Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Pánové prosím o radu, jak jednoduše zkopíruji fotky z Macbooku na flash USB-c? Mám v Macu cca 6000 (cca 30GB) fotek a chtěla jsem si je zálohovat na flešku. Když ve fotkách otevřu export fotografii, tak je tato možnost "zesvětlená" a nejde na to kliknout. Myslela jsem si, že mi bude stačit klasické voknovské kopírovat - vložit, nebo prostě přetáhnout ikonu fotek, atd. 🙈 

Moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Ondras_CZ napsal:

Kvuli cemu?

Ovládal jsem O2tv v televizi přes Apple tv skrze iPhone nebo i IPad několik let a najednou letos přestalo O2 Apple podporovat. Možná proto,že O2 začalo prodávat svoji vlastní chytrou krabičku ve stylu Apple tv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2022 v 19:59, seven.of napsal:

Pánové prosím o radu, jak jednoduše zkopíruji fotky z Macbooku na flash USB-c? Mám v Macu cca 6000 (cca 30GB) fotek a chtěla jsem si je zálohovat na flešku. Když ve fotkách otevřu export fotografii, tak je tato možnost "zesvětlená" a nejde na to kliknout. Myslela jsem si, že mi bude stačit klasické voknovské kopírovat - vložit, nebo prostě přetáhnout ikonu fotek, atd. 🙈 

Moc děkuji

Nevím jestli se to už vyřešilo, ale předpokládám že "fleška" je zformátovaná na (pro "promiskuitní" zařízení typu klíčenek naprosto nevhodný) formát NTFS, který MacOS montuje jen v režimu read-only - proto Ti na ni nešlo zapisovat. Čisté řešení je případný obsah odzálohovat, přenosný disk zformátovat na exFAT a vesele "kopírovat a vkládat" v obou světech. Když pominu overkill ve formě virtuálních Windows v Parallels, tak i na MAC existují i hacky které přímý zápis do NTFS umožňují - ale řekněme že kvůli k historickým specifikům a zmateným přístupovým právům v HPFS/NTFS/Chkdsk je už dávno lepší se tomu pomníčku OS/2 obloukem vyhnout a fungovat načisto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a mám tento dotaz. Mám Air z roku 2017 a přemýšlím o výměně na Air s M1. Nejsem první majitel a díval jsem se jak se mažou data a macbook uvést do továrního nastavení a nemám zde disk Macintosh HD, ale "Svazky ve skupině Update" a pod tím Update a Update - Data. Stačí i tak dát vymazat?

Upraveno uživatelem Bobisky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/19/2022 at 7:59 PM, seven.of said:

Pánové prosím o radu, jak jednoduše zkopíruji fotky z Macbooku na flash USB-c? Mám v Macu cca 6000 (cca 30GB) fotek a chtěla jsem si je zálohovat na flešku. Když ve fotkách otevřu export fotografii, tak je tato možnost "zesvětlená" a nejde na to kliknout. Myslela jsem si, že mi bude stačit klasické voknovské kopírovat - vložit, nebo prostě přetáhnout ikonu fotek, atd. 🙈 

Moc děkuji

 

On 11/26/2022 at 12:38 AM, Radek124 said:

Nevím jestli se to už vyřešilo, ale předpokládám že "fleška" je zformátovaná na (pro "promiskuitní" zařízení typu klíčenek naprosto nevhodný) formát NTFS, který MacOS montuje jen v režimu read-only - proto Ti na ni nešlo zapisovat. Čisté řešení je případný obsah odzálohovat, přenosný disk zformátovat na exFAT a vesele "kopírovat a vkládat" v obou světech. Když pominu overkill ve formě virtuálních Windows v Parallels, tak i na MAC existují i hacky které přímý zápis do NTFS umožňují - ale řekněme že kvůli k historickým specifikům a zmateným přístupovým právům v HPFS/NTFS/Chkdsk je už dávno lepší se tomu pomníčku OS/2 obloukem vyhnout a fungovat načisto.

 

Ako urcite musi mat exFAT, ale nemyslim si , ze toto je problem nakolko nefunguje uz tlacidlo export, cize system nezaujima este, kde to bude ukladat a tuto moznost by mala mat k dispozicii a az nasledne sa vybera cesta. Len taka blba otazka, su oznacene fotky, ktore chcete exportovat?

Upraveno uživatelem Mirdis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, Bobisky said:

Zdravím a mám tento dotaz. Mám Air z roku 2017 a přemýšlím o výměně na Air s M1. Nejsem první majitel a díval jsem se jak se mažou data a macbook uvést do továrního nastavení a nemám zde disk Macintosh HD, ale "Svazky ve skupině Update" a pod tím Update a Update - Data. Stačí i tak dát vymazat?

Aku tam mas teraz verziu OS? Skusal si recovery moCommand + Option + R ? V disk utility je view a je tam show all devices https://support.apple.com/kb/HT204904

Ak ani tam neuvidis fyzicku jednotku tak , potom je este moznost cez terminal skontrolovat : diskutil  list  internal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

prosím hlavy pomazané o radu.

Máme doma dva IPHONE 11 PRO.

Při snaze aktualizovat na IOS 16.1.1 se mi stáhne aktualizace, ale při snaze se nahrát mi vyskočí chybová hláška, že : Software IOS 16.1.1 nelze ověřit, protože nejste připojen internetu.

Samozřejmě připojen jsem, baterie je Full, telefon je navíc na kabelu a napíše mi to doma i na jakékoliv jiné WIFI. Když vypnu WIFI a zkusím to jen přes data, je výsledek stejný

Co s tím prosím ?? Do současné doby jsme nikdy problém s aktualizací  neměli.:-(

Děkuji

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdo jeste radi... Settings > General > iPhone Storage a tam se podivat jestli tam neni nejaky stary "iOS update", tak ho smazat. Pry se to stane, kdyz se stahne update, nenainstaluje a pak se stahne dalsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 11. 2022 v 0:38, Radek124 napsal:

Nevím jestli se to už vyřešilo, ale předpokládám že "fleška" je zformátovaná na (pro "promiskuitní" zařízení typu klíčenek naprosto nevhodný) formát NTFS, který MacOS montuje jen v režimu read-only - proto Ti na ni nešlo zapisovat. Čisté řešení je případný obsah odzálohovat, přenosný disk zformátovat na exFAT a vesele "kopírovat a vkládat" v obou světech. Když pominu overkill ve formě virtuálních Windows v Parallels, tak i na MAC existují i hacky které přímý zápis do NTFS umožňují - ale řekněme že kvůli k historickým specifikům a zmateným přístupovým právům v HPFS/NTFS/Chkdsk je už dávno lepší se tomu pomníčku OS/2 obloukem vyhnout a fungovat načisto.

Díky moc Radku, za formátovací radu, už vyřešeno 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Mirdis napsal:

Aku tam mas teraz verziu OS? Skusal si recovery moCommand + Option + R ? V disk utility je view a je tam show all devices https://support.apple.com/kb/HT204904

Ak ani tam neuvidis fyzicku jednotku tak , potom je este moznost cez terminal skontrolovat : diskutil  list  internal

Mám poslední Monterey. To recovery jsem právě dělal a jen mě zarazilo, že to mám takto pojmenované. Ptal jsem se předchozího majitele, a ten si jen pamatuje, že obnovil tovární nastavení, ale proč se ten disk takto jmenuje už neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...