Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Tak jinak, das se nekde nastavit, aby se fotky co vyfotim ajfounem ulozili do svyho alba, nebo jak je mam najit? Modelova situace, vcera a predevcirem neco vyfotim, vcera mi posle nekdo padesat ruznejch picovin pres wocap, vsechno se nahraje do slozky nejnovejsi a je v tom desnej mrdnik.

Na whatsappu si nastav ať se ti fotky automaticky nenahrávají do fotek, ale ručně a uložíš si jen číčovinu, kterou chceš 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co me sere?

 

blby prevadeni souboru z PC do telefonu a zpet - jasny, jedu pres phone drive, ale stejne

zbytecne komplikovany nastaveni zvoneni - vlastniho

absence klavesnice 3x4

fotky se ukladaj pod divnejma nazvama, mam rad svoje 20192911_093310 apod

kdyz nahravam fotku 3x4 na sirku na forum, dycky se mi natoci, musim orezat nebo se s tim ruzne jebat

nedejboze nahravat cely alba z PC do founu

fotky z fotaku se mi ukladaj dohromady s fotkama z wocapu a pak v tom mam mrdnik

 

Ja su proste zvyklej na slozky, podslozky, soubory, prejmenovavani, info o fotce - kdy, kde, jak velka

 

Pro sem si kupoval kvuli fotaku, kerej je supr, a musim rict, ze vydrz dva dny je taky fajn, ale jinak je to pro me furt boj..

 

Ono to chce trochu času pochopit Apple filozofii. Zejména její odlišnost od relativní svobody Windows či Linuxu. V Apple ekosystému zdaleka nemáš takovou volnost nastavení. Nemáš pod kontrolou kam se ukládají fotky, hudba apod. Většinou se musíš přizůsobit tomu jak to chtějí v Cupertinu. Pokud pochopíš a poddáš se, bude Ti fajn a časem dojdeš k tomu, že je vlastně fuk kde je co uloženo, hlavní je pohodlí a spolehlivost a to je to co většinou "just works" ;)

 

Pokud se nepřizpůsobíš budeš nešťastný a pak bude lepší vrátit se na druhý břeh ;) Apple zkrátka není pro každého...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příští týden možná přejdu z 11 na 11Pro, a nevím jestli se mi chce :) Mám dobrou nabídku na 11Pro 512gb za 30kkč, je nový, ale bez krabice. Kdyby ho někdo chtěl, tak ho přenechám. 
11 taky mám už v prodeji, tak uvidím, co mi zůstane doma. 
O displej mi ani tak nejde, ale 11Pro má kompaktnější rozměry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to chce trochu času pochopit Apple filozofii. Zejména její odlišnost od relativní svobody Windows či Linuxu. V Apple ekosystému zdaleka nemáš takovou volnost nastavení. Nemáš pod kontrolou kam se ukládají fotky, hudba apod. Většinou se musíš přizůsobit tomu jak to chtějí v Cupertinu. Pokud pochopíš a poddáš se, bude Ti fajn a časem dojdeš k tomu, že je vlastně fuk kde je co uloženo, hlavní je pohodlí a spolehlivost a to je to co většinou "just works" ;)

 

Pokud se nepřizpůsobíš budeš nešťastný a pak bude lepší vrátit se na druhý břeh ;) Apple zkrátka není pro každého...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Sibiř, vydržto do února a pak hurá pro S11, snažit se používat jabko jako droida nedává smysl.

 

Oboje podepisuju v plném rozsahu, skvěle řečeno pánové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle ?kulturní nedorozumnění? vznikají hlavně kvůli nepochopení sandboxingu aplikací, na kterém je iOS od začátku založený.

Taky jsem s tím ze začátku válčil, než jsem zjistil že databáze a tagování mi šetří tuny problémů v porovnání s ručně obhospodařovanýma složkama (které samozřejmě umí i iOS), kde se co chvíli něco rozdrbalo... Dost pomohlo používání v kombinaci s MacOS, kde je spousta věcí logicky řešená stejně a mobil/tablet je tak přirozeným rozšířením desktopu, což třeba u okenic (které znám jak své staré smradlavé boty) jednou provždy nehrozí. 

 

Jinak přístup k fotkám má dnes přes otevřené API tuna dalších aplikací, stačí si vybrat v Appstoru B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty čísla se dá použít SwiftKey klávesnice, která umí ten řádek navíc. Umí i celkem pěkně predikovat text v několika jazycích zároveň.

 

Na vytváření "chytrych" alb například podle data se da použít HashPhotos. Pak to máš rozřazený ve složkách. Kromě toho funguje dobře i vyhledávání. Nemusím mit extra album s hodinkama, ale stačí si je nechat vyhledat.

 

Na počítači používám W10 a rozhodně s iPhonem netrpím. Ale chapu, že to nemusí sedět každému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku. Jde nějak poručit iTunes, aby zálohu telefonu posílaly na externí disk? Případně, jde tam přesunout a v případě potřeby obnovy jí použít? V minulosti mi jeden šikula takhle přesměroval fotky ukládaný do iPhoto, tak maličko doufám ...

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku. Jde nějak poručit iTunes, aby zálohu telefonu posílaly na externí disk? Případně, jde tam přesunout a v případě potřeby obnovy jí použít? V minulosti mi jeden šikula takhle přesměroval fotky ukládaný do iPhoto, tak maličko doufám ...

Dík

 

Presmerovat mozna takhle, ale vyzkousene to nemam ... https://www.guidingtech.com/change-itunes-backup-location-windows-10/

 

Presunout si tu zalohu muzes. Staci najit ten Backup adresar a obsah odsunout jinam. To jak jej najit je v tom odkazu take. V pripade potreby ji zas muzes vratit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod okenicema je řešením bobtnající složky blbě napsaných iTunes skutečně jen Junction (výše popisováno jako symlink) nebo Hardlink.

Pro ty kdo mají pupínky z klování kryptických příkazů do PowerShellu se mi osvědčilo tohle šikovné rozšíření Průzkumníka: Složka médií se nejdřív (při shozených iTunes) přesune do cílové lokace (třeba někde na lokální "D"), pak se na ni vezme odkaz ("Pick Link Source") a do původní nadřízené složky se přes lokální menu vloží příslušný typ linku.

Akorát varuju před zamýšleným tuningem souborového systému o "červí díry" směřující na "fyzicky odpojované" externí a síťové disky: kombo iTunes a synchronně cachovaného NTFS je historicky "Eine große Scheiße", protože podobné unixové kulišárny rozjebávají lokální výpočty velikosti volného místa a celkově to tomu "muzeu okenic" nedělá úplně dobře...  :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...