Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Prvních pár měsíců asi ne. Snad jen nějaké akce typu starý za nový, nebo pak třeba Mobilpohotovost , která má kategorii telefonů “ Zánovní “, kdy jde zpravidla o nové telefony, které nejsou primárně určené pro český trh, nicméně záruka u nich stále dva roky. Nebo možná ještě akce typu dárek k telefonu - nejčastěji bezdrátová sluchátka, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci budu potřebovat co nejdřív po vydání zajistit 4-5 ks iPhone 13 Pro. Jenom to chci koupit normálně v obchodě bez e-shopu atd. Nevíte jestli to někdo umí zarezervovat “na dobrý slovo”? Proste dojit, vybrat, zacálovat a jít.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosímvás, hodím si sem takovej malej sondovací dotaz. Po cca deseti letech je čas na obměnu ntb říkám si, že z důvodu rozšíření si obzorů bych konečně zkusil Apple. Zažil jsem DOS, Wokna, Linux, na rozličnejch strojích, ale tenhle svět jsem ještě neokusil. Rozmluvíte mi to? ;) Nepohrdnu žádným názorem, ale jesli je tu někdo, kdo uvažoval podobně, nebo má ještě v paměti první dojmy z týhle značky, budu rád za info. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@RadikKlidně zkus, po překonání počátečního odporu budeš možná mile překvapen tím že už nechceš zpět - a na druhou stranu teprve po propojení s Macem pochopíš jak lákavé je v tom ovocnářském "ekosystému" utopit ranec. A jestli můžu radit, určitě nezačínej vybydleným holobytem s muzeálními 4GB RAM a úložištěm co by Ti bylo těsné i v mobilu, ať pak zbytečně nerozšiřuješ řady nechtěných chudáků v inzerci... :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Excel je coby tabulkáč interaktivní kalkulačka a odedávna existuje i v nativní verzi pro Mac. To že se jej (skutečného aplikačního programování neschopní) kancelářští lempli snaží pomocí obskurních  pluginů třetích stran cpát i do rolí do kterých svým inherentně omezeným výkonem nikdy nepatřil v 99% případů není chybou jabka, ale jejich vlastní omezenosti.

A co se "seriózního" gamesení týče, je tu snad někdo tak naivní že by si na dlouhodobé propalování kWh pořizoval (tazatelem zmiňovaný) notebook?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Radek124 napsal:

Excel je coby tabulkáč interaktivní kalkulačka a odedávna existuje i v nativní verzi pro Mac. To že se jej (skutečného aplikačního programování neschopní) kancelářští lempli snaží pomocí obskurních  pluginů třetích stran cpát i do rolí do kterých svým inherentně omezeným výkonem nikdy nepatřil v 99% případů není chybou jabka, ale jejich vlastní omezenosti.

A co se "seriózního" gamesení týče, je tu snad někdo tak naivní že by si na dlouhodobé propalování kWh pořizoval (tazatelem zmiňovaný) notebook?

Úplně nevím, proč bych jako Apple uživatel (mac nebo ipad), měl být Mrkvosoftem trestán formou chybějících funkcí jako VBA, macra, a podobné naprosto základní funkce té "interaktivní kalkulačky" (mimochodem tohle je taky strašná hovadina, protože na stroji fungujícím na I/O principu je kalkulačka úplně všechno).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco iOS/iPADOS = privátní zařízení pro jednoho uživatele navázané na jediné AppleID, iCloud, Appstore atd. Jestli ho používá víc lidí najednou a lezou si do dat, jejich problém. Naproti tomu macOS = víceuživatelský OS, obdoba toho co znáš z Unixu a Windows, tj. přihlašování, uživatelská nastavení, knihovna, aplikace a dokumenty v separátní uživatelské složce, společné systémové aplikace/knihovna v systémových složkách. 

@JoyStick Nevím kdy Excel pro Mac viděls naposled (neplést s OOo/LO které mají vlastní nástroje), ale VBA, makra i všechny běžné cifršpionské funkce jsou v něm k dispozici...

image.thumb.png.0a237e09c063ecc54fc2a39ba6fadc6c.png

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, pařít na tom fakt nehodlám... Než o konkrétní appky a použití (nad kterými bychom se mohli asi hádat pořád) mně šlo spíš o první dojmy někoho, kdo na MAC přešel. Každopádně, Radku, díky. Jinak doufám, že v tom ranec peněž postupem času neutopím - od toho máme hodinky, ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radik Držím palce, když tak se sem klidně ozvi a někdo už Ti s prvotním kullturním šokem pomůže :speak_cool:

@michalval Numbers mi přijdou spíš jako stále osekanější fancy DTP mastítko na tabulky, které trestuhodně neumí např. veškeré standardní maticové vzorce - tj. pro mě osobně k ničemu, nicméně na Mac naštěstí odedávna existují i Open/Libre Office, které pro změnu Excel v mnoha ohledech překonávají. Ale je to samozřejmě jiný svět než donekonečna recyklované oppice od Microsoftu (s historickýma koulema na noze jako VBA, ActiveX a pod.), což beznadějní okýnkáři dodnes nedokážou pochopit :cool02:

@JoyStick Na iPadu zkus radši tabulkáč z Google Apps - interně jsou to v podstatě OOo a funkčně v tom aspoň nic zásadního nechybí. Neštěstí MS jsou spíš ty jejich ojebané online 365 formáty, kterých se doteď nedokážou zbavit a i když Ti výsledky nějak zobrazí, zakládat a vytvářet obsah se v tom plnohodnotně nedá. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 To používám obden, je to upřímně tragický a chybí tam zas jiná hromada věcí. Navíc se mi to neovládá vůbec dobře. Zkouším si na to zvyknout x let a nedaří se. OO ani jiné alternativy mi taky nevyhovujou. Jediná naděje mi svitla asi 2 týdny zpět, kdy mrkvosoft oznámil plnohodnotný office přes web rozhraní u o365, ale jak je znám, bude to mít taky minimálně jeden háček. 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si zase naběhl, aktualizace macOS na 11.6 mi přinesla jen to, že se videa na webu brutálně sekají a nedá se na to koukat 😞 (Ano Radku, neposlouchal jsem tvé "každoaktualizační" naléhání ať nejsme testovacími panáčky) 🙂 

Tak snad to do týdne opraví.

PS: MacBook Air 2017 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...