Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Nosim AW3 steel LTE a mechaniky tzv na Maradonu, nebo na Maru, 2 roky. Dle situace/potreby jedny nebo druhy odkladam. Zacalo to kvuli Face ID a rouskam, kde s AW me to tak nesralo to odemykani founu.
Notifikace, NFC platby, zdravotni data, aktivni E-SIM, muzu do hospody bez telefonu.
Asi tak 1x za mesic nekoho zaujme, ze nosim 2 hodinky, mam na to soubor vtipnych odpovedi.
Nepouzil jsem jenom tu, ze chci jenom aby bylo videt, ze na to mam :)))

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak som upgradoval svoj ipad air 5 na ipados 16.1 a uplne som stratil moznost pripojenia externeho monitora. Pouzivam ten isty kabel aj monitor, ako nedavno na ipados 15.7. Predtym mi krasne fungovalo zrkadlenie screenu ipada na monitore, dnes mi monitor pise, ze nedetekuje ziadny zdroj signalu. Vdaka, Apple, za takyto “upgrade”…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Radek124 napsal:

@AndrewVolání bez mobilu, always on na AW? Nezlob se ale pro ženskou uvedená kombinace fíčur (s ohledem na ubohou baterečku/LTE/repráček) není dobrý nápad :skull:

Možné to je, proto se tady ptám... byť mi oboje přijde jako fajn, že s sebou nemusí člověk tahat mobil na procházku a stačí mu třeba jen sluchátka. Nabíjení denně problém nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndrewPrávě o to jde že kdyby šlo jenom o "nabíjení denně" (kterému by se drahá nevyhnula tak jako tak), bylo by to ještě dobré. Problém je že aktivní LTE (i při minimu hovorů/zpráv jedou data pořád) v kombinaci s GPS (vycházka), AlwaysON a hrajícími bezdrátovými sluchátky dokážou tu pidibaterku vyšťavit doslova během pár hodin - čímž při slabším signálu skutečně myslím skutečně jenom "dvě", nemluvě o tragickém komfortu oproti mobilu :thumbsdown_anim:

Řekněme že Apple má na svoje krabičky určitá "All Day Long" kritéria - přičemž u LTE se podle mě počítá tak na několikaminutový "ranní jogging" s čerstvě nabitýma hodinkama a zbytek dne trvale v dosahu iPhonu (bez kterého stejně většinu věcí na AW neodbavíte) a nebo aspoň WiFi, pokud nechceš riskovat aby večer neskončily přepnuté do nouzového režimu digitálek 🔋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radek124 napsal:

@AndrewPrávě o to jde že kdyby šlo jenom o "nabíjení denně" (kterému by se drahá nevyhnula tak jako tak), bylo by to ještě dobré. Problém je že aktivní LTE (i při minimu hovorů/zpráv jedou data pořád) v kombinaci s GPS (vycházka), AlwaysON a hrajícími bezdrátovými sluchátky dokážou tu pidibaterku vyšťavit doslova během pár hodin - čímž při slabším signálu skutečně myslím skutečně jenom "dvě", nemluvě o tragickém komfortu oproti mobilu :thumbsdown_anim:

Řekněme že Apple má na svoje krabičky určitá "All Day Long" kritéria - přičemž u LTE se podle mě počítá tak na několikaminutový "ranní jogging" s čerstvě nabitýma hodinkama a zbytek dne trvale v dosahu iPhonu (bez kterého stejně většinu věcí na AW neodbavíte) a nebo aspoň WiFi, pokud nechceš riskovat aby večer neskončily přepnuté do nouzového režimu digitálek 🔋

Takže LTE je blbost, right! Co dál, na co se zaměřit? 7/8/SE2022?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Andrew napsal:

Takže LTE je blbost, right! Co dál, na co se zaměřit? 7/8/SE2022?

Pokiaľ tam chceš mať AOD (always on display), tak vyberaj medzi 7 a 8. Myslím, že rozdiel medzi nimi je zanedbateľný, 8 má akurát detektor ovulácie :-). Inak čo sa týka presnosti GPS a výdrže baterky, ktoré im @Radek124 často vytýka sa podľa mňa zlepšili. S GPS som nemal problém už pri 4 gen. (teraz mám 6 gen.), mne príde presná a nežerie ani toľko baterky (1-2 tracking si vezme 10-15 percent batérie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Andrew Aby to úplně nevyznělo že "LTE je blbost" - není, ale mělo by se brát spíš jako nouzová záloha když chcípne iPhone, ne pořizovat jako "primární" mobil na celodenní provoz s periferiemi, dlouhé procházky v přírodě (v souběhu s GPS trackingem) a podobně :cheers:

Mezi 7 a 8 je rozdíl spíš v softwaru, SE jsou tuším recyklované čtyřky. Osobně sice považuju "teploměr na ruce" (8) za pyčovinu - nicméně pro ženské na tom prý mají postavenou nějakou aplikaci pro sledování krámů, tak ať Ti to nevyčte. Spíš se soustřeď na provedení: baby řeší akorát barvičky, řemínky a k čemu jim to (ne)bude pasovat, zatímco Tebe pak bude štvát že má od hrabání v kabelce dojebané tělo+sklíčko a že safírové (které je výhradně na ocelových a keramických) mohlo vydržet víc. Ale jestli sami nevíte co, uvědom si že jde o "spotřební elektroniku s naplánovaným zastaráváním". Tj. klidně pro začátek vzít nejlevnější model který by jí barevně vyhovoval jako spotřební hračku, sledovat jak se k tomu drahá chová a jak jí vyhovuje (viz spousta pokusníků kteří chtěli udělat paní radost s mechanikama a pak se je po X letech válení v šufleti snaží aspoň nějak udat v inzerci) - no a pokud se madam osvědčí, tak teprve potom jí "kvalifikovaně" pořídit plnohodnotný model který ocení 🤑

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vono ty Radkoj kategoricke elaboraty je treba brat s rezervou, LTE konektivita samo zere vic baterku, ale neni to jen o hovorech, samo vam chodi i SMS, maily atd... asi bychh to prirovnal k 4x4 pohonu u bezneho auta.. 360 dni v roce  vozite zbytecnou vahu, ale 5x v roce vam to muze vytrhnout trn z paty a jste za to radi...
Plne to mobil nenahradi, ale jako obcas se to hodi... je teba rict, ze pokud je to v dosahu BT vasho mobilu, tak je to LTE neaktivni a pripojuje se to pres telefon do site,  takze tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SeamasterJestli výše bylo něco "kategorické" tak leda názor na Ondrův původní záměr pořídit paní AW+LTE "na ven" namísto mobilu - což mi jako někomu kdo denně (s ocelovýma LTE jabkohodinkama na pravačce) nachodí přes 10km lesem nepřišlo jako úplně nejrozumnější "motivace". Ale jestli v tom vidíš nějaké brojení proti svému kancldiverskému 4x4 nebo záložnímu LTE v hodinkách, možná by k novým brejlím neuškodila i učebnice množin pro ZŠ, kapitola "disjunkce" :whistle:

@exBURNDva roky snad u mobilu nebo digitálek u někoho kdo se k hodinkám chová slušně jako Ty snad není žádný věk, notabene když ve starších AW není vyložené "kurvítko". O to víc pak ale naštve že 1-2 roky po skončení "oficiální podpory" (ve formě upgradů/záplat OS a pod.) dojde potichu i k úplnému vyřazení dané verze z nového AW software v mobilu - což znamená že s novým nebo aktualizovaným iPhonem už ani plně funkční "vintážní" kus nespáruješ, tak jako letos dcera svoje oblíbené malé AW2 (...které by jinak klidně mohla používat dál a nemusela zbytečně šetřit na nové) :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen tip pro případ, že byste o něm uvažovali. Od poloviny září mám doma tohohle prcka a je to něco neuvěřitelného. Před nákupem jsem četl pár recenzí a v nich uživatelé často zmiňovali, že na něm běží systém jako na telefonu. Jsem si říkal - no potěš koště. To není úplně ideální reklama na výkon. Nicméně pak jsem to pochopil. Prostě kliknete na ikonku a v tom momentě se spustí aplikace a ve stejný moment je připravena k práci. A to mám samozřejmě tu nižší konfiguraci s Maxem, páč bohužel zatím nekradu. Ale i tato verze mi bude sloužit velmi dlouho. Nedovedu si představit, co by ten stroj mohlo utahat. Jasně, nedělám hollywoodský bijáky, ale myslím, že ani ty by nebyly problém. Ten procesor je prostě zvíře. A předpokládám, že až mě v devadesáti budou muset připojit k nějakému přístroji, tak i tohle vobstará tahle krabička. A ani se při tom nezadejchá. 🙂 

306776870_2028542340649265_3566367365903736456_n.jpg

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud bude vývoj procesoru a operačního systému pod jednou střechou Applu, žádný jiný výrobce HW/SW nemá šanci konkurovat tomu, co popisuješ. Jako dlouholetý uživatel Symbianu a Androidu dokážu tohle ocenit, takže jsem přešel z donucení na Apple a jsem velmi spokojen (13 mini).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, tmx napsal:

Dokud bude vývoj procesoru a operačního systému pod jednou střechou Applu, žádný jiný výrobce HW/SW nemá šanci konkurovat tomu, co popisuješ. Jako dlouholetý uživatel Symbianu a Androidu dokážu tohle ocenit, takže jsem přešel z donucení na Apple a jsem velmi spokojen (13 mini).

Hele já na Macích pracuju v podstatě nepřetržitě od roku 1997, takže "end2end control" potažmo proprietární model vnímám jako velký benefit Jablek. Spíš jsem chtěl říct, že ten výkon je skutečně a citelně předimenzován. Nebo jinak - když jsem dřív přecházel mezi těmi všemi architekturami (68k, PPC, Intel, ARM) tak jsem u toho nového kompu vždycky někde na horizontu času vnímal přirozené limity. Teď poprvé mám pocit, že tenhle sekáč se prostě jen tak nezakecá. 🙂Respektive pokud si nasimuluju blízkou budoucnost v kontextu výpočetní náročnosti předpokládaných činností (AR, VR, AI), tak poprvé cítím, že by se muselo stát něco hodně převratného, abych se s tímhle kompem dostal do situace, že v periodě cca 5 let prostě víš, že už přestává reagovat tak, jak potřebuješ. Ale uvidíme.

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kalifx Jen aby nám to nadšení za nějakých 5 let nezkazila další keynote Apple, mlaskajícím akcionářům oznamující "ukončením podpory původní zastaralé řady M1, nepodporující v nových OS povinně vyžadované akcelerační instrukce METAL 2027". Krabička "v nejlepších letech" sice poběží dál, nicméně nedostaneš na ni aktualizaci OS, "solidární" Microsoft Ti do ní už několik let předem preventivně nedodá průběžně aktualizovaný systémový konektor ke svému sračkovému cloudu (viz nynější OAUTH2 mrzení) - no a s tichým vymizením příslušného kompileru v (appstorem vyžadovaných) verzích XCODE postupně zaříznou podporu i výrobci alternativních prohlížečů - a opečovávaný kousek skončí degradovaný na "psací stroj" :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...