Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, Radek124 napsal:

@Kalifx Jen aby nám to nadšení za nějakých 5 let nezkazila další keynote Apple, mlaskajícím akcionářům oznamující "ukončením podpory původní zastaralé řady M1, nepodporující v nových OS povinně vyžadované akcelerační instrukce METAL 2027". Krabička "v nejlepších letech" sice poběží dál, nicméně nedostaneš na ni aktualizaci OS, "solidární" Microsoft Ti do ní už několik let předem preventivně nedodá průběžně aktualizovaný systémový konektor ke svému sračkovému cloudu (viz nynější OAUTH2 mrzení) - no a s tichým vymizením příslušného kompileru v (appstorem vyžadovaných) verzích XCODE postupně zaříznou podporu i výrobci alternativních prohlížečů - a opečovávaný kousek skončí degradovaný na "psací stroj" :thumbsdown_anim:

zase se na to dá i koukat po stránce designu, třeba jako podložka pod svíčku 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Radek124 napsal:

@Kalifx Jen aby nám to nadšení za nějakých 5 let nezkazila další keynote Apple, mlaskajícím akcionářům oznamující "ukončením podpory původní zastaralé řady M1, nepodporující v nových OS povinně vyžadované akcelerační instrukce METAL 2027". Krabička "v nejlepších letech" sice poběží dál, nicméně nedostaneš na ni aktualizaci OS, "solidární" Microsoft Ti do ní už několik let předem preventivně nedodá průběžně aktualizovaný systémový konektor ke svému sračkovému cloudu (viz nynější OAUTH2 mrzení) - no a s tichým vymizením příslušného kompileru v (appstorem vyžadovaných) verzích XCODE postupně zaříznou podporu i výrobci alternativních prohlížečů - a opečovávaný kousek skončí degradovaný na "psací stroj" :thumbsdown_anim:

To samozřejmě vyloučit nelze. Ostatně jak píšu - já už těch Apple přechodů zažil tolik (vlastně všechny), že neexistuje dostatečné množství hormonů, které by mi mohlo pomoct s následky. 🙂 Ale moje úvaha pramenila z faktu výkonnostní převahy. Ten zbytek je obchodní politika, a to asi jako zákazník ovlivnit nedokážu. Ale v tomto bodě mě zase uklidňuje fakt, že Mac pro mě byl vždycky minimálně z 90 % pracovním nástrojem. Takže pokud za 5 let přijde Apple s dalším přechodem, tak tenhle Mac bude už alespoň dávno a několikrát zaplacen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, exBURN napsal:

Já nedávno koupil 16 palcový základní macbook pro a jsem z toho podobně unešen. Sice jen M1 pro, ale lítá to taky svižně. Spíš je škoda, že zatím ne vše je nativně optimalizováno na M1 procesory a jede to jen v Rossetě 😞 

Já v tomhle směru myslím neregistruju žádnou aplikaci (mnou aktivně používanou), která by aktuálně nebyla nativní pro M(x) procesory. Ostatně i proto jsem čekal s přechodem na tuto architekturu až doteď a jel furt na Intelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám Fusion 360 a ten bohužel nativně nejede a jelikož je to jen menší brácha Inventoru, tak možná nikdy nepojede. Na druhou stranu funkční modelář s výkresováním a statickýma analízama (které se navíc počítaj na cloudu) za desítku ročně je paráda a na moje použití ideální. 

Já zvažoval Intel, ale už jsem neměl koule dát přes 40k za 2019 verze s Intelem, které nejsou už moc dostupné a bazar nechci. Potřeboval jsem hlavně 16" a M1 pro je minimálně i v rosetě stejně výkonná jak vyšší config s Intelem. V nativních apkách navíc je jinde a třeba jednou i Fusion pojede nativně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a? Ked to moze robit Omega s Rolexom, tak preco nie je Apple? "Luxus" je "luxus"... A tak vazne - mna strasne vytocilo zvysenie ceny Apple One tuto v Polsku. Z 24,99 PLN na 34,99 PLN. Tak 30% zvysenie - to je podla mna fakt drzost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě díky za info safi. Ne že by mě těch pár kaček u už tak drahých spotřebních hraček zruinovalo, ale s odstupem času si říkám jaké mám vlastně štěstí, že všechny tyhle příplatkové služby (BukvaTV s titulkama, infantilní arkády, hiphop rádio i neustále "synchronizující" cloud) se mi stihly zhnusit ještě dřív, než jsem za ně začal platit víc než to co už zahrnuje cenovka spotřebního železa na kterém by měly bežet :thumbsdown_anim:

Chápu že nějakej (ideálně východoevropskej?) vůl ovocnářům rozmařilé výstřelky typu "hypotéka na Ufo" a "armáda černých programátorů" zafinancovat musí - ale nabízená "přidaná hodnota" mi přijde stejně ubohá, jako když si svého času chtěl ksindl z BMW účtovat předplatné mrzkých $80 ročně za použití (jinak bezplatného a v "prémiové limousině" pochopitelně vestavěného a ve specifikacích hrdě uvedeného) CarPlay, k tomu dalších $20 měsíčně za aktivaci funkce vyhřívání sedaček atd... :shit:

Než sponzorovat tenhle trend "předplatného" na kdejakou fancy kravinu a ještě se ze strany korporátních cifršpionů nechat prcat že 5-6 let staré (ale jinak plně funkční) zařízení už je nepodporované, zastaralé a že za jeho další používání budu v souladu s korporátními standardy ztrestán odepřením (nebo aspoň omezením funkčnosti) toho nebo onoho, to si radši část uvedeného frikulínského blaha odepřu a ušetřené prachy prožeru vrazím do servisu své tikající sbírky... :cheers:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna iCloud uložiště dokumentů a fotek opravdu funguje. Což se nedá říci o Onedrive od Microsoftu... každou chvíli chyba synchronizace. 

Jinak souhlas, Apple Arcade, Apple TV a další předplatná jsou o ničem. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci optimalizace zruším roční předplatné Evernote, protože apple poznámky se už významně zlepšily a je možný import Evernote poznámek do jiných systémů. Takže ve finále na tom budu finančně stejně. 

Spíše mě štve, že nemám možnost vyměnit 6 letý iPhone 7 plus za 14 Pro protože nejsou. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna vobec irituje tato nova "moda" vyuzivat namiesto predaja aplikacii mesacne poplatky. Ak danu appku potrebujes a nemas za nu  vhodnu alternativu, musis namiesto jednorazovej platby cvakat kazdy mesiac. Super biznis pre developerov... Naposledy ma takto vyfakoval Notability, ktoremu som zamaval a presiel na Good Notes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, miguel napsal:

Mna vobec irituje tato nova "moda" vyuzivat namiesto predaja aplikacii mesacne poplatky. Ak danu appku potrebujes a nemas za nu  vhodnu alternativu, musis namiesto jednorazovej platby cvakat kazdy mesiac. Super biznis pre developerov... Naposledy ma takto vyfakoval Notability, ktoremu som zamaval a presiel na Good Notes...

Naštěstí se to dá minimalizovat. Tedy kromě cloudu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cloud beru jako službu kde se provozovateli splácejí průběžné náklady za konektivitu a amortizaci úložišť, které je potřeba stále obnovovat - tam mi (na rozdíl od SW) princip "předplatného" přijde logický.

Problém mám spíš s dnešní módou "všecko na cloud" (dokumenty, fotky, dokonce i aplikace a obsah plochy), kdy počítač/tablet/mobil slouží v podstatě jen jako cache pro cloudová data - takže jakmile zabraná kapacita cloudu překročí objem primárního úložiště, nastává problém že spousta lidí už NIKDE ve svém vlastnictví nemá kompletní data (namátkou třeba rodinné fotky/videa, které jim už nikdo nikdy znova nevyfotí/nenatočí) a jakkoliv můžete provozovateli věřit technicky, stáváte se jeho rukojmím co se týče soukromí (za které mu tak platíte regulérní výpalné a stejně do dat může kde kdo), může Vás kdykoliv zabanovat (třeba za obrázek dětiček na kterém "zvědavý robot" o kterého Jste nežádali "viděl příliš mnoho kůže") a v případě krachu a nebo zásahu vyšší moci (EK oflastruje/zakáže, nebo stát ve kterém Jste se registrovali se začne chovat jako debil ⇒ US nebo asijský provozovatel zruší účty bez náhrady) budete v háji. Nemluvě o tom že jak dnes frikulíni zblblí módou neustále něco někam synchronizují (včetně aplikací, což v případě iCloudu a horší konektivity dovede být pořádný voser), MUSÍTE kromě samotné ceny cloudu (která může být směšná) pravidelně platit X-krát víc za "neomezený širokopásmový internet" (doma/mobil/kancl/...), od permanentně topícího CPU (na což opět "velký" iCloud dovede být pěkná svině, protože při větších změnách obsahu a pomalém připojení synchronzace v podstatě nikdy nemusí skončit) jde do kopru kapacita/životnost baterek, úložiště je kvůli plné synchronizační cache neustále zaplněné (nejen že nemáte lokální prostor na nové objemnější věci, ale i nevýměnné SSD dostává na prdel - nicméně zdejší přeborníci si dle inzerce rádi kupují celý nový sčot/mobil se "základní kapacitou" rok co rok) atd. - no prostě samá pozitiva a sociální jistoty... :shit:

PS: Sorry za ranní sarkasmus, jabka mám v podstatě rád - to na co narážím je spíš vychcaným marketingem pokroucený přístup k tomu jak by se počítače vůbec měly používat. 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...