Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

@Maxel @Radek124Co jsem projel recenze, tak asi teda vezmu základ a na filmy a pohádky pro děti dokoupím rychlý externí hdd (koukáme na ně sporadicky)

Teď mám 128GB + na ty filmy 128GB SD kartu a jedu v pohodě, na filmy koukám 2x do roka, když jsem dlouhodobě mimo domov nebo když je fakt krize. Tohle bych případně vyřešil jen externím diskem, který stejně už dlouho plánuju pořídit i na zálohu. 

Mám i iCloud 200GB, takže ten MacBook 256Gb snad bude ok. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Větší SSD má smysl pokud to bude Tvůj jediný počítač (tj. neměl bys kam jinam sypat zálohy mobilu, fotky, videa atd.) a nebo kdybys na něm provozoval větší počet virtuálních mašin (ale to bys asi neuvažoval o M1). Podívej se na stávající/pracovní počítač, kolik GB Ti na něm zabírají dokumenty, hudba, videa a fotky, k tomu přihoď rezervu 50-100% + detail že upgrady u MBP prakticky nehrozí. Větší RAM má smysl opět pro virtuální mašiny (pokud jich má běžet víc najednou), hry (ale na ty by si normální člověk nepořizoval notebook) a opravdu intenzivní práci s fotkama/videem (???); u oppic ji (kromě velmi speciálních případů) nejspíš ani nepoznáš. Ale pokud Tě 6 litrů nezruinuje (i Maxelem zmiňovaný NAS vyjde dráž), klidně vem tu nabušenou verzi - a třeba ji od Tebe jednou za polovic odkoupím :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a když už se tady vykecávám, tak bych od vás zkušených matadorů potřeboval poradit, jak vyřešit wifi v paneláku. Mám klasický problém, že je tady hodně "kohoutů na jednom dvorku" a někdy ta wifi prostě nejede. Poradíte mi nějaký chytrý router, který by uměl, laicky řečeno, přeskakovat do volných "zón", když je zrovna plno?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny novější generace WiFi už pracují dynamicky s celým pásmem, takže v paneláku kde soupeříš s desítkama dalších AP bude každá výhra jenom dočasná. Teda pokud (aspoň u Macka) nepoužiješ oldschool drát B)

U nových/drahých WiFi6 routerů můžeš dočasný náskok získat díky vyšším frekvencím, beamformingu atd - což je potřeba chápat jako dvousečnou záležitost, protože "omezený dostřel" se týká nejen "vyrušujících sousedů" ale i Tebe - takže ve větším bytě už Ti možná nepostačí jen jeden AP uprostřed, ale budeš potřebovat mesh.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navážu, musím koupit do baráku mesh se třema krabičkama, nahoře dole a garáž s venkem. Všude je rozvod kabelama, takže krabičky připojím na kabel. Lze dnes doporučit nějaký dobře fungující plug and play produkt?

Ubiquiti, TP-LINK Deco? Konkrétní modely si asi musíš vybrat podle toto co od toho čekáš.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hasňa Před pár týdny jsem tenhle dotaz řešil se šéfem a shodou okolností o pár dní i s kolegou Maxelem - mrkni např. sem a nebo (pokud máš podobně aktivní sousedy a chceš mít náskok) sem. Není to láce od Alibaby, ale jde o vyloženě modulární záležitost (balení jsou po 1-2-3ks a doplňovat to jde i průběžně), propojení je možné jak kabelem tak bezdrátově, extra router k tomu nepotřebuješ a z mobilní aplikace to máš nakonfigurované za chvilku B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám nějakou dobu Deco M4 a je to ok. Nastavení je pokud chceš jednoduchý, má to vlastní aplikaci. Asi sev tom moc rýpat nebudeš, ale třeba nastavit si guest síť můžeš asi na dva kliky. Stejně jako si vyjet list připojených zařízení a případně blokovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit, a tímto veřejně @Radek124 poděkovat. Od doby, co jsem pořídil Deco M9, vše běží naprosto bez ztráty kytičky. A to jsem nakonec nainstalovat jen dva moduly. 
Bral jsem do bytu (zdi litý železobeton), ale plánuju použít příští rok i do baráku. Teď už fakt nemam strach, jak tam s jednou datovou zásuvkou (viva la Canaba!) pokryju celý barák, vč. zahrady. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám nějakou dobu Deco M4 a je to ok. Nastavení je pokud chceš jednoduchý, má to vlastní aplikaci. Asi sev tom moc rýpat nebudeš, ale třeba nastavit si guest síť můžeš asi na dva kliky. Stejně jako si vyjet list připojených zařízení a případně blokovat.
Ideál. To přesně hledám.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz jestli náhodou někoho nesere to stejný. 
Měl jsem XR s po aktualizaci na iOS 15 mi v Safari zmizeli “nejčastěji navštěvované stránky” na hlavní obrazovce. Oblíbené jsem tam měl furt, ty nejčastější mám samozřejmě zaškrtnuté. 
 

Teď mám 12PRO a stejný problém. Souvisí to nějak s nastavením soukromý nebo ukládání cookies nebo něčeho? Protože se mi to hodilo, že mi to nabízelo například fora chronomagu kam lezu nejvíce. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a teď napíšu, co štve poslední dobou mě:

🙂 

1. oblíbené uložené webové stránky na iPhonu (MacBooku se už neimportují automaticky do nabídky uložených web stránek na MacBooku (iPhonu) . Před pár měsíci to šlo. 

2. Po nové aktualizaci Safari, když restartuji MacBook, tak musím obnovovat heslo, prostě se původním nepřihlásím. 

3. Po aktualizaci iOS (iPhone) když nechám rozsvícený display a ručně jej nezamknu, tak zůstane furt svítit odemčený telefon. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po upgrade iphone SE (ten starej prvni SE) na ios 15.1 zmizelo z telefonu 98% fotek. V icloudu zatim jsou. Ale na telefonu nejsou videt… zaroven novy fotky se ulozej do telefonu, ale do cloudu uz ne. Jen to pise, ze neco jakoze probiha, ale neprobiha, v tomhle stavu je to uz 14 dni. Viz screen… novy fotky jsou zacerneny, misto starejch jsou jen prazdny ctverecky. Neupgradeoval jsem to ja, takze nevim, co tam dite zaplo/vyplo… vim ze se to po upgrade pta na nejaky ty veci ohledne fotek prave, ale co bylo vybrano nevim, ani kde to zjistit.

Kdyz googlim, najdu akorat jinej problem, co zjevne asi vsichni resej, ze po upgrade na 15 byl nejakej bug, co smazal fotky ze zprav, nebo naopak… tohle neni ono.

Nenapada vas nekoho, jak to opravit? (Pres screentime uz jsem samozrejme zablokoval snad uplne vsecko, aby se svevolny zbytecny upgrade uz neopakoval) 🙂E1CE61B1-D505-47F5-9C03-A7DC74995C55.thumb.jpeg.f1b54bc5d501c3b7e97f1186464e21cb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pirx Obávám se že bez regulérní zálohy (čímž nemyslím fragmenty na permanentně přeplněném 5GB iCloudu) budou staré fotky nejspíš v pytli - pro jistotu si včas stáhni do počítače aspoň to co málo co se před aktualizací stihlo sesynchronizovat na Photostream, ať za pár dní nepřijdeš i o ten zbytek. Na internetu se pod různými značkami nabízí shareware na dolování fotek z knihoven v iPhonu a v zálohách v iCloudu/iTunes, ale jmenovat/odkazovat radši nebudu. Na rovinu, u aktualizací může dojít k ledasčemu a kde (kvůli neexistenci použitelné zálohy) nic není, tam ani smrt nebere. Nemluvě o tom že spousta těch "prográmků" se v první řadě snaží o přístup k hodně soukromým datům a je otázka jestli už v neplacené verzi nejde spíš o malware k dolování hesel a kontaktů (včetně vláken zpráv a pod.), který ve finále zobrazí stejně jenom to co byste viděli i bez něj :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek124: fotky zatim ztraceny nejsou, v ipadu, kterej je na stejnej ucet, tak tam zustaly vsechny, (bylo to tak nastaveny, ze kdyz jsou obe zarizeni na wifi, tak se to z jednoho do druhyho nejak pres ten icloud zrcadlilo) ale novy vyfoceny telefonem uz se tam ted nepridavaj. 
Kdyz se prihlasim pres webovy rozhrani do icloudu, tak tam taky vsechny fotky jsou, krome tech novych.

To vypada, ze po update ta aplikace fotky ztratila pristup do cloudu… asi i pro to tam visi furt ten progress bar kterej se nikam neposunuje… ale co s tim 🤔

Me napada, ze jsem tu nekde driv cetl neco o tom photostreamu, ze jen par poslednich fotek je sdilenych mezi zarizenimi…? Tak tohle ale nebylo ono, tady se fakt vsechny poctive kopirovaly natvrdo v plnym rozliseni… Stejne tak ta funkce, kdy jsou v zarizeni jen nahledy a plna kvalita jen v cloudu, tak ta taky neni zapnuta. Tak jestli uz to ios15 nejak neumoznuje a ma jen ten omezenej photostream…?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

…tak vyreseno. Od update totiz nefungovalo ani findmy… proste se to tvarilo, ze je to pripojeny k cloudu, ale nebylo… takze wipe & restore from icloud a uz to jde… chybi samozrejme zaloha tech 14 dnu od update do ted, ale to je dost lepsi, nez prijit o vsechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...