Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

@krutorOno to s tím rušením od USB3 není tak dramatické a konkrétně s ovocnářskými Bluetooth periferiemi jsem v tomhle ohledu nikdy vážný problém nezaznamenal - na rozdíl od WiFi-only tiskárny Brother, která ovšem bývá zarušená spíš "konfekční" konektorovou deskou od blízkého 4k monitoru (připojeného DisplayPortem, který zas ze začátku trpěl náhodnými drop-outy). Zajímavé je že chování uvedených věcí se během posledních 5 let při stále stejné kabeláži výrazně zlepšilo díky "tichým optimalizacím mikrokódu" inteláckého procesoru+čipsetu - zatímco na Mx procesory u Apple tenhle proces bohužel stále ještě čeká (viz náhodné odpojování/nefunkčnosti externích USB periférií - kterého je mimochodem taky plný internet a třeba při telekonferencích se šéf nad hračkama za 100k+ může vzteknout). 

Nicméně co se výše zmiňované Alibabovy produkce týče, konkrétně tohoto Alzáka má kamarád a funguje mu slušně - ale už po připojení Ethernetu, externího USB disku a myši (na monitor se ještě pořád odhodlává) topí jak prase,  tož babo raď :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@krutor pouzivam toto https://ap.targus.com/products/usb-c-multi-port-hub-with-ethernet-adapter-and-100w-pd a zatial mozem povedat, ze drzi. Bral som tento uz len koli tomu, ze ma externy kablik na pripojenie. Tie klasicke ktore maju uz vstavany kabel, tak mi po case skoncil proste sa zlomil, tym prenasanim a odpajanim a to aj kolegom. Cize tu ked sa kabel poskodi jednoducho ho vymenim za dalsi, no ak to tento hub tak dlho vydrzi.

@Radek124 vsetky tieto srandy sa prehrievaju ved aj maju preco, otazne kolko toho vydrzia, castokrat pomaha radsej napajat book mimo toho hubu a dat napjanie priamo na notebook ano je to znizenie trosku komfortu, ale potom sa tak to male cudo neprehrieva.

Ono necakajme od takeho maleho zariadenia, ktore sa vie pekne nahriat nejake dlhodobe riesenie tu uz treba potom seriozne siahnut po lepsom zeleze https://www.caldigit.com/usb-c-pro-dock/ 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@krutor Rušení se mi projevuje na kolísání pingu a rychlosti wifi. Když se odpojím od port replikátoru tak je wifi stabilní jak beton. U bt klávesnice nebo myši tohle nepociťuji, tam problém nemám. Ale jsou uživatelé, kteří problém hlásí, takže trochu losovačka.

V tom Hyperu je RJ45, takže jsem přešel na stole na kabel a mám pokoj. Hyper je sice dražší, ale všechno funguje a nehřeje se. Věnoval jsem tomu dost času a levnější bych nebral.

Edit: Také mi vyhovuje rozmístění portů, zezadu fixní (charger, HDMI, RJ45), vpředu usb. Nemám rád když je to všechno z jedné strany.

https://apple.stackexchange.com/questions/329970/usb-c-dongles-killing-wi-fi-on-2016-2017-macbooks-who-s-to-blame

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ten, ktory postoval Radek. Sice ina znacka, kupovany v istores, ale vyzera to identicky. Nepouzivam ho. Pravdou je, ze hreje ako sialeny.

Tiez mam tento z fotky nizsie. Z mojho pohladu je nevyhoda v tom, ze ntb sa v podstate nabija celu dobu pocas pripojenia. Teda v zmysle, ze uroven nabitia je neustale 100%. Takze tiez ho nepouzivam.
NTB mam prepojeny s displayom cez usb-c/hdmi a nabijacku pripajam manualne podla potreby. Mam M1 pro, 32GB a pri aktivnom vyuzivani dam jeden den bez problemov (asi aj dlhsie).

Mozno je to starodavny nazor, ale som nauceny vybijat do 20% a nabijat do 80%, resp. ked si nevsimnem notifikaciu, tak je to do 100% (skoro vzdy). A mozem povedat, ze aj moj stary pro 13'' s mozno 1000 cyklami ma zdravie baterie cez 80%. Ale ako pisem, mozno je to uplne jedno.

 

 

IMG_1874.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, EpsteinBarr napsal:

Mozno je to starodavny nazor, ale som nauceny vybijat do 20% a nabijat do 80%, resp. ked si nevsimnem notifikaciu, tak je to do 100% (skoro vzdy). A mozem povedat, ze aj moj stary pro 13'' s mozno 1000 cyklami ma zdravie baterie cez 80%. Ale ako pisem, mozno je to uplne jedno.

Řešil jsem stejný problém a vyřešil. Instaloval jsem sw Aldente pro a používám Sailing mode. V docku nabíjím na 70%.

https://apphousekitchen.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjevne budu za kokota, ale co uz. Na SE2020 jsem se snazil upravit zamcenou obrazovku. 
Postup je teoreticky jasny - podrzet zamcenou obrazovku dokud se dole neobjevi “prizpusobit”. Takze jsem to zkusil, upravy ale nedokoncil a znova mi to z nejakyho duvodu nejde pro upravy odemknout. Netusite v cem muze bejt problem? Dikes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nastal cas po 3 rokoch vymenit baterku na 11tke PRO, mal by som dve otazky

1. AD vs. nejaky obycajny mobil servis. Asi skor AD, ma to ale zmysel?

2. mozu byt cenove rozdiely medzi dvoma AD/premium resellermi (m:zones vs. iStores vs. iWant)? Alebo to bude stat rovnako?

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, zacik napsal:

nastal cas po 3 rokoch vymenit baterku na 11tke PRO, mal by som dve otazky

1. AD vs. nejaky obycajny mobil servis. Asi skor AD, ma to ale zmysel?

2. mozu byt cenove rozdiely medzi dvoma AD/premium resellermi (m:zones vs. iStores vs. iWant)? Alebo to bude stat rovnako?

dakujem

Podla mňa väčší mobil servis by mal byť v pohode. AD budú mať ceny podobné...a zbytočne vysoké..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vacsi mobil servis ti to vymeni. Otazka je, ci bude mat originalne prislusenstvo, alebo lacnu cinsku sra - c - ku. Ak planujes ten telefon vyuzivat dalej, ja by som na baterke dve stovky nesetril a zasiel do AD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte, proč nefunguje schvalovaní nákupu aplikací dětem? Na webu usem nic nenašel, vše zkusil vypnout i zapnout s a když mě syn požádá, tak mi nic neprijde a ani kdyz na jeho telefonu zadam svoje apple id, tak nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem koupil myšku k macbooku - logitech mx master 3S for mac a zdá se mi, že trochu laguje - je to nepříjemné. Kouknul jsem na net a fakt že jo - je s tím problém. Jako myš za 3k, přímo určená pro mac a má problémy s M1 a M2 čipy - WTF? Tak jen bacha na to, když budete kupovat, já jí zítra měním za magic mouse

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr R mě to taky nechodilo, vždycky jsem se k tomu prohrabal až někde v Apple ID, že mě dcera žádá (je tam myslím záznam o žádosti).... tak jsem to vypnul a neřeším, dcera je rozumná a žádné blbosti nestahuje, stačí ji Roblox :)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...