Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

No a k čemu ti slouží NTFS Mounter, když jde pomocí informací vložených do terminálu (jak se píše v odkazech nahoře) aktivovat zápis do NTFS s tím, že chodí od začátku i čtení?

 

No, mně se právě nechtělo babrat s terminálem. :) Já připojuju NTFS disk asi tak dvakrát za čtvrt roku, takže jsem sáhnul po pro mě momentálně rychlejším řešení. Pokud použiješ terminál, pak samozřejmě už žádnou utilitu nepotřebuješ a toto řešení je definitivní.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu, dik. Zkusim trnitejsi cestu a naucim se s terminalem. Vcera vecer jsem zacal uklizet data z toho stolniho externiho hdd, abych ho mohl zformatovat jako HFS+ protoze predpokladam, ze to nejde prekonvertovat se zachovanim dat a jde o normalni format.

 

To samozřejmě předpokládáš správně.

Jinak já jsem v době, kdy jsem potřeboval vyřešit zápis dat na NTFS, nedělal s terminálem na Apple skoro nic. Dnes už je to lepší, ale stejně se mu, když to jde, vždycky vyhnu. Apple jsem měl vždycky rád pro absenci nutnosti příliš vidět OS "pod sukně" a toho se držím i dál. Terminálu jsem si dost užil v době práce na IBM AIX... Například instalace modemu pro vzdálenou správu byla fakt lahůdka. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegove neberte to jako prilevani oleje do ohne. Prosim jen o vecne info. Protoze Apple jde v komunikatorech zcela mimo me, nikdy jsem neskoumal specifikaci. Proste jsem cekal, ze jako kazdy vlajkovy vyrobek spickove firmy pusti na trh funkcema nadupany pristroj, navic pri te cene bych o tom nepochyboval. Znamy chce kupovat iPhone4 (zamiloval se do nej) a poslal mi odkaz na "vec" ktera pry vyresi problem se signalem. O to mi nejde. Ze zvedavosti jsem zacal cist diskuzi pod "veci" a docetl se pro me prekvapujici informace. Je to podle znalcu iPhone pravda?

 

Re: naplast je zbytocnost<br clear="all"> Reno [77.48.90.xxx] | 20. 07. 2010 16:54 Krome problemu s antenou:

Neumi flash-javu. nema sms dorucenky. nejde vyndat baterie. nema slot na pametove karty. zlute fleky na displeji. nema ani FM radio natoz jine(fm vysilac,prijem tv),krytka fotaku. nemoznost vlastni plochy. +plus dalsi nedostatky iOS4

A to jsou podle me ty dulezitejsi nedostatky. Da se dal vytykat.

Mobil je urcite podle me dobry,ale nezaslouzi si byt jmenovan jako nejlepsi...

Odpovědět

 

zdroj: http://gadgets.zive....00/default.aspx

 

Nebo se ty zasadni veci (sms dorucenky, vlastni plocha) daji nejak resit? Jinak dalsi sok je absence slotu na karty... verim ze treba moji mame by to nevadilo, kazdopadne v dnesni dobe (snad kazdy ma fotak, notebook, PC) tomu nerozumim. Ikdyby byla ROM treba 1TB, smysl absence slotu mi unika. Vysvetli nekdo pls?

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POKUSIM sa vysvetlit, teda, ako to vidim z mojho pohladu.

 

iPhone je pristroj pre ludi, ktori vedia co POTREBUJU. A vedia co potrebovat urcite nebudu. Mam iPhone 2 roky, 8 GB model, jeden by si povedal, ze mi bude slot na karty chybat. NIKDY som jeho absenciu nevnimal. Do dnesneho dna mam 2 GB z internej pamate volne a to tam mam napriklad vsetky fotky, co som nim kedy odfotil. Ked som iPhone kupoval, vedel som, ze nema dorucenky SMS. A? Ked niekam posielam mail, tiez si nedavam posielat dorucenku. Ak si chcem byt 100% isty, ze druha strana dostane moje info, zavolam. Len takto mam naozaj istotu. Dorucenka vravi len to, ze pristroj na druhej strane prijal SMS, nic viac. (ja ale SMSkujem asi tak 1 SMS za 2 mesiace, takze mozno preto s tym viem zit). Vlastni plocha. Co sa tym mysli? Ja mam na prvej uvodnej stranke presne tie ikonky co chcem. Ak sa tym mysli nieco ineho (velky kalendar alebo nieco podobne priamo na uvodnej ploche, tak to naozaj nema). Ci by som to vedel vyuzit neviem posudit, asi ano, ale nerobim si z toho tazku hlavu :) Nejde vyndat baterie, ano to je pravda, ale nevidim v tom zmysel, ja osobne, mozno pre niekoho je to dolezite, ale to je prave to ako som pisal na zaciatku, ak viem co potrebujem a co nepotrebujem, tak je vsetko OK. FM radio dtto. Mam ho na kazdom inom telefone co paralelne pouzivam, ale NIKDY som ho nepouzil. Dostavame sa zasa k uvodu, viem co potrebujem a co nepotrebujem.

 

Suma sumarum, iPhone je pristroj, ktory kopu veci ma a kopu veci nema. Ale tie co ma, funguju tak ako maju a to je to co od toho ako pouzivatel ocakavam. Napriklad, CISCO kompatibilne VPN pripojenie, nativne, priamo v iOS (aj starej verzie). Alebo pripojenie na email server bez nutnosti poznania akychkolvek nastaveni servera. Tieto veci potrebujem a viem, ze s iPhonom ich dostanem a naozaj aj budu fungovat.

 

A to je asi cele. Existuje kvantum ludi, ktorym proste iPhone nemoze uz z principu vyhovovat. Nema FM radio a tato vzorka ludi mozno pocuva FM radio z mobilu denne. Dalsia skupina SMSkuje o dusu, posle denne desiatky SMS. Ano, pre tychto je absencia hardverovej klavesnice kriticka. Dalsia skupina ludi chodi na tyzdnovky do prirody, potrebuju si pouzivatelsky vediet vymenit baterku za nahradnu z dalsich 5tich, ktore nesu v ruksaku. Ani tato skupina ludi nepochodi. Pre ludi, ktorym iPhone nevyhovuje z akehokolvek titulu je tu plny trh inych pristrojov a myslim, ze kazdy si moze a dokaze vybrat ten spravny pre svoje potreby.

 

No a potom je tu este skupina ludi, ktori iPhone proste chcu. Paci sa im, myslia si ze je to znak statusu, alebo ho proste len CHCU. Kamarat si kupil iPhone len kvoli tomu, ze sa mu pacil moj Hold 'em Poker od Apple.

 

Takze, tvoj kolega moze byt z roznej kategorie ludi. Ak ho proste chce a paci sa mu, a je rozhodnuty, je zbytocne ho odradzat a kazit mu radost. Nech si ho kupi a casom ho bud bude pouzivat, alebo nebude. Ak chce pristupovat ku kupe racionalne, nech si spise vsetky SVOJE potreby, co ON od telefonu (bez ohladu na to akeho) ocakava a potom nech si spravi porovnanie. Mozno zisti, ze mu na 90% iPhone nevyhovuje, alebo naopak, ze splna vsetky jeho potreby.

Upraveno uživatelem TomAnt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cody: Běžné je, že si člověk vybírá věc podle funkcí, které potřebuje a bez kterých věc nechce. Vše co jsi vyjmenoval (až na tu vlastní plochu, tu má) uživatelům iPHONE nevadí, proto jej mají . Nedávno jsem vybíral pro sebe telefon, který je několikrát dražší než iPhone a nemá prakticky žádné funkce a představ si, je to pro mě skvělý telefon, který hodnotím jako nejlepší (myslím to zcela vážně). Nechápu proč chceš vysvětlit absenci slotu na telefonu, nemají jej desítky jiných telefonů, dokonce ani Apple Macmini jej nemá a věř, že s tím dá pohodlně žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POKUSIM sa vysvetlit, teda, ako to vidim z mojho pohladu.

...Ked som iPhone kupoval, vedel som, ze nema dorucenky SMS. A? Ked niekam posielam mail, tiez si nedavam posielat dorucenku. Ak si chcem byt 100% isty, ze druha strana dostane moje info, zavolam. Len takto mam naozaj istotu. Dorucenka vravi len to, ze pristroj na druhej strane prijal SMS, nic viac. (ja ale SMSkujem asi tak 1 SMS za 2 mesiace, takze mozno preto s tym viem zit)...

 

Chachááá, to jsou dobrý bláboly. :) No jasně, že doručenka jen potvrdí, že na druhý straně došla SMS. O tom to je, ne. Alespoň vím, že to tak je. A fakt dobrej nápad hodnej "Apple komunity" - místo SMSky zavolám. Však v pohodě. Nebo můžu třeba ještě předtím tu SMSku poslat a pak pro jistotu zavolat a zeptat se, jestli přišla. :D

 

 

Cody: Běžné je, že si člověk vybírá věc podle funkcí, které potřebuje a bez kterých věc nechce. Vše co jsi vyjmenoval (až na tu vlastní plochu, tu má) uživatelům iPHONE nevadí, proto jej mají . Nedávno jsem vybíral pro sebe telefon, který je několikrát dražší než iPhone a nemá prakticky žádné funkce a představ si, je to pro mě skvělý telefon, který hodnotím jako nejlepší (myslím to zcela vážně). Nechápu proč chceš vysvětlit absenci slotu na telefonu, nemají jej desítky jiných telefonů, dokonce ani Apple Macmini jej nemá a věř, že s tím dá pohodlně žít.

 

No a pro Codyho je právě důležitý to, co pro tebe jako "Apple uživatele kterej ví", zase ne. Proto se na to ptá. Takže asi stačilo jenom napsat: "...jo, je to tak. Tyhle věci prostě iPhone neumí". Ta věčná obhajoba libovolný k......y co Apple vymyslí (nebo spíš nevymyslí) je fakt k smíchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci pls nehadejme se. Pohled TomaAnta a info je vycerpavajici, diky. To jsem chtel slyset. Mas pravdu v tom, ze si kazdy vybere co chce, ikdyby to mel byt 99% desing a 1%funkce. Tim samo nemyslim iPhone, ten ma funkci dost. Evidentne jsi narocny uzivatel a pokud nekecas tak se Apple tobe strefil do potreb. Ok, beru.

 

Jen ti Tome reknu k cemu jsou mj. dobre dorucenky - kdyz se nedovolam, poslu sms, kdyz je uzivatel dostupny prijde mi vypis a ja vim ze to cte a cekam reakci, pripadne hned volam znova nez mobil zase vypne.

 

S tim slotem. Ja mam ted kartu na 4GB a mam tam max. 2GB dat. Vic nepotrebuju. Ale jde o vymenu dat. Kabely sebou netaham, jen na klicich redukci USB-SD-MiniSD-MicroSD. A vim, ze kdyz bude situace (cca. 3x tydne) ze potrebuju sdilet data, proste vyndam svou kartu, vrazim ji do potrebne redukce a spojim se s cimkoliv (krome notase od Sony a fotaky Olympus). To jsem povazoval za jednu z hlavnich vyhod PDA a netusil jsem, ze to jiny narocnejsi uzivatel nepotrebuje. Nimrat se s Wifi synchronizaci by me nebavilo.

 

Plocha - pro me zasadni vec, pouzivam na WM plochu od SBP a poenta je v tom, ze na poslednich 5-6 pda od WM 2005 az po WM6.5 behem par minut nastavim vse od ovladani, zastupcu, az po ALT+TAB jak jsem zvykly. Proto me to zarazilo, ze je to jinde jinak, opravdu poslednich par let mam bohuzel zkusenost jen s WM.

 

Jinak te uklidnim, nahradni baterka je super vec ale nikdy jsem si ji nekoupil:-) Dnes bych pro extremni situace volil solarni nebo rucni dobijecku s redukci na cokoliv. Radio jsem si v zivote v PDA nepustil. Ted me napada, ze ho tam vlastne ani nemam:-)))

 

Budu si iPhone muset podrobneji osahat, at taky vim co jsem dosud nevedel. Kdyby nekdo byl ochotny zapujcit treba starou verzi na par dni na seznameni, budu opravdu vdecny. Na oplatku muzu zapujcit neco s WM. At se taky trochu vzdelam:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalifx: nevím proč píšeš příspěvky s nulovou hodnotou? Cody to chtěl vysvětlil, ne napsat ANO NE. Pokud je tvým životním krédem plivat na výrobky Apple budiž, divím se, že to neděláš i na značkách hodinek, které nevlastníš. Tedy stručně řečeno vysvětlování je možná k smíchu ale ty jsi k pláči....

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cody: SMS doručenky taktéž nepoužívám a taky raději volám (tedy i z telefonu, který doručenky má) a když se nedovolám, přijde mi SMS, že uživatel je již dostupný. Pokud doručenky nutně potřebuješ, musíš holt před zprávu vložit kod operátora, to snad není takový problém (Vodafone má *N#). Na iPhone jsem si pro extrémní použití koupil bateriovou dobíječku, ale nikdy jsem ji nepoužil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud doručenky nutně potřebuješ, musíš holt před zprávu vložit kod operátora, to snad není takový problém (Vodafone má *N#).

 

Netusim zda toto podporuji vsichni operatori, kazdopadne to je v praxi dost neprakticke, ale dik za radu. Uplne jsem na tuhle mznost zapomel.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uzivatelska vymena baterie sa hodi predovsetkym na konci zivotnosti :)

 

Popravde si myslim, ze kdyz je baterka kaput je pristroj moralne uz tak zastaraly, ze kupovat novou baterku by me nenapadlo.

Pouzivam par let jedno PDA od HTC jen jako prehravac Cimrmanu na spani a baterka se mi zda porad ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalifx: nevím proč píšeš příspěvky s nulovou hodnotou? Cody to chtěl vysvětlil, ne napsat ANO NE. Pokud je tvým životním krédem plivat na výrobky Apple budiž, divím se, že to neděláš i na značkách hodinek, které nevlastníš. Tedy stručně řečeno vysvětlování je možná k smíchu ale ty jsi k pláči....

 

A jakou hodnotu má ten tvůj příspěvek, na který jsem reagoval? Co jsi mu vysvětlil ty?

 

Emte: když mu to vadi, chápu, ale at s tím nezatěžuje nás.

 

Neboj, já už vás tady obtěžovat nebudu. Obrázek jsem si udělal. ;)

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Neumi flash-javu.

ano, nevie. Z mnozstva aplikacii si ale urcite vyberies a tak absenciu javy ani nepocitis. A nerozumiem, preco mnohym chyba flash akurat na iPhone, ale ze ho nema ziadny iny u nas dostupny telefon uz problem nie je.

 

-nema sms dorucenky.

defaultne nie. Kto ich surne potrebuje, spravi jaibreak, Kto nechce JB, pred dolezitu SMS dopise par znakov:

Eurotel(02) CZ: YYYY[mezera]text zprávy

T-Mobile CZ: *stav#[mezera]text zprávy

Oskar(Vodafone) CZ: *N#[mezera]text zprávy

 

Orange SK : *?#[mezera]text zprávy

T-Mobile SK : *stav#[mezera]text zprávy

 

-nejde vyndat baterie.

nie, ale da sa pripojit externa.

 

- nema slot na pametove karty.

ano, obcas moze chybat (karta z fotaku a prezretie fotiek) na druhej strane 16/32 GB je slusna kapacita

 

-zlute fleky na displeji.

uz nie su, a tie co boli zmizli :)

 

-nema ani FM radio natoz jine(fm vysilac,prijem tv),

nema. a z pohladu Apple, ako bussiness company, ktory zastresuje jeden z najvacsich obchodov s hudbou je to logicke. Radio by znizilo predaje. Chces hudbu? Kup si. Chces radio? kup si data a pouzi internetove...

 

 

ad plocha - iPhone nema widgety, to vsak neznamena, ze si plochu nemozes upravit podla vlastnych poziadaviek. Vyhodou je, ze sa obrazovky daju upravovat aj cez pocitac - mysou potahas a odkliknes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravde si myslim, ze kdyz je baterka kaput je pristroj moralne uz tak zastaraly, ze kupovat novou baterku by me nenapadlo.

Pouzivam par let jedno PDA od HTC jen jako prehravac Cimrmanu na spani a baterka se mi zda porad ok.

 

Kedysi to tak bolo, dnes uz to podla mna az tak neplati. Mam iPod Classic a jedina zastarala baterka(to iste mobil). Nevidim jediny dovod ho menit okrem ceny za vymenu baterie. Predpokladam, ze na PDA/ajfone odide vdaka intenzivnejsiemu pouzivaniu este rychlejsie. A mam pocit, ze nova verzia je iba marginalne lepsia - myslim hardware.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...