Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Při výměňování té mojí baterky jsem si o tom také něco přečetl a zaujal mě tento článek, který koresponduje s mojí zkušeností.

https://www.applik.cz/2019/11/21/kondice-baterie-rozdil-mezi-84-a-88/

3 roky můj telefon fungoval bez chyby. Úbytek kapacity jsem průběžně sledoval v systému spíš jen ze zvědavosti. Procenta postupně ubývala, ale nebyla to žádná tragedie, která by nějak omezovala běžný provoz. To ale pouze do doby, kdy kapacita klesla na 84%. Od té chvíle se telefon stal prakticky nepoužitelný a dobíjel jsem ho 3x denně.

Takže oni ty % nejsou až tak moc vypovídající. Dle mých procent bych měl mít snížený čas od jednoho nabití k dalšímu o pouhých 16%, ale dle využitelnosti bych reálnou kapacitu mé odchozí baterie hodnotil tak na 30% , rozhodně ne na 84%. To bude asi nějaký softwarový šméčko od výrobce, aby ten pokles kapacity nevypadal v systému tak blbě.

Ono se v podstatě nic neděje, protože jde pouze o telefon a amatérská výměna přišla na pár korun.

Jenom mě to přimělo se zamyslet, jak to asi bude s těma % kapacity u elektromobilů, jestli se při garantovaných 80% kapacity stanou také stejně nepoužitelné, jako můj telefon. ???

 

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Prosím o radu. Koupil jsem si od kamaráda z legrace Apple watch 6, jestli mi to bude vyhovovat. Po týdnu používání jsem narazil na 3 věci, se kterými si nevím rady. Děkuji Vám za jakýkoliv komentář.
1) zdá se mi, že mi to neměří přesně kroky. Těžko usoudit přes den, ale ráno jsem se vzbudil a šel jsem si pro mobil na druhou stranu místnosti a namarkovalo mi to 121 kroků. A takhle velkou místnost fakt nemám.
2) včera běžky. spustím aplikaci běh na lyžích a ukáže mi to pouze spálené kalorie, tepovou frekvenci a dobu aktivity. Neukážeš mi to délku. Sjedu dolů na mapu, která je v iPhonu v té aplikaci kondice, objeví se mi pouze bod, kde jsem zapnul to samotné cvičení. Žádná mapa.

 3) Když chci platit, vyskočí mi jako první karta, kterou tam nechci. Musím to projíždět, až najdu tu pravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Roman I. Na všetko neviem odpovedať, ale napadajú mi tieto veci:

1, Nešiel si spať až po polnoci? Nerobil si čistou náhodou v noci rukou kývavý pohyb, ktorý sa podobá pohybu ruky pri chôdzi? :-)))

2, Máš povolenie používať polohu (teda GPS) pre hodinky, resp. aplikáciu Fitness?

3, V nastavení hodiniek, časť Wallet/Apple Pay máš možnosť nastaviť primárnu kartu, ktorá sa Ti zobrazí ako prvá.

Snáď Ti niečo z toho pomôže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po pulnoci jsem sel a na kyvavy pohyb by to byla pravacka, ale protoze jsem linej, ruce byly na perine 😂. Takze zahada kroku vyresena dik

sakra prace, nevim o tom, kde to prosim najdu?
 

super diky

 

dekuji mockrat, jsi hodnej, ze boomerovi pomahas. Vazne 😊

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Roman I. Vôbec nemáš zač! Čo som našiel teraz na rýchlo, tak v telefóne (prepáč, mám to v angličtine, tak neviem, ako presne to je v slovenčine/češtine) Nastavenie -> Privacy and Security  -> Poloha. Tam ju zapni pre Apple Watch Workouts (stačí pri používaní). Musí tiež byť zapnutá pre Maps od Applu. Keby to nefungovalo, tak napíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Akoze blbost (moja) ale neviem si poradit. Musel som si vziat iPhone 14 Pro. A neviem urobit normalnu fotku hodiniek na ruke.
- hodinky si fotime zvycajne +/- zblizka
- ak je na telefone zapnuty makro rezim, fotka ma detailne a ostre pozadie = neziaduce
- ak makro rezim deaktivujem, "z blizka" su fotky rozmazane
- ak natiahnem ruku od telefonu ako to len ide, ostrost je ok (bez makro), ale je to neprirodzene. Nechcem si fotit polovicu kancelarie.
- na starom iPhone (12 Pro) som to neriesil, proste cvakol som hodinky na ruke a bolo to fajn

Co s tym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

prosím o radu - dcera dostala novější iphone a manželka si vzala ten její starý. Doteď měla android. občas si přes sms kupuje do Pražské hromadné dopravy jízdenky. Na Samsungu to fungovalo úplne normálně . Teď jsem přehodil SIM kartu do iphonu a po odeslání sms se objeví nedoručeno. Ověřil jsem to u operátora a premiové sms máme aktivní. Můžete prosím poradit co s tím?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, ragu napsal:

@Oliver333 proč se to děje netuším, možná pro jistotu zkontrolovat nastavení zpráv a třeba zapnout MMS. Každopádně zrovna problém s MHD je řešitelny jednoduše - stáhnou aplikaci pid lítačka a platit kartou/apple pay.

Ahoj, super - díky za tip. Vůbec jsem nevěděl, že taková aplikace je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 3. 2023 v 12:42, Peto86 napsal:

@Roman I. Na všetko neviem odpovedať, ale napadajú mi tieto veci:

1, Nešiel si spať až po polnoci? Nerobil si čistou náhodou v noci rukou kývavý pohyb, ktorý sa podobá pohybu ruky pri chôdzi? :-)))

2, Máš povolenie používať polohu (teda GPS) pre hodinky, resp. aplikáciu Fitness?

3, V nastavení hodiniek, časť Wallet/Apple Pay máš možnosť nastaviť primárnu kartu, ktorá sa Ti zobrazí ako prvá.

Snáď Ti niečo z toho pomôže.

bod 3- ja to řeším tak, že na hodinkách mám nastavenou soukromou kartu a na mobilu obě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 2. 2023 v 18:23, Vasa_H napsal:

Jak dostavate hudbu do iphonu/ipadu? S iTunes jsem se mic neszil a v iphone mam par audioknih, ktere nemam jinde a kdyz ho syncnu tak mi to itunes smaznou?

Je to jednoduché, stačí nastavit synchro na určitou složku kde je hudba-jak u WIN tak i u iOs. Řeším tak i audio knihy, tam je jen potřeba jiné aplikace než je na mobilu origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 2. 2023 v 21:10, Frantik napsal:

Ale proč to dělat. Přes iTunes je to pohoda a funguje to od začátku. 
A v době streamovacich aplikaci nechápu, proč nahrávat mp3 do telefonu, když za 160 korun měsíčně mam miliony mp3 :-))

jen ještě musíš mít neomezená data a taky to podstatně víc žere baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapci i děvčata,

mám  problém,nemůžu z iphona 12 odesílat sms zprávy.MMS v pohodě.volání rovněž,příjem taky.Ale kdykoli odešlu,napíše mi to nedoručeno a červený vykřičník.Nainstaloval jsem si ios 16.4,resetoval jsem ho,volal jsem operátorovi(ten má vše ok) a pořád nic.Nevíte prosím Vás co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mlsoun1https://support.apple.com/cs-cz/HT204065

...v nastavení "zpráv" (u kterých už dnes Apple možná předpokládá provoz výhradně protokolem iMessage po trvale běžících 4G/5G datech?) si každopádně zkontroluj aktivaci předvolby "poslat jako SMS" (aneb "není-li iMessage k dospozici, posílat jako SMS" - což je aktuální zejména v situacích kdy si z nějakého důvodu vypneš mobilní data a vzdálíš se od WiFi), ať to pak nemusíš u všech příjemců dělat ručně.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkusil a nic.No nic není úplně přesné.Sms mi jdou posílat jen na iphony a mimo ně,nikam jinam.

Jel jsem to prodejny O2 jak mi radil operátor.Seděl tam mladej klučina.Vůbec nic nevěděl,ani jak vlézt do nastavení(jen kecy že jablka jsou telefony na hovno) a že si mám zajet do servisu s mobilem.Ještě jsem kartu hodil do staré šestky,ženiny 12  mini a  mladýho desítky a prostě sms neodešlu ani z nich,jen mezi sebou.Takže pochybuji,že je to přístrojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...