Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Prosím Vás, chtěl by jsem se zeptat: Mám ipod touch, asi rok chovám se k němu velmi opatrně a přesto mám na zadní straně takové vlásečnicové škrábanečky, je to asi nerez leštěný do zrcadlova a nevím jestli by to šlo rozleštit do původního stavu. Já jsem ještě nikdy nezkoušel rozleštovat ani škrábanečky na nerez hodinkách , tak se toho trochu bojím abych to ještě nezhošil. četl jsem si zde vlákna o leštících ubrouscích, atd a tak jsem se chtěl zeptat jestli to na ipodu náhodou už někdo nevyzkoušel.Díky za rady a nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ač jsem dříve prohlašoval, že doma mini, mini a jedině mini :) tak jsem nakonec i v soukromí přesedlal na iMaca. Koupil jsem novou konfiguraci s Core i3 procesorem (a ověřil jsem si, že mně 21,5" opravdu stačí) a akorát tam šoupnul max paměti ? 8 GB. Lítá to jak drak. :) Jenom jsem odendal tu prťatou bezdrátovou klávesnici a nahodil USB klasiku s numerickou částí. U miniho jsem bezdrátovku chvilku měl a nějak to nešlo. Furt mačkat FN při každém bankovním převodu mě nebavilo...

 

post-1975-085538500 1286228588.jpg

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratz ;)

Nedávno jsem šel kolem iStyle, nakoukl jsem a musím říct, že ta nová 21,5" (pro větší nevidím využití - zatím) by se mi na stole líbila :)

Ale popořadě, nejdříve to bude časem nějaký MB (možná i jetý) a potom se uvidí...

 

Přesně tak... V práci mně nabízeli 27", já si to i chvilku vyzkoušel a bylo to tak nějak zbytečně mimo mého zorného úhlu. :) 21,5" je naprosto dostačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na JAPKO presedlal letos na jare a je to parada. Chvili mi trvalo, nez jsem se mentalne vyrovnal s takovymi vecmi, jako je instalace SW (jen se to pretahne mysi)

Uzivatelska prijemnost, bezproblemovost chodu, rychlost nabehnuti pri probuzeni atd. nechci uz nic jineho a premyslim, jak se v praci zbavit povinneho DELLU :wheelchair:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo - moje cesta pokračuje - z donucení jsem místo blackberry koupil v Rusku iPhone (abych nemusel dokupovat BB server za čtvrt milionu) a tím to začalo.

ihned následoval Macbook pro mě i pro manželku, pak i iPhone pro manželku a od včerejška mám iP4.

Nelituju ani jediné koruny.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Připojuji se. Začalo to super reklamou na Ipod Touch 2. generace před dvěma lety. Následoval nákup nejlevnější 8GB verze, která bez problémů slouží dodnes i s novým softem 4.1. O rok později jsem šel do Macbook White 2,4 Ghz s N9400. Základní konfigurace, ale naprosto luxusní záležitost s výkonným procesorem a dlouhou výdrží na baterku (tak 2 HD 1080 filmy z MKV).

 

A nyní uvažuji o nákupu Imac 3.06 s ATI 4670 nebo 5670...

 

Ano, Mac má nevýhody, ale výhody převažují. MS Office 2011 mají velmi pozitivní recenze, externí USB disky s NTFS file systémem lze po instalaci jednoduchého free driveru používat bez problému a zbylé typy souborů jsou už dostatečně standardizované. Rychlost uživatelské odezvy systému na základní konfiguraci je stejná jako u WIN7 s o dvě třídy vyšším HW.

 

Jediné, co bych Macu obecně vytknul (jakožto multimediální platformě) je omezená možnos akcelerace HD videa přes grafickou kartu.Pokud mám MKV soubor s 12GB videem 1080 (H.264), tak mi jej s nízkou zátěží CPU přehraje pouze PLEX a to pouze na třech druzích NVIDIA karet. Zbylé přehrávače nevyužijí akceleraci grafické karty. Většinou nepomůže ani změna kontejneru z MKV na MOV - Quicktime (+ Perian) akceleruje pouze omezené množství profilů kodeku H2.64 (jak to alespoň po prostudování webu a mých pokusů na Macbooku chápu).

 

Pokud 1080 H. 264 HD video zvládne přes grafickou kartu akcelerovat netbook ION za 13 tisíc, musí to dvojnásobně drahý Macbook zvládnout obecně také...

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se připojím: Začalo to ipodem nano 3 generace 4giga (mimochodem do dnes ho pořád považuju za nejpěknější malý přehrávač s 2"dislejem), pak přišel Touch 2generace 8giga ( taky zdařilý přehrávač s wifi, moc spokojenost) no a včera jsem zakoupil Touch 4generace 32giga ( zatím se mi moc líbí a oproti starší generaci má o dost pěknější displej, zatím ho mám pár hodin...)No budu to muset asi zredukovat tolik mp3 neuživím.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mám dotaz. Po nákupu iMaca jsem mini maca věnoval jedné starší paní, jejíž jediný ambice vůči tomuto přístroji jsou: koukání na filmy (nejlíp na TV), hraní her (slovy dvou - pasiáns a mahjong) a v budoucnu připojení na internet. Bod číslo 2 a 3 mám vyřešenej, bod číslo 1 vlastně taky (VLC player spolehlivě funguje). Ale chtěl bych jí to připojit na LCD televizi (Panasonic Bravia s HDMI vstupem) přes HDMI. Zjistil jsem si, že existují v podstatě dvě jednoduchá řešení: redukce na HDMI s tím, že zvuk bude vyvedenej přes audio OUT nebo redukce, která umožňuje dostat přes HDMI do televize přímo i zvuk. Než něco z toho koupím chci se zeptat jak to máte vyřešený vy? Pohříchu já za celá ta léta užívání jablečnejch počítačů Maca nikdy k televizi nepřipojoval.

Sám v této kauze předběžně preferuju to druhý, o něco dražší řešení, kdy i zvuk jde přes HDMi do televize. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Potřeboval bych poradit s ajfounem 3G.

 

Nějak mi zkolaboval, displej je pořád černej, tak jsem ho připojil k počítači a dal "restore" jenomže to moc nepomohlo, protože to teď chce pin, ale jelikož je displej černej tak ho nemůžu zadat a nemůžu se ani dostat k uloženým informacím z tel, kam mi teď přišla jedna SMS, která je podle mně potencionálně důležitá.

 

Nějaké tipy, jak se k datům dostat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit s ajfounem 3G.

 

Nějak mi zkolaboval, displej je pořád černej, tak jsem ho připojil k počítači a dal "restore" jenomže to moc nepomohlo, protože to teď chce pin, ale jelikož je displej černej tak ho nemůžu zadat a nemůžu se ani dostat k uloženým informacím z tel, kam mi teď přišla jedna SMS, která je podle mně potencionálně důležitá.

 

Nějaké tipy, jak se k datům dostat?

 

zkus tohle www.iphonedoktor.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, přece jen jsem objevil věc, která mě štve na Applech. Pomůže někdo?

 

- MacBook Pro - pokud v odesílaném mailu máte zaptnuté HTML, dorazí do windowsů mail zpravidla jako rozsypaný čaj. Jakékoli změny kódování nepomohly. Pouze vypnutí HTML, ale to zas maily vypadají jak z desátého století. Jak se to dá řešit?

- iPhone - totéž, čeština. Příchozí mail - v náhledu mailu je čeština v pořádku, ale když to otevřu, je to rozsypané. Tentýž mail na MacBooku je OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chodil iMaca před časem očumovat taky do iStyle a usoudil jsem, že těch 21" je málo a že 27" bude lepších.

Koupil jsem 27" se čtyřmi jádry a během několika dní jsem se s velikostí sžil. S rychlostí jsem se dlouho sžívat nemusel.

Je to jako u plochých obrazovek. Když jsem na zeď přidělal před dvěma lety 46" myslel jsem že je to přeháňka, ale není.

 

Je fakt, že práce se soubory podle mého (nekamenujte mě, mám svého iMaca i iPhone rád) není tolik pohodlná jako ve win.

Konkrétně třeba procházení fotek pomocí acdsee svobodně skrz jakékoli adresáře a s náhledem ve fullscreenu jsem nenahradil ničím.

 

Trochu mě polilo horko když jsem po všech periferiích chtěl připojit hodinky Suunto t6c a stáhnout z nich data.

Poté přečetl diskuze které jsou od roku 2006 plné plačících uživatelů, kteří požadují po Suuntu soft pro maca.

Nakonec jsem zkusil nějaký iTraining nebo jak se to jmenuje a některé údaje z logů vidím, ale není co to bývalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chodil iMaca před časem očumovat taky do iStyle a usoudil jsem, že těch 21" je málo a že 27" bude lepších.

Koupil jsem 27" se čtyřmi jádry a během několika dní jsem se s velikostí sžil. S rychlostí jsem se dlouho sžívat nemusel.

Je to jako u plochých obrazovek. Když jsem na zeď přidělal před dvěma lety 46" myslel jsem že je to přeháňka, ale není.

 

Je fakt, že práce se soubory podle mého (nekamenujte mě, mám svého iMaca i iPhone rád) není tolik pohodlná jako ve win.

Konkrétně třeba procházení fotek pomocí acdsee svobodně skrz jakékoli adresáře a s náhledem ve fullscreenu jsem nenahradil ničím.

 

Trochu mě polilo horko když jsem po všech periferiích chtěl připojit hodinky Suunto t6c a stáhnout z nich data.

Poté přečetl diskuze které jsou od roku 2006 plné plačících uživatelů, kteří požadují po Suuntu soft pro maca.

Nakonec jsem zkusil nějaký iTraining nebo jak se to jmenuje a některé údaje z logů vidím, ale není co to bývalo.

 

A co to teda umi navic? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co to teda umi navic? :)

 

Nic, vůbec nic. Je to k ničemu a je to hrozně drahý. Stojí to jenom o pitomý dva tisíce míň, než srovnatelná mašina od HP s operačním systémem a officema. Vydrží to jenom 7 hodin na baterce, je to jenom o polovinu rychlejší než Win7 Pro na o porovnání rychlejším HW, je v tom SW, kterej neni Trial a dá se v něm dělat rovnou jak s fotkama, tak s videem, tak jednoduchý webovky a skládat muzika. Chybí v něm ale spousta zbytečného SW, který ti dá výrobce Win notebooku zadarmo k vyzkoušení.

Tak jsem ten šmejd naschvál daroval ženě ve starší verzi a koupil jsem si novej, abych se měl na co vztekat.

Jestli ti můžu doporučit, nekupuj si to. Opravdu to nestojí za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co to teda umi navic? :)

 

No jestli jsi čekal nějaké rozuzlení v podobě Applovského "pí-ár", tak to tě zklamu :-)

Nemám pro to důvod. Každý ať jde tam, kam ho to táhne. Mě to táhlo k tomu abych pro změnu zkusil jablko a jsem spokojenej.

Nejsem zas tak ortodoxní abych tvrdil, že OSX je bez chybičky narozdíl od win. V souhrnu jsem spokojen, ale najde se i minimum věcí co jsem měl ve win radší, říkám minimum.

 

Moje důvody pro koupi - supr display, upgrade z P4 2,66 na čtyřjádro a aby to trochu vypadalo, zbavit se funící černé, nebo béžové krabice za což jsem dal nějaké peníze navíc. Přechod vždycky přinese starosti v podobě chodu periferií jako je tiskárna a scaner které vyndavám jen jednou za uherák když chci tisknout. To jsem rozchodil bez problémů. A potom zmíněných hodinek, které mi jako jediné trochu zavařili při hledání ekvivalentního software. Jo a ještě pak soft k navigaci Garmin Quest na kterou tento rok poprvé nevyšla česká mapa, tak jí asi i přes její nesmrtelnost nějako během časi dopoužívám, ale to se už netýká Apple, nýbrž konce české podpory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...