Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Chalani prišla som si po radu. Mám MB Pro 2015 a dosť pomaly sa mi na ňom načítavajú www stránky. Na internet je pripojený cez wifi. Tá by mala byť  však v poriadku, nakoľko mám na nej aj iPhone a ten šlape v pohode. Kde mám hľadať zradu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@monika1910: Na "pomalé www" neexistuje jednoduchá odpověď - u některých stránek může být na vině konfigurace počítače (prohlížeč, pluginy/rozšíření - typicky adblocky a jiná vylepšovátka, nastavení cache), jindy zase sítě (DNS preferovaná providerem nemusí být nejrychlejší, dlouhá doba odezvy na požadavky u komlikované sítě, nahodilá WiFi aktivita v sousedství), nemluvě o stále hovadnějších a kilometry dlouhých stránkách, postupně nafukovaných o javascriptem načítané obrázky ze smíšených zdrojů (čímž se výše uvedené problémy projeví všechny dohromady), občas vylepšených o srance typu "těžba kryptoměn" během načítání a prohlížení... Ale to by Ti musel sedět síťař za zády a kibicovat "zkus tohle a tohle radši ne", dokud bys ho vzteky nepraštila. 

 

V případě podezření na macbook/Safari zkus nejdřív pozavírat otevřené stránky (s jídlem roste chuť: nedávno jsem u šéfa řešil "plážový míč" na iMacu, evidentně swapujícímu kvůli nedostatku paměti - a bodeť by ne, když měl v Safari otevřených 20 tabů a v Chrome dalších 40...) a deaktivovat nainstalované pluginy (zejména šmejdy od ADOBE). No a pak můžeš projít některý z obecně doporučovaných checklistů (například zde), bez záruky na výsledek... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dotaz na zamysleni. Dal jsem na opravu svuj iP 6s 128GB. Dnes mi prisla kalkulace na 10,5k - vymena za novy pristroj. Je to raketa, ale dostanu nove zarizeni, ktere je ovsem 3 roky moralne zastarale. Tak premyslim, jestli do toho jit a nebo jestli pockat mesic a po predstaveni noveho modelu jit do osmicky.

A nebo do toho jit, pak za 11k prodat a koupit osmu.

Oprava za 10k je raketa, ale novy 6s 128GB za 10k mi zas takova raketa neprijde. Tak nejak nevim co ted. Nazory?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6S za 10k je dobrej vtip.

 

Představení je sice na konci září, ale reálně se k nám dostane v listopadu, takže nebudeš čekat měsíc, ale 3. A ceny budou padat postupně až do února. Takže půl roku.

Vykašli se na to, kup 8, nebo trochu přitlač a X. Záleží jesi potřebuješ domácí čudlík nebo ni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, jedine, co me na 6s tahne je pritomnost jacku. Sice jsem si koupil bezdratova sluchatka, ale uz se mi parkrat stalo, ze jsem byl rad, ze mam backup v podobe klasickych.

Nova osma je tusim za 25k, takze po vymene a prodeji bych musel dalsich 15k pridat. Na blbej telefon :-/ V tomhle fakt zlaty US, kde je telefon k tarifu vazne dotovanej (tj. Za dolar nebo nejaky smesny peniz)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupovat novou spotřební elektroniku jsou vyhozený peníze. Jasně, v US to dostaneš za dvacku měsíčně s možností to měnit každej měsíc, ale bohužel nejsme v US. Osmičku ve stavu novýho telefonu seženeš kolem 15k dneska naprosto v pohodě. A jasně, jack je argument, ale já třeba necítil za poslední 3 roky potřebu nikdy. Airpods fungujou jak maji a mám je skoro pořád u sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, mrknu na to a uvidim.

Ad airpods - taky jsem poridil (i kdyz par mesicu zpet jsem se tu tomu smal). Vetsinou funguji dobre. Vyhoda je to, ze prijdu domu, otevru mac, jednou kliknu a posloucham na nich tam. Mam je prevazne na telefonovani, hudbu minimalne. Obcas kdyz je vyndam z ucha, tak se zapne hudebni prehravac a hraje na hlasity reproduktor. Pritom pred tim vubec nehral. A nedavno se mi naopak stalo, ze jsem poslouchal hudbu ve vlaku, vola kolega, tak mu to vezmu, ale ve sluchatkach ho neslysim a ani on neslysel me. Musel jsem to vzit na klasiku. No a dvakrat se mi stalo, ze jsem jedno sluchatko nekde upustil. Nastesti se zatim nikam nezakutalelo... Nic neni dokonale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste ad ty US. Kazdy tyden telefon je nesmysl. Ve firme jsme meli dvoulety cyklus. Mesicni ucty plati zamestnavatel, k tomu ma clovek jednou za dva roky telefon za par dolaru. Bral jsem zbrusu novou 6 za 299usd a po dvou letech 6s za 1usd (uz jako vybehovy model). Telefony si pak clovek nechava.

Tady mi ucty plati taky zamestnavatel, ale firemni politika mi narizuje mit starou sestku. Tu jsem ted btw nahodil jakozto zalozni telefon a oproti 6s je to uz dost pomala mrcha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měsíc, ne týden. A dostáváš to (např u TM) na lease za 20-35 podle modelu ke smlouvě s možností si každej měsíc přjít pro jinej (totéž už s AW apod). (Záleží na smlouvě)

Tady podobnej program fungoval asi 4 měsíce. Pak to zrušili, protože čecháčci.

 

Jinak k těm Airpods - pokud Ti to blbne, tak to reklamuj, tohle Apple uznává. Já mám jedny z prvních v ČR a paradoxně naprosto bez problémů. Občas se stalo že blblo připojení na Macu (moc zařízení najednou), ale to je SW problém, ne HW, takže to neřešim. Za mě je to jeden z nejlepších produktů za poslední roky, co Apple vydal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Koupil jsem homepod. Pokud někdo chce zažít legraci na letišti, vemte si ho do příručního zavazadla. Bohužel jsem nestihl tu obrazovku vyfotit, ale sebehlo se mi k zavazadlu 6 bezpečáků a půlku věcí ze zavazadla testovali na výbušniny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...