodil. Skoro bych dal ruku do ohne, ze to heslo, ktere jsem zadaval, bylo ok…jenze nebylo. Zkusil jsem i varianty a nic. Neumim si to vysvetlit. V pondeli bude asi veselo v praci, pri spousteni PC 🤦‍♀️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste zpet k te moji eskapade s heslama… Vsechno uz bezi jak ma, jen mam potize s budikem. Kdyz zvolim jako zvuk budiku systemovy zvuk, je vsechno ok. Kdyz zvolim skladbu z Apple music, nehraje to. Zkousel jsem skladby smazat a znovu stahnout, nepomohlo. Jako by se ztratilo propojeni. Budik se rozsviti, ale hudba nehraje. Uz jsem trikrat zaspal, nez jsem nasel problem 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolasJestli máš tu skladbu staženou na počítači tak si ji převeď AAC kodekem do formátu M4A, u něj pak stačí prachsprostě změnit příponu na M4R (skutečně nejde o nic jiného než o přejmenování) a hodit to do iphonu/tabletu - a bacha na ten 40-sekundový limit, to je klasický postup. Ale jestli už máš funkční hesla a zálohu, tak se s tím zbytečně nebabrej a obnov co se dá B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, je tu někdo kdo na Macu (M1) pracuje v Excelu ve VBA a ovládá to? Pracoval jsem do teď s Excelem ve Windows, kde jsem měl Excel s podporou maker, kterým jsem generoval každý měsíc reporting + automatické odeslání e-mailu zákazníkovi. Nyní v rámci firemní politiky přecházíme na Mac, kde ovšem mám problém s rozchozením toho stejného kódu s drobnými úpravami a nemůžu to debugovat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, existuje nějaký konfigurátor ciferniku na watchkách, kde nejsou hodiny ?!?!?!? 
Moc na nich ( spíše vůbec ) na čas nekoukám. A uměl bych si představit místo času, tam mít něco jiného …. 
Ale i přes ty nepřeberné možnosti, nic nevidím  ( zvládnul bych možná něco malého někde v rohu )… 

Nebo, dal by se někde nějaký stáhnout ??? 
Moc díky za postřehy …. 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíše po upgrade jsem začal pozorovat, že se můj iPhone (12Pro) objevuje mezi zařízeními jako “iPhone (2)” viz obrázek, což předtím se zobrazoval normálně jako “iPhone”. 
Nevíte čím to je? Jak se té dvojky zbavit?😅

3E202BB9-4096-4455-9FD3-B97042227FA8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Mari napsal:

To udělala asi nějaká aktualizace softwaru. Pokud ti to vadí, tak si to přejmenuj na co chceš.
Nastavení > Obecné > Informace > Název

Jo, to bude asi nejefektivnější 😅

@miguel ten tam původně byl, ale byl zvlášť, nicméně upgrade to pojmenoval podle sebe a vzal v potaz i ten původní telefon, smazání nepomohlo , tak jsem to přepsal, myslel jsem, že je v tom větší háček. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď přemýšlím o novém notebooku. Brácha pokukuje po mém MBP 2016 (model) 8GB RAM 256 GB disk, nedávno měněná baterka. Brácha mně doporučuje nový MB Air M2 (cena 45k). Líbí se mi na něm, že je lehký a přenosný. Mám však nabídku na MBP 14 v základu za 45k tak uvažuju spíš o něm. Štve mě, že je dost tlustý a váží 1,6kg. Zas ho nebudu přenášet každý den. No uvidíme. Co byste si vzali? Chci si konečně zahrát nějakou hru, pustit film, občas nějaká typografie, Lyx atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale i s klávesnicí, myší a přídomkem "pro" by to byl pořád jenom iPad. U 14" M2 macbooků "v základu" by mi za ty prachy asi kazil radost poloviční výkon SSD, nemluvě o tom že 256GB už je dneska tragicky málo - stejně jako varianty s 8GB RAM, pokud teda knihomol uvažuje o hrách a pokročilejší grafice/typografii ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych ten měsíc jenom sjížděl chronomag+eshopy a fungoval v "prázdninovém konzumním režimu", pak by se to taky nějak dalo. Ale řekněme že jsou činnosti (ať neprudím s programováním, konzolou a nebo obligátní tvorbou tabulek - stačí blbé típnutí fotky nebo odkazu ze stránky která "nespolupracuje") kde jeden velmi rychle narazí na záměrné limity iPadOS + jeho aplikací pro reálné pracovní použití :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale i s klávesnicí, myší a přídomkem "pro" by to byl pořád jenom iPad. U 14" M2 macbooků "v základu" by mi za ty prachy asi kazil radost poloviční výkon SSD, nemluvě o tom že 256GB už je dneska tragicky málo - stejně jako varianty s 8GB RAM, pokud teda knihomol uvažuje o hrách a pokročilejší grafice/typografii 

Osekane reseni, ktere snizuje prenosovou rychlost je pouze u 256 GB SSD (u MBA s M2) a ten je za 38.tis. Kc. Za 46.tis. je k mani verze 512GB, kde je rychlost dvojnasobna a tahle ochcavka tam neni.
Nijak nerozporuju nastrelenou cenu noveho MBA s M2, ale Apple se rozhodl nepochopitelne “šetřit” pouze u 256GB zakladu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radek124 napsal:

Pokud bych ten měsíc jenom sjížděl chronomag+eshopy a fungoval v "prázdninovém konzumním režimu", pak by se to taky nějak dalo. Ale řekněme že jsou činnosti (ať neprudím s programováním, konzolou a nebo obligátní tvorbou tabulek - stačí blbé típnutí fotky nebo odkazu ze stránky která "nespolupracuje") kde jeden velmi rychle narazí na záměrné limity iPadOS + jeho aplikací pro reálné pracovní použití :thumbsdown_anim:

No priznavam sa, ze v praci pouzivam este klasicky Windows... Ale na doma uz len iPad + 4K monitor + klavesnica + mys...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...