Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Pokud by někoho štvalo že nedávné aktualizace iOS/iPadOS na 17.4.x ("pro Vaše zdraví a bezpečnost") znemožnily existujícím aplikacím přístup k barometru (plus další boty které se mi ani nechce zjišťovat), tak Apple se před pár hodinami potichu vrátil k autorizaci downgradu na 17.3.1. Příslušné IPSW pro Vaše zařízení najdete na obvyklém místě, u předem provedené plné zálohy kromě hesla nezapomeňte upravit "Product Version" v "info.plist" na hodnotu "17.3.1" (jinak je obnovení odmítnuto). U každého postiženého zařízení počítejte dle zaplnění úložiště s cca 2 hodinami, AppleWatch downgradovat nelze. Konec hlášení :grrr: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jsem lempl a řeším to po čtyřech měsících co mi telefon leží v šuplíku.

Mám 11 pro, koupil si 13 a tady jsem starý tedy tu 11 pro prodal. Poté mi náš kolega řekl, že se neprovádí aktualizace a je tam verze dva roky stará. Vrátil jsem mu peníze.

Může to mít nějakou souvislost s výměnou baterie za neznačkovou a tím, že se mi neukazuje stav baterie? To proběhlo asi tak před rokem a půl

Děkuji předem za rady případně za nasměrování, ale nechce mi ten telefon už nechat nafurt ležet v šuplíku. Je jako nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to je taky povedené ovocnářské kurvítko - tím že čip na neorigo baterce nereportuje korektně podepsanou historii, iPhone sice dál nějak funguje, ale "OTA aktualizace iOS" se s alibistickou výmluvou na baterku která by to nemusela vydržet jednoduše nespustí... Takže buď draho novou origo baterku, nebo dál aktualizovat iOS jen přes drát z počítače. Jinak na iPhone 11 by měla jít nainstalovat i posledni verze... :shit:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Radek124 napsal:

Ale to je taky povedené ovocnářské kurvítko - tím že čip na neorigo baterce nereportuje korektně podepsanou historii, iPhone sice dál nějak funguje, ale "OTA aktualizace iOS" se s alibistickou výmluvou na baterku která by to nemusela vydržet jednoduše nespustí... Takže buď draho novou origo baterku, nebo dál aktualizovat iOS jen přes drát z počítače. Jinak na iPhone 11 by měla jít nainstalovat i posledni verze... :shit:

Děkuji Zkusím poptat tu origo baterii jako prvou variantu a poté tu aktualizaci přes kabel.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som sa na neoriginalnu baterku vykaslal... Rovnako ako pri autach - ak mas na opicu, musis mat aj na banany. Usetrit par stovak sa podla mojho nazoru urcite neoplati... A to hovorim z vlastnej skusenosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prdlačky banány, léta to nebyl problém a vhodnou lithiovou baterku dovedl vyrobit tentýž OEM číňan co originál - dokud nějakého nenažraného  cifršpiona (zjevně pod vlivem finančních ztrát kvůli svolávačkám šestek) nenapadlo přesunout čip z napájecího flexu rovnou na baterku - a nově na něj vázat výše popsané "povolení instalace aktualizací". Tím pádem jde o stejně sprosté kurvítko jako "počítadlo kapiček" u inkoustových tiskáren pro běžné spotřebitele, aby si svoloč nemyslela že bude tisknout až dosucha a pak si tam stříkačkou doplní vlastní inkoust za desetinu peněz :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekamenujte mě za asi jalovej dotaz.

Kámoška používá AirTag nejen na hledání klíčů, ale i "sledování" syna - prostě to má někde v aktovce a když je třeba, ona vidí, kde je (kluk nemá Iphon, tak proto).

Řešili jsme něco podobnýho, byť syn sice Iphone má, ale věčně vybitej nebo ho někde zapomene, takže fuknce FindMy k prdu.

No a dotaz směřuje ke zkušenosti s alternativou od Fixed:

https://www.alza.cz/fixed-tag-s-podporou-find-my-bily-d7802833.htm

Díkes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro vsechny tyhle airtag-like veci je potreba, aby kolem nich byl nekde nejaky iphone, protoze jinak stejne polohu nezjistis.

Krome toho je jeste problem se sdilenim airtagu s ditetem, pokud ma ve svem apple id nastaveny vek a je mu mene, nez 13 let. Pak ten airtag musis mit prirazeny ty. Ono to asi uplne nevadi, ale kdyz ma zrovna nabity telefon, tak mu to bude hlasit, ze ho nejaky airtag "sleduje".

My tohle ve finale vyresili Apple Watch Cellular. Ty kazdou noc nabije. Rano si je vezme a ty vidis jak polohu, tak si muzete zavolat. Airtag ma sice na klicich taky, ale spis kvuli ztrate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

můžete mi prosím někdo poradit , na Marketplace mi přestala fungovat aktuální poloha inzerátu. I když mám zapnutou polohu, tak se mi zobrazují inzeráty z Paříže. Následně ručně nastavím adresu v ČR a potvrdím. I samotný prohlížeč fotek v inzerci mi přestal dobře fungovat. Po opuštění aplikace a opětovném otevření jsem polohou opět v Paříži..... Zkoušel jsem aktualizaci, nahrát znovu Facebook, ale bohužel to nepomáhá. Mám Iphone15Pro max . Děkuji moc za případné rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebju radu se sluchátkama, mám 8 měsíců Beats Studio Buds+ a tak před 14 dny mi začalo blbnout volume a ukazatel nabití baterky sluchátek. Normálně jsem večer na iPadu poslouchal tak na +/- 30%, teď musím minilně na 60%, abych vůbec něco slyšel, plus to na iPadu ukazuje i u čerstvě nabitých sluchátek, že pravé je jen na 63%, předpokládám, že to je asi na reklmaci nebo co doporučíte?

a taky nejde přehodit hlukový filtr, tohle to píše i když je mám v uších
5b3ec4dc769d996573d6f5ed5874831c.jpg

Upraveno uživatelem Moty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Moty Pokud to nezačalo dělat po nějaké čerstvé SW aktualizaci a ke zkalibrování nabíjecích čipů nepomáhá reset, tak pod 70% rovnou reklamovat - a doufat že to servis nezkusí uhrát na "vniknutí tekutiny" :furious:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Moty reset a pak zkusit znovu dobít, klidně i to jedno zlobící sluchátko samostatně - jde o to že před resetem nabíječce mohl ten čip chybně reportovat "maximální úroveň dobití" (viz "kurvítka" řešená výše - "100% nabití" u nového kusu bohužel není totéž co reportované "100% nabití" u staršího kusu, lidem se dnes "pro lepší pocit" prostě lže) a pak už tam mrcha víc neposlala.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jednotlivá zařízení jdou odebírat v iCloudu u funkce "najít", typicky se to dělá při prodeji. V iTunes/Music jde odebrat buď svůj vlastní stroj (ke kterému máš přístup) a nebo zresetováním počítadla vyhodit všechny najednou - včetně "zombie" kusů které už nemáš, což jde ale jenom 1x ročně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...