Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

M10, o slevách u soukromníků si nedělej iluze, ty se týkají jen výprodejů a studentských slev - pak ovšem zapomeň na vratku DPH (s tou mimochodem dělá dost ofuky i holandský apple.cz). Zajdi rovnou do brněnského iStyle (Vaňkovka, Olympia...) nebo CBC (obilňák) a kup si novej 11" ...starší modely (je jich plné aukro) nebrat, mají ani ne poloviční výdrž na baterky.

HDD není ani v jednom, ve všech MBA je z výroby zadrátovaná jak RAM tak SSD - proto se moc nevyplatí při nákupu šetřit a s vidinou budoucího upgrade brát nejlevnější kousky. RAM ať je aspoň 8GB, SSD nejmíň 256 GB. Žádná "externí paměť" se nedělá - a kdyby Ti nějakej vykuk nabízel "externí disk do čtečky karet" (100x předražená zkrácená redukce, do které ti strčí nějakou shitovou microSD), prosím kopni ho za mě do prdele - znám už dva lidi kteří si nenechali poradit a kvůli vlastní lakotě přišli do měsíce o data, nemluvě o tom jak příšerně to bylo pomalé!

A pokud by Ti 11" připadalo málo, vezmi rovnou rMBP 13" - platit příplatek za "lépe vybavený" MBA 13" se vůbec nevyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M10, o slevách u soukromníků si nedělej iluze, ty se týkají jen výprodejů a studentských slev - pak ovšem zapomeň na vratku DPH (s tou mimochodem dělá dost ofuky i holandský apple.cz). Zajdi rovnou do brněnského iStyle (Vaňkovka, Olympia...) nebo CBC (obilňák) a kup si novej 11" ...starší modely (je jich plné aukro) nebrat, mají ani ne poloviční výdrž na baterky.

HDD není ani v jednom, ve všech MBA je z výroby zadrátovaná jak RAM tak SSD - proto se moc nevyplatí při nákupu šetřit a s vidinou budoucího upgrade brát nejlevnější kousky. RAM ať je aspoň 8GB, SSD nejmíň 256 GB. Žádná "externí paměť" se nedělá - a kdyby Ti nějakej vykuk nabízel "externí disk do čtečky karet" (100x předražená zkrácená redukce, do které ti strčí nějakou shitovou microSD), prosím kopni ho za mě do p....e - znám už dva lidi kteří si nenechali poradit a kvůli vlastní lakotě přišli do měsíce o data, nemluvě o tom jak příšerně to bylo pomalé!

A pokud by Ti 11" připadalo málo, vezmi rovnou rMBP 13" - platit příplatek za "lépe vybavený" MBA 13" se vůbec nevyplatí.

Děkuji moc za rady a info...tohleto jsem zde poptával. Já jako nejablíčkář právě vůbec netuším, jak to s hardwarem atd u jablek chodí. Řekl jsi mi vše podstatné, a ten iStyle ve Vańkovce mám vyhlídnutý....tam to mají skladem :)  Takže ještě jednou moc díky. 

PS: A ukládám si tě do paměti a asi tě budu v SZ otravovat se všemi problémy, které se objeví po spuštění nového zařízení a mojí neschopnosti se  poprat s neznámým systémem... Minulý týden jsem dceru rozbrečel s tím, že se neumíme dostat do iCloudu na zálohu, aby si stáhla zpět do mobilu to, co si omylem vymazala (už vím, od kamaráda, že se to dá udělat přes PC  a itunes, ale než jsem to zjistil, tak teda dost pruda, protože z iphonu ani ipadu to přes nastavení nejde...apple není můj šálek kávy :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M10, o slevách u soukromníků si nedělej iluze, ty se týkají jen výprodejů a studentských slev - pak ovšem zapomeň na vratku DPH (s tou mimochodem dělá dost ofuky i holandský apple.cz). Zajdi rovnou do brněnského iStyle (Vaňkovka, Olympia...) nebo CBC (obilňák) a kup si novej 11" ...starší modely (je jich plné aukro) nebrat, mají ani ne poloviční výdrž na baterky.

HDD není ani v jednom, ve všech MBA je z výroby zadrátovaná jak RAM tak SSD - proto se moc nevyplatí při nákupu šetřit a s vidinou budoucího upgrade brát nejlevnější kousky. RAM ať je aspoň 8GB, SSD nejmíň 256 GB. Žádná "externí paměť" se nedělá - a kdyby Ti nějakej vykuk nabízel "externí disk do čtečky karet" (100x předražená zkrácená redukce, do které ti strčí nějakou shitovou microSD), prosím kopni ho za mě do p....e - znám už dva lidi kteří si nenechali poradit a kvůli vlastní lakotě přišli do měsíce o data, nemluvě o tom jak příšerně to bylo pomalé!

A pokud by Ti 11" připadalo málo, vezmi rovnou rMBP 13" - platit příplatek za "lépe vybavený" MBA 13" se vůbec nevyplatí.

 

Doplním a trošku pozměním:

Koupil jsem 2013 Air 11" - tehdy nejlepší procesor (příplatkovej) 8 GB RAM, protože s těmi doopravdy pak nehneš - a nejmenší SSD, protože s tím pak hneš v pohodě.

Před měsícem jsem 120 SSD vyměnil sám doma za 480 SSD za necelých 8 litrů - a 120 mám dál jako flash disk. Tj. Stejně tak s výměnou baterie není problém.

Mně osobně 11" vyhovuje rozměrem i vahou, 13" je sice tenká, ale je to plachta jako normální NB, to už pak radši MB Pro.

 

http://www.transcendusa.com/apple/jetdrive/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo doby kdy se vymenilo ssd za jine ssd jsou davno pryc:) Dneska uz je to jen tistak s par cipama ktery stoji v 256gb nekde 5-6litru :) coz neni upgrade zadarmo

 

viz treba zde http://eshop.macsales.com/item/OWC/SSDAP12R480/

Jo, v mým případě to byl taky tišťák s čipama. Říkám tomu SSD, ale vyměnit to šlo raz dva.

Samozřejmě jsem nestudoval, jestli ty čerstvý Airy to nemají naletovaný na desce, ale můj byl v pohodě.

post-322-0-07592200-1407912579_thumb.png

post-322-0-62216400-1407912584_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeremy: ale tohle co popisuje se nevyplati do budoucna tak jako koupit s vetsim diskem jiz na zacatku pokud se nepletu. 

 

Jaxetoveme..

V App store zaplatíš za 512 (ve skutečnosti 480) 7800,- a máš 480.

Já jsem to kupoval v době, kdy SSD byly dražší a doufal, správně, že zlevněj. Takže svou 480 jsem koupil někde kolem 8, ale stará 128 pořád slouží jako Flashka.

V mým případě to byl i upgrade rychlostní, protože ten Transcend má lepší parametry, než tehdejší origo Apple - nevím, jak je to dneska s novejma Airama.

Upraveno uživatelem Jeremy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu, tak aktuálně už jsou ve všech Macbookách disky připojené pŕimo na PCIE, pokud ne rovnou připájené (MBA?) - a dojetí starého disku v USB boxu tím pádem moc nehrozí. Mají to holt parchanti spočítané, aby se postupný upgrade moc nevyplatil.

 

Komplikované jsou i upgrady iMaců, od verze 2011 potřebují disky se specificky upraveným firmwarem - origo se samostatně neprodávají a plnohodnotné náhrady (bez nutnosti sw hackování otáćek ventilátorů) dělá jen OWC... ale taky toho upgrade na 480GB nelituju, před 3 roky by to vyšla dráž i pomalá 256ka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přítelkyně by chtěla na běhání do ipodu nějakej výběr písniček a já nevím jak to udělat aby to bylo jedno album aby to šlo přehrát. když to otaguju tak se to tváří jako 20 písniček dvaceti interpretů z dvaceti různejch alb a nepřehraje to v celku. nevíte jak na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Ahoj, dotaz. Pokud fotite Iphonem hodinky za sera aby vyniklo lumi. Co na to pouzivate za aplikaci. Nebo se na to mobil vůbec neda pouzit, Diky

 vyfoceno "z ruky" na hajzlu ....... standardní aplikací na 5s 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...