Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

boobika, ja by som sa toho az tak nebal :) ked bude chciet,tak sa prisposobi, ten system je naozaj velmi jednoduchy a je skoda tam dava WIN ak ho naozaj clovek nepotrebuje :) A ked ho prepojis s iPadom, tak pochopis co je to prava symbioza techniky :D Ja odkedy mam MB + iPhone, je to nieco uplne ine ako na WINe... Tam bohuzial iTunes moc neexceluje. Takze ja by som do toho siel a prinajhorsom ostane AIR tebe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden dotaz. Na netu jsem si přečetl o MS Office 2011 pro Apple OS. Má tady někdo osobní zkušenost ?

Jde mi o zkušenost českého uživatele, ne syntetické review ze zahraničního webu.

/Bylo by skvělé, kdyby to fungovalo alespoň "dobře" se stoprocentní přenositelností dokumentů./

 

dík

rob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používam 2011 úplne normálne. Su tam síce nejaké špeciality ( napr. v win sa používa ; - v Mac-u to ma ekvivalent = , ). Ked som na tom prvý krát definoval vzorca, som myslel že ma j....ne. Potom som si pozrel help a všetko je o.k. Ten office je prudko pouzitelny, teraz sa ( z princípu) snažím naučiť používať Apple office ( write, numbers, keynote).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Office 2011 celkem v pohodě s několika výhradami - u excelu a wordu jsou to drobnosti, například kontingenční tabulky v excelu mají hezké rozhraní, ale jinak je to poněkud opruz. Nechci při vytvoření každé tabulky v malém okýnku číst, jak je super a pak si ho ručně zavřít. Vypnout to nejde. Stejně tak součtové řádky a sloupce nejdou vypnout - ta funkcionalita ještě není dotažená.

 

Co je ale absolutní tragédie je Outlook - ten jsem psychicky vydržel čtrnáct dní. Spouští se dvě minuty (Mail nad stejným exchange accountem nabíhá dvě vteřiny), v náhodných intervalech se "zamyslí". Třeba na minutu, na dvě. Absolutně nezávisle na vytížení procesoru nebo čemkoliv jiném. Semtam má trošku zmatek s aktualizací inboxu a kalendářů atp. Víceméně velmi nepovedená záležitost na trošku intenzivnější použití dost na nic.

 

Jednou za čas některá z těch aplikací zhučí. Typicky excel při otevření hodně velké tabulky, kde si načte něco, co se mu nelíbí. PowerPoint také občas - nad svým vlastním formátem. Obecně se dá říct, že jediné aplikace, které mi na MacOSX semtam zlobí, jsou ty z dílny Microsoftu :-)

 

Tj. není-li to nezbytně nutné, za verzi Office s outlookem bych si nepřiplácel. Není to jenom můj předsudek, v práci jsme od toho Outlooku v různém časovém rozmezí zdrhli asi čtyři. Dost to člověku nabourává ten dojem svižnosti z macu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já na pracovním stroji používám iWorks od Apple a nemám problém, i když nepoužívám složité dokumenty z Office, ale zatím mi to všechno naimportovalo bez problémů. Manželka má Office pro mac a přijde mi to méně uživatelsky přítulné, ale nestěžuje si - naopak pracuje s kvantem Office dokumentů a funguje to bez větších problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad mozem dat maly inzerat aj do tejto temy(ak je to proti pravidlam, ospravedlnujem sa a prosim zmazat)

 

Tak ma napadlo, ked je tu tolko Apple fanusikov. Nemal by niekto z Vas zaujem o Zosilovac pre iPod/iPhone v ciernej farbe.

 

Mam Shuffle, takze ho nemam kam zapojit. Zosilovac je nepouzity, este 19mes v zaruke. Cena je velmi rozumna!. Ak by mal niekto zaujem, prosim o SZ

 

Dakujem a este raz sa ospravedlnujem (za SPAM)

 

Senseeei

 

EDIT: Gramatika

Upraveno uživatelem Senseeei
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S iPadem si rozumí i běžná bezdrátová Apple klávesnice http://goo.gl/d4wqi Pravda, je sice dražší, ale to je všechen Apple hardware.

 

Jinak já jsem taky festovní Apple fanoušek. V kanceláři mám iMac 27" a na doma poté nový Macbook Air 13" Právě ten Air je nejlepší notebook jaký jsem kdy měl. Díky SSD disku je na většinu práce mnohem rychlejší než Macbook Pro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S iPadem si rozumí i běžná bezdrátová Apple klávesnice http://goo.gl/d4wqi Pravda, je sice dražší, ale to je všechen Apple hardware.

 

Jinak já jsem taky festovní Apple fanoušek. V kanceláři mám iMac 27" a na doma poté nový Macbook Air 13" Právě ten Air je nejlepší notebook jaký jsem kdy měl. Díky SSD disku je na většinu práce mnohem rychlejší než Macbook Pro.

 

Přesně, s Airem s SSD mám stejnou zkušenost. Strašné fofry :thumbsup_anim:. Nevím, jak je na tom ten s normálním diskem, ale tohle je mazec.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bohužel není až tak pravda. Windows i na SSD disku po krátké době opět zleniví. Na vině je jejich systém registrů a dll knihoven. Naopak MacOSX to má vyřešeno jinak a systém je i po roce stejně rychlý jako na začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bohužel není až tak pravda. Windows i na SSD disku po krátké době opět zleniví. Na vině je jejich systém registrů a dll knihoven. Naopak MacOSX to má vyřešeno jinak a systém je i po roce stejně rychlý jako na začátku.

 

Kdyz si registry nezaseres, tak nezlenivy ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zacházet do zbytečného flame, ale když používáš Windows, tak vždy zasereš registry ať chceš, nebo nechceš. Každý nainstalovaný program do něj ukládá balast zcela dle svého uvážení. Navíc většina programů po své vlastní odinstalaci neodstraní všechny svoje zápisy z registrů a musíš tak používat speciální čistící utility.

I ten nejzarytější uživatel Windows musí uznat, že jeho systém je po půl roce znatelně pomalejší než byl na svém začátku.

 

Na iMacu musím mít kvůli účetnímu softu Windows přes bootcamp a jen než nastartují, tak si stihnu uvařit kafe a ještě mi i trochu zchladne. Nejvíc mě irituje neustále hrabání systému na disk, furt tam něco indexuje či zapisuje. Zvlášť tu Windows indexaci jsem dodnes nepochopil. Když chci něco vyhledat (text, soubor, cokoliv), tak to trvá neskutečně dlouho a disk cvaká jako o závod. Ve Spotlightu na Macu najdu cokoliv během sekundy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zacházet do zbytečného flame, ale když používáš Windows, tak vždy zasereš registry ať chceš, nebo nechceš. Každý nainstalovaný program do něj ukládá balast zcela dle svého uvážení. Navíc většina programů po své vlastní odinstalaci neodstraní všechny svoje zápisy z registrů a musíš tak používat speciální čistící utility.

I ten nejzarytější uživatel Windows musí uznat, že jeho systém je po půl roce znatelně pomalejší než byl na svém začátku.

 

Na iMacu musím mít kvůli účetnímu softu Windows přes bootcamp a jen než nastartují, tak si stihnu uvařit kafe a ještě mi i trochu zchladne. Nejvíc mě irituje neustále hrabání systému na disk, furt tam něco indexuje či zapisuje. Zvlášť tu Windows indexaci jsem dodnes nepochopil. Když chci něco vyhledat (text, soubor, cokoliv), tak to trvá neskutečně dlouho a disk cvaká jako o závod. Ve Spotlightu na Macu najdu cokoliv během sekundy.

 

Windows nepouzivam, ale i kdybych pouzival, tak si tam nebudu instalovat kdejakou picovinu a tedy nebudu zasirat registry ...

 

Tvoje problemy pravdepodobne budou vezet, jak se tak rika, nekde mezi zidli a klavesnici ... bez urazky ... jinak si totiz nedovedu vysvetlit, proc ti windows bezi tak pomalu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...