Jump to content

Apple

decebal
 Share

Recommended Posts

@vsudybyl: Ve Finderu si zobraz předvolby a na záložce pro boční panel si zatrhni složky které chceš vidět (poslední položky, dokumenty, Stahování, plocha, hudba, filmy...). A jestli jde o 30GB záloh, zkontroluj si v nastavení iCloudu abys to do něj všechno nesynchronizoval, jinak se z toho posereš... (dtto "odkládání aplikací" a jiné pyčoviny pro bezmozky co při nákupu ušetřili za pořádné SSD).

Jde mi o to, ze kdyz budu mimo domov a treba dceri napisu na ipad nebo poslu foto. Dcerka ma 7 let. Aby zkoukla fotku nebo jednoduchy text. Email asi nezvladne messenger bez sim v ipadu asi nefunguje, skype mame to by zkusim. Viner neznam. Kazdopadne dekuji.

Jak "přehrát věci" a "nejde mi iTunes"?

Klasický postup při upgradu/náhradě je kompletní obnova ze zálohy staršího zařízení, která může být v iCloudu (platíš si příslušný objem?) a nebo v iTunes.

Alternativní postup (od iOS 11 výše) je "rychlý start", kdy se klonování provede přímo při inicializaci nového zařízení, viz https://support.apple.com/cs-cz/HT210216

@blam: použij iMessage a nevymejšlej pyčoviny se Skypem. Nic jednoduššího na jabku neexistuje, obsah se cachuje v iCloudu (nezapočítává se do kvóty) a je úplně jedno jak jsi připojený k internetu.

Edited by Radek124

Prosim, jde nekde nastavit, aby se mi plocha z Macbooku nesynchronizovala do iCloudu? Chci proste nejake misto, na kterem budou dokumenty a dalsi data, ktere nechci davat na cloud. Ostatni dokumenty tam naopak chci. Nevim si s tim rady...

@blam: použij iMessage a nevymejšlej pyčoviny se Skypem. Nic jednoduššího na jabku neexistuje, obsah se cachuje v iCloudu (nezapočítává se do kvóty) a je úplně jedno jak jsi připojený k internetu.

Jasny, do iPadu musim dat sim kartu aby slo posilat z iP zpravy? Nebo to jde i nejak posilat kdyz ma kazde zarizeni jine id? Omlouvam se za negramotnost v tomto.

Prosim, jde nekde nastavit, aby se mi plocha z Macbooku nesynchronizovala do iCloudu? Chci proste nejake misto, na kterem budou dokumenty a dalsi data, ktere nechci davat na cloud. Ostatni dokumenty tam naopak chci. Nevim si s tim rady...

Vypnul jsem synchronizaci dokumentu...je to s plochou nejak sprahnuty. Budu synchronizovat rucne.

Jasny, do iPadu musim dat sim kartu aby slo posilat z iP zpravy? Nebo to jde i nejak posilat kdyz ma kazde zarizeni jine id? Omlouvam se za negramotnost v tomto.

nemusíš, iMessage funguje i na WiFi a je to easy. Nic jiného nepotřebuješ, prcka a Siri nauč nějakou hlášku a můžeš dát i videohovor (např.)