Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

2jovani: Series 2 mají kromě tepových senzorů a akcelerometru i GPS právě proto, abys nemusel běhat/plavat s telefonem v kapse  :cool02:

Přesnost optického tepového senzoru je diskutabilní - podle recenzí je prý o třídu přesnější než konkurence, ale to jak se v kombinaci s akcelerometrem podle pohybu zápěstí "věští" kalorie, kroky a minuty efektivného cvičení je stejně šarlatánství (...a tím spíš si nedělám iluze o konkurenci)  <_<

Vzdálenost se při aktivním cvičení měří prostřednictvím GPS a zaznamenává po sekundě do mapy, podobně jako u aplikací typu Sports Tracker, záznam se pak dá prohlídnout na telefonu. Těžko říct nakolik to využívá i asistovanou geolokaci připojeného telefonu, ale tuším že na jejím povolení to při nastavování hodinek trvalo. 

Ovládání záznamu je veškeré žádné (stop/pauza) a kvůli zhasínajícímu displeji (hlavně na kole, kde se "úplné gesto kouknutí na hodinky" dělá v předklonu celkem blbě) celkem na pikaču. U cvičení není nic jako "autostart" (kalorie z akcelerometru se sice počítají, ale člověk si často až po návratu uvědomí že "se ošidil ve statistice"), jen možnost povolení "auto pauzy" - ale je to asi schválně, protože při zapnutém cvičení kvůli trvale běžícímu tepovému senzoru a GPS záznamu brutálně vzroste spotřeba hodinek i připojeného telefonu. Komu naopak na nějakém "oficiálním" cvičení nezáleží, tomu Series 2 s aktuálním firmware v pohodě vydrží i s rezervou 4 dny, tj. zhruba totéž co střídmě používaný iPhone na 2G bez hodinek.

 

2qoyi: Na stornování koupě máš tuším 14 dní od prvního nákupu - už jsem to několikrát využil (ne vždycky se dá z popisu a recenzí zjistit jestli je aplikace opravdu použitelná) a peníze pokaždé přišly zpět nejpozději do druhého dne. Jestli je potřeba aplikaci předem odinstalovat a provést synchronizaci jsem nikdy neřešil - mám dojem že to ani není vyžadováno, bez opakování nákupu pak ale samozřejmě není Appstorem autorizovaná reinstalace ani upgrady na novější verze.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jovani, přečti si to znova - samotný snímač tepu funguje poměrně dobře (samostatně ho nepoužívám), u dalších aplikací je otázka jak data interpretují a co k tomu potřebují (třeba velké úložiště telefonu a nebo streamování dat "pro přátele" do veřejného internetu, což samotné AW API vzhledem k absenci GSM HW ani neřeší). Samotný aktuální WatchOS umožňuje běh 3rd party aplikací přímo v hodinkách, záleží na tom jestli vyžaduješ nějakou konkrétní platformu - vestavěná aplikace i Nike to umí; Sports tracker mám, ale kvůli obludné spotřebě na mobilu jsem ho s hodinkama zatím nezkoušel, notabene když hodinky umí trackovat i bez něj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: Koukám že Sports Tracker, Runtastic i Strava už jsou dnes výhradně o pojebaném "sociálnu" = AW skutečně používají jen jako externí senzor a displej se start/stop tlačítkem. Jinak na samotný sběr tepových dat + evidenci počtu kroků je "univerzální náramkový počítač" typu Apple Watch opravdu overkill, když totéž zvládne i MiBand2 za 8 kil s občasnou synchronizací a výdrží 2 týdny (manželka nosí od jara a nemůže si jej vynachválit)...  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nedávno vybíral hodinky na sport a vzhledem k tomu, že jinak používám Mac + iPhone, tak jsem šel primárně po AW2. Na sport chci používat hodinky bez mobilu, takže dvojka s GPS už dává smysl. Ona ani ta cena třeba ve srovnání třeba s Garminem není tak hrozná.

 

Přečetl nebo na YouTube zkouknul hromady recenzí, které se zaměřovali na fitness funkce AW2 a vzdal to. Senzor tepovky funguje dobře, ale negativ je jinak spousta.

- mizerná výdrž se zapnutou GPS

- zhasínání displeje (nechci furt mávat rukou)

- problematické dotykové ovládání v mokru (déšť, pot)

- nic moc aplikace, Endomondo neumí pouzit GPS v hodinkách, Strava pro AW má mizerne recenze.

- překvapivě bídná přesnost GPS. To pak vede ke špatnému určení např. aktuálního tempa.

 

Pro sport mi to zatím přijde dost nedotažené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Radkem, manželka a dcera taky otravovaly se sportovními hodinkami. Vzhledem k preferencím (netrvaly na GPS, nutnost dlouhé výdrže) jsem zakoupil 2x Xiaomi Mi Band 2 (23USD/ks) a nějaké náramky navíc k tomu (silikonový, kožený a kovový) a jsou maximálně spokojené - výdrž cca 20 dní při poměrně intenzivním používání, výborné zpracování, na ruce to nevypadá úplně zle, bezproblémové na iOS (aplikace Mi Fit) i Androidu, poměrně přesný krokoměr i měření tepu, spánkové režimy, budík, notifikace pro zmeškané hovory, SMS a předvolené aplikace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nedávno vybíral hodinky na sport a vzhledem k tomu, že jinak používám Mac + iPhone, tak jsem šel primárně po AW2. Na sport chci používat hodinky bez mobilu, takže dvojka s GPS už dává smysl. Ona ani ta cena třeba ve srovnání třeba s Garminem není tak hrozná.

 

Přečetl nebo na YouTube zkouknul hromady recenzí, které se zaměřovali na fitness funkce AW2 a vzdal to. Senzor tepovky funguje dobře, ale negativ je jinak spousta.

- mizerná výdrž se zapnutou GPS

- zhasínání displeje (nechci furt mávat rukou)

- problematické dotykové ovládání v mokru (déšť, pot)

- nic moc aplikace, Endomondo neumí pouzit GPS v hodinkách, Strava pro AW má mizerne recenze.

- překvapivě bídná přesnost GPS. To pak vede ke špatnému určení např. aktuálního tempa.

 

Pro sport mi to zatím přijde dost nedotažené.

 

No já běhám kombo AW series 1 a iphone a nejlepší co se týče stability a funkce je NRC+ - je integrován přímo do WatchOS, takže to funguje hladce. Zítra zkusím stejnou trasu s AW series 2 bez iphonu a porovnám výsledky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát na tu trubku je u všech těch docků blbé, že je v nich mobil na výšku - i když pro "babská" videa to bude spíš výhoda  <_<

Jinak pro videa a "nemobilní" instalace vyjde líp výprodejní AppleTV 3. generace, připíchnutá přes HDMI k libovolné televizi :cool02:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o model do kterého jde RAM přidat (u 21,5" od roku 2012 výše to "uživatelsky" nejde, viz citace níže), pak se to určitě vyplatí - pokrok v desktopových procesorech je v poslední dekádě veškerý žádný a o grafikách uchladitelných v malém iMacu si taky nedělám iluze  :thumbsdown_anim:


*Vyjmutí paměti u iMacu (21,5palcový, konec roku 2012), iMacu (21,5palcový, konec roku 2013), iMacu (21,5palcový, polovina roku 2014), iMacu (21,5palcový, 2017) a iMacu (Retina 4K, 21,5palcový, 2017) není proveditelné uživatelem. Potřebujete-li vyměnit paměť v některém z těchto počítačů, obraťte se na prodejnu Apple Store nebo autorizovaného poskytovatele servisu Apple. Pokud chcete rozšířit paměť jednoho z těchto modelů, může vám pomoct autorizovaný poskytovatel servisu Apple. Paměť v iMacu (21,5palcový, konec roku 2015) a iMacu (Retina 4K, 21,5palcový, konec roku 2015) se rozšířit nedá.
 
U verzí <2012 (sklo na magnetech) doporučuju i upgrade HDD na SSD; Do novějších už se v domácích podmínkách s horkovzdušnou pistolí leze o poznání hůř  :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...