Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

@michalvalOn je ten ďábel s poloviční propustností ukrytý v detailu že SSD s archaickými 256GB už dnes obslouží jediný Flash čip (dřívější generace používaly 2x128GB), takže jeho celkový výkon nemůže těžit z paralelního zpracování dat (velmi zjednodušeně něco jako "interní RAID0"), obvyklého u větších kapacit. Oficiální cenovou hladinu M2 jablek je asi těžké komentovat bez expresivních výrazů - nicméně spousta lidí už má dnes přístup i ke korporátním cenám/slevám a dovede si spočítat že srovnatelně nadupaná nová značková PC (čímž fakt nemyslím 5 let jeté 16" bankovní sčoty s TN displejem a španělskou klávesnicí) dnes běžně vycházejí ještě dráž. 

 @miguelV pohodě - ber mě jako konzervu co chce mít na desktopu "plnotučný" OS bez kompromisů, kterým se na iPAdu ještě nějakou dobu nevyhneš (vývoj na virtuálních mašinách a jiných OS, v případě potřeby plný přístup k souborovému systému atd.). Pokud bych mohl pracovní záležitosti omezit jen na mail+web, nějak by se to s plackou zvládlo ale efektivita by byla mizerná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, John_Lenon napsal:

Jak se vám líbí nový 14pro?

 

Chtěl jsem ho. Ale 37 tisíc za 256gb verzi... 

 

Když ve státech stojí 999 usd základ...

 

 

Úplně nevím. 

 

 

 

 

Před dvěma měsíci jsem pořizoval nový noťas jako náhradu za 10 letý 11 palcová Air. Dlouho jsem váhal mezi Airem a 13,6 Pro. Pro vycházel dokonce o tisícovku levněji než Air s 512 SSD. Nakonec jsem se rozhodl, že vezmu Air: Touch Bar nepotřebuju, větrák oželím a dal jsem přednost tenčímu a lehčímu Airu. Používám na notebooku Pages, Numbers a poštu, prohlížeč, občas fotky, nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, michalval napsal:

Před dvěma měsíci jsem pořizoval nový noťas jako náhradu za 10 letý 11 palcová Air. Dlouho jsem váhal mezi Airem a 13,6 Pro. Pro vycházel dokonce o tisícovku levněji než Air s 512 SSD. Nakonec jsem se rozhodl, že vezmu Air: Touch Bar nepotřebuju, větrák oželím a dal jsem přednost tenčímu a lehčímu Airu. Používám na notebooku Pages, Numbers a poštu, prohlížeč, občas fotky, nic víc.

tipuju, že John_Lenon má na mysli iPhone

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulej rok jsem vyměnil iPhone X za 13Pro a jsem na pár let spokojenej parchant 😎

Dnes,  po shlédnutí letošních novinek,  bych šel do 13Pro za výprodejovou cenu, 14Pro by mě za ten cenový nárůst nestál.

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co říkáte na ty nový ultra AW? Jsme zvyklej sportovat s AW, ale poslední dobou pokukuju po Garminech, přeci jen ty sportovní funkce jsou úplně někde jinde. Kdyby se to blížilo Garminům, tak bych mohl pohodlně zůstat u celýho ekosystému vč. Apple music a přehrávání do bezdrátových sluchátek, což na Garminech asi nejde a musel bych přejít na Spotify. Nejsem moc fanda titanu, ale zatím na první pohled to vypadá že na sportování jsou o dost dál než základní AW. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, dabelM napsal:

Minulej rok jsem vyměnil iPhone X za 13Pro a jsem na pár let spokojenej parchant 😎

Dnes,  po shlédnutí letošních novinek,  bych šel do 13Pro za výprodejovou cenu, 14Pro by mě za ten cenový nárůst nestál.

Uvažuji stejně. 

 

Chtěl jsem ho hlavne kvůli foťáku. 

 

Zbytek těch nových funkcionalit pro mě asi není zásadní. 

 

Ale líbí se mi ten dynamic island. Chytře vymyšlené.

Ale prostě ten rozdíl v ceně je pro mě osobně u telefonu neobhajitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 @xcmaniaxAW jsou dodnes spíš externí displej k mobilu (což nemusí být nutně špatně, pokud to tak od začátku bereš) - a je otázka jestli za "sportovní funkce" považuješ přehrávač hudby s naroubovaným GPS trackerem a doslova příšerným dotykovým UI. Co se týče výchozích aplikací (cvičení/zdraví), je to s prominutím nestabilní voser ze kterého se kromě odkroucené ho času, vzdálenosti (GNSS fest žere baterku), nastoupané výšky a odhadu spálených kalorií v podstatě nic dalšího nedovíš. Záznam tras zde navíc trpí nepříjemnou sklerózou a to poslední čím by ses chtěl chlubit je mapa na které je (kvůli náhodném restartu záznamu) vidět třeba jenom poslední polovina. Pokud nechceš používat aplikace třetích stran (které pak musí běžet i v mobilu), k datům se pak dostaneš v podstatě jen v propojeném mobilu - a aplikace "zdraví" je IMHO uživatelsky nejhorší co kdy Apple spáchal (...teda spolu mobilním přehrávačem hudby). Co se odolnosti AW týče, už ocelové verze se safírovým sklem jsou za mě překvapivě odolné a na těch svých nemám dodnes jediný šrám - takže tu hypertrofovanou "titanovou" hroudu (s výdrží starého mechanického strojku bez automatického nátahu) beru podobně jako obsesi WR200+ u zdejších kancldiverů :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, John_Lenon napsal:

Uvažuji stejně. 

 

Chtěl jsem ho hlavne kvůli foťáku. 

 

Zbytek těch nových funkcionalit pro mě asi není zásadní. 

 

Ale líbí se mi ten dynamic island. Chytře vymyšlené.

Ale prostě ten rozdíl v ceně je pro mě osobně u telefonu neobhajitelný.

Já jsem teda u dynamic islandu nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet, nebo jestli je to nějaká Cookova nová realityshow, ala love island třeba :D Aneb jak na lidi zkusit, že výřez je vlastně něco super, ne že jsou naprosto neschopní ho odstanit, když to zvládnul už snad úplně každý. Tohle je fakt výsměch a můžu mít Apple sebevíc rád, ale takové zhovadilosti se obhájit fakt nedají. Za mě celkově jednoznačně nejhorší keynote, jakou jsem viděl.
Blbý je, že se docela děsím kam tohle bude ještě pokračovat, protože já od Applu odejích nechci, ale abych pravdu řekl, tak mě začíná docela přecházet, když to tak vidím.

Za mě tedy vzít 13PRO za fajn cenu a člověk má vystaráno na x let a doufat, že se za ty roky v Applu proberou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Radek124 napsal:

 @xcmaniaxAW jsou dodnes spíš externí displej k mobilu (což nemusí být nutně špatně, pokud to tak od začátku bereš) - a je otázka jestli za "sportovní funkce" považuješ přehrávač hudby s naroubovaným GPS trackerem a doslova příšerným dotykovým UI. Co se týče výchozích aplikací (cvičení/zdraví), je to s prominutím nestabilní voser ze kterého se kromě odkroucené ho času, vzdálenosti (GNSS fest žere baterku), nastoupané výšky a odhadu spálených kalorií v podstatě nic dalšího nedovíš. Záznam tras zde navíc trpí nepříjemnou sklerózou a to poslední čím by ses chtěl chlubit je mapa na které je (kvůli náhodném restartu záznamu) vidět třeba jenom poslední polovina. Pokud nechceš používat aplikace třetích stran (které pak musí běžet i v mobilu), k datům se pak dostaneš v podstatě jen v propojeném mobilu - a aplikace "zdraví" je IMHO uživatelsky nejhorší co kdy Apple spáchal (...teda spolu mobilním přehrávačem hudby). Co se odolnosti AW týče, už ocelové verze se safírovým sklem jsou za mě překvapivě odolné a na těch svých nemám dodnes jediný šrám - takže tu hypertrofovanou "titanovou" hroudu (s výdrží starého mechanického strojku bez automatického nátahu) beru podobně jako obsesi WR200+ u zdejších kancldiverů :whistle:

Jsem právě zvědavej, kam se ve sportovních funkcích nové AW posunou. U mě je kombinace AW + Strava Pro vcelku přijatelná - na rekreační běhání, tak na kolo. Vlastně jediný důvod proč nemám Garminy je, že nechci Spotify:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš to "sportování" zredukované jen na hudební přehrávač tak postačí libovolné provedení, beztak už ses rozhodnul že je nutně potřebuješ :speak_cool:
Ale jestli doteď netoužils po sledování relativní teploty v rámci ovulačního cyklu, nedělej si marné iluze o tom že by se letošní modely ve směru "aktivit" někam zásadně posunuly. Všechny ostatní slibované (a zatím nefunkční) fíčury řeší výhradně software, se kterým se od Gen2 IMHO nijak zásadně neposunuli - a radši nechci vidět plánovanou "multisport" featuru, když měli doteď problém pochopit že už půl hodiny nesedíš na zadku, zatímco "automaticky ukončit cvičení" to chtělo pomalu i když si jeden potřeboval vyklepat kamínek z boty a dotáhnout tkaničky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Bells napsal:

Já jsem teda u dynamic islandu nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet, nebo jestli je to nějaká Cookova nová realityshow, ala love island třeba :D Aneb jak na lidi zkusit, že výřez je vlastně něco super, ne že jsou naprosto neschopní ho odstanit, když to zvládnul už snad úplně každý. Tohle je fakt výsměch a můžu mít Apple sebevíc rád, ale takové zhovadilosti se obhájit fakt nedají. Za mě celkově jednoznačně nejhorší keynote, jakou jsem viděl.
Blbý je, že se docela děsím kam tohle bude ještě pokračovat, protože já od Applu odejích nechci, ale abych pravdu řekl, tak mě začíná docela přecházet, když to tak vidím.

Za mě tedy vzít 13PRO za fajn cenu a člověk má vystaráno na x let a doufat, že se za ty roky v Applu proberou :)

Pozor. Ja neglorifikuji samotný výřez. To je samo na prd. Ale aspoň někdo celkem vtipně vymyslel, jak ho schovat. Samozřejmě ne napořád. :) a marketing, zpusob, jak to prodali, je vlastně geniální. A přitom taková blbost. 

 

 

Asi jo. Půjdu do 13 pro. 

 

Třeba chytnu i tady nějakou diskontní nabídku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, kloubik napsal:

My bychom doma potřebovali obměnit iPhone X který dosluhuje, tak jsem tajně doufal v usb-c, protože to zas bude mít žena na cca 4 roky... No nic no. Možná ji konečně přemluvim na Pixel :)

pozor u Pixelu, aby fungovalo 5g, co vím, tak u současných to nejede...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, blackwhit napsal:

jo a kdyby nekdo mel zajem o 13pro 128gb necely rok starej černej za rozumnou cenu nejakou hned jak bude naskladneny 14pro, tak mi pisnete SZ....

By mě zajímalo, jak to bude letos s dostupností. Letos v lednu mi na 13pro říkali dva měsíce od objednání. Apple na Chodově

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...