Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Je pravda, že telefon mám lehce přes dva roky a nevím jak dlouho ho měla osoba předemnou, ale předpokládám, že někde půjde zjistit datum aktivace. Škoda, že jsem se tehdá nepodíval na počet cyklů, ale když se mi dostal do ruky, tak měl kapacitu baterie cca 90-93%

 

EDIT: kondici baterie cca 90-93%

 

Teď si procházím těžkým dilematem, jestli jít do SE 2020, nebo přihodit a jít rovnou do 11.

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna baterky už mě taky napadla, otázka co ta baterka stojí a zdali to má u ip7 ještě smysl, na druhou stranu znám spoustu lidí, kteří používají starší modely (jeden z kolegů dokonce 4s) a nemají nejmenší problém. 

Takže se ve mě pere myšlenka.

-Má smysl kupovat nový, když tento může ještě klidně rok, dva sloužit?

 

-Když už nový, tak SE, u kterého budu mít pocitově stále v ruce stejný telefon, ale mnohem rychlejší atd. Navíc by odpadla nutnost dokupovat nová pouzdra atp.

-Nebo si připlatit a jít rovnou do IP11, která má ultrašíro foťák který jsem vždycky chtěl, má větší baterku, ale taky je to celkově mnohem větší telefon a nevím jak mi sedne face ID. K tomu ale budu muset dokoupit nová skla a nové futrály. 

 

Vím že futrály a skla jsou položky za pár Kč, ale v dnešní enviro době, na to koukám i z tohoto pohledu. 

 

A taky mě trošku do nákupu tlačí skutečnost, že jsou ještě skladem telefony s příslušenstvím. 

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Pepino777 napsal:

Výměna baterky už mě taky napadla, otázka co ta baterka stojí a zdali to má u ip7 ještě smysl, na druhou stranu znám spoustu lidí, kteří používají starší modely (jeden z kolegů dokonce 4s) a nemají nejmenší problém. 

Takže se ve mě pere myšlenka.

-Má smysl kupovat nový, když tento může ještě klidně rok, dva sloužit?

 

Mam stary model ipse a menil jsem si na nem baterku sam dle videa z youtube. Baterku na IP7 sezenes do 500kc. Dulezite je, aby vyrobce baterie pouzil originalni chip (driver), ktery detekuje iOS, a neni s tim pak zadny problem. Zatim mam dobre zkusenosti s iswap.cz, bral jsem tam uz dve baterky na ipse a nabijeci flex kabel na ip5. Vse fungovalo bez problemu.

Novy model ipse bych ted nekupoval. Pockal bych minimalne pul roku a dival se, jak s cenou ipse zahybou prodeje ip12mini. Vymen ted baterku a zachran planetu pred dalsim novym kramem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me u mbpro odesel kabel napajeni displaye, oprava by byla dost mastna pres 10000, ale po kominikaci s iopravnou jsem jim poslal vyrobni cislo a oni to udelali v ramci nejake “svolavaci akce” zdarma. Vymenili cely display i s hornim vikem. Ntb byl asi 4 roky starej v te dobe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pepino777 OK, u jetého kousku už se dá těch 1000 cyklů pochopit, zmiňované "visení na drátě" totiž reportovaný počet paradoxně spíš snižuje. Každopádně jestli telefon funguje a nic Tě do upgradu netlačí, tak běžné rychloopravny na mobily už nejsou o tolik dražší než samodomo. U nich aspoň nemusíš řešit odkud/co/za kolik objednat, jak dlouho to bude z Číny trvat, čím to kuchnout atd., protože baterky se dnes běžně mění "na počkání" a díky relativně malému počtu modelů bývají i běžně skladem. Důležité je akorát vyzkoušet si jestli při páčení nějak nenavalili displej/dotykáč/foťáky/reprák (viz výše u iPadu) a pro případnou záruku si nechat vystavit aspoň nějaký doklad B)

@knihomol Tady je ta bobem zmiňovaná "svolávačka" na displeje - mimochodem, vždycky mě odvaří to jejich "velmi malé procento", se kterým se celková úmrtnost téhle "pechvogel" generace (díky podobně zmršeným motýlkovým klávesnicím, ultratenkým baterkám a pochybnému intelovskému power managementu při téměř trvalém turboboostu) blíží pomalu ale jistě ke 100% :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó otisk klávesnice na antireflexu, to je (a bude) u těch napiglovanejch hliníkovejch šlupek evergreen, i když to na rozdíl od ostatních věcí nemá výrazný vliv na funkčnost... link výše je samozřejmě na svolávačku kvůli podsvícení, což by na knihomolův problém mohlo pasovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Pepino777 napsal:

[...] -Má smysl kupovat nový, když tento může ještě klidně rok, dva sloužit?

-Když už nový, tak SE, u kterého budu mít pocitově stále v ruce stejný telefon, ale mnohem rychlejší atd. Navíc by odpadla nutnost dokupovat nová pouzdra atp.

-Nebo si připlatit a jít rovnou do IP11, která má ultrašíro foťák který jsem vždycky chtěl, má větší baterku, ale taky je to celkově mnohem větší telefon a nevím jak mi sedne face ID. K tomu ale budu muset dokoupit nová skla a nové futrály. 

Vím že futrály a skla jsou položky za pár Kč, ale v dnešní enviro době, na to koukám i z tohoto pohledu. 

A taky mě trošku do nákupu tlačí skutečnost, že jsou ještě skladem telefony s příslušenstvím. 

Pokud současný telefon funguje dobře, z mého pohledu je škoda se jej zbavovat. Dosud jsem si pořídil tři přístroje (pominu-li jeden starší darovaný, Siemens C25). První sloužil necelých 8 let až do skonání (Samsung D900i). Druhý jsem obměnil po více jak 5 letech, kdy se z chytrého telefonu začal stávat méně chytrý telefon díky nepodpoře Microsoftu (Lumia 640 LTE). To bylo poprvé, kdy jsem Microsoftu něco vyčítal či přímo zazlíval. Myslím, že právem. Aktuální telefon mám teprve dva měsíce.

iPhon SE 2020 je na dnešní dny relativně kompaktní smartphone. Designově se mně líbí, přestože jde o jistou reinkarnaci starého vzhledu, zpracování je výborné. Co se týče vlastností, bojoval bych jen s kapacitou baterie. Respektive, pokud člověk nemá v plánu telefon vytěžovat na plné obrátky (focení, natáčení videí, hraní her, sledování filmů apod.), může mu na jedno nabití vydržet i dva až tři dny. V opačném případě, typicky rozhodnutí odjet na celodenní výlet, se nejspíše stane, že po sérii rodinného dopoledního focení již po obědě jaksi není šťáva. Tedy je to spíše o rozhodnutí, jak mám v plánu přístroj využívat a dle toho se zařídit. Obecně řečeno. 

iPhone 11 vydrží na jedno nabití oproti výše zmíněnému opravdu o hodně víc. Viz už řada srovnávacích testů. Už není tak kompaktní jako SE 2020, ale například v mé ruce pocitově působí rozhodně menším a ovladatelnějším dojmem než třeba ona menší, lehčí a více hranatá Lumia 640 LTE. Design je věc vkusu. Mně se iPhone 11 líbí. Zpracování je příkladné, prémiové. V černém provedení lépe splývá rámeček displaye se samotným tělem. A notch mi nakonec nevadí. Při samotném používání jej k mému překvapení nijak nevnímám. Face ID funguje spolehlivě, bez prodlení, a to i ve tmě. S rouškou na obličeji je samozřejmě problém... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Radek124 napsal:

Jó otisk klávesnice na antireflexu, to je (a bude) u těch napiglovanejch hliníkovejch šlupek evergreen, i když to na rozdíl od ostatních věcí nemá výrazný vliv na funkčnost... link výše je samozřejmě na svolávačku kvůli podsvícení, což by na knihomolův problém mohlo pasovat.

Ja si nemuzu stezovat, dostal jsem novej display a novou klavesnici s baterkou zdarma po 3 letech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, walter10 napsal:

Pokud současný telefon funguje dobře, z mého pohledu je škoda se jej zbavovat. Dosud jsem si pořídil tři přístroje (pominu-li jeden starší darovaný, Siemens C25). První sloužil necelých 8 let až do skonání (Samsung D900i). Druhý jsem obměnil po více jak 5 letech, kdy se z chytrého telefonu začal stávat méně chytrý telefon díky nepodpoře Microsoftu (Lumia 640 LTE). To bylo poprvé, kdy jsem Microsoftu něco vyčítal či přímo zazlíval. Myslím, že právem. Aktuální telefon mám teprve dva měsíce.

iPhon SE 2020 je na dnešní dny relativně kompaktní smartphone. Designově se mně líbí, přestože jde o jistou reinkarnaci starého vzhledu, zpracování je výborné. Co se týče vlastností, bojoval bych jen s kapacitou baterie. Respektive, pokud člověk nemá v plánu telefon vytěžovat na plné obrátky (focení, natáčení videí, hraní her, sledování filmů apod.), může mu na jedno nabití vydržet i dva až tři dny. V opačném případě, typicky rozhodnutí odjet na celodenní výlet, se nejspíše stane, že po sérii rodinného dopoledního focení již po obědě jaksi není šťáva. Tedy je to spíše o rozhodnutí, jak mám v plánu přístroj využívat a dle toho se zařídit. Obecně řečeno. 

iPhone 11 vydrží na jedno nabití oproti výše zmíněnému opravdu o hodně víc. Viz už řada srovnávacích testů. Už není tak kompaktní jako SE 2020, ale například v mé ruce pocitově působí rozhodně menším a ovladatelnějším dojmem než třeba ona menší, lehčí a více hranatá Lumia 640 LTE. Design je věc vkusu. Mně se iPhone 11 líbí. Zpracování je příkladné, prémiové. V černém provedení lépe splývá rámeček displaye se samotným tělem. A notch mi nakonec nevadí. Při samotném používání jej k mému překvapení nijak nevnímám. Face ID funguje spolehlivě, bez prodlení, a to i ve tmě. S rouškou na obličeji je samozřejmě problém... 

Díky za shrnutí,

s upgradem asi opravdu ještě počkám, je pravda, že telefon ještě funguje relativně dobře. Ale poslední dobou dělá to, že když ho připojím k PC a chci z něj vytáhnout nějaké video, tak na konci přenosu PC vyhodí hlášku, že zařízení přestalo odpovídat a šlus. U fotek to nedělá, pouze u videí, zkoušel jsem uvést do továru (což byl také celkem porod) ale nepomohlo to. 

Při uvádění do továru to udělal párkrát taky, v průběhu procesu vyhodil chybu a přestal s PC komunikovat, telefon jen ukazoval hlášku s nutností připojení k pc a zahájení recovery nebo co. Asi na osmý pokus se povedlo a uvedl se do továrního nastavení.

A ještě jedna věc, jsem teď pracovně na nějakou dobu převelen, do místa kde se telefon připojí k síti nikoli přes "LTE" ale jen přes "E", Je možné někde v nastavení iphonu říct kterou síť má využívat? Vím že kdysi u androidu šlo nastavit jestli má používat, 4G, 3G, nebo pouze 2G. Ale u iphone nevím kde, telefon neustále hledá lepší signál a po obědě musím hledat nabíječku i když telefon téměř nepoužívám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste me napada jedna vec, ktera me trosku nuti k upgrade. A tou je kapacita. Mam 32gb telefon a v tuto chvili mi zabiraji jen data z whatsapp temer 8gb a telefon je proste plnej a nechce tocit videa.

Proto taky uvazuju jestli neprelezt na druhej breh a nekoupit neco 512gb s androidem a s moznosti rozsirit kapacitu jeste kartou.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pepino777 napsal:

Jeste me napada jedna vec, ktera me trosku nuti k upgrade. A tou je kapacita. Mam 32gb telefon a v tuto chvili mi zabiraji jen data z whatsapp temer 8gb a telefon je proste plnej a nechce tocit videa.

Proto taky uvazuju jestli neprelezt na druhej breh a nekoupit neco 512gb s androidem a s moznosti rozsirit kapacitu jeste kartou.


Sent from my iPhone using Tapatalk

... a těch 8 GB konverzace ve WhatsApp fakt potřebuješ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...