Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

S tou narazkou na kradeny soft jako hlavni duvod nevlastneni Applu jdi do hajzlu. Urazi me to. A jiste nejen me. S takovyma hloupyma podprahovyma zobecnenima, jako ze applisti jsou supermoralni elfove a neapplisti jsou zlodeji, kteri nemaji nic jineho napraci, nez si neumetelsky destabilizovat system, jdi na Novinky. Tady to vede akorat k tomu, ze budes za vola. Kdybys zustal u popisu kladu a zkusenosti, udelal bys lip.

Jsem opravdu zdrcen;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem vubec nemel chut nekoho urazet, popsal jsem moji zkusenost vcetne toho ze se me spousta lidi ptala na to jak se pro Maca krade software. V zadnem pripade si nemyslim ze uzivatele jinych platforem jsou zlodeji, to je preci nesmysl.

 

To ze to nekoho rozpalilo a zacal me na foru gentlemanu urazet me spis pobavilo; mozna jsem se v jeho pripade trefil;)

 

Pokud muj prispevek kohokoli urazil, prjmete prosim moji uprimnou omluvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netrefil. Omluva se prijima.

 

utrejch: Zase nekdo nad veci. Hele, fakt si nikdo nekupuje, aspon tady, stesti. Ale mam rad elektronicke hracky. Je to proste hobby. Obzvlaste mimo misu je pak tenhle ostentativni nadhled a teatralni racionalita na foru, kde se utraci bambiliony za hodinky, kterezto jsou prece jenom hodinky, tedy strojek, co ukazuje cas. Nazyvani se iOvcemi a zlodejemi softu je samozrejme pitomost a v mistni komunite jsme schopni diskutovat na lepsi urovni, ale byt fanda nejake znacky neni nic spolecensky nebezpecneho, nebo zatracenihodneho. Nadseni Applistu je pravda skoro nakazlive. Treba me to taky nakazi. :-)

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přešel jsem na mac někdy v lednu 2012. Zároveň v práci pořád používám a budu používat windows. Pohybuju se trochu v softwarově specifickém a trochu náročnějším prostředí. Proto pořád válčím a narážím hlavně na to, že software, na který jsem zvyklý z windowsů sice pro mac existuje, ale není z daleka tak vychytaný jako na win. Takže produktivita mojí práce není pořád úplně na úrovni windowsů. Na druhou stranu ten systém zvládá spoustu věcí tak nějak snadněji a jednodušeji. Namátkou bych uvedl bleskurychlý náhled většiny běžných typů souborů přímo z finderu bez nutnosti otevírat speciální aplikaci (obrázky, pdf), skvělá práce s touchpadem pomocí gest, kdy v 95% času není vůbec třeba myš (když vezmu do rukou ntb s windowsy, je touchpad většinou celkem utrpení). Prosté otočení pdf z formátu na výšku do formátu na šířku probíhá v macu prostým otočením dvěma prsty na touchpadu. V windowsech v rámci samotného systému neřešitelný problém. Co se týče běžného softu jako je office, tam mac nemá žádný problém.

 

Narazil jsem ale poslední dobou na zajímavý problém. Už mě přestává bavit platit operátorovi nekřesťanské peníze za textové zprávy. A tak hledám systém, protokol, službu, která umožní posílání zpráv mezi pc s win, macem, telefonem s androidem, iphonem a ipadem. Přes nepřeberné množství možností jsem zatím nic dobře fungujícího nenašel. Gtalk funguje vcelku dobře všude kromě iphonu a ipadu, kde jsem nenašel jednoduchou a rychlou aplikaci. Používám zatím IM+, ale příjde mi zbytečně pomalý na prosté psaní zpráv. Nechápu proč google na iOS nevydá nějaký jednoduchý gtalk jako je na androidu.

 

Můj iphone navíc dosluhuje a musím pořídit něco nového. Hrozné dilema jestli android nebo znova iphone. Ve všem mi totiž vyhovuje, ale nějak se nemůžu smířit s těmi cenami. 3G jsem kupoval skoro 4 roky zpět (neskutečné jak dlouho ten telefon už slouží) za 8 tisíc a to to byla skoro plná cena. Dneska zaplatit dvojnásobek mi přijde hrozný úlet. Nechápu proč v USA jsou iphony krásně dotované a ve výsledku za pár korun a u nás se z toho dělá luxusní zboží. Všechno špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to neurazi. Me jsou k smichu lide, kteri se sami sebe definujou jako napr. apple enthusiasta a podobne kraviny.

 

Iphone je porad tlfn nic vic, macbook je notas s hezkejma ikonkama ...

 

Na druhou stranu jsem rad, ze si par lidi muze koupit kousek stesti za penize ...

 

Tak tys tomu dal korunu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. Konkrétně jsem nenašel nic, co by se aspoň přiblížilo Total Commanderu a Finder není úplně můj šálek čaje. I pro mě je Word a Excel denní chleba...

 

Ako nahradu TotalCommandera pouzivam ForkLift ( http://www.binarynights.com )

A MS Office predsa existuje priamo aj ako verzia pre Mac, takztiez pouzivam, hlavne teda kvoli Outlooku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za odpovedi. Zda se, ze prechod vypada pomerne ok. Jen zvazit tu praci... i kdyz vetsinou stejne nafasuju u klienta PC s pripojenim do jeho site a takovy veci jako enterprise architect a podobne halt budu muset virtualizovat.

 

BTW vy co mate iphone / ipad ... co jailbreak? mame? ted nemyslim primarne na kradeni aplikaci.. ale ja si treba zivot na iphone bez sbsettings proste nedokazu predstavit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako vazne, jak spustit Street View? Kdyz otevru maps.google.com v prohlizeci na ipadu tak to jakz-takz jede, ale neni tam streetview, kdyz nainstaluju Google Earth aplikaci, tak ta to taky nema, a ta fajnova uplnenovanejlepsinasveteopetovelkykrokdopredu aplikace map od eplu neumi vubec nic... :death:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

... prave jsem doinstaloval iOS 6 na IPad.

na iPadu mi to říká, "že jsem aktuální" (5.1.1) a na iPhone mi to říká, že je šestka k dispozici, ale nejde stáhnout :D

 

..............a mě je to jedno :smile_anim:

....... a mapy mi sou taky jedno, protože mám Tomtoma a byl sem na vojně = jezdím podle mechu na stromech

Upraveno uživatelem ?po
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

Mapy ... :sad01_anim:

 

5 obrázek zhora je luxus.

 

bože to sou pindy = ty potřebuješ vidět v telefonu jak vypadá most nebo budova ? nebo je primární dostat se do cíle ? Jabko začalo místo gůglu používat TeleAtlas asi jako 70% všech navigací na trhu = tak se z toho poserem ? tak jo, poserem = TomTom stojí za h...o, IGo stojí za h...o, Nokia stojí za h...o ............................... a vlastně všechno stojí za h...o a Jabko nejvíc :D = z hovna je průjem :clap:

 

*podstané pro mě je , že v nouzi nejvyšší je v jabku už navigace, která naviguje

Upraveno uživatelem ?po
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...