Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Uff, tak to je fajn že to byly kopie aspoň v iPadu - vlastní fotky jsou bohužel jedna z mála věcí která si zaslouží poctivé zálohování, protože znova už je za Tebe nikdo nevyfotí :default_sleep:

Photostream je právě něco jako cache, prostřednictvím které se NOVÉ fotky v plné kvalitě můžou synchronizovat na další zařízení, zatímco iCloud je regulérně limitovaný/zpoplatňovaný disk - a když se čas od času neobnoví přihlašovací token, nejede ani jedno. Jako bonus obojí právě v obdobích kolem vydáni “major verzí” trpí nekompatibilitami a výpadky kvůli masivním obnovám záloh, takže to (bez ohledu na zaplacenou velikost) opravdu není úplně dobré řešení pro “jedinou zálohu”. Ale to samozřejmě neber jako výčitku - aspoň už víš že prckovi  (a ženské) mobil s přístupem na jakýkoliv cloud do ruk nepatří - a že jenom se štěstím nepřišels ještě o víc. Někdy (třeba jako letos zjara) to mimochodem podobným dokonce zablbne i v případě nephlášených aktualizací na straně Apple: pak bývá potřeba tu rozpadlou synchronizaci v iOS úplně deaktivovat a zase zapnout - a to je teprv u přeplněných úložišť dilema “o co na kterém konci přijdu”, pokud to nemáš kam jinam odložit :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem v Datartu k Macbooku Air M1 USB-C HUB od firmy FiXed a mám dva/tři problémy 🙂

1. Když připojím přes Hub Garmin hodinky, tak se hodinky nabíjí ale nechtějí se připojit do Garmin connect. 

2. Starej 512GB externí HDD taky nenačte přes hub. 

3. SD kartu, co jsem měl ve starém MacBook Air taky nenačte. 

Když připojím nabíjecí kabel přes tento Hub, tak se MacBook nabíjí. 

Když připojím flashku 256GB, tak jede. 

Čekal jsem od toho více a mám pocit, že je to pokažené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych panu Datartovi ten čínskej výdobytek omlátil o hlavu, když u hodinek nepozná USB profil pro data a na externí HDD neumí pustit dost šťávy (dělá to i během nabíjení?). Ethernet to nemá - a radši ani nedomýšlet co za "4k"leze z toho "HDMI 1x", tipuju že v nejlepším případě 30Hz cukatura... :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobíjení jsem zkoušel v rámci zkoušky funkčnosti a dobíjí.  Ano HDMI jen 30Hz, ale to mám jen na prezentace, takže to mě nepálí. 

Vrátím to a hold půjdu k ovocnářům do obchodu na jistotu. 

Nebo máš svůj tip/favorita, @Radek124 ?

Chtěl bych tam SD kartu (u Fixed se tam ani nevlezla celá, aby byla pěkně zároveň), HDMI, USB, 2x USB-c s nabíjením. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Prosím je možné pořídit externí monitor k Macbook Pro tak, aby bylo spojení přímo přes TB a to ještě tak, aby ten monitor nabíjel rovnou i Mac? Nebo je to utopie? 

 

Zvažoval jsem Imac24, ale M1 jeste nepodporuje SW co bych používal, tak bych zatím rád šel cestou nějakého dobrého 24 palcového monitoru. Díky

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, exBURN napsal:

Ahoj. Prosím je možné pořídit externí monitor k Macbook Pro tak, aby bylo spojení přímo přes TB a to ještě tak, aby ten monitor nabíjel rovnou i Mac? Nebo je to utopie? 

 

Zvažoval jsem Imac24, ale M1 jeste nepodporuje SW co bych používal, tak bych zatím rád šel cestou nějakého dobrého 24 palcového monitoru. Díky

myslím to jde, koukni na video Kubajsze

někde to tam řeší

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@exBURN 15/16" má IMHO smysl pro lidi kteří MUSÍ řešit větší věci (výkresy, grafiku, strih videa?) přímo na displeji na cestách a u zákazníka, zatímco na celodenní práci u stolu v kanclu je to i tak ergonomicky nevhodné a prťavé. Pokud máš naopak možnost připojovat to na větší obrazovku (dneska snad už radši 4K 30"+, šéfovi zrovna teď k novému MBP došel Benq 3220U s 85W Power Delivery) a seriózní periférie, má určitě smysl volit menší/lehčí 13/14" kousek co Ti vleze i do lehké složky s papírama - ať pak kvůli relativně lehkýmu notebooku nemusíš všude tahat ještě +/- stejně těžkej batoh/kufr 💼

PS: Nepíšeš pro jaký MBP to v téhle chvíli řešíš - dostupnost napájení v monitoru záleží na tom jestli na něm máš ještě Thunderbolt 1/2 (v DP monitorů napájení nebývá) a nebo novější v USB-C. U něj bys měl hledat zkušenosti uživatelů s Power Delivery - a jestli jde opravdu o Thunderbolt 3+, nebo jen o emulaci grafické karty na USB-C (např. Philips), kde jsou pak problémy s FPS, omezenou propustností GLAN a pod.

 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, to LG právě není Thunderbolt ale jen USB-C, s výrazně omezenou datovou propustností při 4k@60Hz - a je otázka proč to bylo vracené (vadné pixely, blikající podsvícení, nestabilní komunikace…). Jinak MBP 2015+ utáhne 4k jako nic - naopak brát k němu  cokoliv s “nízkým rozlišením” by byl nesmysl, protože pak to dle EDID nedovolí HiDPI škálování fontů a desktop na tom bude vypadat hnusně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výhoda samostatného monitoru je o tom, že se starým i novým železem Ti bude fungovat i za 5-10 let, tj. dlouho potom co Apple letošním iMacům M1 zařízne SW/HW podporu.

Ten Benq s Thunderboltem se dělá i ve 27" variantě (PD2720U a novější PD2725U), ale tam už mi poměr cena/výkon přijde o dost horší než u větší varianty. Zmiňovaný 24" iMac je s prominutím jenom předražená designovka se shitovýma periferiema, kolem které budeš akorát tancovat s vysavačem - provozovatelé starších iMaců dost možná tuší o čem píšu. A než se omezovat kvůli nějakému historickému výklenku, to si radši za ušetřené peníze zařiď seriózní pracovním stůl, u kterého nebudeš muset řešit milimetry, vleze na něj i ozvučení, winder a další užitečné věci:smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku dík, já jsem to ale trochu zvoral - já zapomněl zmínit, že nejde o primární pracovní nástroj - spíš jen o můj truc koutek a sem tam rychlé zhmotnění nápadu. Chci to mít ale po ruce, takže to budu muset umístit někam do jídelny, protože jak to zavřu do patra nebo někam do spešl pokoje, tak se k tomu nedokopu. Takže 32 a víc je fakt overkill. Doteď mi celkem stačil primární display 13´macu. 

Jak je to s tím USB-C? To neexistuje nic co protlačí rozumný 4K obraz z Macu a musím brát TB monitor za 28k ? To si fakt radši připlatím desítku za ten Imac...

 

No a s tím Imacem - jasně, je to dizajnovka, ale přesně nebudu muset řešit, jak a co tam funguje z periferii, prostě vytáhnu z krabice a jedem. Do toho dostanu dobrý výkon, vynikající display, repro a co je nejdůležitější - paní nebude nasraná, že jí hyzdím byt hnusnýma PC monitorama, periferiema, reprákama apod. :D 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím, ber to tak že ten příplatek by byl za plnotučný Thunderbolt. Samotné 4K protlačíš i po USB-C (viz to LG výše, nebo cenově podobný Philips s Power Delivery), případně přes redukci a DP 1.4+ nebo HDMI 2.x (což se hodí i na telku, akorát už bys pak musel řešit i dobíjení). Co se iMacu týče, jde o regulérní samostatný počítač (tj. na rozdíl od noťasu už budeš muset řešit i synchronizaci dat) - a ohledně designu pro domácnost, řekněme že z AIO kompromisů kde mi hned u hlavy hučely ventilátory (které dovnitř nasávají prach) už jsem vyléčenej a starej 27" iMac skončil v kanclu - kde by mi novodobých 24" bylo málo -_-

PS: A jestli máš obavy že by drahá polovička mohla žárlit na Tvou novou hračku, navrhni jí zakrácení řetězu u pračky a kuchyňské linky, ať na to nemusí koukat :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ale Fusion 360 je Cloudovej, takže tam právě odpadá ta synchronizace. A zas e výhoda PC navíc s dobrým výkonem. M1 je fakt dobrá a láká mě. 

 Jako láká mě 27 palců ve 4k, ale děsí mě, jak říkáš s tím omezením kvality signálu. Imac má ten display opravdu povedený - i včetně jasu 500 Cd což mě hodně vyhovuje. 

Jako 28 fakt jen za monitor nedám. A  ty levnější řešení asi budou všechny kompromis co se týče připojení USB C co? Např:https://www.smarty.cz/Dell-P2721Q-monitor-27--p65510?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PLA_M2T1&utm_adgroup=M2T1_ACC&gclid=EAIaIQobChMInrDfo5vW9AIVvI9oCR38CgohEAQYASABEgLWRvD_BwE

 

 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

500cd má smysl na machrování v prodejně a nebo v openspace - počítej s tím že v šeru domácnosti to budeš naopak spíš tlumit na minimum a ještě honit “low blue light” režim. Jestli Ti jde jen o zobrazení (a ne o plnohodnotné dokování/řetězení dalších periférií vyžadujících plnou propustnost), pak by Ti mohlo stačit i to USB-C + PD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...