Přejít na obsah

DEEP BLUE


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 514
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky pěkný mackové, Lug to Lug se podle obrázku moc nerozchází s průměrem lunety, je i možné,že jej dokonce přesahuje, před tahem 24 mám taky docela respekt. Co je to za stroj ten Caliber 9015, ale podle ceny je mi to jasný. Keramická luneta a ještě k tomu vypadaj fakt dobře, zas něco, co se mi líbí a nemám na to ruku. 18,5 - 19 je prostě málo. :(

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ruku 18,5 a oblíbené hodinky 44,5 průměr, lug to lug 53 mm a v pohodě (subjektivně i podle názoru okolí). Tyhle DB (mimochodem fakt moc pěkný!) budou mít rozpal st?žejek asi o něco menší a nožičky mají relativn? krátké a hezky zakřivené. Já bych se toho nebál.

 

Edit: trochu drzost radit členovi s 5k příspěvky, asi máš vyzkoušené, co Ti sedne a co ne, tak to ber jen jako názor :-)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem znalec kalibrů strojků, ale co jsem kde četl apod. Tak Miyota 9015 je taková japonsá ETA 2824, tak že neúnavný pracant se solidní přesností apod. Myslím, že není se čeho bát.

 

http://www.citizen.co.jp/miyota_mvt/9015/spec.html

 

jsou to toolwatche, tak člověk musí počítat s větší velikostí, hmotností apod.,  ale to neznamená že nebudou dobře nositelný na menším zápěstí. Tvar pouzdra je moc pěknej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pěkný mackové, Lug to Lug se podle obrázku moc nerozchází s průměrem lunety, je i možné,že jej dokonce přesahuje, před tahem 24 mám taky docela respekt. Co je to za stroj ten Caliber 9015, ale podle ceny je mi to jasný. Keramická luneta a ještě k tomu vypadaj fakt dobře, zas něco, co se mi líbí a nemám na to ruku. 18,5 - 19 je prostě málo. :(

Podle me na tenhle rozmer ruky pujdou,neboj se toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomoooc, som zúfalí. Ľutujem, že som vôbec niekedy navštívil nejaké fórum. Mal som ísť do obchodu a kúpiť si hodinky za 100 e, ktoré sú pekné a hotovo. Momentálne mám 300 e a to som si myslel, že za to kúpim slušné hodinky. Zisťujem ale, že za tú sumu... Poraďte mi prosím. Nie som žiadny odborník na hodinky, ale čím viac o nich čítam, tým je výber zložitejší. Bol som rozhodnutý pre vostok europe anchar so strojčekom NH 25. Dlho som na iné hodinky ako na anchary (v tej cenovej kategórii) ani nepozrel, až som narazil na deep blue. Moje kritériá na hodinky: stále ich mať na ruke, takže by mali niečo vydržať. Mať ich na ruke aj v noci, takže asi tritium alebo ???. Páčia sa mi neviem prečo potápky. Nie som potápač, ale cez leto šnorchlovanie musí byť, takže vodotesnosť aspoň 200m. Čo najjednoduchšie, žiadne chrono a pod. A najviac som na vážkach či automaty alebo quartz, aj keď v tej mojej cenovej hladine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče dražší hodinek jsem naprostý začátečník, ale vzhledem k tomu, že jsem řešil prakticky shodný problém, svůj názor uvedu.

Z počátku jsem vyhlížel hodinky ve vitrínách běžných hodinářství, už bych si snad i něco koupil, ale pak jsem v nějakém filmu zahlédl Luminoxy, tak se započal hon, ptal jsem se všude po okolí a sháněl kde bych je mohl vidět v reálu. V té době, ale tato značka u nás byla známa minimálně a můj rozpočet tomu taky nepomáhal tak jsem to vzdal a dál zůstal věrný svým nezničitelným Casio G-SHOCK.

Dva roky na to, nastala doba, kdy bylo občas potřeba nahodit oblek a jak jistě všichni uznají tomu digitálky nesvědčí. Takže hodinky unositelé k obleku, plastové Luminoxy tedy nepřipadaly v úvahu a nejlevnější v kovu stály přes 10 000, což bylo na mne moc. Tak jsem zaklikal parametry a prošel tisíce hodinek. Při hledání jsem nezohledňovat cenu (strop 50k) , ale pouze design. Po několika večerech mi v designovém výběru zůstaly kovové Luminoxy Modern Mariner a Omegy Seamaster. Uběhl nějaký měsíc a u dědy jsem objevil krásu mechanických hodinek. Snad zkušené kolegy neurazím, ale napíšu to podle sebe. Z praktického hlediska jsou quartzky lepší ve všech ohledech. Estetický rozdíl se v případě hodinek bez průzoru stává pouze z méně plynulého chodu vteřinové ručičky. Jenže pocit, že mám na ruce nesmírně složité zařízení, složené z fůry malých koleček, které tam nejspíše naskládala ruka zkušeného hodináře a to, že se člověk může zaposlouchat do jejich rytmu u mě zvítězil, takže de facto poprvé v životě vědomě kupuju méně praktickou věc, než bych mohl a ještě si za ni připlácím.

Prošel jsem tedy znovu snad všechny běžně se vyskytující hodinky a zaujaly mě Deep Blue, Vostoky a Seika. Vostoky jsem objevil v brněnském hodinářství a zpracování se mi příliš nelíbilo, také na fórech psali, že je kvalita odlišná kus od kusu. Seika jsem zavrhl po zhlédnutí několika fotek a videí. Zbyly tedy Deep Blue a z mého rozpočtu a požadavku na automat vyšly Deep Blue Pro Sea Diver 1000 Black.

Aktuálně jsou objednané, čekám až dojdou z Polska a jen se modlím, aby mi na ruce seděly a byly alespoň tak pěkné jak na fotkách a videích.

 

Snad Ti tedy tato má malá slohovka trochu pomůže a já jsem si alespň srovnal v hlavě 4 letý proces vedoucí k mým prvním drahým hodinkám.

Upraveno uživatelem Harak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad Ti tedy tato má malá slohovka trochu pomůže a já jsem si alespň srovnal v hlavě 4 letý proces vedoucí k mým prvním drahým hodinkám.

 

Obdivuji tvoji trpělivost. Já jsem na fóru něco přes rok a už jsem pár hodinek protočil.

 

Abych nebyl OT, tak DB mě poslední dobou zklamali, odklonem od nabídky trítiovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...