Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

No nevím, už to že je ten článek z velké části postavený na (několikrát omílaném) dogmatu že ideální monitor by neměl mít Wide gamut a že při 4K by měl mít maximálně 21-23" svědčí o tom, že autor (nebo robot který to vygeneroval?) moc nepobral posledních 10 let vývoje vektorově škálovaného GUI v MacOS, ani Color Management v 3x10 bit barvách. Jasně, mít 8K@150Hz by bylo prima téma k prsení se na gamesnickém kanálu na trubce, ale jablek které by ho utáhly zas tak moc neroste - nemluvě o tom že autora původního dotazu trápila především stabilita připojení, což žádný podobný publikačním robotem z marketingových parametrů zkompilovaný blábol neobsáhne a u macbooků to v určitých kombinacích dovede být opravdu otravné :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, odešlo mi pravý sluchátko Airpod Pro 2019. Šumí při zapnutým potlačování hluku. Když se to vypne, hraje normálně. Je to známá a popsaná HW chyba.

Kolečko Apple - servis - Apple jsem absolvoval, mám smůlu. Koupil jsem je 3,5 roku zpátky a neuznaj mi to.

Takže co teď: klaním se ke koupi pravého sluchátka někde na inzerát (nové v iStyle stojí 2500, to se mi nechce). Jde to nějak nomrálně při koupi spárovat a vyzkoušet? Nehrozí problémy při přihlášení k iCloudu?

Nenapadá vás někoho lepší řešení? 

Dík

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Hele, vzpomnel jsem si, ze by mel muj Iphone 13 bejt nejak vodotesnej. Ted na dovoleny by se mi libilo cvaknout dceru pod vodou, jak se potapi. Je to (bez vodotesnyho pouzdra, do metru max, na par minut) uplna blbost, nebo to nekdo dela? Specifikaci IP68 si precist umim, ale jde mi o realny zkusenosti. Naivne si predstavuju ze tam do more vlezu, cvaknu, hodim pak do sladky vody a cajk:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Micey

Ja bych to moc neriskoval.

Mne spadnul iPhone hodnekrat do vany a to je uplne v pohode, ale do ty slany vody bych to moc nestrkal.

Radsu bych koupil neco takoveho:

https://www.kryteo.cz/zaviraci-pouzdra-pro-iphone-14-pro-max/tech-protect-vodotesne-pouzdro-shellbox-magsafe-ip68-iphone-14-pro-max-black/

6-7 stovek a mit klid nez pak kupovat novej telefon :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, už zas. IP68 je o tom že zařízení s určitou pravděpodobností přežije náhodné potopení, ne o tom že bude ve vodě fungovat dotykáč a těsnit tlačítka. Plaváčků od troubelínů co tu reklamštinu "tak trochu nepochopili" jsou plné bazoše a aukro :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na iPhone tohle pouzdro od Catalyst a je to naprosto ok :)

No a na potápění jsem kdysi na koupil speciál od Watershot ... ale ti už patrně moc nefungují. Škoda, bylo to dokonalý :)

Jinak jak píše @Radek124, na bazéně s dětmi vídám troubelínů vždy několik, až si říkám, že asi mají ty telefony zadarmo :D

E6619683-A989-481B-82AC-1F22826F71E4_1_105_c.thumb.jpeg.8bc8f57178ba15e407ffaa5bd3c03927.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124

 Dik. Takze chapu to spravne, ze mas zkusenost s tim, ze dotyk ve vode nefunguje a s nejakejma konkretnima utopenejma trinactkama? Pri vsi ucte, na nic jinyho sem se neptal, ze ten mobil neni urcenej na foceni pod vodou chapu:)

 Jinak i ostatnim dik, nejakej obal by byl supr, akorat sem ho zatim tady na ostrove nevidel.. kdyz uvidim, zakoupim.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož ještě jednou pro pomalejší a nedůvěřivé: Holý kapacitní dotykáč pod vodou nefunguje, těsnění tlačítek (které by pro focení šly použít) není u mobilů navržené pro mačkání ve vodě - zatímco uvnitř je hromada značek podle kterých servis spolehlivě pozná vniknutí tekutiny. O utopení a marných pokusech o záchranu (stejně řešeného) Xka při focení dětí na tobogánu by tu z osobní zkušenosti mohl poreferovat třeba kolega @hreba. Kdo touží kvůli machrování o dovolené utopit kurva drahej iPhone a nebo utratit ranec za experimenty s pouzdrama pro podvodní provoz nebudu komentovat, ale levněji dnes vyjde koupit/půjčit kompaktní vodotěsný digifoťák s periskopovým objektivem, který je na tohle blbnutí od začátku stavěný (včetně korekce ostření pod vodou) a ani jeho  úplné rozflákání/utopení nebude tolik mrzet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 a já už na to málem zapomněl 😀 Tak díky za připomenutí jakej jsem byl tehdy trotl 👍🏻

Pro ostatní pro představu. Bylo to Xs a vydrželo v rozmezí cca 1 video na tobogánu a následně 15 fotek pod vodou + 20 minut na převlečení (první znamení - zamlžená čočka foťáku) + cesta z Velkých Losin do Přerova. Tam přestala reagovat simka, jak jsem to zkoumal proč to nefunguje, vyfotil měl radar na výjezdu na Kroměříž a ve Zlíně už nejelo ani face id a wifi. Bylo to vlastně svítící těžítko. Celkově vzato, supr výlet 🤣 Dodnes nechápu jak jsem to dokázal vyvekslovat za nějakou směšnou částku v exchange programu. Nicméně do vody už fakt ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 26. 6. 2023 v 15:18, Micey napsal:

Hele, vzpomnel jsem si, ze by mel muj Iphone 13 bejt nejak vodotesnej. Ted na dovoleny by se mi libilo cvaknout dceru pod vodou, jak se potapi. Je to (bez vodotesnyho pouzdra, do metru max, na par minut) uplna blbost, nebo to nekdo dela? Specifikaci IP68 si precist umim, ale jde mi o realny zkusenosti. Naivne si predstavuju ze tam do more vlezu, cvaknu, hodim pak do sladky vody a cajk:)

problém je ta slaná voda, jde to ,ale sůl prostě telefon zničí. Je to jen otázka času.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravím všechny kolegy. Zjistil jsem, ze svůj Mac mini Server (Mid 2011) vůbec nepoužívám a stojí jen na stole, tak bych ho chtěl někomu prodat nebo třeba v rodine darovat. Takze jsem ho chtěl před prodejem smazat, je v něm spíše jen nějaká muzika coz není problém hodit do koše a vysypat, jenomže Mac mi nejde vymazat čili preinstalovat, donesl jsem ho do iSTYLE kde byl týden a taky jim to neslo přehrát, ze se jim to v půlce sekli a nic, PAN ŘEKL AŤ TO ZKUSIM V NĚJAKÉM APPLE SERVISU KDE SE ZAMĚŘUJÍ NA STARŠÍ MODELY MAC, zavolal jsem ještě na Apple podporu pro on-line radu a na lince rada zněla, ze už to asi nejde z důvodu staršího modelu TEDA ASI bylo řečeno. 

Mac mini vše normálně funguje bez sebemenších problému, filmy, internet atpod. 
Nemá nějaký kolega podobnou zkušenost? 
Nebo to mám z Macu vsechno hodit i vymazat z koše, odhlásit apple ID a potom nabídnout? 

Jakou má Mac hodnotu. 
Model viz. příloha. 

Dekuju za případně rady a doporučení.

IMG_2300.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...